[-]
Ostatnio Dodane Obrazki
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[-]

Przychodnia dla dzieci w Żyrardowie

#21

RE: Przychodnia

Pandozy napisał
Bywałem w W-wie, w przychodni na Niekłańskiej - tam dopiero jest Sajgon...

To wy nie byliście w Instytucie Onkologii na Ursynowie i nie chciejcie tam być. Tam to dopiero jest „wesoło”
Odpowiedz
#22

RE: Przychodnia

byliśmy Sad i doskonale wiemy jak tam jest.
Odpowiedz
#23

RE: Przychodnia

(24.09.2010 10:14 )Mars napisał(a): Przychodnia czynna od 8.00 ale czy problemem jest otwarcie drzwi i wpuszczenie pacjentów np. już o np. 7.45?
kolejka byłaby jeszcze wcześniej
Odpowiedz
#24

RE: Przychodnia

(24.09.2010 21:39 )Koper napisał(a): To wy nie byliście w Instytucie Onkologii na Ursynowie i nie chciejcie tam być. Tam to dopiero jest „wesoło”

No niestety chyba w większości w tego typu placówkach jest "sajgon". A w IO nie jest tak, że trzeba kilka miesięcy przed wizytą się zapisać? Pytam, bo kilka lat temu tak było, a nie wiem czy tak jest obecnie?

PS. Przepraszam za lekki offtop.
Odpowiedz
#25

RE: Przychodnia

Czegoś tu nie rozumiem, jeśli przychodnia jest czynna od godziny 8 to na jasną anielkę przychodzić tam 20 minut wcześniej a potem skarżyć się że jest jeszcze zamknięte?
A jakbym tak przyszedł o 22, no bo pociąg mi pasował ,to też powinni mi otworzyć?
Nie twierdzę że powyższa przychodnia jest ideałem ale argument o nieotwieraniu jej przed "otwarciem" uważam za idiotyczny. Wybacz @water7 ale jak się chcę "igłę" wbić to miejsce się zawsze znajdzie.
Odpowiedz
#26

RE: Przychodnia

(01.10.2010 11:55 )boney napisał(a): [...] jeśli przychodnia jest czynna od godziny 8 to na jasną anielkę przychodzić tam 20 minut wcześniej a potem skarżyć się że jest jeszcze zamknięte?
Dobre!Big Grin
Wiesz, nasz naród jest przyzwyczajony do braku logiki w otaczającej rzeczywistości i stąd takie problemy. Kiedy nauczymy się myśleć i działać logicznie to tego typu tragedie już nie będą się wydarzały.
Ja umawiam się do lekarza rodzinnego na konkretną godzinę. Gdy przychodzę to i tak zawsze się okazuje, że nie liczy się ta umówiona godzina a miejsce w kolejce pod gabinetem. Co z tego, że jeden z drugim umówi się na konkretną godzinę skoro się uprze i musi przyleźć sześćdziesiąt minut wcześniej „bo, może uda się wejść wcześniej”. I co zrobić? Lać kijem by ten jeden z drugim pojął o co chodzi z obsługą zegarka? Ręce opadają.Sad
"Dodaj jeszcze, że są i tacy którzy nie mogą głosować w naszym mieście, a mędrkuje taki, smętkuje, rozlicza, dyskutuje,obraża i jest fachowcem od wszystkiego.....a jak wiadomo wszystkim wokół- "fachowiec od wszystkiego jest fachowcem od niczego" Judyta
Odpowiedz
#27

RE: Przychodnia

Tu nawet nie o logikę chodzi a o zwykły rozsądek , IQ do tego nie trzeba mieć nawet przeciętnego Wink
Jeśli przychodnia otwarta jest od ósmej, informacja o godzinach pracy tej placówki czytelna to dla mnie panie rejestratorki mogą sobie przed ósmą nawet jajecznicę smażyć, makaron wyrabiać a nawet może ich w ogóle w tej placówce nie być.
P.S.
Do tego ten "karny wężyk" . Widać że coby poniektórych zadowolić trzeba by im oddzielną odźwierną zatrudniać.
Odpowiedz
#28

RE: Przychodnia

Hmm...mam troszkę inne podejście do przychodni. Po pierwsze Panie zaczynają pracę od 8 i są pracownikami jak każdy inny. W mojej firmie też przed 10 się nie wpuszcza klientów. Szanować trzeba swój czas. Druga sprawa, że w przypadku deszczu, po wejściu recepcjonistki i rozłączeniu alarmu zawsze można wejść do przedsionka. Winą obarczyłbym ludzi, którzy stoją od 7 rano aby trzymać kolejkę. Byłem w tej samej przychodni co water o 7:45 i byłem ok 15 osobą w kolejce...zimno a wszyscy stoją. Przechądzę miezy nimi i otwieram drzwi i wchodzę (wcześniej oczywiście zapytałem kto ostatni i potwierdziłem "to ja jestem za Panią"). I co? I wszedłem do przedsionka, a ludzie nadal stali i marzli na dworze, a mogli wejść bez problemu. Wrzesień był paskudnym miesiące,, gdyż sami lekarze się pochorowali. Kolejki niesamowite, ale z tego co wiem wszystkie dzieci były przyjęte. Co do opóźnień to naprawdę nie róbmy widły z igły. Często jest tak, że pod gabinetem są ludzie z np. 6 miesięcznym dzieciaczkiem, które ma gorączkę i nie są zapisani. Lekarz zawsze ich przyjmnie "między numerkami" i mi to nie przeszkadza. Najmniejsze dzieciaczki mają w takich sytuacjach pierwszeństwo, gdyż one mają najbliższy stan zagrożenia życia. Bądźmy troche wyrozumiali.
wiara+nadzieja+miłość=szczęście...

wiem, że nic nie wiem...
Odpowiedz
#29

RE: Przychodnia

Niziołek niektórzy i tak wiedzą swoje , a szkoda .
no to tyle Big Grin
Odpowiedz
#30

RE: Przychodnia

(08.10.2010 21:32 )dr_niziołek napisał(a): Druga sprawa, że w przypadku deszczu, po wejściu recepcjonistki i rozłączeniu alarmu zawsze można wejść do przedsionka. Winą obarczyłbym ludzi, którzy stoją od 7 rano aby trzymać kolejkę. Byłem w tej samej przychodni co water o 7:45 i byłem ok 15 osobą w kolejce...zimno a wszyscy stoją. Przechądzę miezy nimi i otwieram drzwi i wchodzę (wcześniej oczywiście zapytałem kto ostatni i potwierdziłem "to ja jestem za Panią"). I co? I wszedłem do przedsionka, a ludzie nadal stali i marzli na dworze, a mogli wejść bez problemu. Wrzesień był paskudnym miesiące,, gdyż sami lekarze się pochorowali. Kolejki niesamowite, ale z tego co wiem wszystkie dzieci były przyjęte. Co do opóźnień to naprawdę nie róbmy widły z igły. Często jest tak, że pod gabinetem są ludzie z np. 6 miesięcznym dzieciaczkiem, które ma gorączkę i nie są zapisani. Lekarz zawsze ich przyjmnie "między numerkami" i mi to nie przeszkadza. Najmniejsze dzieciaczki mają w takich sytuacjach pierwszeństwo, gdyż one mają najbliższy stan zagrożenia życia. Bądźmy troche wyrozumiali.
Kilka sprostowań.
Ludzie czasami przychodza wczesniej ale czasami jest to przyzwyczajenie a czasami zwyczajny mus jeśli przyjadą autobusem wg roskładu jazdy bo zwyczajnie nie moga autem.
Możliwe, że 2 razy trafiłem we wrzesniu na kiepski dzień ale wchodząc 7.55 do owego przedsionka zostałem wyproszony. Dwukrotnie - bo za pierwszym razem "udałem,że nie słyszę". Złożyłem parasol i stałem po czym Pani kręcąca sie po korytarzu poprosiła abym poczekał przed wejściem "jak wszyscy moga o i pan również".
Za drugim razem byłem ok. 12 i zapytałem czy moge przyjść aby lekarz mnie przyjął. Pani w rejestracji wspomniała tylko, że mojego lekarza co prawda dzis nie ma ale "może niech pan spróbuje, może sie uda". Przyszedłem na 1,5 godziny przed zamknieciem przychodni, odstałem i sie nie udało bo Pani doktor sie śpieszyła i ani jednej minuty dłużej nie będzie zostawała. Byłem z dzieckiem na ręku.
Za trzecim razem próbowałem sie dodzwonić od godziny 8.00 i dooopa. Okazuje sie, że (Wioślarz ma racje) telefony odbierają dopiero od 9.00 ale i tak był cały czas zajety więc pewnie słuchawka leżała z boku.
Podpowiedz mi w jaki inny sposób można zapisac dziecko do lekarza które ma 38 gorączki i o 8 rano jeszcze śpi po nieprzespanej połowie nocy. Nie zawsze każdy ma Babcie, Dziadka który zostanie na godzinkę z chorym dzieckiem albo masz kogo wysłac w kolejkę pod przychodnie.
Tesowałem tego dnia aparat i ustawiłem "autooddzwanianie" przez 2 godziny. 8 do 9.00 "polaczenie nie może być zrealizowane" a od 9.00 "zajęte non stop".
Czyli zostaje Ci załatwienie kogoś do opieki na godzinkę a sam biegniesz w kolejkę albo budzisz malucha z gorączką jedziesz do przychodni stoisz w kolejce, zapisujesz sie na 11-12 (jak Ci dobrze pójdzie) i wracasz z nim znów do domu aby przeczekać na swoja kolej. Znów jedziesz na 11.00. Temperatura to nie nagły przypadek więc karetka nie przyjedzie w godzinach 8-18.00

Albo ... śmigasz prywatnie i po godzinie z dojazdem licząc dziecko jest już przyjete, zbadane i kupujesz leki w aptece.
A właściciele przychodni (lekarze oczywiście) mają comiesieczną kasę za każdego nawet niechorującego pacjenta.

Water7 - współczuje, że na Ciebie też to trafiło ale popieram Twój upór.
Oby szybko mrozy przyszły i szybko zdrowi byli ;-)
Odpowiedz
#31

RE: Przychodnia

sprawa wydaje się w gruncie rzeczy prosta do rozwiązania:
zamiast pielęgniarki w rejestracji powinna być zatrudniona fachowa rejestratorka / recepcjonistka. Może się mylę, ale pielęgniarki w rejestracji zajmują się też mierzeniem ciśnienia, wypisywaniem recept na kontynuację (i tylko noszą do potwierdzenia lekarzom) i tym podobnymi zajęciami - dla pielęgniarek. Gdyby nie były zajęte takimi medycznymi sprawami, to miałyby czas na normalną obsługę recepcji.
Prawda jest taka, że nie każda dobra pielęgniarka może być i jest dobrą recepcjonistką. Do obsługi klientów, kolejek też potrzebna jest pewna wiedza - to nie tak, że każdy może, bo to łatwe.
Dobrze pamiętać, że pacjent w tych czasach jest przede wszystkim klientem i tak należy go obsługiwać.
Bardzo dobrze to funkcjonuje w prywatnych przychodniach - można się zapisać i przez telefon i przez mail (formularz na stronie) - to ułatwia pracę i personelowi i przede wszystkim pacjentom.
Ponieważ w okresie zwiększonych zachorowań należy uwzględnić większą obsadę i czas na niezaplanowane wizyty (nagłe zachorowania) należy tak zapisywać pacjentów, aby np zostawić wolne 40 min do wykorzystania przez lekarza. Jeśli nikt nie przyjdzie, ok. W tym czasie może uzupełnić zaległą dokumentację, albo przeczytać artykuł medyczny i się doszkolić. Ale sami piszecie, że często się zdarzają niezaplanowane wejścia - niezaplanowane rzeczy też trzeba planować Smile Żeby - tak jak zima drogowców - grypa nie zaskakiwała lekarzy. Zarządzanie przychodnią to taka sama sztuka zarządzania jak każdym innym przedsiębiorstwem.
I trzeba wziąć pod uwagę, że w innym przypadku klient najwyżej wyjdzie niezadowolony - w przypadku złego zarządzania przychodnią ktoś, kto nie zostanie na czas przyjęty może zapłacić za to zdrowiem.

