[-]
Ostatnio Dodane Obrazki
  •  Wstecz
  • 1
  • ...
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13(current)
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • ...
  • 73
  • Dalej 
Ocena wątku:
  • 6 głosów - średnia: 3.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[-]

Ogródek Jordanowski przy ulicy Mostowej dawniej nieistniejąca Dziatwa

RE: Jordanek po naszemu ;)

Eltom biblioteka zawsze musi być,tylko co innego czy w tym miejscu i z takim nakładem finansowym.Ja o ile pamiętam są już w mieście biblioteki ale czy one maja takie wzięcie? Nie wiem.
Ja chyba bym bardziej postawił na multimedialną bibliotekę,coś co ma przyciągnąć młodzież,ale....
Odpowiedz

RE: Jordanek po naszemu ;)

Deguś i inni... tak z ręką na sercu... kiedy czytaliście książki?
Odpowiedz

RE: Jordanek po naszemu ;)

Ja ostatnio czytałem jak jeszcze pracowałem w W-wa i jeździłem do pracy pociągiem,bo tylko wtedy miałem na tyle czasu żeby czytać książki.A to było bardzo dawno temu.Teraz wolny czas poświęcam na forum i filmy Wink
Ale czasami ciągnie mnie do SF na kartkach.
Odpowiedz

RE: Jordanek po naszemu ;)

A ja mam chęć przekazać wszystkie moje książki SF do jordanka. Trzeba by zdziałać jakąś dużą półkę i mogę wstawić tam sporo pozycji SF. Niech dzieciaki się wciągają w fantastykę Wink
Mam tego sporo Wink
Odpowiedz

RE: Jordanek po naszemu ;)

Ja też nie pamiętam kiedy ostatni raz w ręku miałem książkę a co dopiero jeszcze mowa o jej czytaniu Big Grin
Odpowiedz

RE: Jordanek po naszemu ;)

Ty a może weźmiemy jeszcze dziennik ustaw z Urzędu to też w pewnym sensie SF Big Grin
Ale na serio mógłbyś to zrobić tylko musi ktoś to spisać z katalogować i przejąć pod opiekę.Bo szkoda byłoby takiej kolekcji.
Odpowiedz

RE: Jordanek po naszemu ;)

Ja to spiszę, a ty weźmiesz pod opiekę, pasi? Big Grin
Odpowiedz

RE: Jordanek po naszemu ;)

Mamy trzy karty w bibliotece. Chcesz to pokażę jak często i ile książek wypożyczamy. Nie mówię, że ja nabijam statystyki. Żona dużo czyta, dzieciaki lektury i inne czytajki, ja od czasu do czasu, gdy zainteresuje mnie konkretny autor lub temat. W sumie rotacyjnie w domu zawsze jest od jednej do czterech pozycji. Korzystamy z filii przy Moniuszki, która jest mała i nie wszystko w niej jest. Dla mnie(i mam nadzieję, że nie tylko) ważne jest by nie likwidowano tych placówek, które są. Czy budować inne? Nie wiem.
PS Ja nie wiem Eltom, czy nie lepiej będzie te książki przekazać bibliotece właśnie, czy tam nie będzie z nich większego pożytku.
Odpowiedz

RE: Jordanek po naszemu ;)

Nie będziemy budować biblioteki w jordanku. Bibliotekę zrobimy w Dziatwie Wink
Później niech tylko dobudują to i owo do istniejącego budyneczku i będzie wszystkim pasowało Wink
Odpowiedz

RE: Jordanek po naszemu ;)

