[-]
Ostatnio Dodane Obrazki
Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[-]

Pomoc - pożar strawił wszystko - co możecie ofiarować pogożelcom?

#41

 

Z tobą Agnieszka się spotka to juz sama przekażesz ,bez sensu będzie wozić to do nas i przekazywać.
Dziękujemy i tak jak pisałam skupiamy się teraz na innych bardzo ważnych sprawach -mieszkanie i odszkodowanie.Cały czas podkreślamy nie zbieramy ,żadnych pieniędzy -nasza pomoc ma być rzeczowa nie finansowa.Ponieważ rodzice i uczniowie ze szkoły nr 3 pytali o zbiórkę pieniężną odpowiadamy -my jako osoby prywatne nie możemy zbierać pieniędzy i tego nie czynimy.
Odpowiedz
#42

 

Ja ze swojej strony również dziękuję za pomoc dla Agnieszki i jej dzieci, jeździłem do nie których z was i odbierałem rzeczy dla niej, jest tego bardzo dużo .Dlatego też uważam że w sobotę zrobimy ostatni transport do tych z którymi byliśmy umówieni w tygodniu a z przyczyn braku czasu nie odebraliśmy rzeczy przekazanych od was .
Zbiórkę zaczynamy od godzi 10 rano będziemy odbierać najpierw od tych którzy idą na po południu do pracy tak jak się umawialiśmy i to na tyle jeśli chodzi o zbiórkę odzieży i mebli dla Agnieszki .
Odpowiedz
#43

 

Dobrze że są jeszcze tacy ludzie na świecie jak Wy ! Szacunek !
Odpowiedz
#44

 

Dziś Wójt gminy Jaktorów wystąpił z pismem do Prezydenta Miasta Żyrardowa z prośbą o przydzielenie z zasobów naszego miasta lokalu zastępczego dla Agnieszki i jej dzieci zobowiązując się do pokrywania kosztów czynszu .
Sprawa nie będzie prosta bo dziewczyna jest z powiatu grodziskiego .

Dodane po 19 minutach:

Korzystając z konta skarlet chciałam podziękować wszystkim ludziom za pomoc, dobre słowo, okazanie serca i wsparcie nie tylko materialne, ale również psychiczne w bardzo trudnym dla mnie momencie. Ogromne podziękowania z mojej strony i ze strony moich dzieci oraz zapewnienie, że każdy kto będzie potrzebował mojej pomocy może na nią liczyć w miarę moich możliwości. Raz jeszcze ogromne podziękowania, dużo szczęścia w Nowym Roku.

Agnieszka, Magda i Waldek
Odpowiedz
#45

 

Spoko Big Grin
Pozdrawiam!
Trzymaj się Wink
Odpowiedz
#46

RE: Pomoc - pożar strawił wszystko - co możecie ofiarować pogożelcom?

Tu należy wam się dalszy ciąg losów Agnieszki z Jaktorowa .Dom spalił się 1 stycznia do dziś konkretną pomoc kobieta otrzymała od mieszkańców naszego miasta i ludzi z forum.700 zł zebrali rodzice i uczniowie szkoły w Jaktorowie ,2000zł z GOPS -u,a co dalej? Mieszka kątem u znajomych za Mszczonowem i wozi dzieci do szkoły do Jaktorowa. Nikt nic więcej nie zrobił w tej sprawie i chyba już nie zrobi.Grodzisk nie zainteresował się (jak twierdzi Agnieszka)jej sprawą i wszystko zostawił na głowie wójta ,który wystąpił do naszego Prezydenta z prośbą o lokal zastępczy dla rodziny.Prezydent zrobił to co można było zrobić w tej sytuacji zaproponował pokój w hotelu .Musimy pamiętać ,że sprawa jest trudna  i ,ze UM Żyrardowa musi myśleć o zabezpieczeniu wolnych lokali na wypadek  podobnych zdarzeń dla swoich mieszkańców.Dziwi jednak fakt ,ze ktoś w Grodzisku moze spać spokojnie i przez myśl mu nie przechodzi ,że na tą chwilę kobieta z dwójką dzieci jest bezdomna.I tu zacytuję ostatnie zdanie Andreasa
Biorąc pod uwagę jakie nagrody dostawali urzędnicy w ratuszu to ciśnienie skacze mi pod niebo.
Odpowiedz
#47