Jest na to lekarstwo oczywiście - gdyby pacjenci skarżyli na takie złe praktyki i NFZ wyciągał surowe konsekwencje finansowe - to by się szybciutko polepszyło.
Odpowiedz
#32

RE: Przychodnia

Albo zmienić przychodnię,to byłaby najskuteczniejsza metoda.
Middle aged.
Odpowiedz
#33

RE: Przychodnia

(09.10.2010 19:39 )Rencista. napisał(a): Albo zmienić przychodnię,to byłaby najskuteczniejsza metoda.

Wcześniej już @andreas stwierdził że postępowanie zgodnie z logiką nie jest naszą najmocniejszą stroną ;(
Odpowiedz
#34

RE: Przychodnia

A jest wybór? W Żyrku chyba nie za bardzo jest w czym wybierać, niestety.
Odpowiedz
#35

RE: Przychodnia

To ja wam napiszę inną sytuację. Mój mąż zapisany jest do nowego "blaszaka" do Dr. Jasińskiej, kobieta od 2-óch lat sprawuje nad nim lekarską opiekę, lecz kiedy by do niej nie poszedł wracał z receptami o wartości ponad 100zł i jeszcze przez dłuuuugi czas męczył się z kaszlem albo katarem. Jakiś czas temu mąż znowu się rozchorował, w końcu kiedy wyskoczyła temperatura pognałam go do lekarza ale prywatnie. Jakież było nasze zdziwienie, kiedy się okazało, że przez dwuletnie niedoleczenia jest zagrożenie astmą i szereg innych chorób. Wydaliśmy już 640zł na leki i ma je brać przez ponad 2 miesiące po czym ma być pod kontrolą pulmonologa, bo jest problem z płucami. To nasza kochana służba zdrowia przez którą mój luby by się wykończył, doktórka u której był powiedziała , że gdyby jeszcze troszkę się "po bujał" z tymi dolegliwościami to albo byłby szpital, albo firma pogrzebowa...
Ps.

Proszę o nie usuwanie nazwiska złej pani doktor.
Jeśli jesteś:pracowity jak pszczółka, silny jak niedźwiedź, harujesz jak wół, a do domu wracasz zmęczony jak pies, idź do weterynarza!!!
Prawdopodobnie jesteś osłem
Odpowiedz
#36

RE: Przychodnia

I byś pośpiewała "jestem młoda wdowa za mąż wyjść gotowa" Smile Smile Smile
Odpowiedz
#37

RE: Przychodnia

To nie jest śmieszne bo nawet nie ma jak tej babie tego udowodnić.
Jeśli jesteś:pracowity jak pszczółka, silny jak niedźwiedź, harujesz jak wół, a do domu wracasz zmęczony jak pies, idź do weterynarza!!!
Prawdopodobnie jesteś osłem
Odpowiedz
#38

RE: Przychodnia

Rząd przyjął pakiet ustaw zdrowotnych

IAR | 12.10.2010 | 18:53
Rząd przyjął pakiet ustaw zdrowotnych




Rząd przyjął pakiet ustaw zdrowotnych. Rada ministrów zaakceptowała 7 spośród z 12 projektów ustaw - między innymi ustawy o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta, o zawodach lekarza i lekarza dentysty oraz o informacji w ochronie zdrowia.
Ustawa o prawach pacjenta zakłada, że ofiary błędów medycznych będą krócej czekać na odszkodowania, jeśli zrezygnują z dochodzenia swoich praw w sądach. Obecnie chorzy latami czekają na orzeczenie sądu i rekompensatę za błędy lekarskie. Zgodnie z propozycją pacjent, który doznał uszczerbku na zdrowiu, będzie mógł łatwiej uzyskać odszkodowanie na drodze pozasądowej.

Z kolei nowelizacja ustawy o zawodzie lekarza i lekarza dentysty przewiduje likwidację Lekarskiego Egzaminu Państwowego i stażu podyplomowego, który ma być zastąpiony większą ilością zajęć praktycznych w czasie studiów.


Projekt ustawy o informacji w ochronie zdrowia zakłada, że będzie można zapisać się na wizyty w publicznych poradniach przez internet oraz możliwe będzie wystawianie elektronicznych "e-recept" oraz "e-skierowań".

Ministrowie przyjęli również projekt ustawy o badaniach klinicznych oraz ustawy dostosowującej prawo farmaceutyczne do wymogów UE.
http://finanse.wp.pl/kat,58434,title,Rza...omosc.html
Odpowiedz
#39

RE: Przychodnia

Marsiku...szczerze wspołczuję, że zostałeś kilka razy postawiony pod murem. Dobrze, że mamy takie miejsce jak forum aby o tym głośno mówić i wymienić się swoimi poglądami i faktami w tej sprawie. Pielęgniarki pełnią również funkcje rejestratorek. Niestety miesiąc wrzesień był ciężkim dla przychodni, gdyż wielu lekarzy w tym samym czasie zachorowało. Jedyne co mogę podpowiedzieć to jak nie ma waszego lekarza to starajcie się o przyjęcie do dr Rybak. Jak nie będzie numerków, a przyjmuje od rana to wejść między pacjentami i zapytać czy przyjmie bo dziecko ma goraczkę. Sądzę, że na 99% zostaniecie przyjęci.

Tak dużo piszecie o prywatnych przychodniach. Widzę, że dobrze Wam się powodzi. Wizyta w prywatnej klinice u pediatry to koszt od 50 do 150zł. Inaczej jest gdy mamy opiekę medyczną z firmy, w której pracujemy. Wtedy o koszty się nie martwimy. Dla wielu osób te 50zł to są właśnie te pieniądze, które zostały pożyczone od sąsiadki na wykupienie recept dla dziecka.

Bercik...jak jest problem z płucami to od razu udaje się do pulmonologa i nie leczy się u internisty, który nie zna się na tak specjalistycznym leczeniu. Polecem pulmonologa w Grodzisku Mazowieckim w przychodni przy ulicy Sadowej. Prywatna przychodnia, która ma podpisany kontrakt z NFZ i można tam się dostać bez problemu i bez kasy. Specjaliści z Warszawy. Nie wiem tylko czy jeszcze jest tam pulmonolog. Napewno jest laryngologWink A jak nie tam to na Banacha. Polecam bo sam korzystałem z poradni pulmonologicznej. Na pierwszą wizytę się długo czeka. Na każdą kolejną już krócej, ale naprawdę warto. Co do Pani Jasińskiej to mam niestety złe wspomnieniaSad

Niewątpliwym problemem jest zaczynający się wyż demograficzny i brak lekarzy pediatrów. Mało osób zdobywa kwalifikacje w leczeniu dzieciaczków, ale też jest mało pieniędzy aby zatrudniać kolejnych lekarzy. Jak wiem NFZ to machina, która prowadzi straszną samowolę i mało kto wie jak u nich jest z kasą i na jakich zasadach ją zarządzają. Owszem są ustawy i dyrektywy, ale to i tak nie działa.
wiara+nadzieja+miłość=szczęście...

wiem, że nic nie wiem...
Odpowiedz
#40

RE: Przychodnia

Jutro mnie czeka wizyta z córą w PRZYCHODNI...Muszę być przed 8.00 i swoje odstać w kolejce, bo nie ma mojej lekarki więc muszę się dostać do jakiejś innej. O zapisie przez telefon nie ma szans, przerabiałam to wielokrotnie nigdy mi się nie udało. Za kilka godzin trzeba zrobić kolejne podejście tym razem z chorym dzieckiem. Dzień "w plecy".... Trzeba brać urlop lub liczyć na wyrozumiałość szefa.
W sumie jakoś już zaakceptowałam te "standardy" związane z zapisem i kontaktem z paniami w recepcji jednak najgorsze jest to, ze lekarze nie zlecają podstawowych badań tylko leczą metodą prób i błędów. Może "to wirus a może bakteria" - wersja pierwsza - wykupienie recepty ok. 80 zł- leki homeopatyczne, po kilku dniach kolejna wizyta - wersja druga recepty ok. 80zł - antybiotyk.
Koleżanka była z dzieckiem u lekarza na Słowacji i pierwsze co zostało zrobione dziecku po zapisie to pobrali z palca krew do morfologii. Wyniki zaraz przed wejściem na wizytę. Lekarz wie na podstawie wyników badań czy to wirus czy bakteria więc nie przepisuje dwóch wersji leczenia...
Odpowiedz
  

[-]
Korzyści z rejestracji!
Masz coś do dodania? Zaloguj się lub zarejestruj, aby odpowiedzieć. Czekamy na Ciebie! Rejestracja trwa mniej niż minutę i wymaga podania jedynie adresu email.


Nowe wpisy z tego działu muszą zostać zaakceptowane przez moderatora.
[-]
Szybka odpowiedź
 
Zaznacz pole wyboru znajdujące się poniżej. Ten proces pozwala chronić forum przed botami spamującymi.

[-]

Podobne wątki

Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Exclamation Badania na osteoporozę na placu Jana Pawła II Szperacz 0 59 11.04.2024 12:03
Ostatni post: Szperacz
Star 3 marca w Żyrardowie samorząd chce zadbać o wzrok Mazowszan Szperacz 3 115 27.02.2024 17:25
Ostatni post: Szperacz
Star Pakiety badań wykrywających raka dla mieszkańców Żyrardowa Szperacz 0 105 20.12.2023 20:45
Ostatni post: Szperacz
  Żyrardowski Szpital Centrum Zdrowia Mazowsza Zachodniego-tylko w razie wypadku! Rencista. 289 12 546 07.12.2023 03:31
Ostatni post: Szperacz
Star Akupunktura w Żyrardowie - holistic.space.zyrardow Szperacz 0 99 04.12.2023 18:16
Ostatni post: Szperacz
  Żyrardowska porodówka i Szkoła Rodzenia - poród w szpitalu w Żyrardowie teqton 15 1 168 22.11.2023 13:41
Ostatni post: Szperacz
  Ortodonta Żyrardów - wątek zbiorczy 1 207 31.10.2023 08:05
Ostatni post: Szperacz
  Neuromedyka - przychodnia lekarska NZOZ w Żyrardowie Szopen 32 1 758 24.10.2023 13:43
Ostatni post: belin
  Mammobus w Żyrardowie - profilaktyka raka piersi teqton 9 683 16.10.2023 18:42
Ostatni post: Szperacz
  Przychodnie lekarskie w Żyrardowie na NFZ - gdzie warto się zapisać 5 397 26.07.2023 11:36
Ostatni post: Szperacz
  Artkinezis - placówka medyczna ul. Wiejska 21 belin 3 397 26.07.2023 10:19
Ostatni post: Szperacz
Exclamation Zapraszamy na badania medyczne Park Seniora sobota 17 czerwca g. 8-11 Szperacz 1 149 16.06.2023 14:51
Ostatni post: Szperacz
Star Dlaczego nie wolno liczyć na NFZ? Państwowa medycyna jest dla zdrowych i silnych Szperacz 0 115 10.05.2023 14:49
Ostatni post: Szperacz
Star Miasteczko zdrowia w Żyrardowie - 29-30 kwietnia bezpłatne badania Szperacz 6 666 02.05.2023 10:13
Ostatni post: Szperacz
Star Najlepsza i najtańsza apteka w Żyrardowie - gdzie kupić tanio leki 40 2 809 31.03.2023 05:47
Ostatni post:


[-]

Użytkownicy przeglądający ten wątek:

2 gości