[-]
Ostatnio Dodane Obrazki
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[-]

Sprzedam drewno opałowe i kominkowe

#61

RE: Sprzedam drewno opałowe i kominkowe

Więc czy zakładanie instalacji gazowych nie jest zbyt wielką pomyłką ?Mam cały czas na myśli koszty bo jeśli chodzi o wygodę czy zachowanie czystości to oczywiście gaz wiedzie prym.Tylko zakup dwóch piecy po jakim czasie się zwraca ?
Odpowiedz
#62

RE: Sprzedam drewno opałowe i kominkowe

Ja mam gaz i kominek. Kominek mi w zasadzie wystarcza. Gazem mi wychodziło 2x drożej.
Odpowiedz
#63

RE: Sprzedam drewno opałowe i kominkowe

Gazem tylko dwa razy drożej niż drewnem ? Myślałem że dużo drożej.
"Zawsze warto być człowiekiem, choć tak łatwo zejść na psy.... "
Odpowiedz
#64

RE: Sprzedam drewno opałowe i kominkowe

Przy obecnych cenach drewna...
Odpowiedz
#65

RE: Sprzedam drewno opałowe i kominkowe

To zależy jak palisz jeśli pofolgujesz sobie z gazem to może być i trzy i cztery razy drożej,to samo jest z drzewem i węgle.W grę wchodzi kaloryczność danego opału.
Odpowiedz
#66

RE: Sprzedam drewno opałowe i kominkowe

(03.02.2012 22:51 )teqton napisał(a): Gazem tylko dwa razy drożej niż drewnem ? Myślałem że dużo drożej.
Jest to uzależnione od wielu warunków: wielkość domu, temperatura na zewnątrz, wymagania domowników co do temperatury w pomieszczeniach, ilość osób.
Odpowiedz
#67

RE: Sprzedam drewno opałowe i kominkowe

Dodam jeszcze bardzo istotną sprawę,docieplenie budynku (styropian)
Odpowiedz
#68

RE: Sprzedam drewno opałowe i kominkowe

Styropian to przeżytek. Są lepsze materiały.
wiara+nadzieja+miłość=szczęście...

wiem, że nic nie wiem...
Odpowiedz
#69

RE: Sprzedam drewno opałowe i kominkowe

sprasowany niziołek np Big Grin
Odpowiedz
#70

RE: Sprzedam drewno opałowe i kominkowe

(07.02.2012 23:53 )dr_niziołek napisał(a): Styropian to przeżytek. Są lepsze materiały.

Sprowokowałeś mnie,więc opowiedz o tych lepszych materiałach na elewacje Wink
Odpowiedz
#71

RE: Sprzedam drewno opałowe i kominkowe

Niziołek to omnibus Smile No ma potencjał chłopak we wszystkich dziedzinach. Dobrze, dobrze...
Mi osobiście budżet już nie pozwolił ale bardzo się wahałem między styropianem a watą i wybrałem wariant tańszy. Nie żałuję jak na razie ale już następny dom ocieplił bym watą Smile
Odpowiedz
#72

RE: Sprzedam drewno opałowe i kominkowe

(07.02.2012 22:08 )mirzp napisał(a): ...Jest to uzależnione od wielu warunków: wielkość domu, temperatura na zewnątrz, wymagania domowników co do temperatury w pomieszczeniach, ilość osób.

Dodałabym jeszcze, że łatwo jest nagrzać dom gdzie pomieszczenia/pokoje są zamknięte - mają drzwi, to samo pomieszczenie z otwartą przestrzenią np. salonem, kuchnią aneksem jadalnym i kawałkiem holu ze schodami na górę - w sumie okolo 100m2 otwartej przestrzeni wymaga duuuuuużo więcej opału chcąc osiągnąć przyzwoitą temperaturę.
Patrzę w cieniu stoją buty
Widzę je jakby przez mgłę
Ooo...
Kto to, co to, kto powie co dziwnego dzieje się?
Odpowiedz
#73

RE: Sprzedam drewno opałowe i kominkowe

Nie prawda na to wszystko wystarczy woreczek węgla 25 kg , i to na cała zimę . Sposób jest prosty jak tobie zimno worek na plecy i rundka w koło domu aż sie rozgrzejesz . Następnie worek do kotłowni aż do następnego razu Big Grin Big Grin
Odpowiedz
#74

RE: Sprzedam drewno opałowe i kominkowe

Rafał bardzo słuszna uwaga,wata jest lepsza co za tym idzie droższa,ale wystarczy 15cm styropianu
i efekt jest taki sam.Aaaaa i jeszcze jedno,chodzi pogłoska że wata jest lepsza bo ściany oddychają,dementuje to,niema takiej możliwości z uwagi na to że wszystkie kleje są na bazie silikatu i zawierają glutan.Ale to inny temat Wink
Odpowiedz
#75

RE: Sprzedam drewno opałowe i kominkowe

Deguś no to choćby system Capatect Smile

Nie wiem czy dobrze tą nazwę napisałem za co z góry przepraszam Blush
wiara+nadzieja+miłość=szczęście...

wiem, że nic nie wiem...
Odpowiedz
#76

RE: Sprzedam drewno opałowe i kominkowe

Trochę odbiegamy od tematu ale myślę że się nikt nie pogniewa z uwagi na wartościowy materiał.
Niziołeku przeczytaj artykuł i zwróć uwagę na czerwone zdanie.Wink
Capatect 600

System Capatect KD System 600 jest "klasykiem" o wszechstronnym zastosowaniu, od wielu lat sprawdzonym w praktyce. To kompletny, bezspoinowy system ociepleń składający się ze starannie dobranych do siebie materiałów zapewniających ochronę cieplną i pełną swobodę projektowania.

Za dobre właściwości izolacyjne tego systemu odpowiadają specjalne płyty styropianowe - wysokowartościowy materiał budowlany, trudno palny, sezonowany, o kontrolowanej jakości, dostarczany w dowolnej wymaganej grubości. Mocowanie płyt odbywa się, w zależności od charakteru podłoża, poprzez klejenie lub klejenie i kołkowanie. To czyni Capatect KD System 600 ekonomicznym pod każdym względem: z jednej strony - wysoka skuteczność izolacji cieplnej, z drugiej - bezproblemowa i łatwa obróbka.

Capatect KD System 600 oferuje możliwość wykonania warstwy zbrojonej z materiału mineralnego. Warstwa wierzchnia, o uniwersalnym zastosowaniu, wykonywana jest z gotowych tynków dyspersyjnych, opartych na żywicy akrylowej. Dzięki różnym fakturom i szerokiej palecie barw, uzyskanej za sprawą technologii barwienia ColorExpress - oprócz klasycznej bieli - tynki te oferują szerokie spektrum możliwości indywidualnego kształtowania elewacji.

http://www.docieplenia.info/oferta,capar...t,600.html
Odpowiedz
#77

RE: Sprzedam drewno opałowe i kominkowe

Aha. No i dziękuję za dobrą informację.
Klikam "Pomógł" Smile
wiara+nadzieja+miłość=szczęście...

wiem, że nic nie wiem...
Odpowiedz
#78

RE: Sprzedam drewno opałowe i kominkowe

Poniżej aktualne ceny drewna za metr przestrzenny:
olszyna - 170 zł.
brzoza - 180 zł.
dąb, buk - 220 zł.

W sprzedaży również kora ozdobna pakowana w workach po 50 litrów w cenie 7 zł. za worek.
Odpowiedz
#79

RE: Sprzedam drewno opałowe i kominkowe

Zbyszek...oby to tylko nie z mojego lasu było Wink
wiara+nadzieja+miłość=szczęście...

wiem, że nic nie wiem...
Odpowiedz
#80

RE: Sprzedam drewno opałowe i kominkowe

Sebek ten las to trzeba miecSmile
Ale spokojnie nawet jak byś go miał, to bym Ci nie wycioł bez pozwolenia.
Odpowiedz
  

[-]
Korzyści z rejestracji!
Masz coś do dodania? Zaloguj się lub zarejestruj, aby odpowiedzieć. Czekamy na Ciebie! Rejestracja trwa mniej niż minutę i wymaga podania jedynie adresu email.


Nowe wpisy z tego działu muszą zostać zaakceptowane przez moderatora.
[-]
Szybka odpowiedź
 
Zaznacz pole wyboru znajdujące się poniżej. Ten proces pozwala chronić forum przed botami spamującymi.

[-]

Podobne wątki

Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Rower elektryczny 8 411 07.02.2024 16:24
Ostatni post:
  Rower elektryczny 33 1 699 25.06.2023 07:29
Ostatni post:
Star Nadwyżka korali z mojego akwarium. Żyrardów/Warszawa - Sprzedam Szperacz 0 229 27.04.2022 20:16
Ostatni post: Szperacz
  [KUPIĘ] Zasilacz do TP-Link wbz 1 275 22.01.2022 21:04
Ostatni post: belin
Star Książki i filmy do sprzedania w Żyrardowie - Przedmioty użytkownika Allegro.pl Szperacz 0 250 03.01.2022 20:06
Ostatni post: Szperacz
  Stroik świąteczny żywy JODŁA jemioła PIĘKNY STYLOWY wbz 1 232 23.12.2021 02:37
Ostatni post: belin
  JEMIOŁA świężo cięta piękna polecam wbz 0 204 20.12.2021 00:29
Ostatni post: wbz
Star Książki w j.angielskim wszystko po 25 zł | Żyrardów | Kup teraz na Allegro Loka Szperacz 0 197 11.12.2021 22:54
Ostatni post: Szperacz
  Skutery - rowery elektryczne tomek 6 774 08.12.2021 11:43
Ostatni post:
Star Ksiązki o tematyce komputerowej na Allegro.pl Szperacz 0 236 13.10.2021 08:28
Ostatni post: Szperacz
Star Książki na sprzedaż przedmioty użytkownika Ela472005 - Allegro.pl Szperacz 0 218 17.09.2021 23:56
Ostatni post: Szperacz
Big Grin Wyprzedaż ciekawych książek w Żyrardowie Szperacz 0 297 24.03.2021 13:25
Ostatni post: Szperacz
Big Grin Продам Пежо 307 -ktoś może to przetłumaczyć ;) Szperacz 1 307 15.03.2021 22:13
Ostatni post: caliber
Big Grin Wędzarnia drewniana <b>Żyrardów</b> • OLX.pl Szperacz 0 304 08.03.2021 08:08
Ostatni post: Szperacz
Big Grin Obrazy akryl abstrakcja Żyrardów - Sprzedajemy.pl Szperacz 0 193 07.03.2021 19:12
Ostatni post: Szperacz


[-]

Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości