Żyrardów dla Wszystkich
Tablice upamiętniające inwestycje unijne - duży rozmiar i duże marnotrawstwo - Wersja do druku

+- Żyrardów dla Wszystkich (https://zyrardow24h.eu)
+-- Dział: Oferta miasta dla żyrardowian i turystów (https://zyrardow24h.eu/Dzial-Oferta-miasta-dla-zyrardowian-i-turystow)
+--- Dział: Urzędy Służby i Firmy Państwowe (https://zyrardow24h.eu/Dzial-Urzedy-Sluzby-i-Firmy-Panstwowe)
+--- Wątek: Tablice upamiętniające inwestycje unijne - duży rozmiar i duże marnotrawstwo (/Temat-Tablice-upamietniajace-inwestycje-unijne-duzy-rozmiar)



Tablice upamiętniające inwestycje unijne - duży rozmiar i duże marnotrawstwo - Stańczyk - 10.08.2010

Od dość dawna żyrardowski magistrat z mozołem zamienia swoje „złote myśli” w czyny, robiąc to - jak twierdzi - nie dla siebie, a wyłącznie o mieszkańcach miasta. Czyżby..? Tak się składa, że rządy każdej ekipy - a tej szczególnie - pełne są sztucznego patosu i blichtru. Ta postanowiła jeszcze bardziej zapaść mieszkańcom w ich pamięci wymyślając to „coś”.
Otóż ostatnim kaprysem rządzących stało się stawianie sobie pomników, na które, jej zdaniem, jest tzw. społeczne zapotrzebowanie. Oczywiście nie są to tradycyjne postumenty z rzeźbą które znamy. Ma to być 7 dużych mosiężnych tablic upamiętniających projekt o nazwie „Gospodarka wodno-ściekowa w Żyrardowie i Jaktorowie”. Zlecenie ich wyprodukowania złożono firmie ze Śląska. Sprawę osobiście pilotuje caryca. Tylko patrzeć jak lada dzień dotrą do Żyrardowa. O ile wiem, to w kasie magistratu od dawna wieje pustką, a tu UM bądź podległa mu spółka PGK zamawia tyle „pamiątek”. Barwo!
Nie znam nazwisk pomysłodawców zamówienia aż tylu tablic, dlatego uznałem, że zanim fanfary sukcesu oznajmią w glorii victorię wodno-ściekową obecnej ekipy, na dodatek wyrytą w mosiądzu, należy koniecznie wyjaśnić – ile będzie kosztować nas kolejny jej kaprys..?Huh


RE: Kolejny kaprys władzy..? - Andreas - 10.08.2010

Stańczyku, a znasz wymiary tych tablic? Ciekawi mnie to bardzo.

PS
Jeśli mają one wymiar (proszę bez skojarzeń) koperty na listy to i koszt chyba niewielki.Huh


RE: Kolejny kaprys władzy..? - Stańczyk - 10.08.2010

Jeśli się nie mylę, to mowa była o wymiarach: 100cm x 70cm x 0,5cm. Zamówienie na tablice powstało jakieś miesiąc temu. Czysty przypadek sprawił, że dopiero wczoraj o nich się dowiedziałem.


RE: Kolejny kaprys władzy..? - Andreas - 10.08.2010

No, to jednak zmienia postać rzeczy. Wygląda na to, że tablice będą całkiem spore.Confused

A tak z ciekawości wbiłem sobie w wyszukiwarkę hasło: Gospodarka wodno-ściekowa w Żyrardowie i Jaktorowie i wyskoczyła mi bardzo miła dla oka prezentacja:
http://www.mapa.funduszestrukturalne.gov.pl/gallery/220/prezentacja_1_220.ppt
Prezydent Wilk jak zwykle prezentuje się wspaniale. Bardzo podoba mi się zdjęcie z wójtem Śliwerskim i stojące na biurku flagi Unii Europejskiej i Polski. Czyżby panowie bawili się w spotkanie dyplomatów? Tylko, który odgrywał urzędnika polskiego MSZ a który unijnego?Big Grin


RE: Kolejny kaprys władzy..? - Stańczyk - 10.08.2010

Andrzej, masz może jakąś propozycję - pomysł, gdzie te tablice mogą trafić? Moje są następujące:

1. Prezydent Komorowski - na ścianie przy wejściu do pałacu
2. Premier Tusk - na ścianie przy wejściu do KRM
3. UM Żyrardów
4. Starostwo (?)
5. PGK Żyrardów
6. UG Jaktorów
7. CKŻ Żyrardów


RE: Kolejny kaprys władzy..? - Jancio - 10.08.2010

Sezon ogórkowy to nie powód do opieszałości. Big Grin Ty chyba naprawdę dostałeś kosza od tej pani. Jedni do pomnika dochodzą po krzyżu innych stać by sobie kupić za swoje. Gdybyś bardziej pomyślał i zasięgnął języka choćby od Posła to byś widział, że każda firma ma budżet na reklamę zgodnie z prawem jest to 0,25% obrotu, który może sobie zgodnie z prawem włożyć w koszty. Przy inwestycji sięgającej mln. złotych kilka tysięcy nic nie znaczy. Mogli by np wydrukować tony ulotek i zaśmiecić nimi miasto, by je potem posprzątać, a tak jakiś czas powiszą. Gdyby jednak ci to dalej przeszkadzało to musisz włożyć wysiłek by wyborcy powierzyli ci mandat radnego i wtedy będziesz mógł śmiało przetopić te tablice na dzwony. Tak się składa że najpierw trzeba sobie kupić tablice by je potem wieszać
Andreasie Śliwerski jest jednym z najskuteczniejszych wójtów w Polsce i dla mnie może być tylko wzorem dla innych wójtów. Myślę że lepiej się prezentują przy fladze UE, która to współfinansowała niż mieli by stać przy aucie asenizacyjnym i mieć skrzywione nosy.


RE: Kolejny kaprys władzy..? - erobeson - 10.08.2010

(10.08.2010 12:25 )Jancio napisał(a): wtedy będziesz mógł śmiało przetopić te tablice na dzwony
rurowe Big Grin (taki zarcik słowny)


RE: Kolejny kaprys władzy..? - Andreas - 10.08.2010

Jancio, ale powiedz tak szczerze, czy na serio uważasz, że jest co upamiętniać tymi mosiężnymi tablicami?
Nawet w tej mini prezentacji, do której podałem link wyraźnie jest napisane: “Projekt ten przyczynia się do zmniejszenia różnic gospodarczych i społecznych pomiędzy obywatelami Unii Europejskiej”, czyli wykonywana jest NORMALNA konieczna od dawna robota. Wiesz, ja nawet nie pisze o pieniądzach za te tablice (pies to trącał), ale trochę mnie razi to, że za zwykłą robotę, która powinna być dawno wykonana, ktoś wypina dumnie pierś i zamierza – jak to napisałeś – robić sobie reklamę. Wnioskodawcą projektu był Urząd Miasta Żyrardów i Urząd Gminy Jaktorów, wykonawcą Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej "Żyrardów" Sp. z o.o, więc ja bym rozumiał jakieś tam podziękowania od wdzięcznych mieszkańców za to, że w końcu doczekali się na realizację takich europejskich marzeń jak rozwinięcie sieci wodno-kanalizacyjnej w Żyrardowie. Ale z tą reklamą i tablicami mosiężnymi to według mnie przesada.

PS
(10.08.2010 12:17 )Stańczyk napisał(a): Andrzej, masz może jakąś propozycję - pomysł, gdzie te tablice mogą trafić?
Myślę, że przy wjeździe do miasta powinna znaleźć się jedna ogromna tablica o treści:
„Witamy! Urząd Miasta Żyrardów i Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej "Żyrardów mają zaszczyt pochwalić się tym, że pracują i wykonują swoje obowiązki. Dzięki temu miasto Żyrardów ma instalację wodno-kanalizacyjną. Dziękujemy, że nas odwiedziłeś by się o tym przekonać!”Big Grin


RE: Kolejny kaprys władzy..? - Jancio - 10.08.2010

Widzę, że żyjesz krzyżem na Krakowski Przedmieściu i tamtą tablicą. Wink To traktuje nie jako upamiętnienie, a jako informację.
Nie wiem co na tej tablicy będzie napisane, ale sadzę, że wybudowano przy pomocy UE. Jest to standard we wszystkich krajach gdzie UE współfinansuje. N\a drogach to nawet takie same tablice stoją tylko w rożnych językach i z innymi cyframi. Gdyby jednak nie to też mnie to nie razi bo reklamowanie się nie jest w firmie czymś złym. Tym bardziej, że ścieki będą płynąć, aż od Kozerek czyli z innego powiatu. Uważam, też że wójt Jaktorowa potrafił dogadać się z Prezydentem Ciołkiewiczem tylko dobrze o obydwu świadczy, przy obecnym stanie niechęci miasta do powiatu u nas to wręcz przykład do naśladowania Zaś nius Stańczyka odbieram jako osobista gierkę z "carycą", czego upust dałem.