Ja jestem średnio raz w tygodniu w bibliotece na Mostowej i na pewno to miejsce wymaga sporego remontu.
Chciałabym żeby w mieście była duża, nowoczesna biblioteka w ładnym budynku w którym przyjemnie można by było spędzić czas.
Obecnie w bibliotece można wypożyczyć nie tylko książki, ale filmy oraz bajki dla dzieci. Jest duży wybór bajek i moja córa czaka na dzień kiedy znów pojedziemy po nowy film czy książki. Poza tym jest świetlica i kilka komputerów. Widziałam zapisują się tam dzieci na godziny i spędzają swój wolny czas. Oprócz gier komputerowych można pograć w planszowe.
Czyli chyba coś na zasadzie klubu w Jordanku. Skoro w nowej bibliotece wydzielone byłoby miejsce dla "Dziatwy" to jak dla mnie dobry pomysł. Przecież ten domek w Jordanku niedługo pewnie będzie groził zawaleniem.
Odpowiedz

RE: Jordanek po naszemu ;)

Sam pomysł z budową biblioteki nie jest zły ,tylko żeby tam się znalazło miejsce dla dziatwy i na terenie za biblioteką był rozbudowany plac zabaw dla dzieci.Przecież tam jest duże osiedle a matki z małymi dziećmi muszą mieć gdzie wyjść po południu .No chyba że będą mogły wejść do biblioteki i pobawić się książkami Wink
Odpowiedz

RE: Jordanek po naszemu ;)

Czyją własnością jest teraz budyneczek Dziatwy? A czyją będzie biblioteka? Kto od kogo będzie wtedy uzależniony? Ja w tym wszystkim widzę zakusy na ten łakomy kawałek terenu. Byle sprzedać, byle opchnąć. Ciekawe kto na ten teren pod domek sobie już ostrzy zębiska?
Odpowiedz

RE: Jordanek po naszemu ;)

Byłem dziś w ogródku i pogadałem chwilę z panią Teresą. Spodobał jej się pomysł stworzenia drewnianych zabawek dla dzieciaków w Jordanku. Tak więc, o ile macię chci i siły, popytajcie wśród znajomych, czy nie mają zbędnych desek, listew, płyt drewnianych, a może ktoś ma znajomości w tartakach albo stolarniach? Chodzi o jakieś odpady, które można jeszcze do czegoś użyć, w naszym przypadku do drabinek, ławeczek, czy stolików itp. A może jakiś malutki domek na kurzej nóżce? Wink
Ze wcześniejszych zgłoszeń chęć pomocy w rzeźbieniu w drewnie wyrazili pandazy, wioślarz i ja.
Wspólnymi siłami, o ile zdobędziemy materiał, możemy stworzyć coś fajnego w jordanku.
Ma to jeszcze jeden plus: nie będzie tak łatwo sprzedać tego terenu. Teraz ktoś może powiedzieć, że te drzewka rosną bezużytecznie i zajmują tylko teren.
A Okrzei trzeba z czegoś spłacać Big Grin
Odpowiedz

RE: Jordanek po naszemu ;)

ojcze chcesz mi zbudować domek na kurzej łapce Tongue
Odpowiedz

RE: Jordanek po naszemu ;)

Jeśli chodzi o rżnięcie Big Grin to możecie na mnie liczyć
Odpowiedz

RE: Jordanek po naszemu ;)

Eltom po ostatnim naszym spotkaniu od razu udałam się do kolegi ,jego tata jest stolarzem.Jestem już z nim po wstępnej rozmowie telefonicznej.Oczywiście zgodził się udostępnić nam narzędzi.Z racji tego że jest fachowcem i ma pojecie o tego typu pracy poprosiłam go również aby nami pilotował.Teraz trzeba wszystko zaplanować i do dzieła!!.
Smile
Odpowiedz

RE: Jordanek po naszemu ;)

No i fajnie Smile Zwykłe wiertarki szlifierki i takie tam różności to mamy, ale profesjonalne heblarki i inne się na pewno przydadzą. Bardziej mnie martwi materiał, bo z narzędziami nie powinno być źle Wink
Odpowiedz

RE: Jordanek po naszemu ;)

A miałbyś czym przywieźć ścinki z tartaku 15km stąd? Mogę podpytać znajomego czy jego szefowa nie odstąpiła małego co nieco.
Odpowiedz

RE: Jordanek po naszemu ;)

(13.01.2011 21:48 )Marty napisał(a): A miałbyś czym przywieźć ścinki z tartaku 15km stąd? Mogę podpytać znajomego czy jego szefowa nie odstąpiła małego co nieco.

