Infomacje forumowe
FORUM BĘDZIE DZIAŁAŁO DO KOŃCA ROKU, PÓŹNIEJ BĘDZIE WYŁĄCZONE I ZLIKWIDOWANE, POZOSTANIE CZAT POD ADRESEM:
https://client.chatwee.com/v2/popout/59c7d84fbd616de873be1cae

W sprawie wsparcia forum proszę o kontakt mailowy pod adresem zeeltom@gmail.com

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 3 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co chcielibyście zmienić w naszym mieście?
Autor Wiadomość
zbyszek Offline
Super użytkownik

Ilość postów: 4,670
Reputacja: 12

koń który mówi?

chyba to Kisiel kiedyś powiedział:
To, że żyjemy w koziej (nomem-omen) doopie, to już wszyscy wiemy, ale najgorsze, że się w niej urządzamy...."
13-11-2009 18:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
eltom Online
Administrator

Ilość postów: 14,808
Reputacja: 29

Nie mówi, tylko ślepy, bo ma jedno oko Wink

[Obrazek: eltomek.jpg]
13-11-2009 18:26
skarlet
Niezarejestrowany

I marzenia mi odebrali ,a myślalam ,ze ktos powie że deski ma i budowac zaczniemy!Jeden na pojedynek w samo poludnie przyjedzie ,drugi ma ślepego konia który mówi,albo koni sie boi a koltów nie i co w tym miescie zmieniać ,niech zostanie już jak jest i już.
13-11-2009 19:31
Odpowiedz cytując ten post
eltom Online
Administrator

Tam powinien powstać tylko saloon Smile

13-11-2009 19:34
dr_niziołek Offline
Super użytkownik

Ilość postów: 2,907
Reputacja: 10

Ja mogę prowadzić saloon w tym westernowym maisteczku. I nawet w asortymencie jakies "produkty na pięterku" będąWink A może by Unia coś kasy dała na tkie duże przedsiębwizięcie (jakoś tak to się piszeWink )???

wiara+nadzieja+miłość=szczęście...

wiem, że nic nie wiem...
13-11-2009 22:21
degustator Offline
Super użytkownik

Ilość postów: 7,125

A może by tak zmienić całe Lofty ,tkaniny ,bielnik, roszarnie , ponar-remo , lniarskie na zakłady pracy .Które dały by zamiast noclegownie dla W-wa ,pracę dla naszych mieszkańców?

To jest ważne
http://youtu.be/j6cCHuc3aOA

[Obrazek: volvo.jpg]
14-11-2009 08:31
skarlet
Niezarejestrowany

I tu masz rację !Naukowcy odkryli że len ma właściwości lecznicze -cały świat poszykuje opatrunków z lnu .W Polsce jest tylko jeden zakład który podjął się produkcji,a popyt jest tak duży że jeden zakład nie podoła zamówieniom .Żeby miasto zaczęło żyć musi być produkcja .Tego co już zostało zniszczone nie da się naprawić ,ale muszą powstawać nowe zakłady,inaczej na zawsze pozostaniemy sypialnią Warszawy.Tu są możliwosci i nieprawda ,ze nie ma terenów .Cała ulica Jaktorowska po dawnych hurtowniach to jeden wielki teren,żeby wrócić do wyrobów lnianych trzeba myśleć teraz póki żyją absolwenci włókiennika i ludzie którzy mają wiedzę w tym temacie.Nasze miasto umiera i to już widać ,młodzi ludzie uciekaja z braku perspektyw i trudno im się dziwić.Tylko rodzima produkcja uratuje kraj przed kryzysem ,a ja coś nie bardzo wierzę w Zjednoczoną Europę. Kryzys który dotknął świat nas nie ominie -do nas przyjdzie i odczujemy go mocniej.Na ta chwilę uratowało nas to że zostaliśmy przy swojej walucie i w tym roku sporo zarobilismy na turystyce ludzi ze strefy euro .
14-11-2009 09:19
dr_niziołek Offline
Super użytkownik

