Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cmentarz
Autor Wiadomość
manga
Niezarejestrowany

RE: Cmentarz
(01-11-2010 03:40 )Gość napisał(a):  Na bieżące utrzymanie cmentarza przez parafie.

A dokładniej ?
01-11-2010 07:36
Odpowiedz cytując ten post
MarianKoniuszko Offline
Ulubieniec gawiedzi

Liczba postów: 121
Reputacja: 0
Az jestem ciekawy jakby to wyglądało na cmentarzu komunalnym gdyby oczywiście taki u nas był.

13-13. Aktualny użytkownik - Marian Koniuszko!
01-11-2010 08:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scarlet
Niezarejestrowany

Porównaj sobie -cmentarz parafii Św Karola Boromeusza , i drugą część cmentarza.
Gołym okiem widać różnicę. Nawet o wydzieleniu kawałka terenu na samochody pomyślano. Czysto, alejka zrobiona, śmieci nie wysypują się na groby -widać rękę gospodarza.
01-11-2010 09:04
Dalenka Offline
Gaduła

Liczba postów: 262
Reputacja: 6
Dziś oglądałam reportaż o cmentarzach internetowych - jak to określili :"portale społecznościowe dla tych, którzy odeszli"...
Na ww. portalu można zakupić nagrobek, znicz - czyli przelewać pieniądze na konto prowadzących portal. Nie podoba mi się taka pamięć o zmarłych a z drugiej strony sposób na łatwy pieniądz.
Następnie było o trzech Paniach, które założyły firmę - usługi sprzątania pomników.Można zakupić sprzątanie jednorazowe -od 45zł lub cykliczne. Ten pomysł mi się zdecydowanie bardziej spodobał.
01-11-2010 09:50
Jancio Offline
Super użytkownik

Liczba postów: 4,399
Reputacja: 13
(01-11-2010 09:50 )Dalenka napisał(a):  Dziś oglądałam reportaż o cmentarzach internetowych - jak to określili :"portale społecznościowe dla tych, którzy odeszli"...
Na ww. portalu można zakupić nagrobek, znicz - czyli przelewać pieniądze na konto prowadzących portal. Nie podoba mi się taka pamięć o zmarłych a z drugiej strony sposób na łatwy pieniądz.

MI ten pomysł także się nie podoba, może dlatego że bliżej mi już do normalnego cmentarza Wink Pomysł jest z kategorii frajerskich, ale ładnie opakowany i nikt nikogo do niczego nie zmusza co najważniejsze. Być może jest grupa ludzi, którzy potrzebują takiego produktu i świadomie są gotowi za to płacić. Niech bawią się wspaniale na wirtualnym cmentarzu.

01-11-2010 10:51
Szopen Offline
Super użytkownik

Liczba postów: 979
Reputacja: 8
A w Żyrardowie jarmark, karabiny plastikowe, gofry, popcorn, brakuje mi trochę jeszcze karuzeli i cyrku...

Oskubałem dzisiaj z piór, mojego anioła stróża
A każde pióro to mój grzech...
I każde z piór znamieniem tchórza
Znamieniem tchórza jest.

Czarny Kapelusz
01-11-2010 11:30
manga
Niezarejestrowany

A to prawda, do tego jeszcze ciastka i ciasta z chodnika.
Ale za to pogoda dopisała Shy
01-11-2010 14:44
Duke Offline
Ulubieniec gawiedzi

Liczba postów: 213
Reputacja: 10
(01-11-2010 10:51 )Jancio napisał(a):  
(01-11-2010 09:50 )Dalenka napisał(a):  Dziś oglądałam reportaż o cmentarzach internetowych - jak to określili :"portale społecznościowe dla tych, którzy odeszli"...

MI ten pomysł także się nie podoba, może dlatego że bliżej mi już do normalnego cmentarza Wink Pomysł jest z kategorii frajerskich, ale ładnie opakowany i nikt nikogo do niczego nie zmusza co najważniejsze. Być może jest grupa ludzi, którzy potrzebują takiego produktu i świadomie są gotowi za to płacić. Niech bawią się wspaniale na wirtualnym cmentarzu.

Też oglądałem ten program o "wirtualnym cmentarzu". Kompletnie ten pomysł mi się nie podoba. Modlitwa w intencji zmarłych przed monitorem...
No ale skoro taki społecznościowy portal informacyjny-w takiej formie w reportażu go przedstawili- istnieje, to widać, że jest zainteresowanie takim produktem i tak jak pisze Jancio gotowi są świadomie za niego płacić.

