Infomacje forumowe
FORUM BĘDZIE DZIAŁAŁO DO KOŃCA ROKU, PÓŹNIEJ BĘDZIE WYŁĄCZONE I ZLIKWIDOWANE, POZOSTANIE CZAT POD ADRESEM:
https://client.chatwee.com/v2/popout/59c7d84fbd616de873be1cae

W sprawie wsparcia forum proszę o kontakt mailowy pod adresem zeeltom@gmail.com

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nowa Biedronka w Żyrardowie
Autor Wiadomość
Andreas Offline
Super użytkownik

Ilość postów: 6,292
Reputacja: 23
RE: Nowa Biedronka w Żyrardowie
(06-08-2010 15:07 )degustator napisał(a):  Biedronka z pełną premedytacja wykupiła tylko tyle terenu ,gdyż maja duży parking na Kauflandzie i po problemie Big Grin
Też tak myślę. Nie wiem tylko jak to nazwać - spryt czy cwaniactwo?Confused

(06-08-2010 16:12 )Gość napisał(a):  Andreas, po raz ktorys widze w twoich postach komunistyczne ciagoty. Moze pora sie zastanowic nad soba?
Kurczę, zdekonspirowałeś mnie towarzyszu… eeee, panie Gościu. Obiecuję, że się nad sobą zastanowię jak tylko skończę śpiewać Międzynarodówkę i czyścić mojego naganta.Big Grin

"Dodaj jeszcze, że są i tacy którzy nie mogą głosować w naszym mieście, a mędrkuje taki, smętkuje, rozlicza, dyskutuje,obraża i jest fachowcem od wszystkiego.....a jak wiadomo wszystkim wokół- "fachowiec od wszystkiego jest fachowcem od niczego" Judyta
07-08-2010 12:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wioślarz
Niezarejestrowany

(07-08-2010 12:12 )Andreas napisał(a):  
(06-08-2010 15:07 )degustator napisał(a):  Biedronka z pełną premedytacja wykupiła tylko tyle terenu ,gdyż maja duży parking na Kauflandzie i po problemie Big Grin
Też tak myślę. Nie wiem tylko jak to nazwać - spryt czy cwaniactwo?Confused

Andreasie. Szukasz wszędzie nienormalności i cwaniactwa.Już widzę jak klienci Biedronki z siatami lub wózkami gnają przez pasy na sąsiedni parking... :/ Przyjrzyj się pozostałym sklepom tej sieci i powiedz, z czyich parkingów korzystają.... ehh
07-08-2010 12:23
Odpowiedz cytując ten post
Jancio Offline
Super użytkownik

Ilość postów: 4,398
Reputacja: 14
(07-08-2010 12:12 )Andreas napisał(a):  Też tak myślę. Nie wiem tylko jak to nazwać - spryt czy cwaniactwo?Confused

To trzecie Biznes Big Grin

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-08-2010 20:25 przez Jancio.)
07-08-2010 20:25
Andreas Offline
Super użytkownik

Ilość postów: 6,292
Reputacja: 23
(07-08-2010 12:23 )Wioślarz napisał(a):  Andreasie. Szukasz wszędzie nienormalności i cwaniactwa.
Otóż mylisz się. Wydaje mi się, że szukam po prostu zwykłej normalności a tej niestety jest w naszym kraju jak na lekarstwo. Uważam, że normalną sytuacją jest tworzenie przy sklepie o takiej powierzchni parkingu większego niż ten, który możemy obserwować przy Biedronce. Nie wiem, czy są w tym względzie jakieś normy ale jest też zwykły zdrowy rozsądek a ten wskazuje, że obecny parking jest dobry dla małego osiedlowego sklepiku.
Niestety, mam prawo przypuszczać, że do sprawy ktoś podszedł w ten sposób – pod Kauflandem są miejsca, pod pocztą też jest nieustannie rozjeżdżany placyk, więc po co inwestować więcej?
Wioślarzu, masz prawo godzić się na tego typu sytuacje i nawet ich nie dostrzegać – nie dziwisz mnie tym, bo większość z nas przyzwyczaiło się do tego, że sporo spraw załatwianych jest na zasadzie „jakoś to będzie”. Zresztą jest to filozofia potwierdzająca codziennie swoją prawdziwość, bo przecież jakoś to jest i specjalnej szkody nikt nie ponosi. Cóż, się stało w dniu otwarcia sklepu? No, nic – rozjeżdżano trawnik, zrobiło się nieco chaosu, ale wypadku żadnego nie było, więc o co chodzi, prawda?
Ale proszę Cię o jedno - pozwól mi na to bym nie zgadzał się z tak powszechną prowizorką i cwaniactwem.
(07-08-2010 12:23 )Wioślarz napisał(a):  Już widzę jak klienci Biedronki z siatami lub wózkami gnają przez pasy na sąsiedni parking... :/
Nie z wózkami a z siatami. To właśnie widziałem wczoraj.
(07-08-2010 12:23 )Wioślarz napisał(a):  Przyjrzyj się pozostałym sklepom tej sieci i powiedz, z czyich parkingów korzystają.... ehh
Czekaj, bo ja się pogubiłem – to uważasz, że jest dobrze i normalnie, czy nie?

