[-]
Ostatnio Dodane Obrazki
Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[-]

Wizyta duszpasterska zwana kolędą - list proboszcza do nieprzyjmujących księdza

#41

RE: Wizyta duszpasterska zwana kolędą.

(31.12.2010 02:24 )dr_niziołek napisał(a): ... Kościół to wierni, a nie księża ... Nie wierzysz w kościół i księży nie bierz ślubu kościelnego i nie chrzcij swoich dzieci ...

Kfila... to w kościół trzeba wierzyć? I w księży? Równie dobrze mogę wierzyć w wojsko i żołnierzy Tongue


(31.12.2010 02:24 )dr_niziołek napisał(a): To w co wierzysz jak nie w Boga? A jednak w Boga, Jezusa Chrystusa? To czemu nie chodzisz do kościoła? Bo księża farmazony o kasie i polityce pieprzą? To do kościoła idziesz dla słów księdza, czy dla słów Boga?

Żeby zapoznać się ze słowami Boga, można poczytać pismo święte. Chyba, że ktoś jest analfabetą i czytać nie potrafi.
W kościele nie przemawia Bóg, tylko właśnie ksiądz.

(31.12.2010 02:24 )dr_niziołek napisał(a): "Oni są bardzo źli, ale gdy ich potrzebuję to będę ich przyjacielem." Obłuda.

I tu się zgodzę. Mogliśmy to ostatnio zaobserwować Big Grin
Odpowiedz
#42

RE: Wizyta duszpasterska zwana kolędą.

Niziołku jest prostsze rozwiązanie, można zmienić wiarę na Luteranizm, tam nie ma księży, są jedynie pastorzy - coś w rodzaju duchowego przewodnika, ale to jest wyłącznie Twoja wiara i to Ty masz czytać Pismo, pastor może Ci jedynie objaśnić pewne skomplikowane kwestie.

To o czym tu rozmawiamy 500 lat temu dostrzegał niejaki Luter i rozłożył Kościół na dwie części http://pl.wikipedia.org/wiki/Luteranizm
Odpowiedz
#43

RE: Wizyta duszpasterska zwana kolędą.

(31.12.2010 02:24 )dr_niziołek napisał(a): Nie prawda. Nie każda wiara głosi miłość bliźniego. Zagadka. Która z religii (nie sekt i nie wierzeń pogańskich) nie głosi miłości bliźniego?

Oświeć ciemniaka, bo nie chce mnie się studiować religioznawstwa, ale już czuję, że coś naginasz Tongue
Odpowiedz
#44

RE: Wizyta duszpasterska zwana kolędą.

Czyżby Islam ?
Odpowiedz
#45

RE: Wizyta duszpasterska zwana kolędą.

Ja stawiałbym na inną religię.... znając co nieco poglądy pewnego dyrektora i wyznawców jego rozgłośni Smile
Odpowiedz
#46

RE: Wizyta duszpasterska zwana kolędą.

Eltom. Możesz wierzyć żołnierzy, a nawet w gumowe kaczuszki. Nie zapominajmy kim byli apostołowie i co tworzyli jeszcze za życia Jezusa. W kościele to ksiądz czyta słowa Boga, a nie przemawia zamiast Boga. Liturgia słowa to czyste słowa od Boga. Przecież wiemy czym jest ewangelia także o tym już nie wspominam. A co z Eucharystią? "Czyńcie to ma moją pamiątkę...".

Marty...ksiądz czy pastor...stawiam ich na tym samym poziomie. A dlaczego pastor ma mi coś objaśniać? A jak będzie w tym tłumaczeniu mataczyć? Sam przeczytam i sam zrozumiem.

Wioślarz nie naginam. Jeśli ktoś się wypowiada w danym temacie to oczekuje, że wie o czym pisze. Prostym pytaniem sprawdzimy kto jakie ma prawo być tym mądrzejszym od innych przy pomocy swojej wiedzy w tym temacie.
wiara+nadzieja+miłość=szczęście...

wiem, że nic nie wiem...
Odpowiedz
#47

RE: Wizyta duszpasterska zwana kolędą.

Na jakiej podstawie mam wierzyć w opowieści jakichś apostołów? Czy oni mają jakiś patent na nieomylność? Wiele sekt miało swoich Bogów, którzy potrafili namawiać do samobójstw itp i ludzie jak baranki to robili. A że jedna zrobiła się większa od innych... Czytałeś Ericha Danikena? A może jego wizja jest bliższa prawdy? Zauważ, że wszystkie te religie mają mniej więcej jednakową genezę. Przyleciał ktoś z nieba i na koniec odleciał. Aniołowie w huku i ogniu przybywali z nieba i tam odlatywali. Coś w tym jest.
Odpowiedz
#48

RE: Wizyta duszpasterska zwana kolędą.

(31.12.2010 15:10 )dr_niziołek napisał(a): Wioślarz nie naginam. Jeśli ktoś się wypowiada w danym temacie to oczekuje, że wie o czym pisze.

Ale ja właśnie wyraźnie i jasno napisałem, że nie wiem i proszę o objaśnienie Big Grin A to że coś naginasz, to moje przypuszczenie, poparte doświadczeniem Smile Obal to.
Odpowiedz
#49

RE: Wizyta duszpasterska zwana kolędą.

Nie będę obalał. Nie ma łatwizny w tym temacie. Eltom skoro nie wierzysz w opowieści jakiś tam apostołów i nie wierzysz w Boga to po co się w tym temacie wypowiadasz, kiedy on Ciebie nie dotyczy?

Do wiary dowodów nie trzeba, jednak gdy takowe już mamy to należy mówić o wiedzy.
wiara+nadzieja+miłość=szczęście...

wiem, że nic nie wiem...
Odpowiedz
#50

RE: Wizyta duszpasterska zwana kolędą.

Dotyczy, dotyczy Tongue


Poza tym nie lubię, gdy ksiądz łapie mnie za kolano i głaszcze po plecach.
Odpowiedz
#51

RE: Wizyta duszpasterska zwana kolędą.

(31.12.2010 17:20 )dr_niziołek napisał(a): po co się w tym temacie wypowiadasz, kiedy on Ciebie nie dotyczy?
Nie dotyczyłby, gdyby kler nie ingerował w życie normalnych ludzi, a tak nie jest. Smile
Odpowiedz
#52

RE: Wizyta duszpasterska zwana kolędą.

Doktorze, Biblia to nie słowa Boga. Nowy Testament jest zbiorem czterech ewangelii, Dziejów Apostolskich (dzieło tradycyjne przepisane jednemu z ewangelistów), zbioru listów, głównie Pawła z Tarsu.

Cztery ewangelie mamy w Biblii, a napisano ich kilkadziesiąt, w tym nawet jedna, której autorstwo przypisywano kobiecie. O doborze decydowały Sobory, Papieże i cesarze rzymscy. Chrześcijaństwo u zarania było podzielone na wiele odłamów, dopiero z czasem połączono różne odłamy we w miarę spójną całość - vide sobór Nicejski (ten pierwszy 325 n.e.), który zdecydował, które ewangelie pozostawić, resztę cesarskim edyktem nakazano zniszczyć.

Naukowo nie ma wątpliwości, że Biblia to nie Słowo Boże, a w uznanych czterech ewangeliach, które powstały długo po śmierci Jezusa mamy dużo wtrąceń np. w postaci cudu w Kanie Galilejskiej - Ew. Św.Jana jest datowana na rok 90ty, czyli 60 lat po śmierci.

Możemy jedynie wierzyć, że takim a nie innym doborem treści kierowała boska opatrzność.
Odpowiedz
#53

RE: Wizyta duszpasterska zwana kolędą.

