Infomacje forumowe
FORUM BĘDZIE DZIAŁAŁO DO KOŃCA ROKU, PÓŹNIEJ BĘDZIE WYŁĄCZONE I ZLIKWIDOWANE, POZOSTANIE CZAT POD ADRESEM: http://xat.com/web_gear/chat/go_large.php?id=219299189

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Znów śmieci w lesie
Autor Wiadomość
majka_m
Niezarejestrowany

RE: Znów śmieci w lesie
Kary niestety niczego nie załatwią, bo są skuteczne, gdy działają, a tu trudno kogoś złapać na gorącym uczynku.
Trzeba zacząć tłumaczyć ludziom, że ta odroczona korzyść ze sprzątania naprawdę jest korzyścią a nie fanaberią.
No i najlepiej - stworzyć taki system, by ludziom ułatwić pozbywanie się śmieci.
Praktyczne i przynoszące dochody podejście szwedzkie tu http://wyborcza.biz/biznes/1,101562,8282...ergie.html

My, Polacy, czasem tak mamy, że przewracamy się o leżące na ziemi rozwiązania Big Grin

A propos, fragment z artykułu:
Zamknęliście wysypiska?
- Na amen w 2005 r. I powstało pytanie: co zrobić z biologiczną frakcją odpadów? Jedna po drugiej gminy zaczęły przestawiać transport publiczny na biogaz, wytwarzany też z odchodów zwierzęcych. A gdzie są produkowane silniki na biometan? W Polsce, w Antoninku (czyli można, mamy w Polsce technologię, tylko chęci brak).

Co ze śmieciami? Mieszkańcy wrzucają je do stacjonarnych pojemników, skąd podziemnymi rurami zasysane są (niczym listy w poczcie pneumatycznej) do stacji odległych o parę kilometrów. Tam też, zamiast hałasować między blokami, dojeżdżają śmieciarki. Są oczywiście baterie słoneczne, są pompy ciepła, jest centralny chłód. Cool! - krzykną ekolodzy na wieść, że choć 11-tysięczne Hammarby Sjöstad zużywa wszystkiego o połowę mniej niż inne osiedla, to jego budowa okazała się tylko o 6 proc. droższa.
14-10-2010 12:42
Odpowiedz cytując ten post
Mars
Niezarejestrowany

Ja nie miałem na myśli kar lecz przemawianie "ekonomią". Złapać gościa ze smieciami może nie jest najłatwiej ale jeśli np. miasto/powiat wyznaczy powiedzmy 1tys. zł to zdjęcia/dowody , złapania na gorącym uczynku same sie pojawią. I wtedy nieuchronna kara np. 500zł. System sam na siebie "zarobi". Koszty sprzątania lasu ponosi miasto.
Edukacja dzieci i młodziezy w szkołach napewno przyniesie wymierny efekt. Ciekawe akcje, spotkania, pogadanki w szkołach przeniosą sie do domów. Kary są może widowiskowe ale podstawą powinna być edukacja i ekonomia, każdy musi być przekonany, że to sie mu opłaci.
14-10-2010 13:17
majka_m
Niezarejestrowany

A nie, no tak! Smile
14-10-2010 14:17
Rencista. Offline
Super użytkownik

Ilość postów: 1,842
Reputacja: 7
Edukacji dzieci i młodzieży w sprawie ekologii przyniesie rezultaty za około 10-15 lat.

Middle aged.
16-10-2010 00:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mars
Niezarejestrowany

(16-10-2010 00:50 )Rencista. napisał(a):  Edukacji dzieci i młodzieży w sprawie ekologii przyniesie rezultaty za około 10-15 lat.

Dzieci uczą sie teraz bardzo szybko. Jak dziecko wróci do domu to napewno nie zapomni przekazać kilku "dobrych nawyków". Już dziś, jutro za tydzień a nie za 10-15 lat. Za 15 lat to śmieciowy temat odbije sie już wszystkim nam na kieszeni więc wszyscy będą już ZA.
16-10-2010 23:27
Szopen Offline
Super użytkownik

Ilość postów: 951
Reputacja: 8
Niech Państwo płaci za śmieci to zobaczycie, że na Policję będą wpływać zawiadomienia o kradzieży śmieci Wink

Oskubałem dzisiaj z piór, mojego anioła stróża
A każde pióro to mój grzech...
I każde z piór znamieniem tchórza
Znamieniem tchórza jest.

Czarny Kapelusz
17-10-2010 09:13
eltom Online
Administrator

Ilość postów: 14,748
Reputacja: 29
Następny kwiatek do kożucha. Zdjęcie z wczorajszej wycieczki do lasu.

[Obrazek: smieci.jpg]

Czy tego nie da się wyplenić z moralności Polaków?

[Obrazek: eltomek.jpg]
09-05-2011 11:43
teqton Offline
Dyrektor

Ilość postów: 6,696
Reputacja: 25
Ale chamstwo....

