Infomacje forumowe
FORUM BĘDZIE DZIAŁAŁO DO KOŃCA ROKU, PÓŹNIEJ BĘDZIE WYŁĄCZONE I ZLIKWIDOWANE, POZOSTANIE CZAT POD ADRESEM:
https://client.chatwee.com/v2/popout/59c7d84fbd616de873be1cae

W sprawie wsparcia forum proszę o kontakt mailowy pod adresem zeeltom@gmail.com

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nowa Biedronka w Żyrardowie
Autor Wiadomość
Jancio Offline
Super użytkownik

Ilość postów: 4,398
Reputacja: 14
RE: Nowa Biedronka w Żyrardowie
Big Grin Znowu złe rozumowanie i złe informacje. Nie żyje z władzy, prędzej odwrotnie. Najważniejsze, że też daleko od niej. Różnię się tylko tym od innych krzykaczy, że czasem mam choć blade pojecie na temat w którym zabieram głos. Stąd wiem, że żaden prezydent nie może nie wydać zezwolenia na budowę skoro inwestor spełnia określone prawem kryteria. Z czego jako obywatel tego kraju bardzo się cieszę, bo o to min. walczyłem dawniej. Co by być mądrym to nie koniecznie trzeba piastować wymienione stołki i do tego w tym jednym mieście. Wystarczy mieć otwarty umysł Big Grin interesować się nie tylko swoim grajdołem, ale i filtrować spływające informacje wyciągając z tego słuszne wnioski. Najważniejsze to potrafić korzystać z wiedzy i doświadczenia bo to są atrybuty mądrości, a nie głośniejszy krzyk. Big GrinTongue

PS
W biznesie tylko głupiec się obraża.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-08-2010 11:19 przez Jancio.)
16-08-2010 11:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gość
Niezarejestrowany

Drodzy Stanczyku i inni nie zamierzam cie do niczego przekonywac jesli chcesz to Urzad Miasta masz nie tak daleko jak mniemam mozesz tam sie wybrac i wszystko ci powini Smile zaznaczam powinii ( hehheh ) powiedziec - przeciez podobno nowe regulacje zabaraniaja utajniania postepowan administracyjnych Smile- ludzie na jakim wy swiecie zyjecie napisze to jeszcze raz moze cos do was dotrze - :
1.kto jest w tej chwili wlascicielem terenu tego nie wiem bo nie patrze non stop w ksiegi wieczyste Smile ale wiem ze byla nim biedronka
2.kupili tyle terenu ze to co jest na zapleczu owewgo obiektu nalezy ( nalezalo do nich )
3.plan zagospodarowania dla tego terenu jest ( jak to zwykle z planami bywa heheheh) tak napisany ze mozna teoretycznie tam bylo zrobic parking ale kochana wladza sie uparla Smile)) i stwierdzila ze nie da na to pozwolenia Smile no coz zrobila jak widac znow wszystkim dobrze Smile)
4.korporacje takie jak Biedronka nalezaloby nosic na rekach ( poki inwestuja w Polsce Smile- i tak na to co przechodza z urzedasami to bym im osobiscie Nobla dal Smile))
5.co do inwestowania uwierz mi na slowo myslisz ze ktos kto wali w obiekt i infrastrukturę gruba kase nie mysli o odpowiedniej ilosci miejsc parkingowych ????czlowieku na jakim ty swiecie zyjesz ??? kazdy prywatny 10 razy pomysli i 5 razy dolozy jak tylko ma by zrobic lepiej i przyciagnac wiecej klientow ( a juz tym bardziej zachodnia korporacja ) natomiast nasze kochane urzedasy ktore zarabiaja kase z twoich podatkow ZAWSZE WIEDZA LEPIEJ CO TOBIE JEST POTRZEBNE W MIESCIE I NA OSIEDLU Smile - A i to co teraz tutaj powiem jest tutaj kluczowe - NIGDY NIE ZARYZYKOWALI W ZADEN BIZNES ZLAMENEGO SWOJEGO 1 MLN ZL Smile) natomiast wydali 100 decyzji ktore doprowadzily do milionowych strat Smile w tym to oni sa doskonali i to im zazwyczaj najlepiej wychodzi

pzdr GOSC Smile
21-08-2010 23:36
Odpowiedz cytując ten post
Gość
Niezarejestrowany

Jak im jest tak ciężko w tym naszym mieście to po jakie licho tu się pchają! Nie muszą u nas handlować niech budują te swoje sklepy poza Polską. Nikt ich tu nie zapraszał.
Czkawką ci się niedługo odbije ten zachód jak będziesz Gościu zapieprzał za miskę ryżu. Tak lojalny jesteś temu swojemu pracodawcy teraz- poczekamy jak zaśpiewasz za rok albo za dwa. Nasze Urzędy zostaw w spokoju bo "gówno nie ptak co we własne gniazdo sra" .
Czapkujesz obcym i na kolanach do nich lecisz bez honoru i godności. Depczesz przy tym i opluwasz swoich. To jest w tobie wstrętne .
21-08-2010 23:55
Mars
Niezarejestrowany

Co by nie pisać przy Biedronce jest 15 m-c parkingowych + 2 dla niepełnosprawnych. Brawo dla Biedronki za wyobraźnie ;-)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-08-2010 01:09 przez eltom.)
22-08-2010 00:09
erobeson
Niezarejestrowany

fakt, mogłoby być więcej ale kilka razyjuż widziałem, że ludzie zostawiają auo na parkingu kaufa i idą na zakupy do biedronki. Przecież to nie jest jakiś tam hektar Wink
22-08-2010 07:53
Andreas Offline
Super użytkownik

Ilość postów: 6,292
Reputacja: 23
(15-08-2010 16:49 )skarlet napisał(a):  Za rok markety wprowadzą bardziej agresywną wojnę cenową bo będą chciały wyniszczać się wzajemnie. Wygra najbogatszy i najsilniejszy zobaczymy jak cienko zaśpiewasz.
Skarlet, uważam, że do wojny cenowej nie dojdzie. Po prostu tort w postaci lokalnego rynku został podzielony i chodzi tylko o to by nie przybywało chętnych na kolejne kawałki. Markety doskonale się dogadują np. poprzez takie zróżnicowanie oferty, które pozwala obrać za cel zupełnie inną grupę odbiorców. Biedronka sąsiaduje z Kauflandem i ktoś oglądając to zjawisko z boku mógłby zachodzić w głowę jakim cudem dwa markety nie odbierają sobie klientów – a gołym okiem widać, że nie odbierają. Biedronka oferuje zupełnie inne towary i dla innej grupy odbiorców, ot co. Zapewne dlatego też Kaufland toleruje parkowanie klientów Biedronki na swoim parkingu.
Do czego zmierzam – otóż, moim zdaniem markety już wygrały wojnę o polskiego, lokalnego klienta. Zrobiły to bez zbędnych wojenek cenowych i wzajemnego podgryzania. Filozofia nie jest nowa – po co walczyć skoro można się dogadać? Polacy, którzy jeszcze tak niedawno kochali bazarki, targowiska i inne skupiska „metalowych szczęk” z mydłem i powidłem, zdradzili swoją dawną miłość na rzecz promocji w marketach. Biedronka, która ewidentnie wchodzi w rynek zakupów podstawowych, takich które do niedawno robiono w osiedlowych sklepikach będzie, więc długo uwielbiana przez klientów. Po prostu może zaoferować więcej niż osiedlowy sklepik a przy tym kusić ceną. Dla mnie jednak ważne jest też to by nowe markety były budowane z głową. To co widać wokół nowej Biedronki ewidentnie świadczy o tym, że planując całe przedsięwzięcie nie starano się zgrać tego co powstaje z tym co już jest. W efekcie mamy sklep ze zbyt małym parkingiem i ścieżką wyłożoną kostką, która kończy się w trawie (na jesieni w błocie).