Jak trzeba by było jechać to proszę o kontakt SmileJa z Kierowca pojadę Smile
Smile
Odpowiedz

RE: Jordanek po naszemu ;)

Mamy zaproszenie od pani Teresy na spotkanie forumowe w jordanku przy herbatce. Ustalmy termin i obgadamy pewne sprawy na miejscu Wink
Odpowiedz
  
  •  Wstecz
  • 1
  • ...
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13(current)
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • ...
  • 73
  • Dalej 

[-]
Korzyści z rejestracji!
Masz coś do dodania? Zaloguj się lub zarejestruj, aby odpowiedzieć. Czekamy na Ciebie! Rejestracja trwa mniej niż minutę i wymaga podania jedynie adresu email.


Nowe wpisy z tego działu muszą zostać zaakceptowane przez moderatora.
[-]
Szybka odpowiedź
 
Zaznacz pole wyboru znajdujące się poniżej. Ten proces pozwala chronić forum przed botami spamującymi.

[-]

Podobne wątki

Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Pomoc dla Pawełka! Młody Żyrardowianin potrzebuje Pomocy! Polu1991 0 95 13.04.2024 13:06
Ostatni post: Polu1991
  Motocykliści z Żyrardowa 10 516 13.04.2024 12:38
Ostatni post:
  Zbrodnia katyńska 1940 rok - pamięć o masowym mordzie na Polakach 20 1 028 11.04.2024 20:51
Ostatni post: belin
Star Stowarzyszenie Na Rzecz Kultury Im. Ignacego Paderewskiego W Żyrardowie - Krs-pobie Szperacz 0 52 10.04.2024 21:27
Ostatni post: Szperacz
Exclamation Pieniądze miejskie dla organizacji społecznych - wątek zbiorczy Szperacz 57 1 692 25.03.2024 12:50
Ostatni post: Szperacz
  Budowa Hospicjum w Żyrardowie - Fundacja Nieść Ulgę w Cierpieniu eltom 26 1 530 19.03.2024 11:03
Ostatni post:
  Parafia Wniebowstąpienia Pańskiego w Żyrardowie - os. Żeromskiego belin 14 1 942 12.03.2024 17:44
Ostatni post: Szperacz
Rainbow Dekanat Żyrardów, Diecezja Łowicka - informacje dotyczące wszystkich parafii Szperacz 6 604 06.03.2024 00:34
Ostatni post: Szperacz
  Parafia Austriacko-Augsburgska - koścół reformowany w Żyrardowie belin 11 1 013 18.02.2024 19:33
Ostatni post: Szperacz
  Samorządy Mieszkańców - mapka i bieżące informacje Rencista. 68 1 852 16.02.2024 19:00
Ostatni post: Szperacz
Wink Parafia św. Karola Boromeusza - najstarszy kościół w Żyrardowie Szperacz 6 517 15.02.2024 19:45
Ostatni post: Szperacz
Star Stowarzyszenie Żyrardowskie towarzystwo survivalowo-żeglarskie Szperacz 0 77 28.01.2024 23:19
Ostatni post: Szperacz
Star Stowarzyszenie Sport Life - Michał Ochnicki Szperacz 4 178 19.01.2024 13:40
Ostatni post: Szperacz
  Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Żyrardowie teqton 692 20 993 18.01.2024 20:08
Ostatni post: Szperacz
Star Żurek - grupa rękodzielnicza - Monika Rosińska- założycielka Żurek Szperacz 0 152 29.12.2023 08:24
Ostatni post: Szperacz


[-]

Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości