[-]
Ostatnio Dodane Obrazki
Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[-]

Bajki przedwyborcze

#21

RE: Bajki przedwyborcze

I na tym opiera się Twój spryt bo ścieżki i tak i tak będą budowane bo inaczej nie będzie dofinansowania Big Grin
____________________________
"Nie ma czegoś takiego jak publiczne pieniądze. Jeżeli rząd mówi, że komuś coś 'da', to znaczy, że zabierze tobie, bo rząd nie ma żadnych własnych pieniędzy." - Margaret Thatcher
Odpowiedz
#22

RE: Bajki przedwyborcze

Ale tylko ja zbierałem podpisy pod petycją w sprawie ścieżek. Żaden z kandydatów, którzy tak pięknie teraz piszą o ścieżkach, wtedy się do mnie nie przyłączył.
Odpowiedz
#23

RE: Bajki przedwyborcze

To ja podrzucę kolejny temat: mieszkania socjalne/komunalne. Wszyscy kandydaci zapowiadają jak to oni nie wybudują niesamowite ilości mieszkań socjalnych.
Czy naprawdę tak jest, że im więcej socjalu obiecam, tym większe szanse, że mnie wybiorą?
Odpowiedz
#24

RE: Bajki przedwyborcze

Jacy wszyscy? Mowa o prezydentach chyba, nie?
Odpowiedz
#25

RE: Bajki przedwyborcze

No z socjalem to nie ma co przesadzać. Szwedzi jak o kraj bardzo socjalny powoli się już z takiej polityki wycofują.
wiara+nadzieja+miłość=szczęście...

wiem, że nic nie wiem...
Odpowiedz
#26

RE: Bajki przedwyborcze

A my w Szwecji będziemy głosować?
Odpowiedz
#27

RE: Bajki przedwyborcze

No nie, ale mamy już maskotki na euro 2012...dwóch braci...jeden w Barwach Danii, a drugi w barwach SzwecjiWink
wiara+nadzieja+miłość=szczęście...

wiem, że nic nie wiem...
Odpowiedz
#28

RE: Bajki przedwyborcze

Jest już propozycja budowy budynku z mieszkaniami komunalnymi ( róg Waryńskiego i Jasnej),ale od propozycji do jej realizacji długa droga.
Middle aged.
Odpowiedz
#29

RE: Bajki przedwyborcze

W dniu dzisiejszym odbyła się przedwyborcza bajka (jak to na bajki przystało z morałem) w CK pt."Szelmostwa Lisa Witalisa".
Myślałam,ze na bajce będą głównie rodzice z dziećmi, jednak bajka miała mieć zupełnie inne przesłanie i byli głównie dorośli.
Bajka wg. Brzechwy w skrócie: o Lisie który bardzo chce zostać prezydentem - obiecuje cuda- a potem gdy już zostaje poniża i grabi inne zwierzęta, wszystko zagarniając dla siebie. Takie zachowanie rodzi bunt wśród zwierząt i dzięki Wilkowi obalają Lisa, przepędzają z lasu i to Wilk jest tą pozytywną postacią, która powinna rządzić.
Oczywiście po przestawieniu na scenie pojawił się p. Wilk i jego zastępca.

Ot taka bajeczkaSmile
Odpowiedz
#30

RE: Bajki przedwyborcze

tylko kto jest tutaj "lisem", a kto naprawdę "wilkiem" ?Smile
Odpowiedz
#31

RE: Bajki przedwyborcze

No właśnie tak się zastanawiałam WinkSmile
p. Beata po przedstawieniu wyszła na scenę i zasugerowała ( z żartem) ze teraz to już wiadomo na kogo głosować, ale tak naprawdę to wnioski nasuwały się zupełnie inneWink
Odpowiedz
#32

RE: Bajki przedwyborcze

Poważnie takie coś było?
Odpowiedz
#33

RE: Bajki przedwyborcze

Czego można się spodziewać po ludziach którzy walczą o przeżycie? Wykorzystywanie dzieci do celów żenującej kampanii wyborczej jest równie żałosne jak pracownicy Ck i UM biegający po mieście z ulotkami jaśnie nam panującego pinokia w czasie wolnym od pracy Wink
Odpowiedz
#34

