Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Apteburdel
Autor Wiadomość
Jancio Offline
Super użytkownik

Liczba postów: 4,399
Reputacja: 13
RE: Apteburdel
Już częściowo rozgryzłem bajzel z dyżurami aptek. Kiedyś jak było mniej aptek to dyżury były po tygodniu lub miesiącu. Dziś aptek jak wron i dyżury sobie porobili po jednym dniu. nie zdążają tylko z informacja bo w piątek wywieszają dyżur apteki i jest ok, ale w sobotę i w niedziele już nie i stąd się tworzy bajzel. Odkryłem to sam będąc w takiej potrzebie. Apteka z Maja przekierował mnie na Partyzantów i tu (to ta koło pasażu) zobaczyłem cała listę. Partyzantów faktycznie miała dyżur ale w Piątek, a to była już niedziela i dyżur miała apteka na Skrowaczewskiego. Podsumowując jak się chce to można po przykładzie apteki koło pasażu informacje wywiesić skuteczną.

31-08-2010 15:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Darek
Niezarejestrowany

Co do dyżurów aptek, własnie w niedzielę szukałem dyżurującej apteki. Sprawdziłem więc na polecanej stronie Urzedu Miasta, gdzie jest odnośnik do wszystkich dyżurów w przeciągu całego roku. Wskazało na aptekę na Wittenberga, pojechałem i pocałowałem klamkę. Na szczęscie była informacja, że jednak tym razem dyżur jest na Skrowaczewskiego. Bagatelka, drugi koniec miasta.
Czy ktoś z Was miał podobny problem? Czy może te dane są nierzetelne i mylące?
31-08-2010 15:41
Odpowiedz cytując ten post
Mars
Niezarejestrowany

Skoro dyżury ustalone sa na cały m-c to jaki problem wywiesić liste na cały m-c w kazdej z aptek + do wiadomości w lokalnych przychodniach (wiadomość wysyłana e-mailem) do wywieszenia dla pacjentów.
31-08-2010 16:37
PeteR Offline
Gaduła

Liczba postów: 447
Reputacja: 2
Dyżury ustalane są na kilka miesięcy i apteka ma obowiązek wywieszenia informacji, która aktualnie dyżuruje. Wykaz znajduje się też na stronie Urzędu Miasta ( http://www.zyrardow.pl/index.php?strona=790 ). Nie wiem jak jest w Żyrardowie ale u mnie zawsze sa aktualne dane zmieniane codziennie przed zamknięciem. Jeśli gdzieś się ten obowiązek zaniedbuje to zgłosić do Nadzoru i po kłopocie Wink

Suplementy i ich nieobecność na półkach... temat rzeka. Większość tych specyfików nie ma badań klinicznych dowodzących ich skuteczności, pojawiają sie i znikają ewentualnie mamy co miesiąc kolejne, dwudzieste wydanie tego samego suplementu tyle, ze w innym pudełeczku i innej nazwie. Tydzień reklamy w TV i prasie, kilka osób łyknie haczyk i chodzą po aptekach szukać, apteka sprowadzi kilka opakowań i potem okazuje się, że cena skutecznie odstraszyła pacjenta albo więcej się nie pojawił. Reklama się kończy i pies z kulawą nogą się tym nawet nie zainteresuje. Wyrzucona w błoto, często spora gotówka na coś co zawala półki przez kilka lat i do czego trzeba potem jeszcze dopłacić oddając do utylizacji. Potrzebujesz jakiegoś leku a go nie posiadam - nie ma sprawy, zostawia się nazwisko, czasem zadatek i nawet jeszcze tego samego dnia bedzie ewentualnie dnia następnego.

Problem pasków. Hmm... Skarlet nie mam zielonego pojęcia czemu nie sprzedano Ci pasków... albo aptekarz biurokrata straszny albo jakiś młody niedoświadczony. Jest oznaczenie RP i koniec, dla niego sprawa jasna. Chcesz kupić pełnopłatnie paski, dla mnie to lepiej bo nie muszę miesiąc czekać aż NFZ mi zwróci róznicę w cenie zakupu i sprzedaży.Też uważam, że to nie są jakieś szkodliwe leki, którymi sie możesz otruć a bardziej podpadają pod sprzęt medyczny. To samo sie tyczy pampersów dla dorosłych czy mleka dla niemowlaków. Mają oznaczenie RP ale bez przesady... jak komuś zabrakło mleka dla dziecka czy pampersa to czemu mam nie sprzedać.

Na koniec tego długiego wywodu kwestia żle wypisanych recept. Są jasne przepisy dotyczące wypisywania recept i za błędy lekarza farmaceuta musi potem płacić z własnej kieszeni w razie kontroli. Nie ma więc co się dziwić, że spotykasz się z odmową wydania jeśli lek jest wypisany niepoprawnie. Podczas ostatniej kontroli (a mogą sprawdzać recepty do 5 lat wstecz) przyszło mi wpłacić na konto NFZ prawie 2 tys zł z powodu braku podpisu lekarza przy poprawce lub na pieczątce, złej ilości tabletek, niepoprawnie wypisanego dawkowania do ilosci opakowań, braku zakreślenia w okienku pod datą czy nawet niewyrażnego numeru mieszkania w adresie. To są pieniądze publiczne i rozliczają je co do grosika, nie przepuszczą najmniejszej okazji by wyciągnąć dodatkową kasę z powodu byle głupoty i farmaceuta ma niewielkie szanse na tłumaczenia. Może się sądzić potem latami albo narazić na jeszcze bardziej wnikliwą kontrolę więc lepiej tego unikać i odsyłać do poprawki.

Pozdrawiam.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 31-08-2010 18:54 przez PeteR.)
31-08-2010 18:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
skarlet
Niezarejestrowany

Cytat:Problem Skarlet. Hmm nie mam zielonego pojęcia czemu nie sprzedano Ci pasków albo aptekarz biurokrata straszny albo jakiś młody niedoświadczony. Jest oznaczenie RP i koniec, dla niego sprawa jasna. Chcesz kupić pełnopłatnie paski, dla mnie to lepiej bo nie muszę miesiąc czekać aż NFZ mi zwróci róznicę w cenie zakupu i sprzedaży.Też uważam, że to nie są jakieś szkodliwe leki, którymi sie możesz otruć a bardziej podpadają pod sprzęt medyczny
Ty rozumiesz problem bo stykasz się z tym często,ale zobacz nawet tu na forum ludzie nie mają pojęcia o czym piszę.
Nie tylko ja nie potrafię wyliczyć na jaki czas wystarczy mi pasków do pomiaru cukru. Są takie dni ze czuję się dobrze i wystarczy 3. Innym razem 15 na dzień to za mało ,bo zadziała stres, albo za dużo ćwiczeń i już wahadełko cukrów.
31-08-2010 19:16
Odpowiedz