"Dodaj jeszcze, że są i tacy którzy nie mogą głosować w naszym mieście, a mędrkuje taki, smętkuje, rozlicza, dyskutuje,obraża i jest fachowcem od wszystkiego.....a jak wiadomo wszystkim wokół- "fachowiec od wszystkiego jest fachowcem od niczego" Judyta
08-08-2010 08:08
Stańczyk
Niezarejestrowany

Widzę że A. Wilk wręcz szablonowo wydaje zezwolenia na budowanie supermarketów. Co go do tego pcha? Jeśli jest z niego taki "supermarket" no to czekam na kolejne Kauflandy, Biedronki oraz inne sklepy wielkopowierzchniowe w innych częściach miasta wybudowane jeszcze w tej kadencji. Może zacznijmy wskazywać prezydentowi, gdzie jeszcze można by było je postawić. W mojej dzielnicy są dwa miejsce przy Legionów Polskich po obydwu stronach ulicy. Na 1 Maja róg Okrzei również.Także śmiało, można...
12-08-2010 11:14
Jancio Offline
Super użytkownik

(12-08-2010 11:14 )Stańczyk napisał(a):  Widzę że A. Wilk wręcz szablonowo wydaje zezwolenia na budowanie supermarketów. Co go do tego pcha?
Prawo Stańczyku prawo.

12-08-2010 13:56
Rencista. Offline
Super użytkownik

Ilość postów: 1,842
Reputacja: 7
A ile jeszcze może powstać marketów w Żyrardowie?

Middle aged.
12-08-2010 23:23
eltom Online
Administrator

Ilość postów: 14,808
Reputacja: 29
Zgodnie z prawem, jeśli znajdzie się inwestor i będzie miał wszystkie wymagane dokumenty, to miasto nie może odmówić. Poza tym, to chyba powiat wydaje takie zezwolenia, a nie UM.

[Obrazek: eltomek.jpg]
13-08-2010 06:22
Stańczyk
Niezarejestrowany

Eltom,
raczej obie instytucje muszą wyrazić zgodę. O ile pamiętam sprawę Machpolu, to jeśli Miasto nie pozwoliłoby na jakąkolwiek inwestycję, wtedy zgoda Powiatu nic tu nie znaczy.
13-08-2010 08:53
Jancio Offline
Super użytkownik

W wypadku Machpolu to sprawa dotyczyła szkodliwości dla środowiska i to był główny powód potraktowania Machpolu. Markety zagrażają wyłącznie małym sklepom, ale to akurat nazywa się konkurencją. Jeśli ludzi to będzie drażniło to mogą zagłosować nogami i nie kupować w Biedronce, tak ja to czynię, bo nie widzę tam produktów dla siebie.
Rencisto tego nikt nie wie, bo to inwestor decyduje czy chce postawić market by przynosił mu zysk. Zazwyczaj duże sieci stać na przeprowadzenie badań czy im się będzie opłacało. Skoro teraz postawili dwie i razem będzie pięć to nie chce mi się wierzyć by tego nie sprawdzili

13-08-2010 11:03
Mars
Niezarejestrowany

Wszystkie "supermarkety" w mieście mieszcza sie w ustawowych ograniczeniach powyżej 2 tys m/2, więc ani miasto ani powiat nie może zakazać ich budowy. Do tego sa budowane na prywatnych terenech.
Sprzeciwić mogą sie tylko klienci "głosujac nogami" i nie kupowaniem w tych sklepach.
13-08-2010 12:09
Gość
Niezarejestrowany

Drodzy moi forumowicze Smile) PROSZE NIE TWORZYĆ HISTORII KTOREJ NIE MA !! BIEDRONKA KUPILA wystarczajaco terenu bo dzialka ich ma ok 5500 mkw !! a ze nie ma tam parkingu to mozecie podziekowac Waszemu kochanemu Panu Prezydentowi i jego cudnej administracji ktora we wszystkim widzi problem - w przypadku tej dzialki tez widziala i to nawet nie jeden a z 20, efekt taki jaki jest jak kazdy widzi - dostosowali sie do wymagan Urzedu - CHIELI WIECEJ ALE IM NIE DANO Smile OT NASZA ( WASZA ) POLSKA CALA ( I ZYRADOW ) Smile))
(12-08-2010 11:14 )Stańczyk napisał(a):  Widzę że A. Wilk wręcz szablonowo wydaje zezwolenia na budowanie supermarketów. Co go do tego pcha? Jeśli jest z niego taki "supermarket" no to czekam na kolejne Kauflandy, Biedronki oraz inne sklepy wielkopowierzchniowe w innych częściach miasta wybudowane jeszcze w tej kadencji. Może zacznijmy wskazywać prezydentowi, gdzie jeszcze można by było je postawić. W mojej dzielnicy są dwa miejsce przy Legionów Polskich po obydwu stronach ulicy. Na 1 Maja róg Okrzei również.Także śmiało, można...

...a co do tego tematu to administracja akurat G... moze jesli inwestor spelnia wymogi planu Smile)) i caleeeeeeeeeeeeeeee szczecie ,cale szczescie bo inaczej nic by nigdzie nie powstalo z tymi matolami !!! a jak ktos ma watpliwosci to niech sprawdzi ile czasu Biedronka walczyla o wydanie pozwolenia na budowe ( bo z tego co mi wiadomo to jakies 3 lata Smile - tak im ulatwiali hehehe
15-08-2010 14:09
Stańczyk
Niezarejestrowany

(15-08-2010 14:09 )Gość napisał(a):  Drodzy moi forumowicze Smile) PROSZE NIE TWORZYĆ HISTORII KTOREJ NIE MA !! BIEDRONKA KUPILA wystarczajaco terenu bo dzialka ich ma ok 5500 mkw !! a ze nie ma tam parkingu to mozecie podziekowac Waszemu kochanemu Panu Prezydentowi i jego cudnej administracji ktora we wszystkim widzi problem - w przypadku tej dzialki tez widziala i to nawet nie jeden a z 20, efekt taki jaki jest jak kazdy widzi - dostosowali sie do wymagan Urzedu - CHIELI WIECEJ ALE IM NIE DANO Smile OT NASZA ( WASZA ) POLSKA CALA ( I ZYRADOW ) Smile))

Gościu, to co piszesz wygląda bardzo ciekawie. Gdybyś mógł tak jeszcze oprzeć swoją wypowiedź o jakieś niepodważalne dokumenty (pisma do i od władz) no to wtedy uwierzę w to, co nam tu tak ładnie namalowałeś.Także proszę o konkrety. W przeciwnym razie, wybacz, ale nie będę mógł uznać twojej opinii za wiarygodną. Może będzie lepiej jeśli wpierw zaczniemy rozmowę od tego, mianowicie - kto jest faktycznym właścicielem działki na której stoi ów sklep?

A tu masz coś na osłodę...
http://niezaleznyzyrardow.blox.pl/2010/0...andze.html
15-08-2010 14:50
skarlet
Niezarejestrowany

Szanowny Gościu!

Widziałam już w Polsce i w kilku innych krajach Biedronki świecące pustkami,więc nie ciesz się za wcześnie.
Za dwa- trzy lata dobry czas się skończy, a ty już na wstępie zraziłeś swoich potencjalnych klientów. Tak mocno rozkochałeś się w swoim pracodawcy, że szkalujesz i opluwasz Władze i mieszkańców miasta?
Za rok markety wprowadzą bardziej agresywną wojnę cenową bo będą chciały wyniszczać się wzajemnie. Wygra najbogatszy i najsilniejszy zobaczymy jak cienko zaśpiewasz.
Biedronka to sieć sklepów dyskontowych należących do spółki akcyjnej Jeronimo Martins Dystrybucja, której właścicielem jest portugalskie konsorcjum Jerónimo Martins.
Jak sądzisz czy ta firma ma na celu dobro naszego kraju czy miasta?
15-08-2010 16:49
Jancio Offline
Super użytkownik

(15-08-2010 14:09 )Gość napisał(a):  
Cytat:Drodzy moi forumowicze Smile) PROSZE NIE TWORZYĆ HISTORII KTOREJ NIE MA !! BIEDRONKA KUPILA wystarczajaco terenu bo dzialka ich ma ok 5500 mkw !! a ze nie ma tam parkingu to mozecie podziekowac Waszemu kochanemu Panu Prezydentowi i jego cudnej administracji ktora we wszystkim widzi problem - w przypadku tej dzialki tez widziala i to nawet nie jeden a z 20, efekt taki jaki jest jak kazdy widzi - dostosowali się do wymagań Urzedu - CHCIELI WIĘCEJ ALE IM NIE DANO Smile OT NASZA ( WASZA ) POLSKA CALA ( I ZYRADOW ) Smile))
Cytat:...a co do tego tematu to administracja akurat G... moze jesli inwestor spelnia wymogi planu Smile)) i caleeeeeeeeeeeeeeee szczecie ,cale szczescie bo inaczej nic by nigdzie nie powstało z tymi matolami !!! a jak ktos ma watpliwosci to niech sprawdzi ile czasu Biedronka walczyla o wydanie pozwolenia na budowę ( bo z tego co mi wiadomo to jakieś 3 lata Smile - tak im ułatwiali hehehe
Miałem dużo pisać , ale po co skoro sam sobie zaprzeczasz. Mnie nie interesuje ile czasu walczyła Biedronka, bo to tylko świadczy o jej nieskuteczności. Jak zaś piszesz, że chciano, ale im nie dano to myślę że może trzeba było sobie dokupić. Sezon na dawanie się już dawno skończył i warto by było o tym pamiętać. Zwalanie winy na prezydenta, za brak parkingu przed sklepem sieciowym to już kuriozum, bo prezydentowi można różne winy przypisać, ale Parking leży w gestii inwestora i to on decyduje o jego wielkości. Popatrz Gościu na wielkość parkingów pod innymi sklepami tej sieci. Także w innych miastach i nie wypisuj bzdur, że to przez prezydenta jest mały parking. Lidl potrafił zrobić sobie parking Kaufland, też tylko te biedne Biedronki azotoksem wszyscy sypią.

15-08-2010 20:28
Gość
Niezarejestrowany

Może 'czekano' na jakąś konkretną 'inicjatywę' Biedronki?
15-08-2010 20:37
Jancio Offline
Super użytkownik

Tak na inicjatywę dokupienia paru metrów na parking dla klientów. Przecież to nie prezydent zrobił sobie źle tylko Biedronka bo z braku parkingu będzie odstraszała potencjalnych klientów.

(15-08-2010 14:50 )Stańczyk napisał(a):  A tu masz coś na osłodę...
To jest tak samo żałosne jak wpis przez gościa. Stańczyku musisz się bardziej starać by naród cie wybrał to wtedy będziesz mógł sobie porządzić. Puki co przegrani głosu nie mają i przez to szansy na rządzenie także pomimo, że bardzo chcą i chcieć nie przestaną. Także na razie rusz d*pe i do roboty może wyborcy w końcu cie docenią, musisz wiedzieć tylko że jątrzenie i prowokacje oraz wypisywanie bzdur bez pokrycia nie pomagają wygrać wyborów.

15-08-2010 20:49
Mars
Niezarejestrowany

(15-08-2010 20:49 )Jancio napisał(a):  
(15-08-2010 14:50 )Stańczyk napisał(a):  A tu masz coś na osłodę...
To jest tak samo żałosne jak wpis przez gościa. Stańczyku musisz się bardziej starać by naród cie wybrał to wtedy będziesz mógł sobie porządzić. Puki co przegrani głosu nie mają i przez to szansy na rządzenie także pomimo, że bardzo chcą i chcieć nie przestaną. Także na razie rusz d*pe i do roboty może wyborcy w końcu cie docenią, musisz wiedzieć tylko że jątrzenie i prowokacje oraz wypisywanie bzdur bez pokrycia nie pomagają wygrać wyborów.

Brawo!!! Konkrety poprosimy, konkrety ...
15-08-2010 22:11
Rencista. Offline
Super użytkownik

Ilość postów: 1,842
Reputacja: 7
Gość Może ta inicjatywa została jednak przez Biedronkę podjęta.

Middle aged.
16-08-2010 00:56
Stańczyk
Niezarejestrowany

Jancio,
nie muszę o nic się starać w przeciwieństwie do ciebie, który, jak rozumiem, przez cały czas utrzymuje się blisko władzy i z niej żyje. Widzę że jesteś taki mądry, jakbyś był w przeszłości w Żyrardowie co najmniej prezydentem i starostą...
16-08-2010 08:34
Odpowiedz 

[-]
Szybka odpowiedź
Wiadomość
Wpisz tutaj swoją odpowiedź.

Potwierdzenie kodem
Potwierdzenie kodem
(wielkość znaków nie ma znaczenia)
Przepisz tekst z obrazka po lewej do poniższego pola tekstowego. Taki proces jest niezbędny, by zapobiec wysyłaniu wiadomości przez automaty.