 

Big Grin Tu potrzeba znowu gaśnicy dla Skarlet ,bo znów zaczyna świat naprawiać !
Odpowiedz
#48

 

Nie jest "On" jednak idealny i wymaga ciągłych,działań naprawczych, co było widoczne podczas światowego kryzysu gospodarczego.
Middle aged.
Odpowiedz
#49

 

skarlet napisał(a):Musimy pamiętać ,że sprawa jest trudna i ,ze UM Żyrardowa musi myśleć o zabezpieczeniu wolnych lokali na wypadek podobnych zdarzeń dla swoich mieszkańców.

Skarlet, pomyślmy o tym, że takich ludzi o jakich piszesz są w Polsce tysiące! Niedługo po pożarze domu z mieszkaniami socjalnymi w Kamieniu Pomorskim piałem na bratnim żyrardowskim forum do pana prezydenta (który wtedy jeszcze odpowiadał forumowiczom) o tym, że w Sulejówku wybudowano komunalny budynek mieszkalny:
"W grudniu wylano fundamenty. 19 stycznia zaczęto wznosić ściany. W ciągu tygodnia dwupiętrowy dom komunalny w Sulejówku dla 26 rodzin stał już pod dachem.
W odróżnieniu od dwóch poprzednich najnowszy dom wzniesiono błyskawicznie, a podstawowym budulcem nie były tu cegły i pustaki, ale drewno. Ściany z drewnianym szkieletem wykonano w fabryce w Radłowie i gotowe przywieziono do Sulejówka. []
Budynek w Sulejówku ma powierzchnię użytkową 960 m kw. Składa się z 26 mieszkań - od 20 do 42 m kw. Każde wyposażone będzie w łazienkę z prysznicem, elektryczną kuchnię i elektryczne ogrzewanie. Wszystkie mają balkon. []
Za gotowy do zasiedlenia dom komunalny z urządzonym otoczeniem (zieleń, parking) miasto zapłaci 2,5 mln zł.
- To sporo taniej od stojącego tuż obok wcześniejszego domu komunalnego zbudowanego metodą tradycyjną, który kosztował nas 3 miliony, a jest mniejszy - zaznacza burmistrz Chachulski"

http://wyborcza.pl/1,94898,6241700,W_Sul...odzin.html

Zapytałem wtedy pana prezydenta czemu nie można tak budować w Żyrardowie?
Pozwolę sobie zacytować odpowiedź jaką wtedy uzyskałem, bo jest to po części odpowiedź na post Skarlet:
„Witam
Z reguły, budowa domu drewnianego kosztuje znacznie więcej niż postawienie go z tradycyjnych materiałów, np. z pustaka. Nie znam dokumentacji projektowo-kosztorysowej, więc trudno mi rzeczowo odnieść się do przedsięwzięcia realizowanego w Sulejówku. Zdjęcie zamieszczone na łamach Gazety Stołecznej wskazuje, że nie są to typowe domy drewniane. Jest to raczej lekka i niezbyt trwała konstrukcja, przypominająca bardziej prowizoryczny barak niż solidną kamienicę. Poza wątpliwościami co do trwałości i funkcjonalności tego typu budownictwa, należy mieć również na uwadze, że budynki realizowane w takiej technologii niewątpliwie kłóciłyby się swym wyglądem z ceglaną zabudową Żyrardowa.
Pozdrawiam
Andrzej Wilk”

Jak widać pan prezydent odrzucił pomysł, który w innym mieście wypalił. Nie napisał, że zwróci się do władz Sulejówka z prośbą o przesłanie szczegółów. Nie napisał, że ma alternatywny plan. Nie napisał nawet, że jego szczególną troską jest budowa mieszkań socjalnych i komunalnych by np. pogorzelcy nie zostawali tylko i wyłącznie na łasce ludzi dobrej woli. Pan prezydent napisał za to, że mu drewniana konstrukcja domu nie pasuje do przepięknej czerwonej cegły Żyrardowa. I to jest doskonały przykład na to jak do problemów socjalnych podchodzi władza w naszym kraju. Nie ważne, czy dotyczy to spraw ogólnokrajowych czy lokalnych. Podejście jest takie samo.

Skarlet, pamiętasz zapewne, że nasi władcy lubią odwiedzać miejsca klęsk by przed kamerami odstawiać cyrk pod tytułem: troska o poszkodowanych, solidarność z ofiarami, łezka kręcąca się w oku podczas poklepywania po plecach jakiegoś biedaka. Gdy dziennikarze znikną a pamięć naszych rodaków wyprze obrazy tragedii (bo akurat w telewizji lecą fajne kabarety) to wszystko wraca do normy tzn. ofiary pozostawione zostają własnemu losowi a nasi władcy siedzą w swoich ciepłych gabinetach i zastanawiają się nad kolejnym posunięciami marketingowymi, które ułatwią im wygranie następnych wyborów.
Pamiętajmy o tym, bo już niedługo wybory samorządowe! Confused
"Dodaj jeszcze, że są i tacy którzy nie mogą głosować w naszym mieście, a mędrkuje taki, smętkuje, rozlicza, dyskutuje,obraża i jest fachowcem od wszystkiego.....a jak wiadomo wszystkim wokół- "fachowiec od wszystkiego jest fachowcem od niczego" Judyta
Odpowiedz
#50

 

Temat budowy mieszkań socjalnych w Żyrardowie był już poruszany w mediach i nie tylko. Są już nawet wytypowane dwa miejsca, gdzie takie bloki miałyby powstać. Jak zwykle wszystko rozbija się o fundusze, a w zasadzie o ich brak. Z tego co się orientuje, to miasto powinno posiadać wolne lokale na wypadek klęsk żywiołowych. Czy faktycznie posiada taką rezerwę?
Middle aged.
Odpowiedz
#51

 

Pewnie posiada z zasobów PGM ,ale dla swoich mieszkańców,a nie na użytek mieszkańców innych gmin.
Odpowiedz
#52

 

Tak widzi naszą pomoc młody człowiek Mateusz Modrak -redaktor Głosu Żyrardowa i Okolic.

Są sytuacje, w których pomoc potrzebna jest natychmiast. Takich zdarzeń nie da się przewidzieć, nie da się również na nie przygotować. Dzięki jednak wspaniałym, niekoniecznie znajomym ludziom, można poczuć, że nie jest się samym, że ma się przyjaciół, których poznaje się w biedzie.
Dla kobiety i jej dwójki dorastających dzieci, nowy 2010 rok nie zaczął się pomyślnie. W pożarze domu stracili dorobek całego życia. Zostali zupełnie bez niczego. I nieważne, że byli to mieszkańcy Jaktorowa. Żyrardowianie ruszyli z pomocą.
Forumowicze z zyrardow24h.eu i zyrardow24h.pl w ciągu trzech dni zgromadzili kilka partii ubrań, łóżka, telewizor, fotele, ręczniki, przybory szkolne, zeszyty, plecaki, buty, kołdrę, poduszkę, komputer, monitor, klawiaturę, myszkę, ściereczki, szczotki, szufelkę, obrusy, cukierniczkę, płyn do naczyń, ręczniki kąpielowe. Forumowiczom w zbiórce pomogli nauczyciele, rodzice i uczniowie z Zespołu Szkół Publicznych nr 3.
Taki nasz, żyrardowski przykład na to, że jak się chce, to można. W Polsce takich przykładów jest zapewne więcej. Jak wynika z najnowszych badań CBOS, o których wczoraj poinformował portal Wirtualne Media, 66 procent ankietowanych uważa, że działając wspólnie z innymi, można rozwiązać niektóre problemy swojego środowiska, osiedla, wsi, miasta lub pomóc osobom potrzebującym. Jednak tylko 42 procent badanych deklaruje, że byłoby gotowe nieodpłatnie pomóc osobie, która zajmuje się działalnością na rzecz potrzebujących.
A w kontekście mojego wpisu sprzed kilku dni, spieszę donieść, że - nie wliczając niedzielnej zbiórki w kościołach - polskim fundacjom zbierającym fundusze na pomoc dla mieszkańców Haiti udało się już zebrać ponad 5 milionów złotych. Wczoraj świat obiegły zdjęcia agencji Reuters z Port-au-Prince (można zobaczyć na stronach TVN24). Francuskim ratownikom udało się wydostać spod gruzów szkoły żywą, 16-letnią dziewczynę, która pod gruzami przeleżała 15 dni.


Wszystkich zainteresowanych odsyłam do jego strony internetowej

http://www.mateuszmodrak.dbv.pl/news.php

Polecam wszystkim ,tym bardziej ,że chłopak napisał książkę i oczekuje na finansową pomoc w jej wydaniu.Mimo usilnych starań od kilku miesięcy brak odpowiedzi z CK.Szkoda ,że młodzi ludzie piszą "do szuflady" .
Odpowiedz
#53

 

Rencista. napisał(a):Temat budowy mieszkań socjalnych w Żyrardowie był już poruszany w mediach i nie tylko. Są już nawet wytypowane dwa miejsca, gdzie takie bloki miałyby powstać. Jak zwykle wszystko rozbija się o fundusze, a w zasadzie o ich brak.
Szanowny Rencisto, problem mieszkań komunalnych i socjalnych w naszym mieście wraca i będzie wracał, bo śmiem twierdzić, że nie robi się nic by coś się zmieniło. Pamiętam, że w prasie lokalnej pisano nie jeden raz o tym, że brak nowych mieszkań komunalnych skutkuje tym, że rewitalizacja miasta jest zablokowana – nie mogąc przenieść mieszkańców do nowych budynków nie da się odnawiać tych straszących kamienic rodem z horroru.
Co do rezerwy to słyszałem od znajomego, że mieszkania jakie się w niej znajdują to lokale w kamienicach z wychodkami na podwórku a do tego warunki w tych mieszkaniach są iście XIX-wieczne. Nie wiem, czy to prawda i nie będę się upierał, że tak jest. Może jest na forum ktoś kto potrafi zweryfikować tego typu „niusy”.
W każdym razie to wszystko o czym tu piszemy to jest kwestia działań miasta w szeroko pojmowanej kwestii biedy. Ja mam wrażenie, że obecnie wszystkie kwestie związane z pomocą ludziom biednym są spychane na plan dalszy albo bardzo daleki. Tymczasem samorządy mają tutaj oczywiste obowiązki – podobnie jak w kwestii mieszkaniowej!
"Dodaj jeszcze, że są i tacy którzy nie mogą głosować w naszym mieście, a mędrkuje taki, smętkuje, rozlicza, dyskutuje,obraża i jest fachowcem od wszystkiego.....a jak wiadomo wszystkim wokół- "fachowiec od wszystkiego jest fachowcem od niczego" Judyta
Odpowiedz
#54

RE: BIEDA W MIEŚCIE

W każdej populacji jest pewna grupa ludzi,która żyje swoim własnym życiem i jest im z tym dobrze.Gmina z racji ustawowych zadań ma obowiązek pomagać między innymi takim osobom, które nie ze swojej winy znalazły się w niekorzystnej sytuacji ekonomicznej. Znając życie, to posiadane przez gminę środki nie zaspokoją wszystkich potrzeb tej grupy społeczności lokalnej. Czy jest na to złoty środek? Chyba nie,bo każdy jest kowalem swojego losu.
Middle aged.
Odpowiedz
#55

RE: BIEDA W MIEŚCIE

Po raz kolejny Rencista ma rację !Gmina może i powinna pomagać ,ale czy wszystkim?Czy warto pomagać cwaniakom i leniom.Ludzie dalej poszukują różnego rodzaju zapomóg ,dofinansowań i dopłat np do czynszu-a co robią sami ?Kobieta pięćdziesięcioletnia uważa się za ciężko spracowaną bo wychowywała dzieci i zajmowała się domem -swego czasu był projekt rent czy emerytur dla tych pań.Powiem szczerze cieszę się ,że wylądował w koszu.Była by to jawna niesprawiedliwość ,bo czy kobiety pracujące nie zajmowały się domem i dziećmi?Dofinansowanie do czynszu -jak często jest tak ,ze samotnemu emerytowi i renciście przekroczy kilka groszy i już nie ma pomocy,a rodzinka 4 osobowa gdzie wszyscy pracują (na czarno bo mają renty czy emerytury )należy się i korzystają z okazji.Inną bajką jest fakt kto pomoże ludziom którzy maja własne domy i znaleźli się w trudnej sytuacji? Temat jest tym bardziej bolesny bo czytałam artykuł w Glosie Żyrardowa na temat bezczelnego wyłudzania pieniędzy przez taką właśnie panią niby biedną .Za takie wyłudzenia powinny być kary i to dotkliwe,bo jest to żerowanie na innych.
Odpowiedz
#56

RE: BIEDA W MIEŚCIE

Gmina w miarę swoich możliwości stara się kontrolować wydawanie społecznych pieniędzy,aby ukrócić wszelkie przypadki wyłudzania nienależnych świadczen. Polak jednak potrafi wykorzystać mało precyzyjne przepisy w tym zakresie. Jednej osobie jednak się nie udało i sprawa została skierowana do porokuratury.
Middle aged.
Odpowiedz
#57

RE: BIEDA W MIEŚCIE

Jeśli chodzi o wyłudzanie pieniędzy,taki proceder zawsze istniał i będzie istniał od tego są panie pracujące w MOPSie żeby weryfikowały takie podania . Co innego omijanie całkiem legalnie prawa i na jego podstawie pobierać dofinansowanie z opieki .Natomiast co do pomocy ludziom'' mieszkańcom '' Żyrardowa mającym swoje własności to o ile dobrze pamiętam to był taki tekst najpierw sprzedaj samochód,telewizor,video jakiekolwiek cenne rzeczy i dopiero jak będziesz dziadem to zgłoś się do MOPSu po zapomogę.w skrócie to na co pracowałeś przez całe życie będziesz musiał sprzedać żeby przeżyć , natomiast menele ,pijaczki i kryminaliści są biedni i od razu trzeba im pomóc.Chciałbym żeby ktoś mnie wyprowadził z błędu i pokazał choć jedna rodzinę która posiada swój dom samochód i do tej pory wiodła życie na poziomie a na skutek utraty pracy , niema środków do życia i dostała pomoc od MOPSu .A jeśli to na czym ta pomoc polegała .
Odpowiedz
#58

RE: BIEDA W MIEŚCIE

Niestety u mnie jest tak samo ,MOPS pomaga pijakom ,kupuje im opał na zimę i przyznaje renty socjalne bo przecież wg MOPS Ci ludzie są biedni i potrzebują pomocy .
Rodziny wielodzietne gdzie ktoś stracił pracę też tę pomoc dostają ale wysokość zasiłku jest wręcz powalająca całe 50 zł i zanim te pieniądze dostaną muszą jeszcze wypełnić calą masę papierków.Ehhh...
Ot całą Nasza Polska doskonale się sprawdza powiedzenie im mniej robisz tym więcej Ci dają ,a uczciwy człowiek który pracuje całe życie może się jedynie garba dorobić
Odpowiedz
#59

RE: BIEDA W MIEŚCIE

(09.02.2010 09:16 )degustator napisał(a): Jeśli chodzi o wyłudzanie pieniędzy,taki proceder zawsze istniał i będzie istniał .
Dopóki nie zaczniemy z tym walczyć ,a walczyć trzeba !
Z pomocy korzystają ludzie silni ,twardzi i uparci ,najczęściej krzykacze -oni wiedzą jak przebrnąć przez gąszcz przepisów .Ludzie biedni naprawdę rzadko potrafią i mają odwagę prosić o pomoc -tu musi zadziałać szkoła ,sąsiedzi i znajomi .To oni powinni w pierwszej kolejności dać sygnał do MOP-su.Pomoc społeczna to nie tylko pieniądze to każdy inny rodzaj pomocy ludziom niezaradnym życiowo.Kilka razy zgłaszałam sama swoje spostrzeżenia i uwagi -jestem naprawdę mile zaskoczona ,bo wszystkie sprawy zostały szybko sprawdzone i natychmiast podjęto odpowiednie działania.
Odpowiedz
#60

RE: BIEDA W MIEŚCIE

Jeszcze żeby było jasne , pomoc dla Haiti czy tam jakiegoś innego państwa zorganizowana jest w ciągu 24h , a u nas trzeba pisać podania poprzeć to odpowiednimi papierami i czekać na rozpatrzenie .To wcześniej można kopytka wyciągnąć .
Jeszcze do kleje jeden temat dziś w tv pokazywali szpital kliniczny w W-wa na ul Niekłańskiej .Tam brakuje igieł takich cienkich do robienia zastrzyków dla niemowląt ,pisze o tym gazeta mówią o tym w telewizji i co,igieł jak nie było tak nie ma , dzieci kute są igłami dla dorosłych. Wiec myślę że te wszystkie pomoce społeczne ,socjalne, rządowe to jedna wielka ściema .
Odpowiedz
  

[-]
Korzyści z rejestracji!
Masz coś do dodania? Zaloguj się lub zarejestruj, aby odpowiedzieć. Czekamy na Ciebie! Rejestracja trwa mniej niż minutę i wymaga podania jedynie adresu email.


Nowe wpisy z tego działu muszą zostać zaakceptowane przez moderatora.
[-]
Szybka odpowiedź
 
Zaznacz pole wyboru znajdujące się poniżej. Ten proces pozwala chronić forum przed botami spamującymi.

[-]

Podobne wątki

Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Fentanyl: dopalacze i narkotyki w Żyrardowie - informacje 177 7 289 19.04.2024 08:30
Ostatni post: belin
  Wykwit patologii w Żyrardowie -tak czy nie [oddzielony] Znów śmieci w lesie 5 348 17.04.2024 21:39
Ostatni post:
  Pieszy wpadł pod pociąg - wypadek lub samobójstwo - wątek zbiorczy jaga20001 53 3 513 07.04.2024 21:56
Ostatni post: belin
  Problem alkoholizmu - swobodna całodobowa dostępność wódki i innych alkoholi 113 3 405 04.04.2024 09:12
Ostatni post: belin
  Spalarnia śmieci i odpadów medycznych w Żyrardowie Krzysztofa Rdesta firma EMKA S.A. 666 18 096 28.03.2024 18:42
Ostatni post:
Star Pobity NA KOMENDZIE POLICJI ratownik medyczny z Żyrardowa Szperacz 6 438 27.03.2024 19:11
Ostatni post:
  Mieszkania komunalne w Żyrardowie i ich wykup 86 4 042 26.03.2024 14:09
Ostatni post: Szperacz
Star Kierowca po żyrardowsku pijany lub na haju i bez prawa jazdy - wątek zbiorczy belin 27 1 144 25.03.2024 12:19
Ostatni post:
  Ambulans do poboru krwi w Żyrardowie zwykle na pl. JPII 74 2 999 24.03.2024 17:01
Ostatni post: Szperacz
Star Pijany na rowerze skończył mandatowo - wątek zbiorczy Szperacz 6 268 23.03.2024 10:08
Ostatni post: belin
  Poszukiwany zaginiony Osoby poszukiwane przez Policję 147 4 587 19.03.2024 19:16
Ostatni post: belin
Rainbow Zarzuty dla gangu za strzały w Żyrardowie. Zginął 20-letni mężczyzna potem grożono Szperacz 52 3 524 18.03.2024 19:47
Ostatni post:
  Garaż w Żyrardowie sprzedam kupię 1 201 17.03.2024 02:48
Ostatni post: Szperacz
  Wiosna w Żyrardowie - topienie Marzanny. Stańczyk 263 7 351 15.03.2024 19:38
Ostatni post: Szperacz
Star Tajemnicze urządzenia na ulicach m.in Żyrardowa - iBeacon Szperacz 1 108 14.03.2024 23:40
Ostatni post:


[-]

Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości