[-]
Ostatnio Dodane Obrazki
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[-]

Dofinansowanie na firmę z Urzędu Pracy lub Unii Europejskiej

#1

Dofinansowanie na firmę z Urzędu Pracy lub Unii Europejskiej

Witajcie może ktoś wie gdzie u nas w mieście się udać żeby dowiedzieć się o dofinansowanie z UE i UP na otworzenie własnego interesu. I może jest jakaś jednostka która może pomóc w pokierowaniu jak uzyskać dofinansowania.
Odpowiedz
#2

RE: Dofinansowanie na interes

Z tego co słyszałem, to na ten rok nie ma już środków.
Ale może źle słyszałem Wink
Odpowiedz
#3

RE: Dofinansowanie na interes

Udaj się do urzędy pracy. Jest tam komórka, która pomaga w zakładania własnej działalności. Należy najpierw się zarejestrować jako bezrobotny. Środków z UP, a raczej z UE przekazywanych przez UP może już na ten rok nie być. Proponuję również udanie się do centrum (?) wspierania przedsiębiorczości, które znajduje się w szarym budynku na Placu Jana Pawła II. Można tam uzuskać kilkdziesiąt tysięcy dofinansowania, ale uwaga...trzeba mieć odpowiednio spory wkład własny. Jeżeli zamierzasz otworzyć biznes, gdzie koszta idą w setkach tysięcy złotych to możesz sam bezpośrednio wnioskować do "oddziałów" UE o taką dotację.
wiara+nadzieja+miłość=szczęście...

wiem, że nic nie wiem...
Odpowiedz
#4

RE: Dofinansowanie na interes

Idź do urzędu pracySmile
Jeśli jesteś:pracowity jak pszczółka, silny jak niedźwiedź, harujesz jak wół, a do domu wracasz zmęczony jak pies, idź do weterynarza!!!
Prawdopodobnie jesteś osłem
Odpowiedz
#5

RE: Dofinansowanie na interes

A ja poradzę inaczej . Idź do Wydziału Działalności Gospodarczej do Pani Szcześniak. Ona Cię pokieruje i pomoże. Ta Pani pracuje w Urzędzie Miasta. Dziś po raz kolejny usłyszałam ,ze dzięki niej mój znajomy ma swoją firmę. Z tego co wiem ta pani współpracuje z Urzędem Pracy. Dałam ci drogę na skróty i życzę powodzenia.
Odpowiedz
#6

RE: Dofinansowanie na interes

(12.10.2010 21:35 )skarlet napisał(a): A ja poradzę inaczej . Idź do Wydziału Działalności Gospodarczej do Pani Szcześniak. Ona Cię pokieruje i pomoże. Ta Pani pracuje w Urzędzie Miasta. Dziś po raz kolejny usłyszałam ,ze dzięki niej mój znajomy ma swoją firmę. Z tego co wiem ta pani współpracuje z Urzędem Pracy. Dałam ci drogę na skróty i życzę powodzenia.

PopieramSmile Właściwa osoba na właściwym miejscu.
wiara+nadzieja+miłość=szczęście...

wiem, że nic nie wiem...
Odpowiedz
#7

RE: Dofinansowanie na interes

Dzięki za informacje
Odpowiedz
#8

RE: Dofinansowanie na interes

Tylko za żadne skarby nie składaj papierów teraz, a na początku przyszłego roku. Dziady przyznają Ci dotację, ale powiedzą że nie ma kasy i każą czekać do przyszłego roku, w tym czasie NIC NIE WOLNO CI ROBIĆ. Nie wolno założyć firmy, nie wolno pracować, nie wolno nic. A jeśli będziesz musiał na przykład do swojej działalności mieć lokal, to lokal musisz mieć już teraz wynajęty, bo nikt nie zgodzi Ci się przecież, że wynajmiesz lokal za pół roku. Więc na dzień dobry jesteś do tyłu. Wiem, bo sam zostałem tak nacięty.
Odpowiedz
#9

RE: Dofinansowanie na interes

Dlatego dałam namiar na panią Szcześniak bo mam 100% zaufania do tej kobiety. Doradzi najkorzystniej.
Odpowiedz
#10

RE: Dofinansowanie na interes

(13.10.2010 13:59 )Gość napisał(a): Tylko za żadne skarby nie składaj papierów teraz, a na początku przyszłego roku. Dziady przyznają Ci dotację, ale powiedzą że nie ma kasy i każą czekać do przyszłego roku, w tym czasie NIC NIE WOLNO CI ROBIĆ. Nie wolno założyć firmy, nie wolno pracować, nie wolno nic. A jeśli będziesz musiał na przykład do swojej działalności mieć lokal, to lokal musisz mieć już teraz wynajęty, bo nikt nie zgodzi Ci się przecież, że wynajmiesz lokal za pół roku. Więc na dzień dobry jesteś do tyłu. Wiem, bo sam zostałem tak nacięty.

A kiedy i gdzie składałeś wniosek?
Chodzi o miesiąc a nie dzień i godzine ;-)
Odpowiedz
#11

RE: Dofinansowanie na interes

Doszły mnie słuchy, że osoby które złożą wniosek w tym roku otrzymają pełną kwotę dofinansowania z PUP natomiast od nowego roku ma ona być znacznie pomniejszona (PODOBNO będzie to około 1/3 tj 6 tyś)
Najlepiej więc złożyć wniosek w grudniu lub pod koniec listopada... Proponuje jednak wywiedzieć się wszystkiego w PUP - o ile Panie będą tak miłe i Cię poinformują...
mkilnal - jeżeli uda Ci się w Żyrardowie lub okolicy znaleźć osobę, która opracowuje wnioski do PUP od podstaw i przygotowuje biznes plan to daj znać w tym temacie lub mi na PW. Ja osobiście nie znalazłam nikogo kto podjąłby się zrobienia biznes planu dla firmy, którą chce założyć. Możesz zawsze popytać w biurach rachunkowych. Pani z UM raczej nie wypełni Ci dokumentów, ale może coś podpowie
Życzę powodzenia ;-))
Z góry dzięki...
Odpowiedz
#12

RE: Dofinansowanie na interes

mam gdzieś rozliczenie i cały jakiś tam plan na 20000 pln tylko to było robione pod Małą przedsiębiorczość ( siedziba na Placu Jana Pawła II obok Domu kultury )
Odpowiedz
#13

RE: Dofinansowanie na interes

(14.10.2010 13:12 )hurtownik napisał(a): Doszły mnie słuchy, że osoby które złożą wniosek w tym roku otrzymają pełną kwotę dofinansowania z PUP natomiast od nowego roku ma ona być znacznie pomniejszona (PODOBNO będzie to około 1/3 tj 6 tyś)
Najlepiej więc złożyć wniosek w grudniu lub pod koniec listopada... Proponuje jednak wywiedzieć się wszystkiego w PUP - o ile Panie będą tak miłe i Cię poinformują...
mkilnal - jeżeli uda Ci się w Żyrardowie lub okolicy znaleźć osobę, która opracowuje wnioski do PUP od podstaw i przygotowuje biznes plan to daj znać w tym temacie lub mi na PW. Ja osobiście nie znalazłam nikogo kto podjąłby się zrobienia biznes planu dla firmy, którą chce założyć. Możesz zawsze popytać w biurach rachunkowych. Pani z UM raczej nie wypełni Ci dokumentów, ale może coś podpowie
Życzę powodzenia ;-))
Z góry dzięki...

Biznes plan w Żyrardowie nie jest porzebny. Nie ma tez niestety regulaminu przyznawania tej dotacji. Wypełnia sie tylko wniosek i nie jest zbyt skomplikowany choć rzeba sie do wypełnienia przygotować.
Nie chce zapeszać ale mogę podpowiedzieć jeśli jeszcze będzie czas na to.
Odpowiedz
#14

RE: Dofinansowanie na interes

Mars...piszesz o dotacji z UP? Jeśli tak to stwierdzenie, że biznes plan nie jest potrzebny należy usnać jako niesłuszne. Biznes plan jest podstawą do tego aby otrzymać dotację z UP.
wiara+nadzieja+miłość=szczęście...

wiem, że nic nie wiem...
Odpowiedz
#15

RE: Dofinansowanie na interes

(14.10.2010 23:52 )dr_niziołek napisał(a): Mars...piszesz o dotacji z UP? Jeśli tak to stwierdzenie, że biznes plan nie jest potrzebny należy usnać jako niesłuszne. Biznes plan jest podstawą do tego aby otrzymać dotację z UP.

W PUP w Żyrardowie? Też mnie to zdziwiło bo w okolicznych i nie tylko UP biznes plan jest podobno konieczny a w Żyrardowie nie ma nawet regulaminu przyznawania dotacji.
Odpowiedz
#16

RE: Dofinansowanie na interes

Mars niestety w PUP w Żyrardowie wymagają biznes planu tylko od niektórych (są to dodatkowe 4 punkty w ocenie wniosku- niekiedy decydujące).
Odpowiedz
#17

RE: Dofinansowanie na interes

(15.10.2010 09:02 )hurtownik napisał(a): Mars niestety w PUP w Żyrardowie wymagają biznes planu tylko od niektórych (są to dodatkowe 4 punkty w ocenie wniosku- niekiedy decydujące).
Osoba ubiegająca sie o dotacje musi byc zarejestrowana w PUP, nie może posiadać zaświadczenia o wpisie do ewidencji działaności gospodarczej.
Ja słyszałem tylko o wniosku + oświadczenie o pomocy "de minimis" + oświadczenie "żyranta" + informacja o siedzibie firmy (akt własności, zgoda właściciela itp.) gdzie będzie zarejestrowana + ewentualne możliwości współpracy + ksero dok. świadczących o kwalifikacjach do prowadzenia działalności _ ksero przyżeczenia koncesji jesli jest wymagana.
W poniedziałek postaram sie napisać coś więcej. Nie zajmuje sie tym zawodowo oczywiście ale coś mi sie ostatnio "obiło o uszy" ;-)
Odpowiedz
#18

RE: Dofinansowanie na interes

(14.10.2010 23:52 )dr_niziołek napisał(a): Mars...piszesz o dotacji z UP? Jeśli tak to stwierdzenie, że biznes plan nie jest potrzebny należy usnać jako niesłuszne. Biznes plan jest podstawą do tego aby otrzymać dotację z UP.

Dziś byłem w UP. Zapytałem wprost czy potrzebny jest biznesplan by otrzymać dotację.
Odpowiedź była jednoznaczna - nie, wystarczy wniosek. Trzeba jednak mieć poręczyciela SmileSmile
...człowiek człowiekowi wilkiem, a kiwi kiwi kiwi...
Odpowiedz
#19

RE: Dofinansowanie na interes

(15.10.2010 23:04 )pandazy napisał(a):
(14.10.2010 23:52 )dr_niziołek napisał(a): Mars...piszesz o dotacji z UP? Jeśli tak to stwierdzenie, że biznes plan nie jest potrzebny należy usnać jako niesłuszne. Biznes plan jest podstawą do tego aby otrzymać dotację z UP.

Dziś byłem w UP. Zapytałem wprost czy potrzebny jest biznesplan by otrzymać dotację.
Odpowiedź była jednoznaczna - nie, wystarczy wniosek. Trzeba jednak mieć poręczyciela SmileSmile

Wszystko sie zgadza ;-)
Odpowiedz
#20

RE: Dofinansowanie na interes

(14.10.2010 04:12 )Mars napisał(a): A kiedy i gdzie składałeś wniosek?
Chodzi o miesiąc a nie dzień i godzine ;-)

Składałem rok temu właśnie tak wrzesień/październik. Oczywiście miałem pecha, bo złożyłem 2 dni po komisji (nikt nie raczył mi wcześniej powiedzieć, bo bym złożył te 2 dni wcześniej) więc od razu wypadł miesiąc oczekiwania.
Kasę przyznali w pełnej kwocie, ale problem polega na tym, że trzeba im napisać dokładnie na co kasę przeznaczasz i to nie typu: towar, wyposażenie itp. ale Jak komputer to musisz podać konkretny model, jak drukarka to też. Nie wiem po co im to.
Kasy oczywiście nie było, ale wniosek przyjęli i przyznali, w tym momencie największa kupa jest, bo jak już wspomniałem nie możesz nic robić do czasu podpisania z nimi umowy. A umowę i kasę dostałem na początku roku, więc na dzień dobry 3 miesiące prawie za wynajem pustego lokalu musiałem bulić. Oczywiście ich nic nie obchodzi coś takie, a jakby chociaż pozwolili coś robić za własną kasę to już bym robił.
Odpowiedz
  

[-]
Korzyści z rejestracji!
Masz coś do dodania? Zaloguj się lub zarejestruj, aby odpowiedzieć. Czekamy na Ciebie! Rejestracja trwa mniej niż minutę i wymaga podania jedynie adresu email.


Nowe wpisy z tego działu muszą zostać zaakceptowane przez moderatora.
[-]
Szybka odpowiedź
 
Zaznacz pole wyboru znajdujące się poniżej. Ten proces pozwala chronić forum przed botami spamującymi.

[-]

Podobne wątki

Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  PGM Żyrardów - Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej 145 6 025 10.04.2024 21:27
Ostatni post: Szperacz
  Urząd Miasta Żyrardowa - informacje 440 14 999 27.03.2024 11:30
Ostatni post: Szperacz
Star Sanepid - Powiatowa Stacja Sanitarno Epidemiologiczna Szperacz 4 193 17.03.2024 16:21
Ostatni post: Szperacz
  OSP Żyrardów - Ochotnicza Straż Pożarna w powiecie żyrardowskim 63 2 882 16.03.2024 16:43
Ostatni post: Szperacz
Exclamation Rada seniorów miasta Żyrardowa - 11 osób ciało doradcze Prezydenta Szperacz 19 1 078 15.03.2024 15:33
Ostatni post: Szperacz
  Kradzieże paliwa na wyrwę - sukcesy Policji belin 2 54 14.03.2024 19:33
Ostatni post: Szperacz
  Łukasz Choiński [PIS] - były wiceprezydent Żyrardowa belin 2 409 11.03.2024 14:27
Ostatni post:
  Państwowa Straż Pożarna w Żyrardowie - PSP belin 22 1 289 27.02.2024 03:52
Ostatni post: Szperacz
  Miejska Biblioteka Publiczna w Żyrardowie - ul. Mostowa 1 oraz filie zbyszek 85 4 196 20.02.2024 22:23
Ostatni post: Szperacz
  Żyrardowska Karta Mieszkańca wdrożona kosztem 2,5 mln zł z Unii belin 37 1 969 19.02.2024 14:45
Ostatni post: Szperacz
Star Oświadczenia majątkowe radnych i urzędników Szperacz 1 238 18.02.2024 19:01
Ostatni post: Szperacz
Rainbow Lokalny Punktu Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem Szperacz 1 183 18.02.2024 14:30
Ostatni post: Szperacz
Exclamation Straż Miejska kontra Mieszkańcy Miasta - osięgnięcia i ich braki Stańczyk 1 169 26 653 15.02.2024 14:29
Ostatni post: Szperacz
  CUS - Centrum Usług Społecznych - nowa wersja MOPS z dodatkami belin 74 3 731 11.02.2024 08:35
Ostatni post: Szperacz
Star Remont Medyka przebudowa na mieszkania pod klucz - Społeczna Agencja Najmu Szperacz 16 556 06.02.2024 19:34
Ostatni post: Szperacz


[-]

Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości