Infomacje forumowe
FORUM BĘDZIE DZIAŁAŁO DO KOŃCA ROKU, PÓŹNIEJ BĘDZIE WYŁĄCZONE I ZLIKWIDOWANE, POZOSTANIE CZAT POD ADRESEM: http://xat.com/web_gear/chat/go_large.php?id=219299189

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nowa Biedronka w Żyrardowie
Autor Wiadomość
Andreas Offline
Super użytkownik

Ilość postów: 6,292
Reputacja: 23
RE: Nowa Biedronka w Żyrardowie
(23-08-2010 06:02 )boney napisał(a):  A ja się tam cieszę że powstają kolejne duże sklepy, okoliczną klientele nam napędzają a to do powstania nowych miejsc pracy prowadziSmile
I to jest dla mnie argument. Ja się mogę z nim zgodzić, ale pod warunkiem, że sklepy, które powstają będą trzymały pewne standardy. A właśnie takim standardem w sklepie o dużej powierzchni powinien być(moim zdaniem) parking czy coś tak prozaicznego jak toaleta dla klientów. Nie wspomnę już o chodniku, który prowadzi od wejścia do sklepu nie w błoto ale do kolejnego odcinka chodnika.
Jestem ostatnią osobą, która sprzeciwiałaby się powstawaniu nowych miejsc pracy, ale uważam, że skoro jesteśmy w XXI wieku i to w środku Europy to czas skończyć z tandetą i wymagać od inwestorów pewnego poziomu świadczonych usług.

"Dodaj jeszcze, że są i tacy którzy nie mogą głosować w naszym mieście, a mędrkuje taki, smętkuje, rozlicza, dyskutuje,obraża i jest fachowcem od wszystkiego.....a jak wiadomo wszystkim wokół- "fachowiec od wszystkiego jest fachowcem od niczego" Judyta
24-08-2010 10:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
skarlet
Niezarejestrowany

Miało być tak dobrze -a jest jak jest czyli bez zmian.
Albo lepsze warunki pracy, albo akcja protestacyjna - takie ultimatum stawiają szefom pracownicy hipermarketów. Protest ma się odbyć 22 września - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".
http://finanse.wp.pl/kat,104114,title,Pr...omosc.html
03-09-2010 20:40
Odpowiedz cytując ten post
Andreas Offline
Super użytkownik

Nareszcie pracownicy podnoszą głowy! Mimo praktycznego braku związków zawodowych w supermarketach widać, że ludzie potrafią się zabrać razem i powalczyć o swoje prawa. To dobry znak i pokazuje, że mimo wszystko mamy szansę na społeczeństwo obywatelskie, w którym nie wszyscy myślą egoistycznie.
Swoją drogą ciekawe jak warunki pracy oceniają pracownicy żyrardowskich Biedronek?

"Dodaj jeszcze, że są i tacy którzy nie mogą głosować w naszym mieście, a mędrkuje taki, smętkuje, rozlicza, dyskutuje,obraża i jest fachowcem od wszystkiego.....a jak wiadomo wszystkim wokół- "fachowiec od wszystkiego jest fachowcem od niczego" Judyta
04-09-2010 08:59
Rencista. Offline
Super użytkownik

Ilość postów: 1,842
Reputacja: 7
Co do budowy społeczeństwa obywatelskiego,to jeszcze długa droga przed nami. Każda władza deprawuje ludzi,którzy ją wykonują, a z biegiem czasu są od niej uzależnieni,jak narkoman od narkotyków.Widać to,jak na dłoni przed każdymi wyborami. Demokracja nie jest idealnym systemem, ale jak do tej pory lepszego nie wymyślono,chociaż były nieudane próby.W czasie obchodów 30 lecia powstania NSZZ "Solidarność", nikt z prominentnych działaczy nie wspomniał,że pracownicy z marketów mają problemy w zakładaniu związków zawodowych.

Middle aged.
04-09-2010 12:30
degustator Offline
Super użytkownik

Ilość postów: 7,125
Reputacja: 30
I co z tego że się trochę buntują i tak nic nie zdziałają. Przy tym kryzysie finansowym i bezrobociu wszystkie dyskonty i tak są górą.Nie ten to inny pracownik,wychodzą z takiego założenia.

To jest ważne
http://youtu.be/j6cCHuc3aOA

[Obrazek: volvo.jpg]
04-09-2010 18:36
Andreas Offline
Super użytkownik

Grunt, że próbują a nie poddają się już na wstępie. Zanim w Polsce nie umocnią się związki zawodowe to pracownicy muszą sobie radzić w ten sposób, czyli działać wspólnie np. w ramach jednej sieci sklepów.

04-09-2010 20:06
skarlet
Niezarejestrowany

Wczoraj rozmawiałam z kasjerką w Selgrosie, która dojeżdża do pracy z Sochaczewa. Jej wynagrodzenie za pracę netto wynosi 1100 . Nie wiem ile kosztuje ją dojazd do Warszawy i czy naprawdę jej się to opłaca.Trzeba wziąć pod uwagę że kobieta przekłada przy kasie tony towaru i ma tylko jedną przerwę 15 minut.
06-09-2010 07:25
dr_niziołek Offline
Super użytkownik

Ilość postów: 2,907
Reputacja: 10
No to coś ta kasjerka nie wspomniała o reszcie swojego wynagrodzenia. Akurat w tej firmie co do wynagrodziej to jestem dobrze poinformowany. Nie sądzę aby poniżej 1300zł netto schodziła na pełnym etacie. Nio chyba, że robi dużo błędów to wtedy płaci z własnej kieszeni. Zresztą nie rozumiem jednego. Skoro tak źle jest to czemu nie pójdzie do Biedronki, która płaci najlepiej w Polsce jeśli chodzi o sieci marketów? A doświadczona kasjerka jest bardzo porządana u konkurencji bo koszty jej wdrożenia są znacznie niższe niż nowej "zielonej" osoby.

Pracowałem w jeden z największych sieci w Europie i nie zapomne jak ludzie uciekali ze sklepów gdy Lidl zaczął płacić 1700zł, a u nas mieli 1600zł. 100zł wystarczyło aby zmienić pracę.

Oczywiście praca na kasie to najgorsza fucha na sklepie...nio po za działem rybnym i mięsnym. Tam jest poprostu dramat.

wiara+nadzieja+miłość=szczęście...

wiem, że nic nie wiem...
06-09-2010 22:52
Almerka
Niezarejestrowany

(06-09-2010 22:52 )dr_niziołek napisał(a):  Zresztą nie rozumiem jednego. Skoro tak źle jest to czemu nie pójdzie do Biedronki, która płaci najlepiej w Polsce jeśli chodzi o sieci marketów?
Niziołku nie zgadzam się z tym .Kasjerka w biedronce zarabia 1600 zł brutto , co daje jakieś 1200 zł netto. To wcale nie jest wysoka pensja.
Mam znajome które w osiedlowych sklepikach zarabiają więcej .
(06-09-2010 22:52 )dr_niziołek napisał(a):  Oczywiście praca na kasie to najgorsza fucha na sklepie...
Ale chyba nie mówisz o kasjerce w dużym sklepie? One nawet cen towarów nie muszą znać . Siedzą sobie na stołeczku i tylko przesuwają towar Tongue Kasa im nawet pokazuje ile maja wydać reszty Wink.
Ja swego czasu pracowałam też jako kasjerka w małym sklepiku , i pomimo tego że musiałam znać większość cen i kodów na pamięć to uważam że praca kasjerki jest najlepszą fuchą w sklepie Tongue
07-09-2010 07:12
degustator Offline
Super użytkownik

Solidarność wywalczyła nam wolne związki zawodowe,tylko trzeba było tego pilnować a nie zachłysnąć się kapitalizmem i prywatyzacją Wink

To jest ważne

07-09-2010 09:43
Gość
Niezarejestrowany

Monisiu...Biedronka ma bardzo bogaty socjal. Po za podstawą, o której piszesz dochodzą premie, fundusz socjalny, bonifikaty itp. Suma sumarum moim zdaniem Biedronka do nr 1...zwłaszcza, że po wielu sprawach naprawdę dbają o prawa pracownicze i przestrzegają przepisów...na tyle na ile mogąWink

Nie porównuje tutaj sieci do sklepów osiedlowych. To są dwa różne światy...również finansowo, ale bez przesady.
07-09-2010 11:01
skarlet
Niezarejestrowany

Dziwi mnie tylko ze jak jest tak dobrze jak pisze Gość to czego ci ludzie jeszcze oczekują i dlaczego protestują ?
07-09-2010 11:05
Gość
Niezarejestrowany

Skarlet...oj już bardzo dawno nie było protestów w biedronce. Po za tym zobacz ile Pań z Lidla i Carrefoura pracuje teraz w Biedronkach. Nie bez powodu by się przenosiły. Aczkolwiek to też zapewne zależy od ekipy na danym sklepie.
07-09-2010 11:07
skarlet
Niezarejestrowany

A to to Pikuś czy PAN PIKUŚ? Wink
http://finanse.wp.pl/kat,104114,title,Pr...omosc.html

PS. To mój 2100 post, ale jestem gaduła, ale dobrze mi z Wami. Jak stwierdzicie,że przynudzam to czytajcie co dziesiąty Smile istnieje opcja "odznacz jako przeczytane" Smile
07-09-2010 11:19
zico Offline
Super Moderator

Ilość postów: 3,562
Reputacja: 16
Gość - czemu nie chcesz sie ujawnić ,skoro takie rewelacje nam sprzedajesz, to odpowiedz mi na moje pytanie.Sam mam kilka osób znajomych (konkretnie 3 Big Grin ) które przy pierwszwj lepszej okazji przeniosły sie ze "stonki" do "Kulfona" .Możesz mi odpowiedzieć dlaczego ?

Wszyscy mi mówią, Janek przestań pić i rzuć palenie. Basica straszy, że jak nie przestanę, to odejdzie, lekarz straszy, jak nie przestanę, to szybko zejdę. Wszyscy dookoła nic tylko straszą, a człowiek jak ma silną wolę to i tak zapali i się napije. (Jan Himilsbach)
07-09-2010 11:39
Gość
Niezarejestrowany

Skarlet a tego to nie czytałem...i oczywiście autor tej wiadomości nawet nie odróżnia supermarketów od marketów o hipermarketach nie wspominającWink Nio w Cash&Carry to podobno dramat jest.

Nizi
07-09-2010 11:45
degustator Offline
Super użytkownik

Po pierwsze Gość nie jest tajemniczy, bo to nasz kolega prawda ? Big Grin A po drugie ludzie nie biorą ślubu z jedną firmą i czasami się przenoszą. Czasami są to pieniądze czasami dojazd i innym razem warunki pracy.Ale to nie znaczy że biedronka teraz jest najlepsza na rynku pracy,bo skarlet wie najlepiej ile dziewczyn przychodzi do niej o prace z różnych sieci sklepów.Wink

To jest ważne

07-09-2010 11:47
skarlet
Niezarejestrowany

Mnie dziwi jedno jak ludzie mogą w handlu pracować na 1/4 i 1/2 etatu, na różnego rodzaju umowy cywilno-prawne.
Wiem,że to nie realne,- ale takie umowy są zawierane. Jak może szanująca się firma produkcyjna zatrudniać ludzi na dwa dni.
Dlaczego ludzie się na to godzą ? Dobrze ,że wszedł czy wejdzie w życie przepis ,że za pracę na "czarno" odpowiada zarówno pracodawca jak i pracownik.
Dlaczego ludzie godzą się pracować bez umowy na budowach? Gdzie będziecie szukać rent i emerytur za kilka lat?
07-09-2010 15:36
eltom Online
Administrator

Ilość postów: 14,748
Reputacja: 29
(07-09-2010 15:36 )skarlet napisał(a):  ...Dlaczego ludzie godzą się pracować bez umowy na budowach?...
Zgadnij.

[Obrazek: eltomek.jpg]
07-09-2010 15:54
skarlet
Niezarejestrowany

Nie muszę zgadywać ja to wiem.Szkoda ,ze Rząd tego nie widzi i nie wie.
07-09-2010 16:40
Odpowiedz 

[-]
Szybka odpowiedź
Wiadomość
Wpisz tutaj swoją odpowiedź.

Potwierdzenie kodem
Potwierdzenie kodem
(wielkość znaków nie ma znaczenia)
Przepisz tekst z obrazka po lewej do poniższego pola tekstowego. Taki proces jest niezbędny, by zapobiec wysyłaniu wiadomości przez automaty.