RE: Bajki przedwyborcze

Poważnie. Kto nie wierzy nie sprawdzi na stronie CK jaki repertuar mieli w dniu dziesiejszymSmile
Odpowiedz
#35

RE: Bajki przedwyborcze

(19.11.2010 23:07 )kan_gory napisał(a): tylko kto jest tutaj "lisem", a kto naprawdę "wilkiem" ?Smile

DobreWink Istne zooSmile
wiara+nadzieja+miłość=szczęście...

wiem, że nic nie wiem...
Odpowiedz
#36

RE: Bajki przedwyborcze

(19.11.2010 22:54 )Dalenka napisał(a): W dniu dzisiejszym odbyła się przedwyborcza bajka (jak to na bajki przystało z morałem) w CK pt."Szelmostwa Lisa Witalisa".
Myślałam,ze na bajce będą głównie rodzice z dziećmi, jednak bajka miała mieć zupełnie inne przesłanie i byli głównie dorośli.
Bajka wg. Brzechwy w skrócie: o Lisie który bardzo chce zostać prezydentem - obiecuje cuda- a potem gdy już zostaje poniża i grabi inne zwierzęta, wszystko zagarniając dla siebie. Takie zachowanie rodzi bunt wśród zwierząt i dzięki Wilkowi obalają Lisa, przepędzają z lasu i to Wilk jest tą pozytywną postacią, która powinna rządzić.
Oczywiście po przestawieniu na scenie pojawił się p. Wilk i jego zastępca.

Ot taka bajeczkaSmile
ŻałosneSad
Odpowiedz
#37

RE: Bajki przedwyborcze

"Daleko, daleko, lub też zupełnie blisko Szczecina było sobie królestwo zwane Dobrą. Wszystko tam miało być dobre: chleb, ziemia, ludzie i nawet drogi.

Rządziła tam dobra królowa, która pozwalała swym poddanym budować się na bagnach. Pomiędzy działkami, na których powstawały domki nowych poddanych wiła się droga gruntowa, utwardzona, i dziurawa bardzo. Droga ta należała do królestwa, więc poddani wierzyli, że dobra królowa kiedyś uczyni tę drogę asfaltową.

Jednak, czy to giermkom na wojnę, czy też do zwalczania smoka jakiegoś pieniądze były potrzebne, nie wiadomo, dość że w skarbcu ich ciągle nie było. Co czynić? Ano czekać przyszło.

I tak mijały lata, rodziły się w królestwie kolejne dzieci, przybywało kolejnych domów, psuły się na wertepach kolejne samochody, a poddani wciąż byli bez drogi. Kiedy deszcze jesienne na królestwo padały, drogi zamieniały się w rzeki, ale żaden z poddanych łodzi nie miał. Siedzieli zatem w swych domkach przygnębieni i podtopieni co nieco.

Aż nadeszła pora, gdy szlachta do wolnej elekcji przystąpić miała.

I wieść przez królestwo potężna przeszła: "ktoś z doświadczeniem będzie inwestował", znaczy zrobi drogę. Nikt nie wiedział kto to, choć na takie inwestycje zawsze jedna osoba w tym królestwie przetarg wygrywała. Jednak do dziś nie wiadomo i najstarsi mieszkańcy wciąż sprzeczają się o to, czy ten ktoś doświadczenia nie miał, czy też na inwestycję pożałował. Wystarczy powiedzieć, że wielkie machiny, jakie przyjechały, miast drogę zrobić, do szczętu ją popsuły.

Gdyby chcieć, jak Dratewka smoka wykończyć, to owszem, to, co na ową drogę przywieziono, nadało by się znakomicie. Otóż było tam prócz gruzu i szkło, i beton, i zbrojenie do niego. Dratewka dostałby pół królestwa, żeby takie śmieci do smoka upchnął.

