Infomacje forumowe
FORUM BĘDZIE DZIAŁAŁO DO KOŃCA ROKU, PÓŹNIEJ BĘDZIE WYŁĄCZONE I ZLIKWIDOWANE, POZOSTANIE CZAT POD ADRESEM:
https://client.chatwee.com/v2/popout/59c7d84fbd616de873be1cae

W sprawie wsparcia forum proszę o kontakt mailowy pod adresem zeeltom@gmail.com

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pomnik Pawła Hulki-Laskowskiego
Autor Wiadomość
majka_m
Niezarejestrowany

RE: Pomnik Pawła Hulki-Laskowskiego
genialnie to wygląda Smile
08-10-2010 09:46
Odpowiedz cytując ten post
Stańczyk
Niezarejestrowany

(08-10-2010 08:39 )eltom napisał(a):  Nic nie będę blokował. Nawet jeśli piszą oszołomy i debile. to też ludzie i mogą wyrazić swoje zdanie na naszym forum.
Ooooooooo kurczę! Nie poznaję kolegi...
08-10-2010 10:12
Szopen Offline
Super użytkownik

Ilość postów: 961
Reputacja: 8
(07-10-2010 23:36 )Gość napisał(a):  Pisałem dokładnie - PREZYDENTA Kaczyńskiego. Nastepny nie umie czytac?

(08-10-2010 05:51 )eltom napisał(a):  Gościu, trochę więcej poczucia humoru i czytania ze zrozumieniem. Może na innych forach jest inaczej, ale na tym pozwalamy na wtrącenia i mały OT.

Kropelki na uspokojenie, kropelki Smile

Oskubałem dzisiaj z piór, mojego anioła stróża
A każde pióro to mój grzech...
I każde z piór znamieniem tchórza
Znamieniem tchórza jest.

Czarny Kapelusz
08-10-2010 10:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gość
Niezarejestrowany

(08-10-2010 08:52 )zico napisał(a):  
(07-10-2010 23:36 )Gość napisał(a):  Pisałem dokładnie - PREZYDENTA Kaczyńskiego. Nastepny nie umie czytac?

Zachowaj trochę godności dla zmarłych . A jak masz odwagę tak pisać to się ujawnij

A gdzie ty tu widzisz brak godności dla zmarłych?
08-10-2010 13:38
pandazy Offline
Super użytkownik

Ilość postów: 872
Reputacja: 16
dodaj, że na każdej ulicy Smile

...człowiek człowiekowi wilkiem, a kiwi kiwi kiwi...
08-10-2010 14:14
majka_m
Niezarejestrowany

Dobra, dobra, pośmieliśmy się, a teraz możemy wrócić do Pawła Hulki-Laskowskiego?
Czy Wam jak temu góralowi z dowcipu, któremu się wszystko z dupą kojarzyło - wszystko kojarzy z Kaczyńskimi?
08-10-2010 14:28
zbyszek Offline
Super użytkownik

Ilość postów: 4,670
Reputacja: 12
Bo tam zmarł. Tam piastował ważną funkcję państwową.

chyba to Kisiel kiedyś powiedział:
To, że żyjemy w koziej (nomem-omen) doopie, to już wszyscy wiemy, ale najgorsze, że się w niej urządzamy...."
08-10-2010 14:39
majka_m
Niezarejestrowany

Tam chciał, trochę się zniechęcił po wojnie do Żyrardowian, pisała o tym jego córka.
08-10-2010 14:52
zbyszek Offline
Super użytkownik

Nie do wszystkich Żyrardowian, nie do wszystkich. Do tych którzy mieli wpływ na postępki tłumu po wyzwoleniu. Ale to już inny temat.

To, że żyjemy w koziej (nomem-omen) doopie, to już wszyscy wiemy, ale najgorsze, że się w niej urządzamy...."
08-10-2010 14:58
majka_m
Niezarejestrowany

No, Zbyszek, generalnie nie chciał, żeby ktoś mu grób patroszył, czy pomnik wywracał.
Zawiedziony był. Być może ocenił sytuację nieco zbyt surowo (czasy były wyjątkowo podłe i głupie, że ludzie nie powariowali od tego wszystkiego...), w końcu bardzo o ten Żyrardów, o tych ludzi przez dużą część życia walczył.
08-10-2010 15:02
zbyszek Offline
Super użytkownik

Racja. Miał duży żal do ówczesnego proboszcza. A wiesz może co stało się z ciałem Paprzyckiego?

08-10-2010 15:07
Stańczyk
Niezarejestrowany

O P. Hulce-Laskowskim zawsze możemy porozmawiać z jego wnukiem, p. Piotrem Dutkiewiczem. Jakiś czas temu, w TVP, oglądałem reportaż o naszym krajanie. O swoim przodku opowiadał właśnie p. Piotr. Może uda się go odszukać gdzieś w sieci, np. YouTube. O ile dobrze pamiętam, to film miał identyczny tytuł jak książka - "Księżyc nad Cieszynem".
08-10-2010 15:36
skarlet
Niezarejestrowany

(08-10-2010 15:07 )Zbyszek napisał(a):  A wiesz może co stało się z ciałem Paprzyckiego?
Pamiętam jak starsi ludzie opowiadali, że nie pozwalali go pochować na cmentarzu. Faktycznie ciekawe co się stało?
08-10-2010 16:01
zbyszek Offline
Super użytkownik

Po wyzwoleniu, ciało Paprzyckiego wykopano z grobu i było wleczone po ulicach, a co dalej? Nie wiem.
A gdzie zginął Paprzycki i kto go zabił? Wiem, ale pytam się z ciekawości czy inni znają historię miasta nie tak zbyt odległą.

08-10-2010 17:18
elprincipito
Niezarejestrowany

Nawet jeżeli to prawda to co z tego?
I jaki ma zwiazek z pomnikiem Pawła Hulki-Laskowskiego i ewentualnie Szwejka?
08-10-2010 18:52
Gość
Niezarejestrowany

A jaki związek miało wywlekanie potomków Hulki-Laskowskiego? Nie do mnie kieruj pretensje.
08-10-2010 20:15
dr_niziołek Offline
Super użytkownik

Ilość postów: 2,907
Reputacja: 10
Popieram pomysł pomnika. Podpiszę się pod stosownym wnioskiem jeśli będzie taka możliwość.

A może być i Prezydenta Kaczyńskiego. Mnie ten Patriota nie wadził.

wiara+nadzieja+miłość=szczęście...

wiem, że nic nie wiem...
08-10-2010 20:36
Andreas Offline
Super użytkownik

Ilość postów: 6,292
Reputacja: 23
(07-10-2010 15:13 )Stańczyk napisał(a):  Czy w naszym mieście doczekamy czegoś podobnego? Może kiedyś tak będzie... Komu w pierwszej kolejności się ona należy? Z pewnością taka ławeczka stojąca przed magistratem czy w parku z siedzący na niej Pawłem Hulką-Laskowskim byłaby pięknym pomnikiem upamiętniającym naszego krajana. Warto o tym pomyśleć wzorując się chociażby bliskich Skierniewicach.
Pomysł z pomnikiem jest bardzo dobry. Oczywiście mowy nie ma żeby na tak brudnym peronie jak nas stanął jakiś pomnik (chyba, że tego pana wybierającego każdego ranka butelki z kosza). Skierniewice mają szczęście posiadać odnowiony peron, więc tam można było postawić coś ładnego. W Żyrardowie najładniejszy plac już został zajęty przez papieża, więc trudno by było jakiegoś towarzysza mu dostawiać. Pozostaje park i odremontowana ulica Okrzei.
Pomnik Hulki-Laskowskiego według mnie pasowałby do parku. Właśnie w tej (niestety nieco już oklepanej) konwencji ławeczkowej.
Jeśli mowa o Dobrym Wojaku Szwejku to proponowałbym nasz dworzec. Wyobrażam sobie taką postać opartą o stary piec stojący w poczekalni. Szwejk otulony w szynel wojskowy, z czapką zsunięta na tył głowy i oczywiście uśmiechnięty w ten swój szelmowski sposób. W takiej poczekalni lżej by się czekało w zimie, gdy pociągi notorycznie się spóźniają.Rolleyes
No i oczywiście jeśli jakiś pomnik miałby stanąć na ulicy Okrzei to może nawiązując do patrona ulicy oraz historii miasta upamiętnić ludzi walczących z caratem?

"Dodaj jeszcze, że są i tacy którzy nie mogą głosować w naszym mieście, a mędrkuje taki, smętkuje, rozlicza, dyskutuje,obraża i jest fachowcem od wszystkiego.....a jak wiadomo wszystkim wokół- "fachowiec od wszystkiego jest fachowcem od niczego" Judyta
09-10-2010 18:16
Gość
Niezarejestrowany

Akurat takiego patrona to już lepiej nie promować.
09-10-2010 19:06
elprincipito
Niezarejestrowany

Andreasie. Szwejka trzeba postawić niedaleko pomnika Hulki, i jeżeli myślimy przyszłościowo, to raczej nie na poczekalni...

Chociaż z drugiej strony zrobić happening ze Szwejkami porozstawianymi po całym mieście Wink
Jak ma być turystycznie to mmusibyć popowo... Niestety pomnik Hulki... nikogo do miasta nie ściągnie ale już dzieło, które przetłumaczył juz jak najbardziej...
09-10-2010 22:17
Odpowiedz 

[-]
Szybka odpowiedź
Wiadomość
Wpisz tutaj swoją odpowiedź.

Potwierdzenie kodem
Potwierdzenie kodem
(wielkość znaków nie ma znaczenia)
Przepisz tekst z obrazka po lewej do poniższego pola tekstowego. Taki proces jest niezbędny, by zapobiec wysyłaniu wiadomości przez automaty.