RE: Kolejny kaprys władzy..? - Stańczyk - 10.08.2010

(10.08.2010 12:41 )Andreas napisał(a): Myślę, że przy wjeździe do miasta powinna znaleźć się jedna ogromna tablica o treści:
„Witamy! Urząd Miasta Żyrardów i Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej "Żyrardów mają zaszczyt pochwalić się tym, że pracują i wykonują swoje obowiązki. Dzięki temu miasto Żyrardów ma instalację wodno-kanalizacyjną. Dziękujemy, że nas odwiedziłeś by się o tym przekonać!”Big Grin

A pod tym tekstem drobnym maczkiem wyjaśnienie: " Przepraszamy że musiałeś się u nas zatrzymać, ale publiczne najbliższe szalety oraz TOI TOI-e dostępne są w Skierniewicach oraz Grodzisku Mazowieckim. A jeśli lubisz naturę, to nie ma sprawy, puszcza Bolimowska zaprasza! Dostarczy ci wszystko - naturalny zapach lasu, przestrzeń, nieograniczoną ilość środków higienicznych w postaci liści drzew iglastych i krzewów oraz niezliczonej ilości odmian traw"


RE: Kolejny kaprys władzy..? - Jancio - 10.08.2010

(10.08.2010 12:41 )Andreas napisał(a): „Witamy! Urząd Miasta Żyrardów i Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej "Żyrardów mają zaszczyt pochwalić się tym, że pracują i wykonują swoje obowiązki. Dzięki temu miasto Żyrardów ma instalację wodno-kanalizacyjną. Dziękujemy, że nas odwiedziłeś by się o tym przekonać!”Big Grin
No właśnie widzę że nie rozumiesz, że to Jaktorów głównie ma kanalizację, który nie ma żadnego wpływu na nasze PGK


RE: Kolejny kaprys władzy..? - Andreas - 10.08.2010

Ja przecież w ogóle o Jaktorowie tu nie piszę, bo skupiłem się na Żyrardowie. Przecież zadaniem nr 1 jest „budowa kanalizacji sanitarnej i deszczowej, budowa oraz przebudowa sieci wodociągowej w Żyrardowie” (zadania realizowane w ramach projektu nr 2005/PL/16/C/PE/002 ) a w ramach tego mamy choćby takie inwestycje czysto żyrardowskie:
-budowę sieci wodno-kanalizacyjnej na ulicy Zwycięstwa w Żyrardowie,
-budowę sieci wodno-kanalizacyjnej w osiedlach domków jednorodzinnych w Żyrardowie (tylko ulica Olszowa).
Stąd też mój pomysł na tekst tablicy, jaki zacytowałeś.


RE: Kolejny kaprys władzy..? - Stańczyk - 10.08.2010

Andrzej, w sprawie projektu Żyrardów-Jaktorów Jancio wie wszystko najlepiej. Jak widzisz wystawia najlepszą ocenę Śliwerskiemu. Ciekaw jestem czy zna raport NIK z 2007 roku odnośnie kontroli gminy?


RE: Kolejny kaprys władzy..? - Jancio - 10.08.2010

Nigdzie nie pisałem, że wiem wszystko najlepiej, ale komu ja tłumacze. Widzę co się dzieje w gminie Jaktorów za miedzą i potrafię dostrzec, że komuś coś się udaje w porównaniu z innymi. Wykorzystanie pomocy unijnej też jest najlepszą oceną. Poza tym staram się rozsądnie i bez zawiści oceniać działania innych bez szukania podtekstów i przekrętów wszędzie i we wszystkim. Zaspokoję twoja ciekawość i poinformuję że nie znam raportu NIK i mnie nie interesuje bo nie jestem wyborcą tej gminy. Sądząc po tym, że jest to jego druga kadencja i ma szanse na następną to znaczy, że wyborcy uznali iż przewiny jeśli jakieś były nie są na tyle istotne by wybrać innego. Porównując zaś to co było, a co jest różnica jest zasadnicza.