To miało być tylko info o kolędzie a temat się niebezpiecznie rozwinął...
No i będziemy się smażyć w piekle.Sad

http://quiz.ownia.pl/pieklo
Twoja szansa na smażenie się w piekle:
39 %
Nie jest tak źle!
chyba to Kisiel kiedyś powiedział:
To, że żyjemy w koziej (nomem-omen) doopie, to już wszyscy wiemy, ale najgorsze, że się w niej urządzamy...."
Odpowiedz
#54

RE: Wizyta duszpasterska zwana kolędą.

Pokaż mi w biblii słowo "piekło" Tongue
Odpowiedz
#55

RE: Wizyta duszpasterska zwana kolędą.

Jeżeli więc ręka twoja albo noga twoja cię gorszy, utnij ją i odrzuć od siebie; lepiej jest dla ciebie wejść do żywota kalekim lub chromym, niż mając obydwie ręce lub obydwie nogi być wrzuconym do ognia wiecznego. A jeśli cię oko twoje gorszy, wyłup je i odrzuć od siebie; lepiej jest dla ciebie z jednym okiem wejść do żywota, niż z dwojgiem oczu być wrzuconym do piekła ognistego.

Mat. 18,8-9

Powiadam zaś wam, przyjaciołom moim, nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, a potem nie mają już nic do zrobienia. Ale wskażę wam, kogo się bać macie! Bójcie się tego, który, gdy zabija, ma moc wrzucić do piekła. Zaiste, powiadam wam: Tego się bójcie!

Łuk. 12,4-5

Zapraszam do Quizu.
chyba to Kisiel kiedyś powiedział:
To, że żyjemy w koziej (nomem-omen) doopie, to już wszyscy wiemy, ale najgorsze, że się w niej urządzamy...."
Odpowiedz
#56

RE: Wizyta duszpasterska zwana kolędą.

Czy to jest dokładne tłumaczenie oryginału? Tongue
Odpowiedz
#57

RE: Wizyta duszpasterska zwana kolędą.

Zaprawdę, zaprawdę powiadam Ci: trafisz do piekła nieodwołalnie i na własnej skórze poczujesz męki piekielne. Opamiętaj się póki czas Big Grin
Jeżeli jest niebo a w nim piękne anioły to i jest piekło a w nim szkaradne upadłe anioły. Czyż nie tak?
chyba to Kisiel kiedyś powiedział:
To, że żyjemy w koziej (nomem-omen) doopie, to już wszyscy wiemy, ale najgorsze, że się w niej urządzamy...."
Odpowiedz
#58

RE: Wizyta duszpasterska zwana kolędą.

Cytat:Blisko 30-osobowa grupa parafian w Śremie (wielkopolskie) dostała od księdza list, w którym informuje ich, że jeśli nie wpuszczą go do domu z wizytą duszpasterską, to wówczas on ich nie pochowa - donosi "Super Express".

"Od wielu lat chodząc po kolędzie, zastajemy drzwi zamknięte. (...) W związku z powyższym bardzo proszę, aby Szanowne Państwo podpisało się pod tym oświadczeniem, aby przypadkiem po śmierci, ktoś z bliskich nie żądał katolickiego pogrzebu. Bo ksiądz nie reprezentuje firmy pogrzebowej, tylko Kościół Jezusa Chrystusa, do którego przynależność jest przywilejem i zobowiązaniem. Człowiek ma wolną wolę. (...) Brak odpowiedzi traktujemy jako akceptację naszego oświadczenia" - napisał proboszcz.
http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/wie...omosc.html

Uważajcie bo i was to czeka ! Big Grin Big Grin Big Grin
"Zawsze warto być człowiekiem, choć tak łatwo zejść na psy.... "
Odpowiedz
#59

RE: Wizyta duszpasterska zwana kolędą.