A w Żyrardowie rzeczywiście jarmark. Kolejka po gofry większa niż po znicze.
Dobrze że pogoda dopisałaSmile
01-11-2010 15:54
Darek
Niezarejestrowany

A ja mam pytanie.

W którym miejscu na cmentarzu znajduje się odnowiony grób małej Marie Marcellin?
01-11-2010 19:20
grzesiek
Niezarejestrowany

Wchodzisz głównym wejściem i zaraz dajesz w prawo - przed tablicą z jakimś mądrym cytatem. Grób masz po chwili po prawej stronie (pod płotem).
01-11-2010 19:43
Darek
Niezarejestrowany

Wielkie dzięki grzesiek
01-11-2010 20:19
Rencista. Offline
Super użytkownik

Liczba postów: 1,842
Reputacja: 7
Dla ciekawości zainteresowanych informuje,że gmina wykupuje już działki pod nowy cmentarz,który zgodnie z uchwalonym studium będzie znajdował się w północno-wschodniej części miasta w okolicach ulicy Pustynnej. Obszar około 10 ha.Do tej pory wykupiono około 8% terenu.

Middle aged.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-11-2010 15:26 przez Rencista..)
02-11-2010 02:09
MarianKoniuszko Offline
Ulubieniec gawiedzi

Liczba postów: 121
Reputacja: 0
Gdzie znajduje się ulica Pustynna?

Już wiem przy Witosa Smile

13-13. Aktualny użytkownik - Marian Koniuszko!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-11-2010 08:01 przez MarianKoniuszko.)
02-11-2010 07:59
Jancio Offline
Super użytkownik

Liczba postów: 4,399
Reputacja: 13
(02-11-2010 02:09 )Rencista. napisał(a):  ,który zgodnie z uchwalonym studium będzie znajdował się w południowo-wschodniej części miasta w okolicach ulicy Pustynnej.

To chyba północna część miasta

02-11-2010 09:04
Rencista. Offline
Super użytkownik

Liczba postów: 1,842
Reputacja: 7
Tak jest. Moja pomyłka. We wcześniejszym poście już to poprawiłem. Widać,że niektórzy uważnie czytają posty.I dobrze.Tak trzymać.

Middle aged.
02-11-2010 15:29
elprincipito
Niezarejestrowany

OOO blisko cmentarza to może drogi zrobią Wink

BTW to niedaleko terenów rekreacyjnych to i wesołe miasteczko będzie miało się gdzie rozstawić na 1 listopada... Wink

Kurcze mdli mnie od tych gofrów itp.. ale co było pierwsze popyt czy podaż... ktoś w tej kolejce stał...
02-11-2010 20:46
erobeson
Niezarejestrowany

(02-11-2010 02:09 )Rencista. napisał(a):  Dla ciekawości zainteresowanych informuje,że gmina wykupuje już działki pod nowy cmentarz,który zgodnie z uchwalonym studium będzie znajdował się w północno-wschodniej części miasta w okolicach ulicy Pustynnej. Obszar około 10 ha.Do tej pory wykupiono około 8% terenu.

Dysponuje ktoś mapą?
02-11-2010 20:49
elprincipito
Niezarejestrowany

02-11-2010 21:04
Ewacz
Niezarejestrowany

(17-11-2010 23:25 )dr_niziołek napisał(a):  Powiem tak. Niestety przez ostatnie dwa lata jestem bardzo w temacie naszego cmentarza, grabarzy, kamieniarzy i nieszczęsnego nowego proboszcza z dużego kościoła.
(...)

Witam!

Czytam i... nie wierzę...
Ja również miałam sposobność rozmawiać z księdzem proboszczem i odniosłam zgoła odmienne wrażenie. Wg. mnie to człowiek skromny, o wysokiej kulturze osobistej!

E.
18-11-2010 01:02
zbyszek Offline
Super użytkownik

Liczba postów: 4,670
Reputacja: 12
Co nowego na cmentarzu?

chyba to Kisiel kiedyś powiedział:
To, że żyjemy w koziej (nomem-omen) doopie, to już wszyscy wiemy, ale najgorsze, że się w niej urządzamy...."
06-07-2011 16:50
Odpowiedz