Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
RADCA PRAWNY PROBLEM Z C+
Autor Wiadomość
EAGLES
Niezarejestrowany

RADCA PRAWNY PROBLEM Z C+
Szukam dobrego Radcy Prawnego lub osoby co miała podobny problem i podzieli się doświadczeniem.
Kiedyś miałem C+ i nie oddałem karty od dekodera gdy była takowa wymieniana. Umowa abonamentowa, automatycznie została rozwiązana . C+ wymyśliła sobie opłatę 300 zł kary za nie oddaną w terminie. Znalazłem ją chce oddać po 2 latach, ale teraz sprawą zajmuje się windykator SmileSmileSmile To tak w małym skrócieSmile
27-10-2010 08:50
Odpowiedz cytując ten post
Mars
Niezarejestrowany

RE: RADCA PRAWNY PROBLEM Z C+
(27-10-2010 08:50 )EAGLES napisał(a):  Szukam dobrego Radcy Prawnego lub osoby co miała podobny problem i podzieli się doświadczeniem.
Kiedyś miałem C+ i nie oddałem karty od dekodera gdy była takowa wymieniana. Umowa abonamentowa, automatycznie została rozwiązana . C+ wymyśliła sobie opłatę 300 zł kary za nie oddaną w terminie. Znalazłem ją chce oddać po 2 latach, ale teraz sprawą zajmuje się windykator SmileSmileSmile To tak w małym skrócieSmile

Nie wiem czy taka sprawa ją zainteresuje ale jest młoda, ambitna itd. więc na PW podeśle dane ;-)
27-10-2010 10:42
Gość
Niezarejestrowany

Wrzuć więcej danych. Skan umowy którą podpisałeś, skan pisma które dostałeś a odpowiedź otrzymasz.
Jak chcesz oficjalnie to więcej to będzie kosztowało niż te 3 stówki.
@boney
27-10-2010 10:52
Dalenka Offline
Gaduła

Liczba postów: 262
Reputacja: 6
Ja to bym najpierw sama próbowała pisać jakieś odwołania,prośby, że nie wiedziałeś,że coś tam...
Mi zawsze to pomagało i po kilku pismach, odwołaniach do odwołań odpuszczali.
27-10-2010 11:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mars
Niezarejestrowany

Jak windykator już łapy przykleił to już napewno jest więcej niż 300zł.
A umowę wklejać na forum? Nie wiem czy to dobry pomysł.
27-10-2010 11:50
Gość
Niezarejestrowany

Zamazuję się dane osobowe i śmiało bez żadnego ryzyka można takie rzeczy czynić.
Nikt Ci nie pomoże jeśli nie podasz mu niezbędnych informacji.
Strzelać oczywiście można może nastąpiło przedawnienie, może umowa nie była sporządzona zgodnie z prawem etc..
Tłumaczenie "nie wiedziałem" w przypadku firm windykacyjnych się nie sprawdza, oni z tego żyją.
@boney
P.S.
Jak już będę zarejestrowany to chętnie Ci pomogę ale bez przesłania skanów umowy i pisma jakie dostałeś raczej nie będę w stanie.
Co do zatrudniania dobrego Radcy Prawnego to raczej odradzam, no chyba że masz pewność że tej kary płacić nie powinieneś ale z tego co czytam to raczej jest odwrotnie.
27-10-2010 12:01
EAGLES
Niezarejestrowany

Dzięki , wstępnie znalazłem rozwiązanie w necie:

cytuję" W kwestii zapłaty kary umownej za opóźnienie w zwrocie karty może Pan spróbować powołać się na art. 385 z indeksem 3 pkt. 17) k.c.) zgodnie z którym za niewiążące uznaje się obciążenie konsumenta obow. zapłaty rażąco wygórowanej kary umownej. Proszę podkreślić, że z ta karta ma znikomą wartość dla operatora bo po rozwiązaniu umowy jest tylko kawałkiem tworzywa sztucznego, z którego już nie będzie się korzystać. Tym samym skoro sama karta przedstawia tak nikłą wartość to i poziom naruszenia interesu operatora w związku z opóźnieniem w jej zwrocie jest symboliczny. Przecież wraz z rozwiązaniem umowy sygnał został Panu odcięty a więc nawet z posiadaniem przez Pana tej karty nie wiąże się żadne ryzyko dla operatora.
Należy podkreślić, że operator w reg. przewidział tylko karę za opóźnienie w zwrocie karty. Zaznaczono wyraźnie, że jej zapłata, nie zwalnia z obow. zwrotu. Więc jeżeli Pan zdecyduje się jednak na zapłatę to proszę postarać się o oświadczenie, że operator nie żąda od Pana odszkodowania z tytułu utraty karty.
Proszę zawrzeć to w reklamacji i zaznaczyć, że do końca postępowania reklamacyjnego prosi Pan o to, żeby operator nie kontaktował się z Panem za pośrednictwem firmy windykacyjnej. Powinno poskutkować."

To podobny przypadek jak i wiele innych jak się okazuje związanych z C+
27-10-2010 12:27
bergerac Offline
Super użytkownik

Liczba postów: 4,014
Reputacja: 20
Kiedy dokładnie skończyła Ci się umowa, kiedy zapłaciłeś ostatni rachunek do cyfry?
Bardzo możliwe że nastąpiło już przedawnienie.
Dodam jeszcze że firma "Kruk" nie ma prawa ściągać wierzytelności w stosunku do osób fizycznych, jeśli ta osoba (dłuznik) nie wyrazi na to zgody. Wyraziłeś na to zgodę ?
Jednym słowem temat rzeka ale ja stawiam że jak nie będziesz chciał - to nie zapłacisz

Żyrardowski frustrat, zawistnik a do tego jeszcze moher.
Zdecydowane NIE dla spalarni niebezpiecznych odpadów medycznych. Żyrardów to nie miejsce na zwożenie i spalanie takich odpadów prawie z całego Mazowsza !
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-10-2010 23:44 przez bergerac.)
27-10-2010 23:35
eltom Online
Administrator

Liczba postów: 14,933
Reputacja: 29
Mnie po 10 latach zaczęła ścigać jakaś nowa firma windykacyjna. Te firmy liczą na to, że się ktoś wystraszy i zapłaci. U mnie chodziło o zwrot tunera. Dwa razy próbowałem go zwrócić, ale były problemy techniczne i w końcu powiedziałem im, że jeśli chcą zwrot tunera, to niech przyślą kuriera i niech sobie go odbierze. Ja nie mam czasu na latanie po różnych firmach, by zwrócić im tuner. Dwa razy próbowałem i nic z tego nie wyszło. Potrafili przywieźć go kurierem, gdy podpisywałem umowę, to niech go sobie kurierem odbiorą. Kruk się ode mnie odczepił, teraz jakiś inny "kruk" chce wyłudzić pieniądze. Termin przedawnienia już dawno upłynął. Jedynym rozwiązaniem w momencie podania sprawy do sądu i otrzymania takiego powiadomienia, jest skierowanie pisma do sądu o przedawnieniu sprawy. Trzeba to zrobić w terminie ustawowym (chyba dwa tygodnie) i sąd z automatu umarza taką sprawę. Odpowiednie wzory pisma są w internecie.
Swoją drogą dziwię się, że takie firmy znając obowiązujące przepisy, nadal próbują odzyskać nienależne już pieniądze.

[Obrazek: eltomek.jpg]
28-10-2010 04:49
EAGLES
Niezarejestrowany

Za dużo pisania, głównie chodziło mi o napisanie sprzeciwu do Sądu. Spoko już mam opiekę prawną po znajomości forumowejSmile
28-10-2010 09:24
Bercik Offline
Super użytkownik

Liczba postów: 1,021
Reputacja: 7
Jako, że uważam za zakładanie kolejnego tematu nie potrzebnie więc piszę tutaj. Czy macie dobrego i niedrogiego radcę prawnego w sprawach spadkowych?

Jeśli jesteś:pracowity jak pszczółka, silny jak niedźwiedź, harujesz jak wół, a do domu wracasz zmęczony jak pies, idź do weterynarza!!!
Prawdopodobnie jesteś osłem
03-04-2012 23:09
Odpowiedz