[-]
Ostatnio Dodane Obrazki
Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[-]

Apel administratora f24h.eu do radnych miasta

#1

Apel administratora f24h.eu do radnych miasta

Zależy wam na dobru miasta i mieszkańców?
Ciekawe, czy któryś z radnych podejmie rękawicę i będzie przekazywał kasę za udział w komisjach na cele dobroczynne?
No panie i panowie? Kto działa dla dobra ogółu, a kto dla kasy?
Wtedy możecie robić tych komisji 50 dziennie i mogą wszyscy radni w nich brać udział, jak dla mnie.
No to kto pierwszy?
Odpowiedz
#2

RE: Apel administratora f24h.eu do radnych miasta

Ja działam dla kasy Smile Nie znam człowieka który działa dla dobra ogółu Smile
"Zawsze warto być człowiekiem, choć tak łatwo zejść na psy.... "
Odpowiedz
#3

RE: Apel administratora f24h.eu do radnych miasta

Super Apel.
Czekam na odpowiedź p. Suskiego i innych
Odpowiedz
#4

RE: Apel administratora f24h.eu do radnych miasta

(23.12.2010 09:45 )eltom napisał(a): Zależy wam na dobru miasta i mieszkańców?
Ciekawe, czy któryś z radnych podejmie rękawicę i będzie przekazywał kasę za udział w komisjach na cele dobroczynne?
No panie i panowie? Kto działa dla dobra ogółu, a kto dla kasy?
Wtedy możecie robić tych komisji 50 dziennie i mogą wszyscy radni w nich brać udział, jak dla mnie.
No to kto pierwszy?

Eltom, wierzysz że ludzie są instytucją charytatywną? Jeszcze bardzo daleka droga do tego aby w radzie miasta zasiadali prawdziwi menedżerowie, dla których kierowanie miastem to hobby, w które wkładają serce, wiedzę i doświadczenie, a zarabiają "na siebie" prowadząc własne przedsiębiorstwa.

Zapodasz taki temat na sesji a grupa specjalna "foch" wstanie od stołu i znów opuści sesję.
Odpowiedz
#5

RE: Apel administratora f24h.eu do radnych miasta

Ja piszę nie o całej kasie, tylko o tych dodatkach za komisje.
A jak ktoś uważa, że może oddać całą kasę za działalność radnego, to zyska tylko w oczach ludzi.
Odpowiedz
#6

RE: Apel administratora f24h.eu do radnych miasta

Eltom ty nie poprawny optymisto Big GrinBig GrinBig Grin
Odpowiedz
#7

RE: Apel administratora f24h.eu do radnych miasta

Albo się idzie na radnego dla kasy, albo dla działania na rzecz miasta.
Nie wiem, czy pamiętacie, ale był podobny temat założony w trakcie wyborów. Była propozycja, by w razie niedotrzymania obietnic wyborczych zwracać całą kasę za działalność przez 4 lata. Tylka ja jeden wyraziłem chęć podpisania takiej deklaracji. Czego bała się reszta? Nie wiem. Mnie zależało na Kutnowskiej i ogólnie drogach w mieście. Na czym zależało innym? Teraz wychodzi prawda na jaw.
Czy jestem optymistą? Jestem. Inaczej już dawno bym się stąd wyprowadził Tongue
Odpowiedz
#8

RE: Apel administratora f24h.eu do radnych miasta

eltom, bez urazy,ale nie stawiaj wybranych radnych z twojego komitetu w niezręcznej sytuacji tylko dlatego,że w wyborach nie miałeś przysłowiowego szczęścia.
Middle aged.
Odpowiedz
#9

RE: Apel administratora f24h.eu do radnych miasta

Czyli co? Według ciebie ten niby "mój" komitet poszedł do wyborów dla pieniędzy?
Czy możesz wskazać kogoś z radnych, dla których bycie radnym jest jedynym źródłem utrzymania? Ja byłbym w stanie (gdybym miał okazję być radnym) na przekazanie bonusów za działania komisji dla potrzebujących. Ci co mnie dobrze znają wiedzą, że piszę prawdę.
Odpowiedz
#10

RE: Apel administratora f24h.eu do radnych miasta

To indywidualna sprawa dla każdego radnego w tej chwili i tak trudno mówić kto będzie miał dodatek za taką funkcję. Dodatkowo wielu radnych pomaga nie chwaląc się w tym więc różnie to z tym bywa.
Odpowiedz
#11

RE: Apel administratora f24h.eu do radnych miasta

Co nie zmienia sensu tego apelu Wink
Wydaje mi się, ze ta wojna o komisje nie jest spowodowana chęcią pracy, a chęcią zarobienia dodatkowej kasy. Jeśli jest inaczej, to niech przekażą to na cele dobroczynne Tongue
Odpowiedz
#12

RE: Apel administratora f24h.eu do radnych miasta

Eltom, miało nie być polityki Angel
Raz tylko byłem na zebraniu Rady, około 7 lat temu, smutno to wspominam. Niewiele dobrego od tamtej pory spodziewam się po upolitycznionych radach.

(23.12.2010 10:45 )Jarecki napisał(a): Eltom, wierzysz że ludzie są instytucją charytatywną? Jeszcze bardzo daleka droga do tego aby w radzie miasta zasiadali prawdziwi menedżerowie, dla których kierowanie miastem to hobby, w które wkładają serce, wiedzę i doświadczenie, a zarabiają "na siebie" prowadząc własne przedsiębiorstwa.

Zapodasz taki temat na sesji a grupa specjalna "foch" wstanie od stołu i znów opuści sesję.

Prawdziwi menedżerowie nie mają czasu, oni zarabiają pieniądze. Jedyne co ich trzyma w radach, to wizja korzyści, ułatwiony lobbing itd. Jeśli nic z tego nie mają, miasta po prostu na nich nie stać. Stawkę za te kilka dni pracy w miesiącu oceniam na +- 6000 miesięcznie, dla dobrych managerów to drobne, dla "top manago" jałmużna.

niestety
Odpowiedz
#13

RE: Apel administratora f24h.eu do radnych miasta

Marty, nie myl komentarzy z polityką. Nikt tu nikogo nie agituje i nie namawia do akcesu do jakiejś partii politycznej. Komentowanie wydarzeń w mieście nie jest polityką. To samo dotyczy apeli o przekazywanie datków na zbożne cele Wink
Jeśli sugerujesz, że ci wszyscy nasi wybrani poszli do rady tylko za kasą, to chyba co innego jest celem takich ludzi. Na pewno nie dobro miasta, a raczej po prostu mamona.
Tak mam to rozumieć? Bo widząc wyjście części radnych z sesji tylko dlatego, że będzie mógli być tylko w dwóch zamiast trzech komisjach, mam prawo myśleć, że tu chodzi tylko o pieniądze.
Odpowiedz
#14

RE: Apel administratora f24h.eu do radnych miasta

A co tu sugerować, ale nie wszyscy, Ci którzy wyszli.
Jeśli zainteresowani mają inne zdania, zapraszam do dyskusji Smile Gwarantuję, że będzie dla nich niezapomniana.
Odpowiedz
#15

RE: Apel administratora f24h.eu do radnych miasta

(23.12.2010 09:45 )eltom napisał(a): Zależy wam na dobru miasta i mieszkańców?
Ciekawe, czy któryś z radnych podejmie rękawicę i będzie przekazywał kasę za udział w komisjach na cele dobroczynne?
No panie i panowie? Kto działa dla dobra ogółu, a kto dla kasy?
Wtedy możecie robić tych komisji 50 dziennie i mogą wszyscy radni w nich brać udział, jak dla mnie.
No to kto pierwszy?

Nie bardzo rozumiem dlaczego mieli by tak robić, tym bardziej że pomysł nie powstał w głowie żadnego z nich tylko kibica z dala Wink Mało tego. Pomysłodawca używa sprytnego fortelu pisząc o rękawicy. Poza tym dieta radnego nie jest znowu tak duża chyba by była warta takiego zamachu. Dobroczynność jest prywatną sprawą i dobrą wolą każdego człowieka.
Eltomie na tej zasadzie to można by się dopominać oddawanie całej pensji przez innych dla dobra wspólnego, a to mi pachnie komunizmem.
____________________________
"Nie ma czegoś takiego jak publiczne pieniądze. Jeżeli rząd mówi, że komuś coś 'da', to znaczy, że zabierze tobie, bo rząd nie ma żadnych własnych pieniędzy." - Margaret Thatcher
Odpowiedz
#16

RE: Apel administratora f24h.eu do radnych miasta

Widzisz eltom,to w pracach Rady,tak naprawdę ( z małymi wyjątkami) mało istotne i bez znaczenia są diety radnych,chociaż osoby ze starego portfela uważają,że przeciętna dieta około 700 zł miesięcznie jest za wysoka w stosunku do wkładu pracy radnego, tu chodzi głównie o coś całkowicie innego,a mianowicie,kto będzie miał większość w Radzie i to jest najważniejsze.Każdy uczestnik gry będzie robił wszystko,aby ją zdobyć, stosując różne, nie zawsze uczciwe metody działania,np.pozyskanie radnego z obozu przeciwnika.W przeszłości były takie przypadki.A co z tego wynika, to już sam sobie wydedukuj. A wracając do sedna, dlaczego nie wyślesz apelu do posłów, senatorów, aby w związku z kryzysem na dwa ,trzy lata obniżyli sobie diety,np. o 20%. Taki apel byłby bardzie zasadny ze społecznego punktu widzenia. eltom jeszcze nie jedne wybory przed nami. Można je wygrać i pokazać,że inni także mogą rządzić w mieście i to wcale nie gorzej od poprzedników.
Middle aged.
Odpowiedz
#17

RE: Apel administratora f24h.eu do radnych miasta

To niech zaprzestaną kłótni i innych głupotek i niech wezmą się do uczciwej pracy jako radni.
Wtedy odpuszczę. Na razie żądam konkretów, a nie wygłupów.
Odpowiedz
#18

RE: Apel administratora f24h.eu do radnych miasta

@eltom
Daj przykład i oddaj dodatkowy zarobek z zleceń poza etatem na cele dobroczynne i wtedy będziesz mół wymagać. Big Grin
Odpowiedz
#19

RE: Apel administratora f24h.eu do radnych miasta

Najpierw mi załatw cay etat w Żyrardowie, wtedy dam ci całą resztę na cele dobroczynne.
Podejmiesz się ?
Odpowiedz
#20

RE: Apel administratora f24h.eu do radnych miasta

Czy warunkiem dobroczynności jest etat w Żyrardowie ? Big Grin
Odpowiedz
  

[-]
Korzyści z rejestracji!
Masz coś do dodania? Zaloguj się lub zarejestruj, aby odpowiedzieć. Czekamy na Ciebie! Rejestracja trwa mniej niż minutę i wymaga podania jedynie adresu email.


Nowe wpisy z tego działu muszą zostać zaakceptowane przez moderatora.
[-]
Szybka odpowiedź
 
Zaznacz pole wyboru znajdujące się poniżej. Ten proces pozwala chronić forum przed botami spamującymi.

[-]

Podobne wątki

Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Marcin Fibich[PO] - kandydat na Prezydenta Żyrardowa 2024 Platformy Obywatelskiej belin 9 543 2 godzin(y) temu
Ostatni post:
  Lucjan Krzysztof Chrzanowski - Prezydent Żyrardowa - kandydat 2024 1 127 25 879 Wczoraj 19:33
Ostatni post:
  Beata Stępniewska[PiS] kandydatka na prezydentkę Żyrardowa belin 14 429 27.03.2024 18:39
Ostatni post: belin
  Wojciech Jasiński były prezydent miasta Żyradowa 2 040 30 022 25.03.2024 01:12
Ostatni post: belin
  Sylwester Osiński (Bezpartyjni Samorządowcy) - Kandydat na Prezydenta Żyrardowa 2024 belin 11 598 23.03.2024 19:49
Ostatni post: Szperacz
Wink Protest rolników Wiskitki od 20 marca węzeł Wiskitki zablokowany [aktualizacja] Szperacz 41 834 23.03.2024 12:36
Ostatni post: belin
Star Wybory samorządowe 7 kwietnia 2024 pierwsza tura Szperacz 20 668 22.03.2024 10:47
Ostatni post:
  O co tak naprawdę chodzi klasie politycznej, politykom wszystkich opcji? belin 0 112 20.03.2024 10:39
Ostatni post: belin
  Ostatnie przed wojną wybory parlametarne w 1938 roku bez udziału opozycji belin 1 70 19.03.2024 08:40
Ostatni post: belin
  Dariusz Kaczanowski[PiS,Trzecia Droga] - były Poseł na Sejm, były Wiceprezydent D.Kaczanowski 1 899 2 987 17.03.2024 18:29
Ostatni post: belin
  Partiokracja - zwalczanie skoczków partyjnych - z kwiatka na kwiatek - dla dobra.... belin 5 439 17.03.2024 17:51
Ostatni post: belin
  Pytania do wszystkich kandydatów na Prezydenta - wpisujcie tutaj belin 0 91 15.03.2024 10:09
Ostatni post: belin
  Dlaczego nie ma bezinteresownej polityki - kalkulacje polityczne Komitetów belin 1 108 12.03.2024 13:52
Ostatni post:
  Kandydaci do Rady Miasta na PKW Oficjalne listy w czterech okręgach belin 0 148 11.03.2024 10:13
Ostatni post: belin
  Krzysztof Rdest - przedsiębiorca, społecznik - Ty Jesteś Najważniejszy cylcik 791 16 478 11.03.2024 09:46
Ostatni post: belin


[-]

Użytkownicy przeglądający ten wątek:

2 gości