Infomacje forumowe
FORUM BĘDZIE DZIAŁAŁO DO KOŃCA ROKU, PÓŹNIEJ BĘDZIE WYŁĄCZONE I ZLIKWIDOWANE, POZOSTANIE CZAT POD ADRESEM: http://xat.com/web_gear/chat/go_large.php?id=219299189

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 3 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
EKON, czy jak mu tam...
Autor Wiadomość
skarlet
Niezarejestrowany

RE: EKON, czy jak mu tam...
(18-04-2010 16:13 )Rencista. napisał(a):  Innymi słowy "obywatelski donos" I tak trzymać. Teza,że wprowadzenie podatku śmieciowego rozwiąże problem zaśmiecania okolic nie do końca może się sprawdzić.
Skarlet a po co tam zjechałaś?
Odpowiem ci na twoje ostatnie pytanie .
Kiedyś w tym miejscu była fajna polanka ,gdzie o tej porze roku przepięknie kwitły wiosenne kwiaty ,a i okolica wyglądała inaczej.
Tam jeździłam ,ze swoim obecnym mężem ,żeby belfry z elektryka się nie dowiedziały ,że łażę po mieście z żołnierzem no i oczywiście musieliśmy się kryć przed rodzicami.
W jednym zdaniu- powrót do naszych wspomnień.
Link na temat podatku śmieciowego dał mi znajomy z Sulejówka i on twierdzi ,ze u nich to zdało egzamin .
18-04-2010 17:08
Odpowiedz cytując ten post
Rencista. Offline
Super użytkownik

Ilość postów: 1,842
Reputacja: 7
Powinnaś tam posadzić dla potomności drzewko,oczywiście jeżeli jest gdzie.
Ja z kolei zanucę pod nosem " Gdzie się podziały tamte prywatki...."

Middle aged.
18-04-2010 19:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mars
Niezarejestrowany

(17-04-2010 21:08 )Wioślarz napisał(a):  
(17-04-2010 21:04 )skarlet napisał(a):  Może weźmy przykład z innych.

http://kastor.org.pl/2009/06/04/podatek-...wy-na-tak/

Nie chce mi się kolejny raz rozwodzić w tym temacie. Najgorsze z możliwych rozwiązań........

(04-03-2010 12:09 )eltom napisał(a):  W Niemczech nie ma plastikowyh butelek, tylko szkło. Postawili na ekologię. Dlatego mają taki odzysk. Tylko u nas plastiki i plastiki...

Nieprawda. Mają plastiki

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1...olacy.html

oczywiście, że mają. Kaucja za jedną butelkę waha się od 8 do 25 eurocentów.
Jestem za podatkiem śmieciowym - albo przynajmniej za szybką i konkretną "debatą publiczną" o problemie śmieci
19-04-2010 12:30
Wioślarz
Niezarejestrowany

(19-04-2010 12:30 )Mars napisał(a):  Jestem za podatkiem śmieciowym
Niech zgadnę. Mieszkaniec bloków, tak? Smile
19-04-2010 12:55
eltom Online
Administrator

Ilość postów: 14,739
Reputacja: 29
Mają, ale grube, wielorazowego użytku, a nasze są jednorazowe i tu jest różnica.

[Obrazek: eltomek.jpg]
19-04-2010 12:56
Wioślarz
Niezarejestrowany

(19-04-2010 12:56 )eltom napisał(a):  Mają, ale grube, wielorazowego użytku, a nasze są jednorazowe i tu jest różnica.
Nie. Normalne mają(byłem, widziałem,kupowałem). Żadne nie są wielorazowego użytku. Są przerabiane, nie myte i napełniane. Podobnie butelki szklane.
Ale łatwiej jest nam wprowadzić podatek i wywalać towar, z którego mądrzejsi jeszcze potrafią coś zrobić. Płaćmy, a wysypiska niech rosną. Te legalne i te nielegalne. Eltom jak myślisz? Te butelki by leżały tam w lesie rok temu, gdyby można było je sprzedać, lub przynajmniej oddać za darmo??? Smile
Jeżeli podatek może zmienić mentalność ludzi to ok. Niech będzie wprowadzony, ale nie tędy droga.
19-04-2010 13:05
eltom Online
Administrator

Trudno powiedzieć. Polak potrafi Big Grin
Nawet jeśli parę złotych by dostał za te flaszki, to może godziny urzędowania mu nie pasowały, albo bliżej ma do lasu?

19-04-2010 13:20
Mars
Niezarejestrowany

(19-04-2010 12:55 )Wioślarz napisał(a):  
(19-04-2010 12:30 )Mars napisał(a):  Jestem za podatkiem śmieciowym
Niech zgadnę. Mieszkaniec bloków, tak? Smile

Nigdy nie mieszkałem w bloku ;-)

Moi Rodzice mieszkający na wsi niedaleko Żyrardowa też zbierają śmieci do kosza.
A ja :
1/ Segreguje śmieci /żółta torba Ekon plus oddzielnie zakrętki od butelek http://www.zakretki.info / Obydwie inicjatywy są godne pochwały i praktycznie nic nie kosztują osoby uczestniczące w nich.
2/ W co drugą środę wystawiam 1 lub 2 pojemniki wypakowane pod samą klapę.
3/ "Elektrośmieci" oddaję w czasie akcji zbierania ich k/kościoła w Żyrardowie.
4/ Śmieci w samochodzie zbieram do jednej reklamówki lub bocznej kieszeni na drzwiach i wywalam w trakcie tankowania ON na stacji benzynowej.
5/ Jak upadnie mi papierek w czasie np. spaceru to ... go podnoszę i chowam do kieszeni.
Nie rozwodząc sie za wiele ... staram, sie nie zostawiać po sobie zbyt wiele śmieci, żeby ktoś "idąc za mną " nie musiał ich omijać.

A wracając do http://www.zakretki.info co powiecie na taki pomysł w naszym mieście? Odkręcanie zakrętek /plastikowych/ od pustych butelek po jakimś czasie wchodzi w nawyk i np. po kilku m-cach można ich zgromadzić sporą reklamówkę. Przypominam sobie, że kiedyś chyba w Kościele na os Wsch zbierano tez zakrętki "dla dziecka" ale nie pamiętam detali.

Acha i nadal jestem za podatkiem śmieciowym w naszym mieście chyba, że ... ktoś wymyśli coś innego co sprawi, że śmiecie zaczną znikać z okolicznych parków, lasów, chodników, stawów itd.
Tyle co znam "zasady" podatku śmieciowego to Miasto, Gmina, Powiat wprowadzając podatek bierze jednocześnie odpowiedzialność za czystość na swoim terenie. Chyba, że się mylę.
19-04-2010 13:24
eltom Online
Administrator

Z zakrętkami u mnie może być problem, bo pustą butelkę zgniatam, zwijam i zakręcam nakrętką, bo wtedy się nie rozwija i zajmuje mniej miejsca w worze.
Piję sporo wody mineralnej i gdybym tego nie robił, to miałbym pełny worek w kilka dni Wink

19-04-2010 13:36
Wioślarz
Niezarejestrowany

No jak widać Polak potrafi, bo mógł oddać, a wywalił w las. Oddać mógł za darmo Ekonowi, mógł za darmo wrzucić do pojemników na osiedlu. Wolał ryzykować mandat(a z sąsiadami to różnie bywa.....) i wywozić to w las. Nie on jeden niestety. Podczas wczorajszej wycieczki rowerowej namierzyłem kilkanaście takich wysypisk. Głównie szkło i butelki pet. czyli to, co można oddać legalnie nie płacąc za to ani grosza. Gdyby taka butelczyna miała kaucję w wysokości powiedzmy złocisza, to by się trzy razy zastanowił baran jeden z drugim.
Sklepy będą miały więcej roboty, ale coś za coś.
19-04-2010 13:39
Mars
Niezarejestrowany

(19-04-2010 13:36 )eltom napisał(a):  Z zakrętkami u mnie może być problem, bo pustą butelkę zgniatam, zwijam i zakręcam nakrętką, bo wtedy się nie rozwija i zajmuje mniej miejsca w worze.
Piję sporo wody mineralnej i gdybym tego nie robił, to miałbym pełny worek w kilka dni Wink

Ja też swoje butelki zgniatam ale udaje mi sie je poupychać w "żółtej torbie" a jeśli nie to zbieram w kolejny karton i wystawiam razem. Ekon zabiera wtedy wypchaną do granic możliwości "żółta torbę" i cały dodatkowy karton nie robiąc problemu - sprawdzone nie raz.

Dlatego zakrętki lądują w oddzielnej reklamówce - narazie ;-) ale jak uzbieram więcej to pewnie do worka. Znajdą sie chętni do "zbierania" zakrętek?

Acha ... zbieram jeszcze puste puszki alu ;-) do oddzielnej małej beczki - w ciągu całego ubiegłego lata uzbierałem chyba na kolejnych kilka pełnych ;-) puszek. To też nic mnie nie kosztowało - zwyczajnie zamiast wywalić do kosza to wywalam do sąsiedniej beczki. I wcale nie uważam sie za "tuptusia" - super określenie, spodobało mi sie ;-)
Absolutnie nie robię im konkurencji - zwyczajnie zbieram tylko w swoim domu i altanie ;-)
19-04-2010 13:51
zbyszek Offline
Super użytkownik

Ilość postów: 4,670
Reputacja: 12
Ja też! Ja też zgniatam butelki i często dostaję ochrzan bo zakłócam odbiór TV i nie tylko. Wszystko gniotę.

chyba to Kisiel kiedyś powiedział:
To, że żyjemy w koziej (nomem-omen) doopie, to już wszyscy wiemy, ale najgorsze, że się w niej urządzamy...."
19-04-2010 13:58
pandazy Offline
Super użytkownik

Ilość postów: 872
Reputacja: 16
Jak wprowadzą kaucję za plastikowe butelki, to ja wiem gdzie leży majątek Smile

Załączone pliki Miniatury

25-07-2010 09:48
Rencista. Offline
Super użytkownik

Ilość postów: 1,842
Reputacja: 7
Nie ma co się łudzić jest to mało prawdopodobne.

Middle aged.
25-07-2010 17:10
Wioślarz
Niezarejestrowany

(25-07-2010 17:10 )Rencista. napisał(a):  Nie ma co się łudzić jest to mało prawdopodobne.

A ciekawe właśnie co stoi na przeszkodzie?
25-07-2010 21:18
skarlet
Niezarejestrowany

No to płaczmy i płaćmy kary jak z kosmosu Sad
Unia nas karze - co dzień 40 tys. euro ląduje w śmieciach
http://finanse.wp.pl/kat,104132,title,Un...omosc.html
17-08-2010 18:41
Wioślarz
Niezarejestrowany

I bardzo dobrze! Smile Bogatemu wolno! Wiadomo......... i tak wszystkiemu winni ci => "domkowi" Smile
17-08-2010 23:51
Gość
Niezarejestrowany

Wiekszosc problemow generuja blokowi.
18-08-2010 12:25
Jancio Offline
Super użytkownik

Ilość postów: 4,398
Reputacja: 14
Wyczuwam ognisko wojny Big Grin

18-08-2010 12:30
skarlet
Niezarejestrowany

Bez obaw Smile Damy im po worku ze śmieciami i niech się leją Smile Ewentualnie w grę wchodzą poduszki z pierza. Smile
18-08-2010 12:35
Odpowiedz 

[-]
Szybka odpowiedź
Wiadomość
Wpisz tutaj swoją odpowiedź.

Potwierdzenie kodem
Potwierdzenie kodem
(wielkość znaków nie ma znaczenia)
Przepisz tekst z obrazka po lewej do poniższego pola tekstowego. Taki proces jest niezbędny, by zapobiec wysyłaniu wiadomości przez automaty.