[-]
Ostatnio Dodane Obrazki
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[-]

Sygnalizacja świetlna a korki w Żyrardowie

#61

RE: Sygnalizacja świetlna a korki w Żyrardowie

(07.07.2020 10:23 )Elektryk napisał(a): Rano były włączone.
Chyba od kilku dni są wyłączone.
Oskubałem dzisiaj z piór, mojego anioła stróża
A każde pióro to mój grzech...
I każde z piór znamieniem tchórza
Znamieniem tchórza jest.

Czarny Kapelusz
Odpowiedz
#62

RE: Sygnalizacja świetlna a korki w Żyrardowie

Jak ja jechałem były wyłączone. Co więcej, nie było migającego żółtego, tak jak to się praktykuje, tylko ciemność totalna. Te sygnalizatory mylą kierowców, piesi mogą wpaść pod auto.
Demokracja to władztwo intrygantów, wybieranych przez głupców. © Stanisław Lem, Opowieści o pilocie Pirxie
Czemu elektronika w sklepach tak drogo? Polska to nie Ameryka - za socjalizm trzeba płacić!

Moja fotowoltaika na żywo
Odpowiedz
#63

RE: Sygnalizacja świetlna a korki w Żyrardowie

Jak jadę przed 8 i wracam o18 światła normalnie działają. Dziś widziałem jak 3 auta poleciały na czerwonym. Zaspani chyba jeszcze byli ;p
Odpowiedz
#64

RE: Sygnalizacja świetlna a korki w Żyrardowie

Dzisiaj przejeżdżałem między 12 a 13 i sygnalizacja działała
Odpowiedz
#65

RE: Sygnalizacja świetlna a korki w Żyrardowie

Zgadza się, ja też byłem dzisiaj i światła działały. Jak koreczek? Jak ja byłem, to był Smile
Demokracja to władztwo intrygantów, wybieranych przez głupców. © Stanisław Lem, Opowieści o pilocie Pirxie
Czemu elektronika w sklepach tak drogo? Polska to nie Ameryka - za socjalizm trzeba płacić!

Moja fotowoltaika na żywo
Odpowiedz
#66

RE: Sygnalizacja świetlna a korki w Żyrardowie

Oczywiście, że był korek jakby inaczej Smile
Odpowiedz
#67

RE: Sygnalizacja świetlna a korki w Żyrardowie

To się chore robi. Przerażające jest trochę to że takie sytuacje pokazują że zarządcy nie mają bladego pojęcia i najmniejszego nawet pomysłu jak ma wyglądać rozwój miasta. "Będzie wiadukt" - brak pomysłu jak go połączyć z układem komunikacyjnym, musiałoby by być rondo na jaktorowskiej i na skrzyżowaniu Okulickiego i Dmowskiego, inaczej nie ma to sensu. Dalej - rezygnacja z ronda na skrzyżowaniu Pileckiego i Mireckiego, światła wszędzie gdzie to tylko możliwe, ktoś spyta dlaczego? Bo to najprostsze i najtańsze rozwiązanie nad którym nikt się nie zastanawia, przetarg na zaprojektowanie i budowę świateł - problem tylko w teorii ale załatwiony. Całkowicie abstrakcyjnym i absurdalnie śmiesznym pomysłem są właśnie nowe światła i 150 metrów między światłami - w projekcie trzecie światła na skrzyżowaniu obok. Błyskotliwie zaiste. Do publicznego wglądu udostępnili projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego na terenie byłej roszarni który umożliwia obiekty handlowe powyżej 2000 m kw. (Bez limitu) No po tylu latach toż to prawdziwa rewolucja. Ciekawe czy znowu nie odbije radnym władza i znowu zablokują jak małe dzieci "bo prezydent jest z innej partii i jest be". Obecny prezydent robi dużo tylko co z tego skoro bez sensu i pieniądze wyrzucane są w błoto. ?
Odpowiedz
#68

RE: Sygnalizacja świetlna a korki w Żyrardowie

Rzadko jeżdżę tamtą trasą, ale dzisiaj wyjeżdżałem z Mireckiego w stronę tunelu i na skrzyżowaniu z Okrzei pomimo zielonego światła chwilę trzeba było postać, bo jazdę 1 Maja zablokowały samochody skręcające z obu stron Okrzei, które zablokowane zostały przez samochody stojące na czerwonym na skrzyżowaniu 1 Maja z Mireckiego. Rozumiem, godziny szczytu, ale powoli robi się tak jak przed oddaniem obwodnicy do użytku z tą różnicą, że teraz zamiast ciężarówek niemal same osobówki.
Oskubałem dzisiaj z piór, mojego anioła stróża
A każde pióro to mój grzech...
I każde z piór znamieniem tchórza
Znamieniem tchórza jest.

Czarny Kapelusz
Odpowiedz
#69

RE: Sygnalizacja świetlna a korki w Żyrardowie

W sobotę rano była wyłączona.
Odpowiedz
#70

RE: Sygnalizacja świetlna a korki w Żyrardowie

Wczoraj i dzisiaj jak przejeżdżałem nowe światełka na Maja były wyłączone, na to kasa była i jak życie pokazało na darmo, a na nowe stacje rowerowe nie mają!!!

Edit.
Żeby była jasność, jestem przeciwnikiem tych świateł i dodam, że dzięki temu jazda była bezkorkowa Smile
Odpowiedz
#71

RE: Sygnalizacja świetlna a korki w Żyrardowie

Całe szczęście, może ktoś z wyższego stołka będzie przejeżdżał i zobaczy że rzeczywiście nie tworzą się korki i jest znacznie bezpieczniej... Czasami po prostu trzeba się przyznać do błędu i postąpić odpowiedzialnie
Odpowiedz
#72

RE: Sygnalizacja świetlna a korki w Żyrardowie

Albo znaleźć inne skrzyżowanie w kształcie litery "T" i przenieść tam te światła Smile ale to chyba nie w Żyrardowie, gdzieś na Środkowej może...
Demokracja to władztwo intrygantów, wybieranych przez głupców. © Stanisław Lem, Opowieści o pilocie Pirxie
Czemu elektronika w sklepach tak drogo? Polska to nie Ameryka - za socjalizm trzeba płacić!

Moja fotowoltaika na żywo
Odpowiedz
#73

RE: Sygnalizacja świetlna a korki w Żyrardowie

Gość Jaro.

Nie wiem kto zatwierdził te światła na skrzyzowaniu Maja i Mireckiego , ale powinien zostać wypierdolony z roboty. To jest patologia co się tam dzieje.  jest jeszcze gorzej niz jak nie było obwodnicy. Okrzei zajebane jak nigdy, lewoskręt od Lidla to trzeba cudu lub od rynku w prawo. Nie mówię,ze te światła są źle ustawione.
Odpowiedz
#74

RE: Sygnalizacja świetlna a korki w Żyrardowie

Od tego krok by wywalić samochody z centrum poprzez wprowadzenie płatnej strefy parkowania.
Oskubałem dzisiaj z piór, mojego anioła stróża
A każde pióro to mój grzech...
I każde z piór znamieniem tchórza
Znamieniem tchórza jest.

Czarny Kapelusz
Odpowiedz
#75

RE: Sygnalizacja świetlna a korki w Żyrardowie

Niestety maratonu śmiechu ciąg dalszy. Starostwo powiatowe w Żyrardowie właśnie zaktualizowało budżet a w nim 32 tysiące przeznaczone na projekt i budowę sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Narutowicza i Mireckiego. Podobno projektowanie ma się zacząć zaraz albo już trwa. Zastanawiam się czy ktoś sobie po prostu żartów nie robi. Powiat w ogóle nie współpracuje z miastem a ludzie którzy przeznaczyli środki na światła które w końcu będą musiały zostać wyłączone lub rozebrane powinni trafić do prokuratury i zostać natychmiastowo zwolnieni. Nie mam pojęcia co się wyprawia w tym mieście ale do tej pory widać że radni leśne dziadki boją się zmian a wiele ludzi cały czas jest na nieodpowiednich stanowiskach. Dziwne że sam prezydent nie zauważył chociażby lub ktokolwiek w urzędzie że sam pomysł tych świateł to żart. Tam jest tak dużo miejsca na działce miasta przy dekadzie i ul Mireckiego że spokojnie wcisnęli by rondo,pusta działka na Okrzei to samo, analogiczna sytuacja przy McDonald. Jak miejsca brakuje to odkupić skrawek działki od lotosu, sam róg na skrzyżowaniu który i tak jest nieużywany i stoi tam tylko tablica z cenami. W innych miastach, mniejszych budują po kilka rond i gruntownie przebudowują ulice podczas gdy u nas nadal średniowiecze i święto że powstanie pierwsze rondo. To wszystko to jakieś nieśmieszne żarty
Odpowiedz
#76

RE: Sygnalizacja świetlna a korki w Żyrardowie

Myślenie projektanta jest takie, żeby dać zarobić branży. Za konserwację skrzyżowania, czyli za gotowość do naprawy sygnalizacji + 1 objazd (przegląd techniczny) w miesiącu + malowanie słupów i wysięgników na wiosnę firmy kasują co roku pieniądze.