"Dodaj jeszcze, że są i tacy którzy nie mogą głosować w naszym mieście, a mędrkuje taki, smętkuje, rozlicza, dyskutuje,obraża i jest fachowcem od wszystkiego.....a jak wiadomo wszystkim wokół- "fachowiec od wszystkiego jest fachowcem od niczego" Judyta
22-08-2010 17:10
Jancio Offline
Super użytkownik

Ilość postów: 4,398
Reputacja: 14
(22-08-2010 17:10 )Andreas napisał(a):  Polacy, którzy jeszcze tak niedawno kochali bazarki, targowiska i inne skupiska „metalowych szczęk” z mydłem i powidłem, zdradzili swoją dawną miłość na rzecz promocji w marketach.
No chyba nie dokońca to prawda, bo patrząc na nasz rynek poszczególne budki ze szczęk robią się coraz okazalsze i piękniejsze. Nasi rodacy kochali bazarki i targowiska bo nie mieli innej oferty handlowej. Fenomen marketu polega na tym, że wszystko kupujesz w jednym miejscu i nie musisz latać po wielu sklepach.
Osobiście mam pewne grupy towarów, które kupuję, albo w markecie albo na rynku, Wędliny kupuje, np na rynku w budach z mięsem bo przepaść technologiczna dzieląca małych wytwórców od potentatów pozwala mi na spożywanie mniejszej ilości chemii w mięsie.

22-08-2010 17:33
Gość
Niezarejestrowany

Andreas czy ty jestes slepy na moje posty czy nie chcesz ich widziec Smile)???

co wy jestescie z "jednej slusznej partii" ?? bo widze ze logiczne argumenty do was nie trafiaja

jesli jeszce macie jakies watpliwosci to moze inaczej:

koszt jednego markeciku typu biedronka to jakies 5-7 mln myslisz ze ktos wywalil 7 mil + zatowarowanie zatrudnienie itd i chcial postawic te 15 miejsc ????
zalama jacy jestescie durni
22-08-2010 17:35
Andreas Offline
Super użytkownik

Ilość postów: 6,292
Reputacja: 23
(22-08-2010 17:35 )Gość napisał(a):  zalama jacy jestescie durni
Gościu, zanim zaczniesz pisać jacy to durni jesteśmy to przyjmij do wiadomości, że akurat mnie Twoje argumenty nie przekonują. Napisałeś, co napisałeś, ale mnie nie przekonałeś.
Powiem Ci za to jakie jest moje zdanie. Otóż, inwestor robi wstępny kosztorys a później zastanawia się co tez można obciąć by inwestycja wypaliła bez specjalnego uszczerbku dla zarobku. Stary dobry Marks nazwał to minimalizacją nakładu przy maksymalizacji zysku (o ile dobrze pamiętam). Może teraz w szkołach dla białych kołnierzyków inaczej się to nazywa.
W każdym razie dla mnie wygląda to tak, że inwestor zrobił tylko tyle miejsc by „jakoś to było”. Logicznie zauważył, że pod nosem ma piękny parking pod Kauflandem i tyle. Możesz sobie pisać co chcesz, ale na razie to jest tak, że Ty masz swoją teorię a ja swoją. Każdy wierzy w co chce. Chyba, że napisał Stańczyk – powołasz się tu na jakieś dokumenty. Wybacz, ale na razie to jesteś dla mnie tak samo wiarygodny jak każdy, kto cos sobie wymyśli i postanowi tu napisać. Szanuję Twoją chęć pochwalenia się swoja teorią ale daruj sobie te wyzywanie od durniów. Dobrze?

"Dodaj jeszcze, że są i tacy którzy nie mogą głosować w naszym mieście, a mędrkuje taki, smętkuje, rozlicza, dyskutuje,obraża i jest fachowcem od wszystkiego.....a jak wiadomo wszystkim wokół- "fachowiec od wszystkiego jest fachowcem od niczego" Judyta
22-08-2010 18:14
skarlet
Niezarejestrowany

Ostrzeżenie kolejne dla Gościa !!!
To że do dyskusji mogą włączyć się Goście nie oznacza, ze mogą nas obrażać.
Kolejny taki post będzie wywalony.
Chcesz dyskutować z Andreasem to proszę, ale na naszych warunkach.
22-08-2010 18:24
Gość
Niezarejestrowany

tia czyli zero dyskusji... was sie nie da przekonac Smile) tak jak tych od krzyza Smile oni tez maja swoja jedyna swieta racje Smile ech ludzie

powiedzialem ci chcesz papierkow idz sobie do Urzedu nie zamierzam tu ci nic udowadniac, w teorii kolego jestes dobry co do praktyki widze gorzej . Jak kiedys zaczniesz inwestowac powazna kase w jakies przedsiewziecie to moze wtedy sam sie przekonasz czy sknerzenie na rozijaniu biznesu poplaca , wplatalem sie w te dyskusje tylko dlatego ze az mnie oczy bolaly od tych waszych akademickich wywodow

to tyle zegnam i zycze milego poklepywania sie po plecach i przyznawania sobie racji
22-08-2010 23:45
eltom Online
Administrator

Ilość postów: 14,811
Reputacja: 29
A czy dyskusja polaga na przekonaniu innych do swoich racji, czy na wymianie pogladów? Jeśli ci ktoś nie chce przyznać racji, to zwijasz zabawki i idziesz na swoje podwórko? Andreas przedstawił ci swój punkt widzenia, niezgodny z twoim, to już jest be? Rozumiem, że najlepsza dyskusja, to będzie taka, gdy wszyscy ci przyznają rację. Wtedy będzie cacy Big Grin

[Obrazek: eltomek.jpg]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-08-2010 05:53 przez eltom.)
23-08-2010 05:52
boney
Niezarejestrowany

A ja się tam cieszę że powstają kolejne duże sklepy, okoliczną klientele nam napędzają a to do powstania nowych miejsc pracy prowadziSmile
Co do wpływów do kasy miasta...chciałbym porównać PIT-y pracowników z tych sklepów z PIT-ami sprzedawców z tych małych. Moglibyśmy wtedy uczciwie stwierdzić które sklepy miastu wyższy zysk przynoszą.
P.S.
@eltom, dyskusja to dyskusja ale stawiając jednocześnie warunek "na naszych warunkach" to sobie można darować to sformułowanie.
23-08-2010 06:02
eltom Online
Administrator

Na naszych warunkach tzn. bez obrażania użytkowników. O takie warunki chodziło skarlet. Bez podtekstów Wink

23-08-2010 06:23
boney
Niezarejestrowany

A gościowi pewnie właśnie o te "podteksty" chodziło, sam bym to tak zrozumiał....
23-08-2010 06:30
eltom Online
Administrator

Ale pewnie nie wyzywał byś nas od durni?

23-08-2010 07:16
Mars
Niezarejestrowany

(22-08-2010 17:35 )Gość napisał(a):  Andreas czy ty jestes slepy na moje posty czy nie chcesz ich widziec Smile)???

co wy jestescie z "jednej slusznej partii" ?? bo widze ze logiczne argumenty do was nie trafiaja

jesli jeszce macie jakies watpliwosci to moze inaczej:

koszt jednego markeciku typu biedronka to jakies 5-7 mln myslisz ze ktos wywalil 7 mil + zatowarowanie zatrudnienie itd i chcial postawic te 15 miejsc ????
zalama jacy jestescie durni

Gościu, pochwal sie jakie Ty masz doświadczenie w inwestowaniu większych pieniędzy.
Ja wykładając 7mln zł na sklep nie dopuściłbym do "skuchy" w postaci nędznego parkingu dla klientów. Zwyczajnie klienci mogą odczuć złe traktowanie i nie przyjechać. Dla kogo jest adresowany ten sklep? Emeryci i Rencisci? zmuszeni do trałowania przez pasy na 2gą stronę dość ruchliwej ulicy.
Marki z dziećmi? Podobnie
Ludzie (lierowcy) zmotoryzowani? Zmuszony byłem stać 5-10 min aby ktoś przypadkiem wyjechał a za mną czekał już następny w "kolejce". W ciagu tych 10 minut wjechało i wyjechało z parkingu 3-5 następnych aut bo nie mogli sie zmieścić na terenie przy sklepie.

Chyba, że mamy do czynienia z "przyzwoleniem i cichą umową z Kauflandem"

Do tego brak mozliwości kartą płatniczą/kredytową - oferta skierowana dla ludzi mniej "majętnych", starszych nie posiadających plastikowego pieniądza. Zmuszeni wyjąc gotówkę z kieszeni. Biedrokna woli kase mieć juz dziś w kieszeni i nią obracać bo za sam towar zapłaci za miesiąc do nawet trzech.
Jedyny plus to bankomat przy sklepie i koszyki pod dachem w środku sklepu.
Interesowałem sie tym tematem przez jakiś czas i w Biedronce wcale nie jest taniej. Ten sam ser sprzedawany pod marką Warmia w Kauflandzie jest tańszy o ok. 1zł niż identyczny (skład, producent, smaki, naklejka, opakowanie) sprzedawany w Biedronce pod nazwą "nowy-napis widnieje na opakowaniu" jako marka własna "no name".
Identycznie jest z ciastkami sprzedawanymi w Biedronce i Lidlu i Kauflandzie + jeszcze kilka innych produktów.
Oczywiście ktoś za chwilę napisze, iż znajdą sie towary droższe u konkurencji Biedronki ale ja na takie nie trafiłem.

Faktem jest, że Biedronka wkłada wielkie pieniądze w poprawienie wizerunku, "jakości obsługi" (np. pracowanik na kasie musi powiedzieć "dzień dobry" "do widzenia" zaproponować torbę płatną do zapakowania, a pracownik z sali zapytany o produkt musi zaprowadzić nas do m-ca gdzie sie on znajduje tak aby klient nie musiał go sam szukać.

Do tego Gościu, skoro czytujesz forum zauważyłeś zapewne, że jezyk wypowiedzi tu pisanej jest dość kulturalny nawet przy odmiennych zdaniach na wiele tematów. Skoro pozostali rozmówcy są zbyt słabymi i niedoinformowanymi aby z Tobą polemizować to zamieść skan dokumentu lub cokolwiek innego co przekona wszystkich do uspawiedliwienia Biedronki, że nie dba o klientów.

To, że ktoś ma inne zdanie niz ja nie znaczy, że musze go obrażać, ośmieszać czy poniżać.
23-08-2010 11:53
degustator Offline
Super użytkownik

Ilość postów: 7,125
Gość zapewne był zdenerwowany i pod wpływem emocji pozwolił sobie na taką małą dygresję.Mimo to zapraszamy do dyskusji z której można się wiele dowiedzieć.Z korzyścią dla obu stron Wink

To jest ważne
http://youtu.be/j6cCHuc3aOA

[Obrazek: volvo.jpg]
23-08-2010 16:27
skarlet
Niezarejestrowany

Czy to że wpuścisz Goscia do domu i jest zdenerwowany upoważnia go do tego, żeby wyzywał ciebie i twoją rodzinę od "durni".?
Każdy Gość jest mile widziany,ale musi się dostosować do ogółu i do panujących na forum zwyczajów.
Tak na rozładowanie atmosfery
http://www.youtube.com/watch?v=e1o9uufd6...re=related
24-08-2010 09:01
Stańczyk
Niezarejestrowany

O co ten spór..? Kolejny sklep już jest? Jest. Nie ważne czy jest to Biedronka, Kaufland lub inny. Jest i koniec! Jego klienci korzystają z bliskości innego marketu i to jest fakt. Ten kto postawił ten sklep, wie doskonale, jak takie sprawy się załatwia. Nie mam zamiaru przywoływać do tablicy gościa o dość popularnym nazwisku, o którym się mówi że jest inwestorem kilku budowanych jednocześnie galerii handlowych w Polsce - jedna ok. 60 mln! Jaki z niego biznesmen-inwestor, jeżeli w Żyrardowie miał problem z zapłaceniem podatków należnych Miastu - coś około 300 tysięcy złotych? Tłumaczył, że na chwilę obecną nie posiada środków, choć kilkadziesiąt kilometrów dalej, chwilę później, nabył nieruchomość (o ile dobrze pamiętam) za 1,5 mln złotych... Gdy wyszło to na jaw, przyciśnięty do muru wreszcie wniósł opłatę. Jaki z niego biznesmen, jeżeli wynajętej firmie rozbiórkowej nie zapłacił za wykonaną usługę..? Jaki z niego inwestor, gdy firmie geodezyjnej zalega z zapłatą, a prośby geodety o uregulowanie należności trafiają w próżnię? To jest biznesmen..?! Nie, to jest dziad!
24-08-2010 10:06
Odpowiedz 

[-]
Szybka odpowiedź
Wiadomość
Wpisz tutaj swoją odpowiedź.

Potwierdzenie kodem
Potwierdzenie kodem
(wielkość znaków nie ma znaczenia)
Przepisz tekst z obrazka po lewej do poniższego pola tekstowego. Taki proces jest niezbędny, by zapobiec wysyłaniu wiadomości przez automaty.