Nio.tak. jedyne miejsce gdzie wykorzystują len to Wrocław przez to, że brakuje im miejsca i dotacji, które zapewne by się znalazły gdyby było gdzie prowadzić badania i produkcję kompresów lnianych (takowe są w każdej aptece, ale te nowe są nawilżone).

wiem, że nic nie wiem...
14-11-2009 23:30
dr_niziołek Offline
Super użytkownik

A tak wogóle to jakiś oftop się zrobiłWink

Co do miasta to ja bym zmienił, a raczej dodał deseczki do siadania przed stację na tym kwietniku co jest...zrobuli zimny marmur czy jakiś inny mareriał..a gdyby ładne drrewno połozyli to ludzie mogliby sobie usiąść.

wiem, że nic nie wiem...
19-11-2009 22:24
skarlet
Niezarejestrowany

Zmieniła bym elewację budynków .Tynk spada ludziom na głowy .Cała ul.1-go Maja to dramat ,dół budynków zadbany ,bo dbają ci co prowadzą działalność ,góra tragiczna.Rozumiem ,że przy takim natężeniu ruchu nie będzie czysto -spaliny robią swoje ,ale tragicznie to wygląda.
Widzę ,że już coś się robi,tylko za wolno.Zmienili się prezesi PGM i widać ,ze zaczęło się coś dziać .Widać zmiany i to na lepsze. Wreszcie jest dwóch facetów i w ostatnim czasie zaszło tam sporo zmian.Słyszę też negatywne opinie tych którzy nie płacą czynszu ,ale niestety każdy musi płacić nawet ci co mają swoje domy muszą ponosić koszty remontu i ogrzewania
Dziwi mnie fakt ,że ludzie patrzą na brudne korytarze i im to nie przeszkadza .Każdy maluje i dba o mieszkanie ,a co przed drzwiami to ich nie dotyczy.Czasem zostaje trochę farby mogli by się trochę dołożyć i sami dla siebie cos zrobić.Przecież powinni się wstydzić ,ze mają taki syf na korytarzach.
22-11-2009 12:55
degustator Offline
Super użytkownik

W Grodzisku Maz burmistrz zaproponował ! Jeśli właściciel wynajmującego lokalu zainwestuje pieniądze ,w remont elewacji kamienicy .To może to odliczyć sobie z kosztów .A prywatni mieszkańcy mają pomniejszone komorne o jakąś sumę .Jest wyjście jest ,wystarczy tylko pomyśleć i trochę popracaować nad tym .

To jest ważne

22-11-2009 13:36
Wioślarz
Niezarejestrowany

degustator napisał(a):W Grodzisku Maz burmistrz zaproponował ! Jeśli właściciel wynajmującego lokalu zainwestuje pieniądze ,w remont elewacji kamienicy .To może to odliczyć sobie z kosztów .A prywatni mieszkańcy mają pomniejszone komorne o jakąś sumę .Jest wyjście jest ,wystarczy tylko pomyśleć i trochę popracaować nad tym .
Tak, tylko wszyscy muszą działać razem, a nie każdy z osobna. Jnaczej elewacje budynków będą wyglądały jak ........ no nie wiem jak... jak hotel "Sobieski" Smile albo bloki w Guzowie. Cztery rodziny i cztery różne ćwiartki budynku. Kaszmir!.eeeee koszmar miało być Wink
22-11-2009 14:23
skarlet
Niezarejestrowany

I tu muszę się zgodzić z Wioslarzem ,przed malowaniem u nas poszłam do ludzi ,którzy otwierają pierogarnię i pytałam jaki będzie kolor -mówili ,ze biały ,to ja machnęłam na biało ,za tydzień widzę a tu jakiś pomaranczyk sobie dali i co???Szkoda gadać ,ważne ,ze czysto {nie wiadomo do kiedy?}
22-11-2009 14:33
degustator Offline
Super użytkownik

No to poraz kolejny wychodzi z ludzi jakaś głupia zazdrość ,czy co nie wiem ? Ale sam pomysł był by dobry i z pożytkiem dla obu stron .A przede wszystkim musi być komunikacja pomiędzy ludźmi .

To jest ważne

22-11-2009 15:15
dr_niziołek Offline
Super użytkownik

Biały to "brudny" kolor...zmieni się szybko na szaryWink Degustatorze...pan Benedykciński...Burmistrz Grodziska wcale taki świetlisty nie jest...wiele z tych zniżkowych kamienic z tego co słyszałem nalezy do niego i jego rodziny i znajomych.
A ja w Żyrardowie bym jeszcze zmienił chodniki przy "pedecie".

wiem, że nic nie wiem...
22-11-2009 21:24
dr_niziołek Offline
Super użytkownik

NieTongue ma być chodnik aby ludzie sie nie przewracali...i babcie mogły spokojnie do przystanku autobusowego dojść, a nie się po drodzie przewracać. Ścieżka rowerowa...heh...musiałbym najpierw projekt zobaczć jakby miała przebiegaćWink

wiem, że nic nie wiem...
22-11-2009 21:42
Jancio Offline
Super użytkownik

Ilość postów: 4,398
Reputacja: 14

dr_niziołek napisał(a):Biały to "brudny" kolor...zmieni się szybko na szaryWink
A ja w Żyrardowie bym jeszcze zmienił chodniki przy "pedecie".
Startuj na prezydenta to problem sobie rozwiążesz Wink
Ty tez możesz mieć kamienice w Grodzisku. Właśnie jest do kupienia w centrum przy głównej drodze bez lokatorów. Tu gdzie była poczta. Tylko płać i masz bez zazdrości.

degustator napisał(a):W Grodzisku Maz burmistrz zaproponował ! Jeśli właściciel wynajmującego lokalu zainwestuje pieniądze ,w remont elewacji kamienicy .To może to odliczyć sobie z kosztów.
Ale dobry wujek ten burmistrz. Szczególnie, że nie on przedsiębiorcy koszty rozlicza :lol: tylko skarbowy :lol:
23-11-2009 13:05
dr_niziołek Offline
Super użytkownik

Jancio...jakbyś chciał to mogę Tobie sprzedać kamienicę w ŻyrardowieSmile i nie jestem żadnym BurmistrzemSmile
Zagłosujesz na mnie jak będę kandydował na Prezydenta?

PS. Tam gdzie była poczta to czasem nie jest budynek do rozbiórki?

wiem, że nic nie wiem...
23-11-2009 23:10
mixmi1977 Offline
Ulubieniec gawiedzi

Ilość postów: 143
Reputacja: 2

Słuchajcie ma ktoś chody w UM i mógłby załatwić w wersji elektronicznej materiały o których wspomina się w poście na zyrardow.pl http://www.zyrardow.pl/index.php?wiecej=...cej_news=1 kurcze to jest materiał nad którym warto się pochylić i podyskutować w kontekście kierunku zmian w mieście.
26-11-2009 10:15
eltom Online
Administrator

Urząd powinien zamieścić takie materiały w internecie. Nie każdy ma czas na latanie do urzędu i przyglądanie się papierkom.
Ale widocznie mają za dużo roboty, albo im się nie chce.

26-11-2009 15:57
Odpowiedz 

[-]
Szybka odpowiedź
Wiadomość
Wpisz tutaj swoją odpowiedź.

Potwierdzenie kodem
Potwierdzenie kodem
(wielkość znaków nie ma znaczenia)
Przepisz tekst z obrazka po lewej do poniższego pola tekstowego. Taki proces jest niezbędny, by zapobiec wysyłaniu wiadomości przez automaty.