Trzeba przyznać, że poddani nie byli wdzięczni. Niektórzy nawet, zwani "malkontentami" mawiali, że taka droga będzie prosta tylko do pierwszego deszczu. I tak też się stało. Pewnego dnia z nieba zaczął padać deszcz. Najpierw malutki - niewinnie wyżłobił maleńkie dziurki. Ale potem przybrał na sile. Cała praca, środki i poświęcenie machin poszło na marne. Znów było jak dawniej. Termin elekcji był bliski, zatem w królestwie postanowiono zrobić cokolwiek. Wzięto naparstek żwirku na asfalt i wysypano grubości ćwierć centymetra na drogę dwa królestwa łączącą: Dobra i Wołczkowo. I maszyny na konie mechaniczne jeżdżące, w dwa tygodnie ze szczętem tę ulepszoną drogę rozjechały.

Doświadczenie i inwestycja na nic się nie przydały... Ale królestwo trwa. I pewnie będzie jeszcze trwało. I ludzie wciąż będą tej bajki słuchać.

Chyba, że ktoś w najbliższą niedzielę powie: "dwie dziurki w nosie, skończyło się" lub "koniec i plomba, a kto wierzy ten trąba". I nie zagłosuje na dobrą królową."
wiara+nadzieja+miłość=szczęście...

wiem, że nic nie wiem...
Odpowiedz
#38

RE: Bajki przedwyborcze

Wszystko zależy jak na daną rzecz patrzymy. Mi się podobało wykonanie, to jak dzieci występowały, jak zostało wyreżyserowane. Moje dziecko też było zachwycone.
Odpowiedz
  

[-]
Korzyści z rejestracji!
Masz coś do dodania? Zaloguj się lub zarejestruj, aby odpowiedzieć. Czekamy na Ciebie! Rejestracja trwa mniej niż minutę i wymaga podania jedynie adresu email.


Nowe wpisy z tego działu muszą zostać zaakceptowane przez moderatora.
[-]
Szybka odpowiedź
 
Zaznacz pole wyboru znajdujące się poniżej. Ten proces pozwala chronić forum przed botami spamującymi.

[-]

Podobne wątki

Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Miejskie finanse potrzebują… reanimacji Znowu emisja obligacji tryb COVID Stańczyk 2 095 17 768 02.04.2022 00:06
Ostatni post: Szperacz
  Płaca minimalna 62 2 708 15.06.2020 18:56
Ostatni post: belin
Smile Program Wyborczy Kandydata Na Radnego Sebastiena Kalisiaka dr_niziołek 47 2 214 26.09.2018 13:40
Ostatni post: Szopen
  Jarosław Komża - kandydat na prezydenta Żyrardowa 218 7 882 11.10.2014 09:36
Ostatni post: Rafał
  Pytania do Radnych Marcin Rosiński 306 10 859 19.08.2013 07:47
Ostatni post: AMBITNY
  Odbijamy się od ściany - wywiad z radnym Janem Lepieszką Andzela 31 1 518 27.02.2013 19:40
Ostatni post: zbyszek
  Zmiana ekipy rządzącej miastem - to możliwe :) 27 1 376 08.05.2011 21:46
Ostatni post: MALYNKA
  Nareszcie debata prezydencka. 1 264 02.12.2010 18:23
Ostatni post: eltom
  Wybory Prezydenta Miasta Żyrardowa 2010 - wątek zbiorczy degustator 562 13 954 30.11.2010 20:48
Ostatni post: eltom
  Pytania do kandydata na prezydenta Andrzeja Wilka 294 9 397 30.11.2010 20:45
Ostatni post: Mars
  Wyniki wyborów do rady powiatu 67 2 773 30.11.2010 19:37
Ostatni post: +Moni
  POZOSTAŁE OPINIE O WYBORACH SAMORZĄDOWYCH 2010 61 2 341 28.11.2010 03:29
Ostatni post:
  Ciekawostki powyborcze z kraju, nieco luźniej:) 11 643 27.11.2010 22:31
Ostatni post: Rogacz
  WYNIKI WYBORÓW NA PREZYDENTA MIASTA 247 8 492 26.11.2010 11:41
Ostatni post: eltom
  Śpieszmy się kochać PIS tak szybko z niego odchodzą :) 22 1 130 24.11.2010 22:59
Ostatni post: misiek2001


[-]

Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości