Infomacje forumowe
FORUM BĘDZIE DZIAŁAŁO DO KOŃCA ROKU, PÓŹNIEJ BĘDZIE WYŁĄCZONE I ZLIKWIDOWANE, POZOSTANIE CZAT POD ADRESEM:
https://client.chatwee.com/v2/popout/59c7d84fbd616de873be1cae

W sprawie wsparcia forum proszę o kontakt mailowy pod adresem zeeltom@gmail.com

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Organizacje pozarządowe w mieście i powiecie
Autor Wiadomość
Jakub Kamiński Offline
Ulubieniec gawiedzi

Ilość postów: 53
Reputacja: 0
Organizacje pozarządowe w mieście i powiecie
W naszym mieście od dwóch miesięcy odbywają się szkolenia dla organizacji pozarządowych z miasta i powiatu. Uczestniczą w niej osoby w kilku organizacji. W naszych dyskusjach podkreślane są różne problemy związane z funkcjonowaniem III sektora. Jest to m.in. niski stopień integracji różnych organizacji, słaba komunikacja i współpraca różnych organizacji, trudności z dotarciem do lokalnych społeczności i poznaniem ich potrzeb. Mam więc postulat do administratorów forum o utworzenie działu organizacje pozarządowe, gdzie podejmowane byłyby powyższe tematy.

Ciekaw jestem opinii innych. Czy ktoś z Was jest zaangażowany w działalność jakiego ngo's w mieście lub powiecie? Co sądzicie o takim dziale?
26-11-2010 11:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kan_gory
Niezarejestrowany

RE: Organizacje pozarządowe w mieście i powiecie
tylko undergrounde Wink
tak jak to śpiewał Tom Waits Smile
26-11-2010 12:48
Odpowiedz cytując ten post
Mars
Niezarejestrowany

(26-11-2010 11:43 )Jakub Kamiński napisał(a):  W naszym mieście od dwóch miesięcy odbywają się szkolenia dla organizacji pozarządowych z miasta i powiatu. Uczestniczą w niej osoby w kilku organizacji. W naszych dyskusjach podkreślane są różne problemy związane z funkcjonowaniem III sektora. Jest to m.in. niski stopień integracji różnych organizacji, słaba komunikacja i współpraca różnych organizacji, trudności z dotarciem do lokalnych społeczności i poznaniem ich potrzeb. Mam więc postulat do administratorów forum o utworzenie działu organizacje pozarządowe, gdzie podejmowane byłyby powyższe tematy.

Ciekaw jestem opinii innych. Czy ktoś z Was jest zaangażowany w działalność jakiego ngo's w mieście lub powiecie? Co sądzicie o takim dziale?
Sam nigdy do takowych nie należałem choć popieram ich istnienie. Kiedyś pokusiłem sie o wyszukanie takowych organizacji na naszym terenie i przyznam, że ilośc mnie bardzo zaskoczyła. Dodam jednak, że o istnieniu ogromnej części nawet nie słyszałem nigdy. Nie wspomne nawet o mojej wiedzy jako "szarego mieszkańca" na temat ich działalności czy współpracy. Czy te szkolenia są "zamknięte" tylko dla członków tych organizacji?
30-11-2010 20:15
Jakub Kamiński Offline
Ulubieniec gawiedzi

Ilość postów: 53
Reputacja: 0
Szkolenia były otwarte. Już jednak z tego co wiem się skończyły. Warto by było popracować nad projektami, które umożliwiłyby kolejne szkolenia. Do tego potrzebna jest jednak współpraca i wymiana doświadczeń. A tego niestety nie ma na chwilę obecną. Sądząc po ilości odpowiedzi na mój temat na forum mamy niewiele osób związanych z III sektorem.
30-11-2010 22:36
Mars
Niezarejestrowany

Osób związanych formalnie z III sektorem może nie ma zbyt wiele ale osób chcących zrobić coś więcej niż tylko siedzieć o komentować na tym forum jest dość sporo ;-)
Jakub, pewnie odzew będzie większy gdybyś napisał coś więcej o projekcie/projektach które były, są lub będą w planach. Lepiej rozmawiać/pisac o konkretach.
30-11-2010 22:46
bergerac Offline
Super użytkownik

Ilość postów: 3,990
Reputacja: 20
Kiedyś już taki dział istniał chyba na .pl i powodzeniem się cieszył promilowym.
Można z tego wnioskować że w naszym mieście nie ma prężnie działających organizacji pozarządowych Sad

Żyrardowski frustrat, zawistnik a do tego jeszcze moher.
Zdecydowane NIE dla spalarni niebezpiecznych odpadów medycznych. Żyrardów to nie miejsce na zwożenie i spalanie takich odpadów prawie z całego Mazowsza !
30-11-2010 23:46
Scarlet
Niezarejestrowany

O co chodzi??? Łopatologicznie proszę. Nic nie wiem i nie rozumiem Sad Jak mam się odnosić do czegoś jak nie rozumiem o czym wy piszecie Sad
30-11-2010 23:59
bergerac Offline
Super użytkownik

Zdecydowane NIE dla spalarni niebezpiecznych odpadów medycznych. Żyrardów to nie miejsce na zwożenie i spalanie takich odpadów prawie z całego Mazowsza !
01-12-2010 08:03
Andreas Offline
Super użytkownik

Ilość postów: 6,292
Reputacja: 23
(30-11-2010 23:46 )bergerac napisał(a):  Kiedyś już taki dział istniał chyba na .pl i powodzeniem się cieszył promilowym.
Można z tego wnioskować że w naszym mieście nie ma prężnie działających organizacji pozarządowych Sad

A pamiętasz, że dział ożywał zawsze, gdy trzeba było wyciągnąć rękę po 1 procent z podatków? Jakoś w ciągu roku niewiele się działo, ale w okresie rozliczania PITów nagle następował wysyp organizacji, które chętnie przytuliłyby ten procencik.Angry

"Dodaj jeszcze, że są i tacy którzy nie mogą głosować w naszym mieście, a mędrkuje taki, smętkuje, rozlicza, dyskutuje,obraża i jest fachowcem od wszystkiego.....a jak wiadomo wszystkim wokół- "fachowiec od wszystkiego jest fachowcem od niczego" Judyta
08-12-2010 07:38
elprincipito
Niezarejestrowany

Bo to jest tak...

Kasa jest... ale nie napiszę nic więcej, bo ktoś może wykorzystać MÓJ projekt i zgarnie tą kasę przedemną...

Ale ja nic nie zrobię, bo jakoś sił mi brak żeby zacząć lub skończyć - niepotrzebne skreślić - i w ten sposób proces wyciągania pieniędzy na NGO kuleje.

BTW słyszałem o stowarzyszeniu z pięknymi ideami... z 2 tyg. minęły. Jakieś kroki na przód?

Wink
08-12-2010 09:22
Andreas Offline
Super użytkownik

Ja tak, czy siak podatki płacić muszę i płacę. Jeśli jakaś organizacja chciałby, abym celowo wpisał ją jako odbiorcę tego jednego procenta to proszę o konkret – co robi, co zrobiła i wtedy pomyślę. Natomiast, jeśli ktoś raz w roku epatuje zdjęciem chorego piesaka, kotka czy świnki morskiej i przekonuje żeby mu dać kasę to dla mnie jest zupełnie niewiarygodny. Wolę w takim przypadku, by to państwo decydowało komu da pieniądze, które i tak mi odbiera.

"Dodaj jeszcze, że są i tacy którzy nie mogą głosować w naszym mieście, a mędrkuje taki, smętkuje, rozlicza, dyskutuje,obraża i jest fachowcem od wszystkiego.....a jak wiadomo wszystkim wokół- "fachowiec od wszystkiego jest fachowcem od niczego" Judyta
08-12-2010 13:09
bergerac Offline
Super użytkownik

To w tym roku ten 1% przekaż na:
http://www.uks3zyrardow.pl/
Kasa na pewno na marne nie pójdzie a więc naprawdę warto Smile

08-12-2010 14:23
Scarlet
Niezarejestrowany

bergerac- no i wreszcie się zgadzamy Smile TAK TAK TAK i jeszcze raz TAK !!! Smile
08-12-2010 16:39
AMBITNY
Niezarejestrowany

Podajcie kilka stowarzyszeń, które warte są jednego procenta
10-12-2010 08:38
Scarlet
Niezarejestrowany

Można 1 % przekazać dla Dziatwy ale o ile pamiętam za pośrednictwem TPD. Muszę odszukać informację z ubiegłego roku.
10-12-2010 11:53
teqton Offline
Dyrektor

Ilość postów: 6,696
Reputacja: 24
Ja z Euforią w tamtym roku przekazaliśmy 1 % naszego podatku dla http://www.klubgaja.pl/pomoc/ a konkretnie na akcję "Przeciwko transportowi żywych koni na rzeź" Smile Wiadomo dlaczego Smile

"Zawsze warto być człowiekiem, choć tak łatwo zejść na psy.... "
10-12-2010 12:45
Euforia Offline
Super użytkownik

Ilość postów: 1,676
Reputacja: 25
Co roku (na razie dwa razy) dostaję raport z przeprowadzonych akcji wraz z rozliczeniem jakie środki wydali i na co.

Patrzę w cieniu stoją buty
Widzę je jakby przez mgłę
Ooo...
Kto to, co to, kto powie co dziwnego dzieje się?
10-12-2010 13:22
Gość
Niezarejestrowany

(26-11-2010 11:43 )Jakub Kamiński napisał(a):  W naszym mieście od dwóch miesięcy odbywają się szkolenia dla organizacji pozarządowych z miasta i powiatu. Uczestniczą w niej osoby w kilku organizacji. W naszych dyskusjach podkreślane są różne problemy związane z funkcjonowaniem III sektora. Jest to m.in. niski stopień integracji różnych organizacji, słaba komunikacja i współpraca różnych organizacji, trudności z dotarciem do lokalnych społeczności i poznaniem ich potrzeb. Mam więc postulat do administratorów forum o utworzenie działu organizacje pozarządowe, gdzie podejmowane byłyby powyższe tematy.

Fundacja "Defensor" w Zyrardowie przy ul. Sienkiewicza 1B oraz Fundacja Obrony Praw Zwierzat "Defensor". Czy to ta sama Fundacja ? Prosza o pomoc finansowa oraz mieli zorganizowac wspolnie z Policja i Straza Miejska patrol broniacy i chroniacy zwierzeta.
Czy ktos wie cos na ten temat ? Jak narazie oficjalnym sponsorem tej fundacji jest Pan Mariusz Antolik z "A.M. AUTO" od wrzesnia ub. roku. Najwiekszym osiagnieciem (jak do tej pory) w zakresie pomocy zwierzetom bylo dokarmianie bezpanskich kotow w Radziwilowie.
Jeszcze jedno pytanie: jak rozpoznac bezpanskiego kota od panskiego kota ? Czy koty moga potwierdzic, ze zostaly nakarmione ?
25-02-2014 03:01
Gość
Niezarejestrowany

NO i mamy wyjaśnienie dotyczące bezpłatnego szkolenia dla członków NGO. Zbliża sie okres składania deklaracji podatkowych za 2013r.i jak widać jest wielu chętnych dla tego odpisu 1% Innymi słowy jest po staremu. W ciągu całego roku nie widać zbytnio poczynań NGO w mieście, a gdy jest możliwość pozyskania kasy od niezorientowanych w temacie,to się z takiej okazji korzysta.
26-02-2014 17:11
Andreas Offline
Super użytkownik

(26-02-2014 17:11 )Gość napisał(a):  W ciągu całego roku nie widać zbytnio poczynań NGO w mieście, a gdy jest możliwość pozyskania kasy od niezorientowanych w temacie,to się z takiej okazji korzysta.
Tak jest w całym kraju. Na szczęście ludzie też mają swój rozum i kierują ten 1% podatku na organizacje, które istotnie coś robią (poza uaktywnieniem się raz w roku w celu proszenia o kasę).

27-02-2014 07:22
Odpowiedz 

[-]
Szybka odpowiedź
Wiadomość
Wpisz tutaj swoją odpowiedź.

Potwierdzenie kodem
Potwierdzenie kodem
(wielkość znaków nie ma znaczenia)
Przepisz tekst z obrazka po lewej do poniższego pola tekstowego. Taki proces jest niezbędny, by zapobiec wysyłaniu wiadomości przez automaty.