Żyrardów dla Wszystkich
Asfaltownia firmy Machpol - tak, czy nie dla wytwórni mas bitumicznych - Wersja do druku

+- Żyrardów dla Wszystkich (https://zyrardow24h.eu)
+-- Dział: Oferta miasta dla żyrardowian i turystów (https://zyrardow24h.eu/Dzial-Oferta-miasta-dla-zyrardowian-i-turystow)
+--- Dział: Biznes w Żyrardowie - prowadzenie firmy, info dla inwestorów (https://zyrardow24h.eu/Dzial-Biznes-w-Zyrardowie-prowadzenie-firmy-info-dla-inwestorow)
+--- Wątek: Asfaltownia firmy Machpol - tak, czy nie dla wytwórni mas bitumicznych (/Temat-Asfaltownia-firmy-Machpol-tak-czy-nie-dla-wytworni)

Strony: 1 2 3


Asfaltownia firmy Machpol - tak, czy nie dla wytwórni mas bitumicznych - Gość - 27.11.2008

Trwa walka mieszkańców o nieudzielenie zgody na budowę wytwórni mas bitumicznych.
Okaże się niedługo, kto jest silnejszy: czy prezydent, czy mieszkańcy.
Niech budują, ale prawie w centrum miasta? Jakaś paranoia.


- Anonymous - 27.11.2008

Ja jestem jak najbardziej przeciwny temu przedsięwzięciu, po jakie licho nam to tu.


- degustator - 27.11.2008

A no właśnie moję pytanie w tym temacie było by takie czy to jedyny inwestor chętny na ten teren ,czy możę ma być jedyny ?


- matmi - 28.11.2008

na wszytko jest miesjce, ale czy to jest najlepsze to nie jestem pwenien


- degustator - 29.11.2008

Żaden z nas nie jest pewien ale prezydent naszego miasta nie możo mieć takich wątpliwości czyż nie ?


- Bartek Głowacki - 29.11.2008

niech budują? w Żyrardowie? przecie to nie miasto przemysłowe... to może i dobre było 40 lat temu.... przemysł w takich miastach jak nasze...


- Marcin Rosiński - 30.11.2008

Na tym terenie była możliwość postawienia wytwórni mennicy i bicia okolicznościowych monet i medali. Niestety Pan Machulski nie zgodził się na to - teren jest jego, i z tego nic nie wyszło.


- eltom - 01.12.2008

Pies ogrodnika... sam nie zje i drugiemu nie da Smile


- Foczka - 01.12.2008

A ja jestem ciekawa jak to sie wszystko skonczy... :?


RE: Asfaltownia tak, czy nie? - eltom - 09.12.2008

Dziwne wydaje się usunięcie ze strony głównej 24h.pl informacji o proteście. Pomyłka, czy celowe działanie?
A może jakieś układy z władzami miasta? I dlatego powstało nowe forum.


- eltom - 14.12.2008

Ponoć inwestor wykupił teren podzielony na działki, a fabryczkę chce postawić na środku. Tak więc będzie graniczył sam ze sobą i nie będzie możliwości oprotestowania tego ze strony sąsiadów.
Ciekawe, jak to się dalej potoczy...


- Anonymous - 15.12.2008

Coś mi wygląda, że inwestor zrobi tak jak chce. Ma solidnych akwizytorów Prezydent, V-ce Obłęk, Starosta, Rada Miasta W poprzednim raporcie narobił dużo błędów. Zamierza uzupełnić raport tak jak go zobligował Urząd Miasta. Zatrudnił już prawnika podobno. Zrezygnuje tylko (jak twierdzi), gdy dostanie inną lokalizację.
Nie wierzę, że te pierdoły, które wybraliśmy znajdą mu inną lokalizację.
Mnie ruszyła ta sprawa jak przeczytałem o asfaltowni w Konstancinie. Tam panuje rozpacz zajebista.
Tutaj piszecie, że Was ciekawi tylko jak to się skończy. Kibice czy co? To smutne i rozczarowujące.


- Charli. - 15.12.2008

Gość napisał(a):Coś mi wygląda, że inwestor zrobi tak jak chce. Ma solidnych akwizytorów Prezydent, V-ce Obłęk, Starosta, Rada Miasta W poprzednim raporcie narobił dużo błędów. Zamierza uzupełnić raport tak jak go zobligował Urząd Miasta. Zatrudnił już prawnika podobno. Zrezygnuje tylko (jak twierdzi), gdy dostanie inną lokalizację.
Nie wierzę, że te pierdoły, które wybraliśmy znajdą mu inną lokalizację.
Mnie ruszyła ta sprawa jak przeczytałem o asfaltowni w Konstancinie. Tam panuje rozpacz zajebista.
Tutaj piszecie, że Was ciekawi tylko jak to się skończy. Kibice czy co? To smutne i rozczarowujące.
est za duży protest mieszkańców naszego miasta na lokalizację tej inwestycji,żeby władze miasta i firma Machpol przeszły koło tego problemu obojętnie.


- eltom - 15.12.2008

Jeśli Machpol spełni wszystkie wymogi dotyczące przepisów, nie będzie możliwości odmownej odpowiedzi. Urzędy muszą dać zgodę. Jeśli odmówią, inwestor może domagać się zwrotu utraconych kosztów i zysków.
Podkreślam, jeśli wszystkie wymagania potrzebne przy takiej inwestycji będą spełnione. Jeśli, pomimo spełnienia warunków przez inwestora nie dostanie on zgody, my wszyscy pokryjemy powyższe koszty.
Takie mamy przepisy.


- Krzygi - 16.12.2008

I tak i nie. Nowa ustawa o ochronie środowiska mówi, że opór społeczny jest jednym z elementów wydania negatywnej opinii. Jak powiedział Darek Kaczanowski jest wiele dróg na to aby taka asfaltownia nie powstała a jednocześnie nie ryzykować pozwów. Poza tym zostaje zawsze sprawa referendum. Jeżeli trzeba będzie to ogłosimy referendum w sprawie asfaltowni a jego wynik jest wiążący, ostateczny i nie zaskarżalny. Dlatego ważna jest akcja informacyjna i zbieranie podpisów na listach przeciw inwestycji. Ludzie myślą, że jak mieszkają na Żeromskiego czy Północy to ich sprawa nie dotyczy. Ja pamiętam "spirytusy". Mieszkałem na Świerczewskiego i tak samo cuchnęło jak przy stacji. Ale tamto nie truło a to już tak. Wiec najważniejszy jest najdroższy towar na świecie - informacja. Trzeba ją dostarczyć do jak najszerszego grona mieszkańców. Nie czekać, że ktoś to zrobi za nas. Walczmy bo wszyscy będziemy mieszkać w tym syfie.


Asfalt - Charli. - 16.12.2008

Jeżeli Machpol spełni warunki związaną z tą inwestycją, to prezydent nie może wydać negatywnej decyzji. Jeżeli spełni te warunki, a z tym mogą być problemy.


- marmon - 16.12.2008

Charli. Przeczytaj poprzedni post. Nie do końca jest tak jak piszesz. Machpol nie spełni warunku o nieszkdliwości oraz protestach społecznych. Dlaczego? Bo to będzie szkodliwe i będą protesty.
Poza tym ten ich raport środowiskowy był kompletnie do dupy i będzie nadal nawet po uzupełnieniu. Miał dużo błędów. W poprawionym znajdziemy ich jeszcze więcej.


- eltom - 16.12.2008

Nawet jeśli spełnią te warunki na papierze, to jak to się będzie miało do rzeczywistej pracy takiej asfaltowni?


- Charli. - 18.12.2008

Ja stoję przy swoim,że papier cierpliwy, wszystko przyjmie, ale nie w tym przypadku i firma Machpol powinna zdawać sobie z tego sprawę.


- eltom - 29.03.2009

Podobno na prima aprilis ma być manifa w sprawie asfaltowni. Ciekawy jestem kto wymyślił taki durny dzień i godzinę?
To się nadaje do śmiechu warte!