Infomacje forumowe
FORUM BĘDZIE DZIAŁAŁO DO KOŃCA ROKU, PÓŹNIEJ BĘDZIE WYŁĄCZONE I ZLIKWIDOWANE, POZOSTANIE CZAT POD ADRESEM: http://xat.com/web_gear/chat/go_large.php?id=219299189

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem Muzeum Kolejnictwa w Warszawie
Autor Wiadomość
mixmi1977 Offline
Ulubieniec gawiedzi

Ilość postów: 143
Reputacja: 2

Kurcze super pomysł z tym muzeum w Żyrardowie, a lokalizacja przy ekspedycji jest nie bardzo bo przy obecnym remoncie może się tam dużo pozmieniać.
Teren po EC jest wręcz do tego celu wyśmienity, wiem że miasto ten teren chce przeznaczyć na cele mieszkaniowe i opchnąć go jakiemuś deweloperowi ale już to widzę w wyobraźni jak godzą się te dwie funkcje a ulica Nowy Świat ciągnie się aż do samej Radziwiłowskiej.
Może nie w urzędzie trzeba szukać pomocy a u inwestorów "loftowych" im także powinno zależeć na uatrakcyjnieniu terenów, a taka okazja może się już więcej nie zdarzyć by powiększyć nasz żyrardowski skansen o kolejne atrakcje.

Nawet pokusiłem się o namalowanie tego Smile)
[Obrazek: 9f1af5a76900770em.jpg]
27-11-2009 09:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
rogacz
Niezarejestrowany

Z tego co ja wiem to inwestor loftowy nie widzi tam też Lidla Wink
A miasto chce kotłownie sprzedać nie developerom a zrobić tam kolejną galerie Wink
27-11-2009 09:54
Odpowiedz cytując ten post
dr_niziołek Offline
Super użytkownik

Ilość postów: 2,907
Reputacja: 10

Po czorta tyle galerii...troche historii by się przydało, a nie kapitalizm wszędzie się pcha jak dym z piecia.

wiara+nadzieja+miłość=szczęście...

wiem, że nic nie wiem...
27-11-2009 21:41
degustator Offline
Super użytkownik

Ilość postów: 7,125
Reputacja: 30

Żyrardów to będzie słynąl znajwiększej ilości galerii i superhiper marketów . Dziurawych ulic i źle trafionych pomysłów inwestycyjnych :lol:

To jest ważne
http://youtu.be/j6cCHuc3aOA

[Obrazek: volvo.jpg]
28-11-2009 08:07
Anonymous
Niezarejestrowany

Ja nie jestem przekonany co do tego czy tam ma by galeria handlowa, z mojej wiedzy maja byc tam mieszkania w formie pasującej do naszej zabudowy a na parterze sklepy oczywiście ale nie galeria. Rynek w Żyrardowie już się nasyca choć duże tesco na Mazowieckiej by się przydało.
Miasto chciało by zagospodarować ten teren, zupełnie nie rozumiem czemu nasze miasto jest przedzielone na pół strefami przemysłowymi.
28-11-2009 09:04
skarlet
Niezarejestrowany

Masz rację ja bym to Tesko otworzyła blisko twojego domu żebys mogł Gościu w szlafroku po zakupy biegać.
28-11-2009 09:28
rogacz
Niezarejestrowany

Anonymous napisał(a):Ja nie jestem przekonany co do tego czy tam ma by galeria handlowa, z mojej wiedzy maja byc tam mieszkania w formie pasującej do naszej zabudowy a na parterze sklepy oczywiście ale nie galeria. Rynek w Żyrardowie już się nasyca choć duże tesco na Mazowieckiej by się przydało.
Miasto chciało by zagospodarować ten teren, zupełnie nie rozumiem czemu nasze miasto jest przedzielone na pół strefami przemysłowymi.

Było tak napisane na stronie internetowej Żyrardowa w info o przetargu Wink
28-11-2009 10:27
mixmi1977 Offline
Ulubieniec gawiedzi

Ilość postów: 143
Reputacja: 2

Cytat:Masz rację ja bym to Tesko otworzyła blisko twojego domu żebys mogł Gościu w szlafroku po zakupy biegać.
Skarlet mam inne zdanie niż ty i może nawet chętnie bym zamieszkał w condominium z Tesco na parterze, ale to nie jest temat dyskusji.

Z info na stronie zyrardow.pl napisane jest
Przeznaczenie terenu: mieszkalnictwo wielorodzinne z usługami
przetargu o którym Rogaczu wspominasz szukałem acz nie znalazłem.
02-12-2009 08:32
rogacz
Niezarejestrowany

Dziwne to zmienili, bo jak pamiętam przeznaczenie było na galerie.
02-12-2009 11:18
elprincipito
Niezarejestrowany

Oczywyście temat powstał ale nikt nawet palcem nie kiwnie.

Czy osoba odpowiedzialna za promocje miasta to w ogóle się pojawia na tych forach. Skoro brakuje inicjatywy oddolnej to może odgórnie by się kto zainteresował tą sprawą.

Działający parowóz i odrestaurowanie torów na bielnik by raczej było in plus. A stojące lokomotywy i 800m2 ekspozycji plus 100 biurowej nie zubożyłoby znacząco budżetu szczególnie, że byłoby po co do Żyrardowa przyjechać dodatkowo. Taki kąsek jak nam przeleci przed nosem bez próby złowienia go to w ekonomi się nazywa niewykorzystaną szansą.

Ruszy kto D... Do UM?
Są tu tacy co wystarczy, że zadzwonią i mogłoby się coś ruszyć w tym temacie?

Chociaż jakie info co się dzieje.

Do Muzeuma/wojewody musiałoby wystąpić miasto z propozycją.
W końcu Schetynówki nam odtrącili to niech dadzą Muzeum i kase na przygotowanie terenu Smile

Pozdro
02-12-2009 17:11
dr_niziołek Offline
Super użytkownik

Promocja miasta? Ten wydział to chyba tylko zapatrzeni w siebie ludzie, którzy zapomnieli o ich obowiązku i pracy.

wiem, że nic nie wiem...
02-12-2009 20:52
rogacz
Niezarejestrowany

Hmmm ten wydział to śpi i udaje że jest fajnie a tak naprawdę to nie wiem za co mają tak wysokie pensje (no chyba ze za grzanie stołka).
03-12-2009 13:06
elprincipito
Niezarejestrowany

hymmm

Rozumiem, że obrażamy tego człowieka?

Jarosław Szafaryn
naczelnik Wydziału Promocji i Kultury

Zna ktoś, jest w stanie zareagować... czy to nieuleczalna choroba na "władzę"?

Ciekawe jakie wycinki z forum trafiają do Prezydenta Smile

Cytat:12. wykonywanie obowiązków rzecznika prasowego Urzędu Miasta poprzez :

1) współdziałanie z przedstawicielami środków masowego przekazu oraz informowanie o polityce, działalności oraz zamierzeniach organów Miasta,
2)organizowanie kontaktów przedstawicieli organów Miasta oraz Urzędu Miasta z dziennikarzami, a także udzielanie dziennikarzom pomocy w zbieraniu i sporządzaniu informacji,
3) analizowanie publikacji prasowych i inspirowanie reakcji na krytykę prasową dotyczącą działalności Miasta,
4) organizowanie konferencji prasowych przedstawicieli Miasta oraz nadzór nad przygotowaniem materiałów do wywiadów prasowych przedstawicieli organów Miasta,
5) przekazywanie problemowych publikacji z prasy krajowej i regionalnej pracownikom Urzędu do wykorzystania w pracy zawodowej oraz informowanie o ciekawych artykułach prasowych,
6) przygotowywanie materiałów informacyjnych i wystąpień dla przedstawicieli organów Miasta,
7) prowadzenie ewidencji i zestawu notatek oraz wycinków prasowych, analizowanie prawidłowości prezentowania na łamach prasy problemów funkcjonowania gminy, a także zadań przez nią realizowanych,
03-12-2009 15:15
dr_niziołek Offline
Super użytkownik

No to jeśli my...mieszkańcy coś negujemy z powodu naszej wiedzy lub niewiedzy to Miasto zgodnie z np. 12. 3) powinno coś się dziać.

wiem, że nic nie wiem...
03-12-2009 22:44
elprincipito
Niezarejestrowany

musimy mieć kreta na forum ...

To pewne!
03-12-2009 23:09
skarlet
Niezarejestrowany

Możesz napisać jasniej - cos zauważyłeś???
Ja już dawno to zauważyłam,ale takie jest życie!Big Grin
03-12-2009 23:25
dr_niziołek Offline
Super użytkownik

Nie trzeba się rejestrować na forum aby go czytać. Oby tylko osoby, które czytja i przekazują wyżej wyciągały z tego pozytywne wnioski. Nie piszemy przecież tego wszytkiego aby na zlość zrobić, tylko piszemu to co nas boli.

wiem, że nic nie wiem...
03-12-2009 23:30
elprincipito
Niezarejestrowany

Ale czy ktoś z nas jest w stanie pójść do UM i zaproponować takie rozwiązanie.

Bo my tu gadu gadu

A tu trzeba posprawdzac pare rzeczy. ale najpier się trzeba zainteresować i wykazać trochę determinacji.

I tu jest słabość forum. W realu działa słabo na styku władza obywatel. Bo akcje społeczne działają... Smile
03-12-2009 23:47
tomasz
Niezarejestrowany

dr_niziołek napisał(a):Promocja miasta? Ten wydział to chyba tylko zapatrzeni w siebie ludzie, którzy zapomnieli o ich obowiązku i pracy.
Ja mam całkiem inne wrażenia - dostrzegam akcje promocyjne zarówno wewnętrzne jak i zewnętrzne. Aczkolwiek brak obecności na naszym forum jest dużym minusem Wink
04-12-2009 09:47
skarlet
Niezarejestrowany

Ja odnoszę wrażenie ,że bardziej o promocji miasta myślą prezydenci niż Wydział Promocji i naprawdę wiem co piszę !!!Smile
04-12-2009 09:55
Odpowiedz 

[-]
Szybka odpowiedź
Wiadomość
Wpisz tutaj swoją odpowiedź.

Potwierdzenie kodem
Potwierdzenie kodem
(wielkość znaków nie ma znaczenia)
Przepisz tekst z obrazka po lewej do poniższego pola tekstowego. Taki proces jest niezbędny, by zapobiec wysyłaniu wiadomości przez automaty.