Kwota kasowana za serwis wynosi od 4 tys. do 10 tys. rocznie od skrzyżowania. Czyli za 5 skrzyżowań mamy kwotę 20-50 tys złotych rocznie, której branżunia nigdy nie skasuje gdyby zamiast sygnalizatorów były ronda.

Chęć dorobienia branży kieruje doradcami naszego prezydenta, lubią pieniążki, więc "doradzają" tak, aby było dobrze dla nich. Od wrysowania drogich świateł na skrzyżowanie dostają działkę od producenta sygnalizacji, nie martwcie się...
Słyszałem też że będzie pierwszy na świecie ITS, który zapewni "zieloną falę" w obu kierunkach, czyli priorytet przejazdu zarówno na 1-go maja, jak i na ulicach poprzecznych.. Jeśli to się uda, będziemy 1-wsi na świecie, świat o Żyrardowie usłyszy...
⭐⭐Dodano po krótkim czasie⭐⭐
O zielonej fali i ITS było tutaj: https://zyrardow24h.eu/Temat-Inteligentn...elona-fala
Demokracja to władztwo intrygantów, wybieranych przez głupców. © Stanisław Lem, Opowieści o pilocie Pirxie
Czemu elektronika w sklepach tak drogo? Polska to nie Ameryka - za socjalizm trzeba płacić!

Moja fotowoltaika na żywo
Odpowiedz
#77

RE: Sygnalizacja świetlna a korki w Żyrardowie

Na najbliższej sesji rady miasta Żyrardowa 16 grudnia znajdzie się projekt uchwały w sprawie pomocy finansowej dla powiatu żyrardowskiego na budowę nowej sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Narutowicza i Mireckiego (to nie żart) na który to cel starostwo otrzymało dofinansowanie. W uzasadnieniu możemy przeczytać "na poprawę bezpieczeństwa wszystkich użytkowników drogi". Szkoda że bierze się pod uwagę bezpieczeństwo tylko na tej jednej drodze i nie myśli się że tak rażąco głupi pomysł będzie miał negatywne skutki dla bezpieczeństwa na innych drogach w centrum które stanie się już całkowicie nieprzejezdne.
Odpowiedz
#78

RE: Sygnalizacja świetlna a korki w Żyrardowie

Nikt nie panuje nad tym, żeby spływające z UE pieniądze wydawano z sensem. Kasa, z miasta, z powiatu, z województwa, z budżetu centralnego, a wszystko to i tak pieniądze z UE, które w następnych latach oddamy, wpłacimy je do budżetu Unii... Nie są bezterminowo bezzwrotne, natomiast są wolne od procentu.

Takie harce, kasa na skrzyżowanie nieważnych ważnych ulic, ale należących do powiatu, to kolejny powód, by uważać powiaty za zbędne. Drogi powiatowe biegną przez środek miasta Żyrardowa, a brak zintegrowanej polityki miasta i powiatu naraża mieszkańców na wymierne straty, czy utracone korzyści. Tak jest w całej Polsce. U nas widać to tym jaskrawiej, że gmina Żyrardów jest typowo miejska, nie ma terenów wiejskich wokół Żyrardowa zarządzanych przez UM.
⭐⭐Dodano po krótkim czasie⭐⭐
Może apelować do mieszkańców o jeżdżenie ulicą Mireckiego? Bo coś tam pusto, a na końcu i tak stoi się na światłach w lewo lub w prawo...
Demokracja to władztwo intrygantów, wybieranych przez głupców. © Stanisław Lem, Opowieści o pilocie Pirxie
Czemu elektronika w sklepach tak drogo? Polska to nie Ameryka - za socjalizm trzeba płacić!

Moja fotowoltaika na żywo
Odpowiedz
#79

RE: Sygnalizacja świetlna a korki w Żyrardowie

Winyj świateł... Ja bym jeszcze na rondzie jedynym dziabnął światła, może nie funkcjonalne ale jak topić kasę to topić. Taniej wyniesione skrzyżowanie zrobić+ skrzyżowanie dróg równorzędnych. Może ponarzekajmy i niech zrobią jeszcze na skrzyżowaniu Wyspiańskiego/Okrzei i światła przy małym tunelu. Ech...
Oskubałem dzisiaj z piór, mojego anioła stróża
A każde pióro to mój grzech...
I każde z piór znamieniem tchórza
Znamieniem tchórza jest.