Wziął się pleban i wkurzył, a moim zdaniem trochę racji miał. Trzeba się umieć zdecydować kim się jest w życiu. Jak ktoś jest katolikiem i nie przyjmuje księdza po kolędzie przez ileś lat, to chyba daje jasny sygnał jak wybrał w życiu, prawda?
Wnerwi mnie gdy ludzie chcą żyć w jakimś dziwnym szpagacie światopoglądowym – z jednej strony uważają się za katolików a z drugiej krytykują prawie wszystko co katolickie.
"Dodaj jeszcze, że są i tacy którzy nie mogą głosować w naszym mieście, a mędrkuje taki, smętkuje, rozlicza, dyskutuje,obraża i jest fachowcem od wszystkiego.....a jak wiadomo wszystkim wokół- "fachowiec od wszystkiego jest fachowcem od niczego" Judyta
Odpowiedz
#60

RE: Wizyta duszpasterska zwana kolędą.

Ja uważam się za katolika, ale do kościoła nie chadzam bo księży nie lubię :> Czy to szpagat światopoglądowy ?
"Zawsze warto być człowiekiem, choć tak łatwo zejść na psy.... "
Odpowiedz
  

[-]
Korzyści z rejestracji!
Masz coś do dodania? Zaloguj się lub zarejestruj, aby odpowiedzieć. Czekamy na Ciebie! Rejestracja trwa mniej niż minutę i wymaga podania jedynie adresu email.


Nowe wpisy z tego działu muszą zostać zaakceptowane przez moderatora.
[-]
Szybka odpowiedź
 
Zaznacz pole wyboru znajdujące się poniżej. Ten proces pozwala chronić forum przed botami spamującymi.

[-]

Podobne wątki

Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Spalarnia śmieci i odpadów medycznych w Żyrardowie Krzysztofa Rdesta firma EMKA S.A. 666 17 397 Wczoraj 18:42
Ostatni post:
Star Pobity NA KOMENDZIE POLICJI ratownik medyczny z Żyrardowa Szperacz 6 337 27.03.2024 19:11
Ostatni post:
  Mieszkania komunalne w Żyrardowie i ich wykup 86 3 901 26.03.2024 14:09
Ostatni post: Szperacz
Star Kierowca po żyrardowsku pijany lub na haju i bez prawa jazdy - wątek zbiorczy belin 27 1 072 25.03.2024 12:19
Ostatni post:
  Ambulans do poboru krwi w Żyrardowie zwykle na pl. JPII 74 2 891 24.03.2024 17:01
Ostatni post: Szperacz
Star Pijany na rowerze skończył mandatowo - wątek zbiorczy Szperacz 6 247 23.03.2024 10:08
Ostatni post: belin
  Pieszy wpadł pod pociąg - wypadek lub samobójstwo - wątek zbiorczy jaga20001 47 3 230 20.03.2024 23:44
Ostatni post:
  Poszukiwany zaginiony Osoby poszukiwane przez Policję 147 4 387 19.03.2024 19:16
Ostatni post: belin
Rainbow Zarzuty dla gangu za strzały w Żyrardowie. Zginął 20-letni mężczyzna potem grożono Szperacz 52 3 434 18.03.2024 19:47
Ostatni post:
  Garaż w Żyrardowie sprzedam kupię 1 192 17.03.2024 02:48
Ostatni post: Szperacz
  Wiosna w Żyrardowie - topienie Marzanny. Stańczyk 263 7 008 15.03.2024 19:38
Ostatni post: Szperacz
Star Tajemnicze urządzenia na ulicach m.in Żyrardowa - iBeacon Szperacz 1 85 14.03.2024 23:40
Ostatni post:
Exclamation Zapraszamy na inaugurację programu ,,Ogólnopolska Karta Seniora” Szperacz 2 72 14.03.2024 22:43
Ostatni post:
  Znów śmieci w lesie 439 13 579 08.03.2024 12:25
Ostatni post:
  Dopalacze i narkotyki w Żyrardowie - informacje 172 6 880 28.02.2024 12:16
Ostatni post:


[-]

Użytkownicy przeglądający ten wątek:

3 gości