Infomacje forumowe
FORUM BĘDZIE DZIAŁAŁO DO KOŃCA ROKU, PÓŹNIEJ BĘDZIE WYŁĄCZONE I ZLIKWIDOWANE, POZOSTANIE CZAT POD ADRESEM:
https://client.chatwee.com/v2/popout/59c7d84fbd616de873be1cae

W sprawie wsparcia forum proszę o kontakt mailowy pod adresem zeeltom@gmail.com

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cmentarz
Autor Wiadomość
degustator Offline
Super użytkownik

Ilość postów: 7,125
Reputacja: 29
RE: Cmentarz
Wczoraj czytałem obwieszczenie Kancelarii Parafialnej informujące wszystkich mieszkańców cmentarza że jeśli ich rodziny nie uiszczą opłaty za kwaterę na następne dwadzieścia lat,zostaną eksmitowani .Albo dołączony będzie im sublokator.Tylko ja nie bardzo rozumiem jak oni mają zamiar to zrobić? A i koszt wykupu kwatery 2000zł na dwadzieścia lat.

To jest ważne
http://youtu.be/j6cCHuc3aOA

[Obrazek: volvo.jpg]
31-10-2010 08:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scarlet
Niezarejestrowany

Deguś dlaczego taka cena? Ja w 2006 roku płaciłam 600 zł. Nikt nie ma prawa rozwalić pomnika i nie dajmy się zwariować." Mieszkańcy cmentarza "mnie nie poinformowali , chyba mają ważniejsze sprawy Smile
31-10-2010 09:07
Odpowiedz cytując ten post
zico Offline
Super Moderator

Ilość postów: 3,569
Reputacja: 16
Deguś po prostu przeprowadzą jak po wojnie zagęszczenie , czyli stare szczątki w rogu pod spodem a miejsce dla innego ze świeżą tablicą

Wszyscy mi mówią, Janek przestań pić i rzuć palenie. Basica straszy, że jak nie przestanę, to odejdzie, lekarz straszy, jak nie przestanę, to szybko zejdę. Wszyscy dookoła nic tylko straszą, a człowiek jak ma silną wolę to i tak zapali i się napije. (Jan Himilsbach)
31-10-2010 09:12
degustator Offline
Super użytkownik

Wiecie co, oczywiście są na naszym cmentarzu stare zapomniane ,zarośnięte groby.Ale to co znaczy że mamy je zniwelować? A gdzie szacunek do zmarłych.I kto jak kto ale księża najbardziej powinni o tym wiedzieć.

To jest ważne

31-10-2010 12:56
manga
Niezarejestrowany

(31-10-2010 08:58 )degustator napisał(a):  Wczoraj czytałem obwieszczenie Kancelarii Parafialnej informujące wszystkich mieszkańców cmentarza że jeśli ich rodziny nie uiszczą opłaty za kwaterę na następne dwadzieścia lat,zostaną eksmitowani .Albo dołączony będzie im sublokator.Tylko ja nie bardzo rozumiem jak oni mają zamiar to zrobić? A i koszt wykupu kwatery 2000zł na dwadzieścia lat.

Wybaczcie kochani, ale ja tu czegoś nie rozumiem.
Czy to znaczy, że skoro mój ojciec zmarł 10 lat temu i jeżeli moja mama nie zdąży w ciągu następnych 10 lat zejść z tego świata i nie uiści opłaty 2000zł (bo nie ma z czego) to mojemu ojcu sprowadzą sublokatora/kę? A mamę wprowadzą w inną część cmentarza?
31-10-2010 13:07
degustator Offline
Super użytkownik

Tz. Mamy obowiązek płacić za plac na którym stoi grób i jest to suma 2000zł na dwadzieścia lat.Moja mama zmarła 20 lat temu ojciec żyję i już się dowiadywał ,ma zapłacić za plac znów.Nie suma jest tu aż tak ważna tylko decyzja którą podejmują księża odnośnie tych zapomnianych grobów.

To jest ważne

31-10-2010 13:56
manga
Niezarejestrowany

A no właśnie Sad
I szczerze mówiąc nie wiem co o tym myśleć.....
31-10-2010 14:32
Goldak Offline
Rozmowny
**

Ilość postów: 28
Reputacja: 0
Wysokość opłaty chyba zależy od zarządcy cmentarza, mamy trzy: parafii MBP-stary, parafii Boromeusza-nowy (zarządzany przez firmę Koperski), oraz ewangelicki. Co do cmentarza starego parafii MBP opłata za dwadzieścia lata wynosi obecnie 800 zł według strony http://www.mbpocieszenia.zyrardow.pl/ind...regulaminu
Dla przykładu rodzina chowała ciotkę w rodzinnym grobowcu 6 lat temu, to płacili 600 zł opłaty za użytkowanie, nie wiem czy aż tak podskoczyła opłata za użytkowanie w już istniejącym grobowcu.
31-10-2010 14:54
degustator Offline
Super użytkownik

To też zasięgnąłem ze strony http://www.mbpocieszenia.zyrardow.pl/ind...a=cmentarz

Informujemy, że została przeprowadzona inwentaryzacja grobów na cmentarzu. Każdy grób ma swój numer katalogowy oraz zapis dotyczący osoby będącej prawnym opiekunem grobu. Te same dane powinny znajdować się w dokumencie osoby, posiadającej prawo do korzystania z grobu. Konieczne jest zatem uaktualnienie posiadanego dokumentu, gdyż stanowi on podstawę do uzyskania zgody na następne pochówki, czy też prace remontowo - budowlane na danym miejscu.

W związku z tym prosimy osoby, mające groby swoich bliskich na cmentarzu parafialnym, o potwierdzenie w Kancelarii Parafialnej do końca 2009 roku, prawa do korzystania z grobu i przedstawienie posiadanych dokumentów. Dalsze zaniedbanie stanu prawnego może spowodować utratę praw do grobu. Co do kwoty to rzeczywiście może być ona różna w każdej parafii,ale nie zmienia to faktu że w momencie nie wpłacenia pieniędzy grób może być zajęty przez kogoś innego.Czy to możliwe ?

To jest ważne

31-10-2010 15:13
Gość
Niezarejestrowany

(31-10-2010 08:17 )Scarlet napisał(a):  
(31-10-2010 00:22 )Gość napisał(a):  Mam takie pytanie do zorientowanych. Czy mogę iść do Kancelarii i wykupić np. 4 miejsca?

A czemu nie ? Czym więcej tym lepiej. Cmentarz się kurczy miejsc już malutko zostało. To trzeba się pospieszyć . Smile A pomnik też już teraz będziesz stawiał?

Nie, pomnik nie. Miejsca mi wystarczą.
31-10-2010 15:25
Scarlet
Niezarejestrowany

Nie wiem jak jest teraz ,ale obok naszego grobu rodzinnego od 20 lat leży zwykła lastrykowa płyta , a wiem ze nikt nie jest tam pochowany. Miejsce jest zarezerwowane i tyle.
Gościu cztery miejsca to dużo i drogo, a nie bierzesz pod uwagę dwóch miejsc i pochówku w głąb?
Można tańszym kosztem zrobić grobowiec rodzinny i pochować nawet 6 osób, a w przyszłości jeszcze więcej. Ponieważ sama biorę pod uwagę takie rozwiązanie wybieram się na rozmowę do kancelarii parafialnej. Najpierw jednak porozmawiam z Panią Koperską i poproszę o radę fachowca. Mam u niej już kartę stałego klienta i spory upust. Powinnam tu dać uśmieszek, ale do śmiechu mi nie jest.
Moje rozwiązanie jest o tyle dobre, ze dzieci i wnuki nie będą biegać po cmentarzu od grobu do grobu jak to teraz robię ja. Kwiaty i znicze na Wszystkich Świętych kosztują krocie. Samo sprzątanie grobów też jest męczące, a robi się to cały rok ,a nie tylko z okazji świąt.
31-10-2010 15:52
Gość
Niezarejestrowany

Na razie tak tylko orientacyjnie pytam. Podałem liczbę 4 bo chiałem się dowiedzieć, czy nie ma żadnych limitów.
31-10-2010 16:03
Szopen Offline
Super użytkownik

Ilość postów: 957
Reputacja: 8
Kryzys, kryzys czyżby ludzie umierać nie chcieli i stąd takie opłaty?

