Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 5 głosów - 5 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jordanek po naszemu ;)
Autor Wiadomość
degustator Offline
Super użytkownik

Liczba postów: 7,125
Reputacja: 29
RE: Jordanek po naszemu ;)
Sam pomysł z budową biblioteki nie jest zły ,tylko żeby tam się znalazło miejsce dla dziatwy i na terenie za biblioteką był rozbudowany plac zabaw dla dzieci.Przecież tam jest duże osiedle a matki z małymi dziećmi muszą mieć gdzie wyjść po południu .No chyba że będą mogły wejść do biblioteki i pobawić się książkami Wink

To jest ważne
http://youtu.be/j6cCHuc3aOA

[Obrazek: volvo.jpg]
05-01-2011 08:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
eltom Online
Administrator

Liczba postów: 14,934
Czyją własnością jest teraz budyneczek Dziatwy? A czyją będzie biblioteka? Kto od kogo będzie wtedy uzależniony? Ja w tym wszystkim widzę zakusy na ten łakomy kawałek terenu. Byle sprzedać, byle opchnąć. Ciekawe kto na ten teren pod domek sobie już ostrzy zębiska?

[Obrazek: eltomek.jpg]
05-01-2011 10:15
eltom Online
Administrator

Byłem dziś w ogródku i pogadałem chwilę z panią Teresą. Spodobał jej się pomysł stworzenia drewnianych zabawek dla dzieciaków w Jordanku. Tak więc, o ile macię chci i siły, popytajcie wśród znajomych, czy nie mają zbędnych desek, listew, płyt drewnianych, a może ktoś ma znajomości w tartakach albo stolarniach? Chodzi o jakieś odpady, które można jeszcze do czegoś użyć, w naszym przypadku do drabinek, ławeczek, czy stolików itp. A może jakiś malutki domek na kurzej nóżce? Wink
Ze wcześniejszych zgłoszeń chęć pomocy w rzeźbieniu w drewnie wyrazili pandazy, wioślarz i ja.
Wspólnymi siłami, o ile zdobędziemy materiał, możemy stworzyć coś fajnego w jordanku.
Ma to jeszcze jeden plus: nie będzie tak łatwo sprzedać tego terenu. Teraz ktoś może powiedzieć, że te drzewka rosną bezużytecznie i zajmują tylko teren.
A Okrzei trzeba z czegoś spłacać Big Grin

13-01-2011 17:11
jaga20001 Offline
Gaduła

Liczba postów: 422
Reputacja: 12
ojcze chcesz mi zbudować domek na kurzej łapce Tongue
13-01-2011 17:56
zico Offline
Super Moderator

Liczba postów: 3,590
Reputacja: 16
Jeśli chodzi o rżnięcie Big Grin to możecie na mnie liczyć

Wszyscy mi mówią, Janek przestań pić i rzuć palenie. Basica straszy, że jak nie przestanę, to odejdzie, lekarz straszy, jak nie przestanę, to szybko zejdę. Wszyscy dookoła nic tylko straszą, a człowiek jak ma silną wolę to i tak zapali i się napije. (Jan Himilsbach)
13-01-2011 17:59
Andzela Offline
Super użytkownik

Liczba postów: 1,517
Eltom po ostatnim naszym spotkaniu od razu udałam się do kolegi ,jego tata jest stolarzem.Jestem już z nim po wstępnej rozmowie telefonicznej.Oczywiście zgodził się udostępnić nam narzędzi.Z racji tego że jest fachowcem i ma pojecie o tego typu pracy poprosiłam go również aby nami pilotował.Teraz trzeba wszystko zaplanować i do dzieła!!.

Smile
13-01-2011 18:38
eltom Online
Administrator

No i fajnie Smile Zwykłe wiertarki szlifierki i takie tam różności to mamy, ale profesjonalne heblarki i inne się na pewno przydadzą. Bardziej mnie martwi materiał, bo z narzędziami nie powinno być źle Wink

13-01-2011 18:47
Marty
Niezarejestrowany

A miałbyś czym przywieźć ścinki z tartaku 15km stąd? Mogę podpytać znajomego czy jego szefowa nie odstąpiła małego co nieco.
13-01-2011 20:48
Odpowiedz cytując ten post
Andzela Offline
Super użytkownik

(13-01-2011 20:48 )Marty napisał(a):  A miałbyś czym przywieźć ścinki z tartaku 15km stąd? Mogę podpytać znajomego czy jego szefowa nie odstąpiła małego co nieco.

Jak trzeba by było jechać to proszę o kontakt :)Ja z Kierowca pojadę Smile

Smile
13-01-2011 21:27
eltom Online
Administrator

Mamy zaproszenie od pani Teresy na spotkanie forumowe w jordanku przy herbatce. Ustalmy termin i obgadamy pewne sprawy na miejscu Wink

14-01-2011 16:35
Andzela Offline
Super użytkownik

Eltom, trzeba było zaprosić panią Teresę na ognisko Smile

P.S Ustal dzień i godzinę ja się piszę na spotkanie.Smile

Smile
14-01-2011 19:20
Igor
Niezarejestrowany

Zalogowałem się jako gość, bo tak ustaliłem z moimi znajomymi. Zastanawiamy się komu tak bardzo zależy na tym by zlikwidować Jordanek przy ul. Mostowej. Ogladaliśmy przedwyborczą wizualizację tzw.super Biblioteki i zadajemy sobie pytanie dlaczego budować się będzie nowy budynek skoro można wyremntować b.ładny stary budynek Biblioteki przy ul. Mostowej. W naszej ocenie budynek ten jest w nienajgorszym stanie, wymaga remontu,uporządkowania terenu i powinien pozostać jako obiekt Biblioteki. Teren Jordanka według naszych żon jest bardzo urokliwy, jest to miejsce gdzie nasze dzieci i jak widzimy dzieci z Jordanka czują się tu dobrze,bezpiecznie.
Nie pozwólmy by odebrano nam Jordanek, skrzyknijmy się, napiszmy petycję do władz, by zmieniły swoje plany wobec Jordanka i zastanowiły się nad zainwestowaniem w budynek istniejącej już Biblioteki. Ja i moi znajomi to 12 osoób, które chętnie podpiszą się pod petycją do władz.
NIE POZWÓLMY ZABRAC JORDANKA!
17-01-2011 16:41
Koper
Niezarejestrowany

Jak już będą konkrety z przeniesieniem dziatwy to trzeba wrócić do akcji mieszkańców jak z budową obwodnicy, tylko zamiast blokady pikieta UM. Big Grin
17-01-2011 20:45
degustator Offline
Super użytkownik

Liczba postów: 7,125
Igor o ile będzie taka petycja do UM w sprawie jordanka to ja już mogę się pod nią podpisać.

To jest ważne
http://youtu.be/j6cCHuc3aOA

[Obrazek: volvo.jpg]
17-01-2011 21:02
eltom Online
Administrator

(17-01-2011 16:41 )Igor napisał(a):  Zalogowałem się jako gość, bo tak ustaliłem z moimi znajomymi. ...

Jako "gość" ci nie bardzo wyszło Wink Ale witamy i się cieszymy, bo razem będzie łatwiej pilnować pewnych zakusów ze strony UM Wink

17-01-2011 21:27
AMBITNY
Niezarejestrowany

(17-01-2011 16:41 )Igor napisał(a):  Zalogowałem się jako gość, bo tak ustaliłem z moimi znajomymi. Zastanawiamy się komu tak bardzo zależy na tym by zlikwidować Jordanek przy ul. Mostowej. Ogladaliśmy przedwyborczą wizualizację tzw.super Biblioteki i zadajemy sobie pytanie dlaczego budować się będzie nowy budynek skoro można wyremntować b.ładny stary budynek Biblioteki przy ul. Mostowej. W naszej ocenie budynek ten jest w nienajgorszym stanie, wymaga remontu,uporządkowania terenu i powinien pozostać jako obiekt Biblioteki. Teren Jordanka według naszych żon jest bardzo urokliwy, jest to miejsce gdzie nasze dzieci i jak widzimy dzieci z Jordanka czują się tu dobrze,bezpiecznie.
Nie pozwólmy by odebrano nam Jordanek, skrzyknijmy się, napiszmy petycję do władz, by zmieniły swoje plany wobec Jordanka i zastanowiły się nad zainwestowaniem w budynek istniejącej już Biblioteki. Ja i moi znajomi to 12 osoób, które chętnie podpiszą się pod petycją do władz.
NIE POZWÓLMY ZABRAC JORDANKA!

Igor, świetny pomysł z biblioteką.
O pomyśle przekształcenia biblioteki w obiekt "kulturalny" dla "mas" przedstawiałem p.prezydentowi Obłękowskiemu kilka lat temu. Jednakże "oni" mają własne pomysły i raczej nikogo nie słuchają. W tym problem.
Budynek ma świetną architekturę, piękny ogród, miejsce super. Jak nie po dobroci to .........
19-01-2011 08:52
Stańczyk Offline
Wielki Przyjaciel Władzy ;)

Liczba postów: 2,507
Reputacja: 9
Jordanek? To cztery (po podziale) fantastycznie położone działki pod nieruchomości. Biblioteka do likwidacji? Widocznie chętny i na tę nieruchomość również się znalazł.

"Rządzą nami ludzie, którzy - właściwie bez wyjątku - posługują się rynsztokowym językiem, bez zahamowań korzystają z materialnych przywilejów, załatwiają sobie bezkarność, knują na wpół mafijne spiski, kłamią." - prof. Ryszard Bugaj

http://www.kontrowersje.net
19-01-2011 13:55
AMBITNY
Niezarejestrowany

Czarnowidztwo
A może zobaczymy coś pozytywnego w działaniu pp. prezydentów
19-01-2011 14:55
Stańczyk Offline
Wielki Przyjaciel Władzy ;)

Liczba postów: 2,507
Reputacja: 9
Likwidacja Jordanka to stary temat sięgający 5-6 lat wstecz. Już wtedy był takie zakusy by go sprzedać. Ten pan, który dziś jest prezydentem Żyrardowa, obiecywał w kampanii 2006 że nie dopuści do jego likwidacji. Z biblioteką na Mostowej jest podobnie. Plany utworzenia jednej i likwidacji pozostałych, to pomysł (o ile się nie mylę) już tej ekipy. Kiedyś na Mostowej było przedszkole. Może chcą jej tam ponownie otworzyć

"Rządzą nami ludzie, którzy - właściwie bez wyjątku - posługują się rynsztokowym językiem, bez zahamowań korzystają z materialnych przywilejów, załatwiają sobie bezkarność, knują na wpół mafijne spiski, kłamią." - prof. Ryszard Bugaj

http://www.kontrowersje.net
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-01-2011 17:29 przez Stańczyk.)
19-01-2011 16:10
zbyszek Offline
Super użytkownik

Liczba postów: 4,670
Reputacja: 12
Pamiętam że wspominałeś coś o terenie pod zabudowę czy tak?
Wrzuć linki.

chyba to Kisiel kiedyś powiedział:
To, że żyjemy w koziej (nomem-omen) doopie, to już wszyscy wiemy, ale najgorsze, że się w niej urządzamy...."
19-01-2011 17:05
Odpowiedz