[-]
Ostatnio Dodane Obrazki
Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[-]

Wizyta duszpasterska zwana kolędą - list proboszcza do nieprzyjmujących księdza

#1

Wizyta duszpasterska zwana kolędą - list proboszcza do nieprzyjmujących księdza

Oś.Wschód.
27 grudnia, poniedziałek: ul. Piękna 10 A, B, C, D.

28 grudnia, wtorek: ul. Izy Zielińskiej 27 A, ul. ks. Popiełuszki, Salezjańska, Zielińskiej (domki)

29 grudnia, środę: Spółdzielcza 17, 24, 26, 28, 30, 32, 34 A, B, 38, 50.

30 grudnia, czwartek: Spółdzielcza 40 A, B, C; 42, 44, 46, 48, 52, 54, 56, 58, 60, 62, 64, 66, 68.
W najbliższym czasie rozpoczną się odwiedziny duszpasterskie, zwane kolędą. Pragniemy odwiedzić naszych Parafian, aby zanieść do ich domów i rodzin Boże błogosławieństwo. Będzie to przede wszystkim wizyta duszpasterska, podczas której zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy, do zastanowienia się nad naszymi praktykami religijnymi, do rozmowy o codziennych radościach i smutkach odwiedzanych rodzin oraz o sprawach naszej wspólnoty parafialnej.
Na przygotowanym stole na białym obrusie niech znajdzie się Pismo Święte, świece, krzyż oraz zeszyty dzieci i młodzieży od religii. Na kolędzie niech będą wszyscy domownicy. Składane przy tej okazji ofiary
zostaną przeznaczone na potrzeby Kościoła i docieplenia całego obiektu. W poniedziałek, 27 grudnia rozpoczniemy kolędę. Kolęda rozpoczyna się o godz. 16.00.
http://www.zyrardow.salezjanie.pl/news.php

Moi drodzy, przygotujcie się.
chyba to Kisiel kiedyś powiedział:
To, że żyjemy w koziej (nomem-omen) doopie, to już wszyscy wiemy, ale najgorsze, że się w niej urządzamy...."
Odpowiedz
#2

RE: Wizyta duszpasterska zwana kolędą.

Kredyt trza brać, bo na rachunki nie starcza...
Też bym se obiekt docieplił... Wink
Odpowiedz
#3

RE: Wizyta duszpasterska zwana kolędą.

Nie mam problemu, nie wpuszczam. Smile
Odpowiedz
#4

RE: Wizyta duszpasterska zwana kolędą.

Ksiądz przychodzi, by pobłogosławić rodzinie na nowy rok i wspólnie z nią się pomodlić. Katolicy z radością oczekują wizyty swojego kapłana, aby wspólnie modlić się o Boże błogosławieństwo dla domu i dla rodziny w nowym roku. Ksiądz nie przychodzi po pieniądze! Jeżeli nie stać nas na złożenie ofiary, nie musimy się z tego powodu tłumaczyć, ani czuć się nieswojo.Natomiast, jeżeli kogoś stać na to, może złożyć ofiarę. Ofiara pieniężna nie jest warunkiem wizyty duszpasterskiej! Część zebranych pieniędzy jest przeznaczona dla księdza, jest to pewnego rodzaju premia, czy trzynasta pensja - jaką mamy w zakładach pracy.
chyba to Kisiel kiedyś powiedział:
To, że żyjemy w koziej (nomem-omen) doopie, to już wszyscy wiemy, ale najgorsze, że się w niej urządzamy...."
Odpowiedz
#5

RE: Wizyta duszpasterska zwana kolędą.

A to ze strony internetowej parafii p.w. MBP w Żyrardowie:

Wizyta duszpasterska w dniach 27-31.12.2010 r.

Plan kolędy na najbliższy tydzień:

poniedziałek 27.12.2010r. (od godz. 10.00) - Korytów A: ul. Brzozowa, ul. Dębowa, ul. Działkowa, ul. Mroźna, ul. Świerkowa;

wtorek 28.12.2010r. (od godz. 10.00) - Korytów A: ul. Krótka, ul. Łąkowa, ul. Malinowa, ul. Ogrodników, ul. Rodzinna, ul. Szkolna, ul. Środkowa, ul. Wspólna, ul. Wypoczynkowa;

środa 29.12.2010r. (od godz. 10.00) - Benenard, Chroboty;

czwartek 30.12.2010r. - (od godz. 10.00) - ul. Cieszyńska, ul. Dolnośląska, ul. Jeleniogórska, ul Krakowska, ul. Letnia, ul. Rolna, ul. Sosnowa, ul. Traugutta, ul. Wesoły Zaułek, ul Wiosenna, ul. Żniwna;

piątek 31.12.2010r. - nie ma kolędy;

sobota 01.01.2011r. - nie ma kolędy.

Mając na uwadze doświadczenia kolędowe ostatnich trzech lat prosimy, aby osoby, które niedawno wprowadziły się do swojego mieszkania - a mają wolę przyjęcia księdza „po kolędzie" - zainteresowały się statusem duszpasterskim domu czy mieszkania, jakie zajmują. Kapłani naszej parafii - jeśli nie zostali zaproszeni z wizytą duszpasterską do jakiegoś domu przez ostatnie trzy lata - nie będą niepokoili mieszkańców i nie będą pukali do drzwi takiego mieszkania. Nie będą również pukać do domów, w których gospodarze odmówili przyjęcia księdza „po kolędzie". Jeśli brak wizyty duszpasterskiej przez ostatnie trzy lata jest tylko przypadkowym zbiegiem okoliczności, lub jeśli nastawienie osób, które odmówiły przyjmowania księdza „po kolędzie" uległo zmianie, należy to zasygnalizować kapłanowi odbywającemu kolędę - w przeciwnym razie domy takie będą figurowały w kartotece parafialnej, jako domy osób niezwiązanych z Kościołem.
Odpowiedz
#6

RE: Wizyta duszpasterska zwana kolędą.

Tia, nigdy nie wpuszczałem, a co roku chodzą smutni chłopcy w sukienkach z zapytaniem "czy przyjmę księdza".
Więc jakoś nie widać, żeby mnie wykreślili z listy.
Odpowiedz
#7

RE: Wizyta duszpasterska zwana kolędą.

I dlatego mamy 99% katolików w kraju Big Grin
Odpowiedz
#8

RE: Wizyta duszpasterska zwana kolędą.

(27.12.2010 18:54 )misiek2001 napisał(a): Tia, nigdy nie wpuszczałem, a co roku chodzą smutni chłopcy w sukienkach z zapytaniem "czy przyjmę księdza".
Więc jakoś nie widać, żeby mnie wykreślili z listy.

Jak nie wierzysz to nie wpuszczasz. Wykreśl się samemu. Nie wierzysz to po kija choinkę w domu masz? Po co na Wigilię chadzasz? Albo się wierzy, albo nie.

Eltom wnioskuję, aby tak jak w przypadku polityki tematyka wiary była również zabroniona na forum.

//Temat apostazji oddzielony tutaj: http://zyrardow24h.eu/Temat-Akt-apostazj...tolickiego
wiara+nadzieja+miłość=szczęście...

wiem, że nic nie wiem...
Odpowiedz
#9

RE: Wizyta duszpasterska zwana kolędą.

(27.12.2010 20:52 )dr_niziołek napisał(a): Eltom wnioskuję, aby tak jak w przypadku polityki tematyka wiary była również zabroniona na forum.

A zasadził Ci ktoś kiedyś z laczka? Big Grin Wprowadzam całkowity zakaz pisania na tematy motoryzacyjne! I w ogóle zakaz pisania-
'żeby nie było bandyctwa, żeby nie było złodziejstwa, żeby nie było niczego
' Big Grin Big Grin
PS A Misiek nie ma choinki w domu, pisał o tym.
Odpowiedz
#10

RE: Wizyta duszpasterska zwana kolędą.

Ja już mam odwiedziny duszpasterskie za sobąSmile
Chłopaki naprawdę nie ma się czego baćWink
Z życia rowerzysty:
"w sercu strach, w oczach łzy, na liczniku 63"
Odpowiedz
#11

RE: Wizyta duszpasterska zwana kolędą.

U mnie szwagier też był Wink
Odpowiedz
#12

RE: Wizyta duszpasterska zwana kolędą.

(27.12.2010 22:55 )eltom napisał(a): U mnie szwagier też był Wink

no i było hej kolęda kolęda Big GrinBig GrinBig Grin
Odpowiedz
#13

RE: Wizyta duszpasterska zwana kolędą.

Ja również księciuniów nie przyjmuję. Niech innych naciągają.
"Zawsze warto być człowiekiem, choć tak łatwo zejść na psy.... "
Odpowiedz
#14

RE: Wizyta duszpasterska zwana kolędą.

Jak po ślub lub chrzest to do kościoła lecą, a jak księdza po kolędzie przyjąć to: - nie, dziękuję
Odpowiedz
#15

RE: Wizyta duszpasterska zwana kolędą.

Na szczęście rozwody nie wymagają wizyty księdza Big Grin Big Grin
Patrzę w cieniu stoją buty
Widzę je jakby przez mgłę
Ooo...
Kto to, co to, kto powie co dziwnego dzieje się?
Odpowiedz
#16

RE: Wizyta duszpasterska zwana kolędą.

Tak masz rację. Też mnie to zawsze śmieszyło. Zatwardziali ateiści jak tylko pojawia się dziecko na świecie dwoją się i troją aby ich dziecko dostało chrzest w kościele.. No i dodać do tego trzeba, że muszą się jeszcze najeździć bo u nas w mieście to ksiądz nie chce dać bez "bierzmowanych" tudzież "cywilnych" rodziców Big Grin - ale już w takim Grodzisku bez problemu. Ot taka Polska mentalność...
(28.12.2010 13:48 )Euforia napisał(a): Na szczęście rozwody nie wymagają wizyty księdza Big Grin Big Grin
A jak chcesz rozwód kościelny ? Big Grin
A tak poważnie takich coraz więcej się zdarza...
Odpowiedz
#17

RE: Wizyta duszpasterska zwana kolędą.

Poruszyłeś w tym momencie pazerność kleru. W Żyrku się nie da chrztu "załatwić", ale gdzieś indziej się da.
Jak się "da" Wink
Nie jest tak źle, w Żyrku też się da Tongue
Odpowiedz
#18

RE: Wizyta duszpasterska zwana kolędą.

(28.12.2010 13:54 )Rafał napisał(a):
(28.12.2010 13:48 )Euforia napisał(a): Na szczęście rozwody nie wymagają wizyty księdza Big Grin Big Grin
A jak chcesz rozwód kościelny ? Big Grin
A tak poważnie takich coraz więcej się zdarza...

Mi akurat nie jest potrzebny Big Grin Big Grin

(28.12.2010 14:05 )eltom napisał(a): Poruszyłeś w tym momencie pazerność kleru...

Niemal każdy klecha to urzędnik - wszystko to tylko kwestia ceny. Ja nie zamierzam darmozjada częstować kasą, na którą sama musiałam zapracować - mam swoje cele na które ją przeznaczę. Wystarczy, że głupie państwo ich finansuje z naszych podatków. Ksiądz to nie Bóg, tylko człowiek bez własnej rodziny - niczym nie różni się od każdego innego człowieka, poza tym że zawsze próbuje tłumaczyć jak masz rozwiązywać własne problemy o których on sam nie ma zielonego pojęcia. Big Grin Każdy ma swoje wyobrażenie o tym wszystkim ale wierzyć w religię nie znaczy wielbić księdza.
Patrzę w cieniu stoją buty
Widzę je jakby przez mgłę
Ooo...
Kto to, co to, kto powie co dziwnego dzieje się?
Odpowiedz
#19

RE: Wizyta duszpasterska zwana kolędą.

(28.12.2010 13:54 )Rafał napisał(a): Tak masz rację. Też mnie to zawsze śmieszyło. Zatwardziali ateiści jak tylko pojawia się dziecko na świecie dwoją się i troją aby ich dziecko dostało chrzest w kościele.. No i dodać do tego trzeba, że muszą się jeszcze najeździć bo u nas w mieście to ksiądz nie chce dać bez "bierzmowanych" tudzież "cywilnych" rodziców Big Grin - ale już w takim Grodzisku bez problemu. Ot taka Polska mentalność...
(28.12.2010 13:48 )Euforia napisał(a): Na szczęście rozwody nie wymagają wizyty księdza Big Grin Big Grin
A jak chcesz rozwód kościelny ? Big Grin
A tak poważnie takich coraz więcej się zdarza...

Rozwodów kościelnych nie ma, co najwyżej można ślub unieważnić. I tak jak piszesz, coraz więcej ich się zdarza, bo jak masz trochę kasy na dobrego prawnika, to i unieważnienie małżeństwa można przeprowadzić
(28.12.2010 13:48 )Euforia napisał(a): Na szczęście rozwody nie wymagają wizyty księdza Big Grin Big Grin

A co, szykujesz się na rozwód? Big Grin
Odpowiedz
#20

RE: Wizyta duszpasterska zwana kolędą.

(28.12.2010 14:10 )etka napisał(a):
(28.12.2010 13:48 )Euforia napisał(a): Na szczęście rozwody nie wymagają wizyty księdza Big Grin Big Grin

A co, szykujesz się na rozwód? Big Grin
Póki co to nie mam takich doświadczeń Big Grin ale przeczytaj posta powyżej - odpowiedź na pewno się znajdzie Big Grin
Patrzę w cieniu stoją buty
Widzę je jakby przez mgłę
Ooo...
Kto to, co to, kto powie co dziwnego dzieje się?
Odpowiedz
  

[-]
Korzyści z rejestracji!
Masz coś do dodania? Zaloguj się lub zarejestruj, aby odpowiedzieć. Czekamy na Ciebie! Rejestracja trwa mniej niż minutę i wymaga podania jedynie adresu email.


Nowe wpisy z tego działu muszą zostać zaakceptowane przez moderatora.
[-]
Szybka odpowiedź
 
Zaznacz pole wyboru znajdujące się poniżej. Ten proces pozwala chronić forum przed botami spamującymi.

[-]

Podobne wątki

Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Wykwit patologii w Żyrardowie -tak czy nie [oddzielony] Znów śmieci w lesie 5 300 Wczoraj 21:39
Ostatni post:
  Dopalacze i narkotyki w Żyrardowie - informacje 177 7 176 16.04.2024 19:51
Ostatni post:
  Pieszy wpadł pod pociąg - wypadek lub samobójstwo - wątek zbiorczy jaga20001 53 3 498 07.04.2024 21:56
Ostatni post: belin
  Problem alkoholizmu - swobodna całodobowa dostępność wódki i innych alkoholi 113 3 405 04.04.2024 09:12
Ostatni post: belin
  Spalarnia śmieci i odpadów medycznych w Żyrardowie Krzysztofa Rdesta firma EMKA S.A. 666 18 062 28.03.2024 18:42
Ostatni post:
Star Pobity NA KOMENDZIE POLICJI ratownik medyczny z Żyrardowa Szperacz 6 433 27.03.2024 19:11
Ostatni post:
  Mieszkania komunalne w Żyrardowie i ich wykup 86 4 037 26.03.2024 14:09
Ostatni post: Szperacz
Star Kierowca po żyrardowsku pijany lub na haju i bez prawa jazdy - wątek zbiorczy belin 27 1 136 25.03.2024 12:19
Ostatni post:
  Ambulans do poboru krwi w Żyrardowie zwykle na pl. JPII 74 2 995 24.03.2024 17:01
Ostatni post: Szperacz
Star Pijany na rowerze skończył mandatowo - wątek zbiorczy Szperacz 6 267 23.03.2024 10:08
Ostatni post: belin
  Poszukiwany zaginiony Osoby poszukiwane przez Policję 147 4 580 19.03.2024 19:16
Ostatni post: belin
Rainbow Zarzuty dla gangu za strzały w Żyrardowie. Zginął 20-letni mężczyzna potem grożono Szperacz 52 3 517 18.03.2024 19:47
Ostatni post:
  Garaż w Żyrardowie sprzedam kupię 1 200 17.03.2024 02:48
Ostatni post: Szperacz
  Wiosna w Żyrardowie - topienie Marzanny. Stańczyk 263 7 342 15.03.2024 19:38
Ostatni post: Szperacz
Star Tajemnicze urządzenia na ulicach m.in Żyrardowa - iBeacon Szperacz 1 106 14.03.2024 23:40
Ostatni post:


[-]

Użytkownicy przeglądający ten wątek:

2 gości