Oskubałem dzisiaj z piór, mojego anioła stróża
A każde pióro to mój grzech...
I każde z piór znamieniem tchórza
Znamieniem tchórza jest.

Czarny Kapelusz
31-10-2010 19:28
MarianKoniuszko Offline
Ulubieniec gawiedzi

Ilość postów: 121
Kurde ludzie zastanówcie się jak schodzić to koniecznie jeszcze w tym roku Dodgy od nowego roku kryzys będzie jeszcze większy bo ucinają za pochówek Angel

13-13. Aktualny użytkownik - Marian Koniuszko!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 31-10-2010 19:44 przez MarianKoniuszko.)
31-10-2010 19:44
Scarlet
Niezarejestrowany

No Koniuszko mało ,że drogo to i miejsca się kończą. Już trzeba myśleć o nowym miejscu na pochówki.
31-10-2010 20:03
MarianKoniuszko Offline
Ulubieniec gawiedzi

Ilość postów: 121
A no właśnie i tak już zupełnie serio to czy są jakieś plany na ewentualnie drugi cmentarz? Bo tak jak napisała Scarlet jeszcze trochę i po miejscach Undecided

13-13. Aktualny użytkownik - Marian Koniuszko!
31-10-2010 20:06
Goldak Offline
Rozmowny
**

Ilość postów: 28
(31-10-2010 15:13 )degustator napisał(a):  Co do kwoty to rzeczywiście może być ona różna w każdej parafii,ale nie zmienia to faktu że w momencie nie wpłacenia pieniędzy grób może być zajęty przez kogoś innego.Czy to możliwe ?

Według mnie: teoretycznie możliwe, w praktyce rzadko spotykane, a przynajmniej na lokalnych cmentarzach gdzie nie brakuje miejsca, co innego słynne cmentarze jak np.: Powązki, gdzie w miejscu brata mojego dziadka pochowanego w 1945 jest już inny pomnik
31-10-2010 21:21
bergerac Offline
Super użytkownik

Ilość postów: 3,990
Reputacja: 20
Ja o ten grób brata dziadka walczyłbym jak lew.

Warto wiedzieć że art7 ust.5 ustawy o cmentarzach i chowaniu zmarłych.
z dnia 1959-01-31 (Dz. U. 1959 r. Nr 11 poz. 62) brzmi :
"5. Niezależnie od powyższych przepisów jest wzbronione użycie do ponownego pochowania grobów, mających wartość pamiątek historycznych (ze względu na swą dawność lub osoby, które są w nich pochowane, lub zdarzenia, z którymi mają związek) albo wartość artystyczną."

P.S.
Opłata w wysokości 2000 to chyba jakaś pomyłka jest.
Na powązkach to jeszcze można zrozumieć ale żeby w Żyrardowie Sad

Żyrardowski frustrat, zawistnik a do tego jeszcze moher.
Zdecydowane NIE dla spalarni niebezpiecznych odpadów medycznych. Żyrardów to nie miejsce na zwożenie i spalanie takich odpadów prawie z całego Mazowsza !
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 31-10-2010 23:36 przez bergerac.)
31-10-2010 22:31
manga
Niezarejestrowany

Skarlet wspomniała o sprzątaniu grobów,
ja dodałabym jeszcze zabezpieczaniu i reperowaniu np. uszkodzonego pomnika. Te prace wykonują osoby będące właścicielami danego miejsca pochówku. Robią to oczywiście za własne pieniądze. W związku z tym jest moje pytanie:
-Czy pieniądze, które wpływają do kancelarii parafialnej, nie powinny być przeznaczane właśnie na prace, o których wcześniej wspomniałam ?
I drugie pytanie:
-Właściwie na co są przeznaczone te pieniądze ?
01-11-2010 01:40
Gość
Niezarejestrowany

Na bieżące utrzymanie cmentarza przez parafie.
01-11-2010 03:40
Odpowiedz 

[-]
Szybka odpowiedź
Wiadomość
Wpisz tutaj swoją odpowiedź.

Potwierdzenie kodem
Potwierdzenie kodem
(wielkość znaków nie ma znaczenia)
Przepisz tekst z obrazka po lewej do poniższego pola tekstowego. Taki proces jest niezbędny, by zapobiec wysyłaniu wiadomości przez automaty.