"Zawsze warto być człowiekiem, choć tak łatwo zejść na psy.... "
09-05-2011 12:39
degustator Offline
Super użytkownik

Ilość postów: 7,125
Reputacja: 30
Może i by się dało,tylko nad tym pracuje się od przedszkola.Wałkowany temat od lat i zmora wszystkich lasów w Polsce.

To jest ważne
http://youtu.be/j6cCHuc3aOA

[Obrazek: volvo.jpg]
09-05-2011 14:20
misiek2001
Niezarejestrowany

(14-10-2010 13:17 )Mars napisał(a):  Ja nie miałem na myśli kar lecz przemawianie "ekonomią". Złapać gościa ze smieciami może nie jest najłatwiej ale jeśli np. miasto/powiat wyznaczy powiedzmy 1tys. zł to zdjęcia/dowody , złapania na gorącym uczynku same sie pojawią. I wtedy nieuchronna kara np. 500zł. System sam na siebie "zarobi". Koszty sprzątania lasu ponosi miasto.

Przecież nie zarobi, skoro chcesz dawać nagordę 1 tys. zł, a ściągać od śmiecącego 500 zł, to masz stratę 500 zł więc system na siebie nie zarabia.
W odwrotnych proporcjach owszem Smile
Czyli 500 zł nagrody, a od śmiecącego ściągasz 1000 zł.
09-05-2011 17:23
eltom Online
Administrator

Ja bym przyłożył i 10.000. Niech się boi jeden z drugim.

09-05-2011 19:04
Euforia Offline
Super użytkownik

Ilość postów: 1,676
Reputacja: 25
Trzeba być totalnym brudasem żeby wyrzucać śmieci do lasów, na łąkach i we wszystkich miejscach gdzie tylko się da zamiast do kosza czy kontenera... Angry
Sad

Patrzę w cieniu stoją buty
Widzę je jakby przez mgłę
Ooo...
Kto to, co to, kto powie co dziwnego dzieje się?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-05-2011 19:59 przez Euforia.)
09-05-2011 19:58
degustator Offline
Super użytkownik

Nie tylko las łąki są narażone na śmieciarzy.To jest rzeczka w której pływają rybki no i teraz lodówka i kawałek wersalki.I dziwne że nikt nic nie widzi.
[Obrazek: zdjecia055i.jpg]
[Obrazek: zdjecia056.jpg]
[Obrazek: zdjecia057.jpg]

Więc,karać?Jestem za tylko.Tylko żeby nie było tak jak z kibolami że wszyscy chcą tylko nikt nie jest w stanie sobie z nimi poradzić.No może jedynie Donek Big Grin

To jest ważne

09-05-2011 20:42
Wioślarz
Niezarejestrowany

(09-05-2011 20:42 )degustator napisał(a):  rzeczka w której pływają......... lodówka i kawałek wersalki.I dziwne że nikt nic nie widzi.

Bardzo ciekawy problem poruszyłeś. Karać? Ano pewno, że karać, bo tak być nie może, ale ..................... po pierwsze- wykrywalność czynu znikoma, czyli innymi słowy ciężko kogoś złapać na gorącym uczynku, po drugie ...... i tu problem jest bardziej złożony. Mamy w mieście miejsce gdzie możemy oddać zużyty sprzęt RTV i AGD i bardzo dobrze. Rzadko nas odwiedza, ciężko pewnie nie jednemu ten sprzęt tam dostarczyć jeśli nie ma samochodu, ale jest i można jak się chce. Co zrobić z innymi wielkimi meblami takimi jak wersalka, szafa, czy fotel? Zachodzę w głowę i nie wiem. Przyszło mi to do głowy, bo ostatnio musiałem zmierzyć się z tym problemem, a był wielki i ciężki. Mieszkam w domku, mam sprzęt, chęci i siły, to rozebrałem problem na czynniki pierwsze i teraz łatwiej to zutylizuję. Co ma zrobić ktoś, kto nie ma sprzętu do cięcia? Nikt tego nie zabiera, nie ma organizowanych "wystawek" wzorem niemieckim, ale nie tylko. Wiem, że są gminy. które organizują dla mieszkańców takie akcje. Może warto, żeby nie było takich właśnie kwiatków???
09-05-2011 21:13
Wioślarz
Niezarejestrowany

Kolejny problem! Mały remoncik, trochę cegieł, kilka worków starych płytek, trochę tynku ...... Może znacie zgodny z prawem sposób na pozbycie się problemu??? Do zsypu nie wolno- normalne, do pojemników nie wolno- zrozumiałe czemu. Co z tym fantem zrobić? Zadałem pytanie w PGK i otrzymałem odpowiedź "WE WŁASNYM ZAKRESIE" Zachodzę w głowę, myślę i myślę i dalej nie wiem co to jest ten własny zakres? Na wysypisko wjechać nie można. Poinformowano mnie. "We własnym zakresie" to dokładnie znaczy w tłumaczeniu na nasz: "zamówić kontener" Ok jeśli robi się remont kapitalny całego mieszkania, czy domku, ale zamawiać kontener dla kilku worków gruzu??? Koszt kontenera to 400 zł mały/ 500 zł duży (mogą teraz być już inne ) Co dalej? Czy można się dziwić, że ląduje to wszystko w lesie??? Tak szczerze powiedziawszy, to nie można. Może trzeba pomyśleć o jakimś elastycznym podejściu do tych spraw PGK lub UM????
10-05-2011 19:44
degustator Offline
Super użytkownik

Ja to samo ostatnio przerabiałem,no i niestety klient musiał zamówić kontener który został do połowy napełniony i tak jak napisałeś wywieziony we własnym zakresie.Przyjechali panowie z firmy i zabrali kontener Wink Ale fakt że to jest zmora remontowanych mieszkań,a PGK zamiast działać w sprawie,jedynie służą dobrą radą.

To jest ważne

10-05-2011 20:51
misiek2001
Niezarejestrowany

Wybaczcie, ale jak PGK czy ktoś tam ma działać? Ma podstawić ten kontener i za niego zapłacić? Przecież to Ty robisz remont, który zapewne kosztuje dużo więcej niż zamówienie kontenera. Możesz chyba zadzwonić do jakiejś firmy od śmieci i zamówić mały pojemnik tego typu
[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcQsaQmowWzMFlbJQl2xpzY...mQ&t=1]
Co nie powinno kosztować majątku, a dodatkowo zaleta jest taka, że możesz go zamknąć jakimś łańcuchem, bo inaczej wystarczy, że ten kontener będzie stał przez noc to rano będziesz go miał pełny (sąsiedzi dorzucą swoje Smile ).
10-05-2011 21:20
degustator Offline
Super użytkownik

Oj misiek nie czytasz uważnie Wink tu nie chodzi wcale o pojemnik czy kontener tylko gdzie wywieść gruz z remontu!

To jest ważne

10-05-2011 21:28
Wioślarz
Niezarejestrowany

(10-05-2011 21:20 )misiek2001 napisał(a):  Przecież to Ty robisz remont, który zapewne kosztuje dużo więcej niż zamówienie kontenera.
Jest coś takiego jak granica opłacalności. Jeśli do kosztów remontu dochodzi 10-20% kosztów za wywóz garstki gruzu, to uwierz- jest to dużo.

(10-05-2011 21:20 )misiek2001 napisał(a):  Możesz chyba zadzwonić do jakiejś firmy od śmieci i zamówić mały pojemnik tego typu
[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcQsaQmowWzMFlbJQl2xpzY...mQ&t=1]
Co nie powinno kosztować majątku, a dodatkowo zaleta jest taka, że możesz go zamknąć jakimś łańcuchem, bo inaczej wystarczy, że ten kontener będzie stał przez noc to rano będziesz go miał pełny (sąsiedzi dorzucą swoje Smile ).
Kontenerek który tutaj przedstawiasz jest idealny......... na styropian. Po pierwsze nikt go nie podniesie, żeby go załadować do śmieciarki bo będzie za ciężki. Po drugie gruzu do śmieciarki ładować nie możnaSmile. Po trzecie nawet jak by go uniesiono i można było wyrzucać gruz do śmieciarki to i tak ten pojemnik byłby jednorazowego użytku, bo by się najnormalniej w świecie połamał. Po czwarte on ma 120 litrów (albo coś koło tego Smile ) Mało trochę.

(10-05-2011 21:20 )misiek2001 napisał(a):  Wybaczcie, ale jak PGK czy ktoś tam ma działać?
Misiek, ja nie piszę tego dla sztuki pisania, tylko po to, że jest to wielki problem dla inwestorów (czyli ludzi którzy chcą sobie coś w domu zmienić) dla wykonawców, ale i dla miasta, bo to i tak ląduje w kontenerach i lasach! Pytasz jak PGK, czy miasto ma działać? Podpowiadam! Jako wykonawca mogę zakupić środek transportu i wywozić gruz w odpowiednie miejsce. Mnie jest obojętne czy to będzie wysypisko, czy kontener gdzieś na placu PGK, oczywiście odpłatnie. Mechanizm jest prosty: waga, zwalenie gruzu, waga, rozliczanie z różnicy i po problemie.
widać, że nie znasz problemu Smile poczekamy aż będziesz się remontował Big Grin
10-05-2011 21:56
eltom Online
Administrator

Wczoraj pojechaliśmy do lasu i znów...
Kiedy to się skończy?
Ręce opadają...

Załączone pliki Miniatury

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-07-2011 08:48 przez eltom.)
01-07-2011 08:47
Odpowiedz 

[-]
Szybka odpowiedź
Wiadomość
Wpisz tutaj swoją odpowiedź.

Potwierdzenie kodem
Potwierdzenie kodem
(wielkość znaków nie ma znaczenia)
Przepisz tekst z obrazka po lewej do poniższego pola tekstowego. Taki proces jest niezbędny, by zapobiec wysyłaniu wiadomości przez automaty.