Czarny Kapelusz
Odpowiedz
#80

RE: Sygnalizacja świetlna a korki w Żyrardowie

W stawianiu tych świateł chodzi o przetargi takie jak tu komputer znalazł.

Cytat:Postępowanie: „Konserwacja i naprawy sygnalizacji świetlnej na ulicach Miasta Ż

× W tym postępowaniu wymagane jest podpisanie plików kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub elektronicznym podpisem osobistym w ...

https://platformazakupowa.pl/transakcja/778968




Brak sygnalizacji = brak konserwacji sygnalizacji. A kto by na to pozwolił, żeby nie było opłat! Jest na to metoda - budowa rond tam gdzie się da i wywalanie tych sygnalizacji.
W Warszawie bardzo dużo skrzyżowań osiedlowych przerabiają na drogi równorzędne, nie ma na nich znaków pionowych, tylko linie malowane na jezdni. Znowu mniej kasy dla producentów znaków, żyjących z państwowego!
Demokracja to władztwo intrygantów, wybieranych przez głupców. © Stanisław Lem, Opowieści o pilocie Pirxie
Czemu elektronika w sklepach tak drogo? Polska to nie Ameryka - za socjalizm trzeba płacić!

Moja fotowoltaika na żywo
Odpowiedz
  

[-]
Korzyści z rejestracji!
Masz coś do dodania? Zaloguj się lub zarejestruj, aby odpowiedzieć. Czekamy na Ciebie! Rejestracja trwa mniej niż minutę i wymaga podania jedynie adresu email.


Nowe wpisy z tego działu muszą zostać zaakceptowane przez moderatora.
[-]
Szybka odpowiedź
 
Zaznacz pole wyboru znajdujące się poniżej. Ten proces pozwala chronić forum przed botami spamującymi.

[-]

Podobne wątki

Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Wycinka lasu. Stańczyk 75 2 195 Wczoraj 15:24
Ostatni post:
  Odkryty basen w Żyrardowie - nowy i nowoczesny przy ul. Farbiarskiej teqton 18 1 648 27.03.2024 19:07
Ostatni post:
  Obwodnica Żyrardowa DK50 - budowa bieżące informacje i wypadki 1 371 33 954 25.03.2024 20:08
Ostatni post: Szperacz
  Dworzec kolejowy w Żyrardowie - wszystko na temat stacji PKP dr_niziołek 48 2 901 22.03.2024 19:31
Ostatni post: Szperacz
  Wieża ciśnień w Żyrardowie teqton 14 965 16.03.2024 23:04
Ostatni post: Szperacz
  Komunikacja Miejska - linie autobusowe obsługiwane przez PKS Grodzisk Maz. matmi 300 12 051 09.03.2024 08:34
Ostatni post: Szperacz
Exclamation Drewniany pomost - trasa spacerowa wzdłuż rzeki Pisi Gągoliny - kładka edukacyjna Szperacz 23 2 161 24.02.2024 13:41
Ostatni post: Szperacz
Star Odsłonięcie Macewy Pamięci w Żyrardowie - YouTube Szperacz 2 111 24.02.2024 00:37
Ostatni post: belin
Star Budowa ulic Wrzosowej i Witosa - opis co będzie budowane Szperacz 5 445 23.02.2024 17:35
Ostatni post: Szperacz
Star Przebudowa ulicy Szarych Szeregów Szperacz 0 50 20.02.2024 18:56
Ostatni post: Szperacz
  Budowa nowej hali sportowej przy Szkole nr 7 w Żyrardowie belin 4 238 14.02.2024 15:51
Ostatni post: belin
  Budowa ulicy Strażackiej belin 1 108 09.02.2024 01:29
Ostatni post: 0bcy
  Korek na Jaktorowskiej do wjazdu pod tunel - budowa wiaduktu lub pas do skrętu 70 4 159 08.02.2024 11:01
Ostatni post: belin
  Budowa ulicy Bielnikowej belin 0 119 08.02.2024 10:04
Ostatni post: belin
  Remont ulicy Bohaterów Warszawy przy Elektryku belin 0 98 08.02.2024 09:22
Ostatni post: belin


[-]

Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości