[-]
Ostatnio Dodane Obrazki
Ankieta: Czy jesteś za płatnym parkowaniem w Żyrardowie
TAK płatne parkingi na ulicach i placach
NIE parkowanie ma pozostać bezpłatne
TYLKO na nowych dodatkowo wybudowanych parkingach
[Wyniki ankiety]   Uwaga: To jest publiczna ankieta, więc każdy może zobaczyć na co zagłosowano.
Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[-]

Strefy płatnego parkowania - parkometry w Żyrardowie - pomysł wraca...

RE: Strefy płatnego parkowania

Lukasz - to zostań prezydentem, weź czarodziejską różdżkę i zrób. KAsy brak, samochodów dużo, P+R musi powstać po remoncie torów z prawdziwego zdażenia na jakieś 1000 miejsc. Wiesz że niedługo PKP wprowadzi opłaty dworcowe? też nie wiedziałem...
itd... jak było 10 samochodów na krzyż w miescie to nikomu nie sniło się op strefach parkowania. Ale skoro taka mieścina jak KArtuzy może mieć strefę płatnego parkowania w centrum - a przykładów mogę mnożyć to i w Żyrardowie taka strefa może istnieć, byleby z pożytkiem dla miasta. Druga sprawa jest taka, ze jak by w tym kraju przestrzegano prawa to może to niebyłby tak drażniący temat, ale ze niektórzy nie rozumieją co to 10 min. to niestety frycowe będą płacić wszyscy.

Moim zdaniem możesz tutaj dużo argumentów podawać dlaczego nie, ale i tak przegrasz tą batalię, jeżeli w ekspertyzie wyjdzie, ze płatne parkowanie będzie dla miasta opłacalne.

Sądzę, ze argumentów za i przeciw było już sporo i reszta to strzępienie języka... możemy conajwyżej określić sensowne strefy parkowania. Dla mnie byłoby zasadne ograniczenie parkowania w dzień przy PKP odpowiednia odległość powinna być zachowana oraz w okolicach JPII - co do Nowego Światu itd. to już chyba jak inwestycje się zakończą to się dowiemy co i jak Smile

Teqton Wink Big Grin
Odpowiedz

RE: Strefy płatnego parkowania

Płatne parkowanie będzie dla miasta opłacalne. Tak myślę.
Kolejny raz zwracam się z pytaniem do forumowiczów bo nikt mi na to pytanie nie odpowiedział, a jedynie zostałem okrzyknięty krzykaczem.Oto ono : Do czego WAM jest po-trze- bna strefa płatnego parkowania w centrum miasta?
Odpowiedz

RE: Strefy płatnego parkowania

W celu zwiększenia wpływów do kasy miasta Wink
i żeby ludność w ciągu dnia tam nie robiła sobie parkingu - w okolicy wszystkie urzędy itp... przyjeżdżasz i odjeżdżasz zostawiając miejsce dla innych a nie rano do roboty i samochód cały dzień miejsce zajmuje...
I jeszcze raz - mieszkańcy z domów bez możliwości parkowania na podwórku lub garażu powinni otrzymać od UM mozliwość prakowania pod domem...
Odpowiedz

RE: Strefy płatnego parkowania

A co Ty "zwykły szary mieszkańcu Żyrardowa" będziesz miał z tych dodatkowych wpływów? Ktoś kto jeździ do roboty i tak zostawi Ci to miejsce na cały dzień i tak nie będziesz miał gdzie stanąć. Z taką różnicą, że będzie musiał za to zapłacić, bilety zaraz pójdą w górę bo będzie opłata dworcowa. Ciekawy jestem dlaczego wzorujemy się na innych Państwach tylko w kwestiach brania od obywatela? Może zacznijmy się wzorować na kwestiach związanych z dawaniem obywatelowi za to branie? Jak dotychczas mechanizm działa tylko w jedną stronę. Tam jak Kowalski wpłaca to Kowalski za te pieniądze ma super parking, super opiekę medyczną, super drogi, a tu Kowalski wrzuca do studni bez dna i to co wrzucił znika bezpowrotnie. W tym wypadku integruje się z Kowalskim i mówię, że mam dosyć ciągłego wrzucania, chciałbym wreszcie zobaczyć jakiś efekt. Tymczasem słyszę tylko o podwyżkach wszystkiego oprócz dochodów.

(16.09.2010 11:30 )teqton napisał(a): Gwarantuję ci Big Grin
Rozumem, że codziennie będziesz mnie podwoził na stację? Big Grin W sumie dobra myśl i miejsce parkingowe będzie wolne dla tych, którzy codziennie muszą coś przy stacji załatwiać Smile
Odpowiedz

RE: Strefy płatnego parkowania

Może i idzie, od stanowiskach menadżerskich w górę, które to na pewno nie mają średniej krajowej.
Odpowiedz

RE: Strefy płatnego parkowania

W mojej też, ale nawiązywałeś do średniej krajowej, która według mnie jest delikatnie mówiąc zawyżona, szczególnie na żyrardowskie warunki.
Odpowiedz

RE: Strefy płatnego parkowania

Jest. A studnia bez dna to moze i jest, ale wyremontowany dworzec ci się nie podoba, remont trasy z Łozi w Wawy to tez nic, Rewitalizacja miasta też nic, DEPTAK Wink też nic, przestań marudzić marudo Tongue

może czas na różowe okulary od czasu do czasu?
Odpowiedz

RE: Strefy płatnego parkowania

Zdobądź jeszcze informacje o średniej w Żyrardowie Smile W obliczu pomysłu wprowadzenia parkometrów Smile

Tak będzie jak zawsze, płacz i płać Smile
Odpowiedz

RE: Strefy płatnego parkowania

(16.09.2010 12:38 )elprincipito napisał(a): W celu zwiększenia wpływów do kasy miasta Wink
To może powinny być wyższe podatki od mieszkańców miasta?
(16.09.2010 12:38 )elprincipito napisał(a): i żeby ludność w ciągu dnia tam nie robiła sobie parkingu - w okolicy wszystkie urzędy itp... przyjeżdżasz i odjeżdżasz zostawiając miejsce dla innych a nie rano do roboty i samochód cały dzień miejsce zajmuje...
A dla czego nie? Przyjedź sobie rano i zoataw samochód nawet na tydzień. Nie przeszkadza mi to. Wyłazi wygodnictwo. Twoje, żeby nie było.
(16.09.2010 12:38 )elprincipito napisał(a): I jeszcze raz - mieszkańcy z domów bez możliwości parkowania na podwórku lub garażu powinni otrzymać od UM mozliwość prakowania pod domem...
A jakim to prawem dysponujesz moim podwórkiem. Może ja nie chcę trzymać samochodu, bo mi trawkę niszczy?
Kto miałby zdecydować o tym, czy mam gdzie trzymać samochód czy nie?
Wszystko sprowadza się do tego, że krzykaczom wygodnickim przeszkadza to, że muszą samochód zostawić sto metrów dalej, bo się pospało i nie ma gdzie zaparkować. Ot i cała prawda.
Parkometry..... proszę bardzo, ale wszędzie, w każdej uliczce.
Odpowiedz

RE: Strefy płatnego parkowania

Dobra! W każdej moze być Smile

Wygodnictwo - może i tak, ale dlaczego uważasz ze zostawianie sobie samochodu na cały dzień w miejscu, gdzie rotacja jest znacząca tym wygodnictwem i utrudnianiem życia innym nie jest?

Jak mam np. z Wiskitek przydreptać pod UM? i kręcić potem kółka po placu i okolicach żeby zaparkować? A no przepraszam... faktycznie jak jadę do UM to mogę przecież skręcić w Leszno i tam na 100% miejsce do parkowania znajdę Wink

Jeszcze ja jak ja - na rower wsiąde i przypedałuje ale np. osoby które mają problemy z chodzeniem a inwalidami nie są... itd itp...

Wytłumacz mi jak krowie na miedzy czemu parkometry są w/g ciebie be?

W czym będą ci przeszkadzać? Bo co nam - zwolennikom - się niepodoba mozna wyczytać...

Podatek od parkowania samochodów dla wszystkich mieszkańców - ciekawe...
Odpowiedz

RE: Strefy płatnego parkowania

Panowie, wydaje mi się, że nie rozumiecie idei stref płatnego parkowania. Na całym świecie i u nas też ma ona na celu wyłącznie ułatwiać załatwianie spraw w centrach miast. Rozumiem, ze przeciwnicy, będą używali ważkich argumentów, ale musicie tez zrozumieć, że czasy się zmieniają aut przybywa i jak dotąd nie wymyślono nic lepszego by zdyscyplinować kierowców niż strefy płatnego parkowania. Tym bardziej, że do miasta powiatowego przybywają mieszkańcy z całego powiatu, a także goście z poza by tu załatwiać swoje sprawy.
____________________________
"Nie ma czegoś takiego jak publiczne pieniądze. Jeżeli rząd mówi, że komuś coś 'da', to znaczy, że zabierze tobie, bo rząd nie ma żadnych własnych pieniędzy." - Margaret Thatcher
Odpowiedz

RE: Strefy płatnego parkowania

(17.09.2010 10:38 )elprincipito napisał(a): Jak mam np. z Wiskitek przydreptać pod UM? i kręcić potem kółka po placu i okolicach żeby zaparkować?
Poczytaj znaki przed UM. Tam jest wszystko napisane.
(17.09.2010 10:38 )elprincipito napisał(a): Jeszcze ja jak ja - na rower wsiąde i przypedałuje ale np. osoby które mają problemy z chodzeniem a inwalidami nie są... itd itp...
Znam kilku, co nie mają problemu ze zdrowiem, a inwalidami są. To tak na marginesie. Nie wiem co odpowiedzieć. Nie chce mi się doradzać co te osoby mogą zrobić. Myślę, że już zaczynasz wymyślać.
"– Tak mówicie? A gdyby tutaj staruszka przechodziła do domu starców, a tego domu wczoraj by jeszcze nie było, a dzisiaj już by był, to wy byście staruszkę przejechali, tak? A to być może wasza matka!
– Jak ja mogę przejechać matkę na szosie, jak moja matka siedzi z tyłu?"
Nieeee ta dyskusja prowadzi donikąd.
(17.09.2010 10:38 )elprincipito napisał(a): Wytłumacz mi jak krowie na miedzy czemu parkometry są w/g ciebie be?
W czym będą ci przeszkadzać? Bo co nam - zwolennikom - się niepodoba mozna wyczytać...
Nie są beee, bo ich nie ma. Jak będą (a pewnie kiedyś niestety będą) wtedy będą beee. Gdybyś czytał co pisałem wcześniej, to byś wiedział, Czytasz wybiórczo, a mi się nie chce kilka razy klepać tego samego.
(17.09.2010 10:38 )elprincipito napisał(a): Podatek od parkowania samochodów dla wszystkich mieszkańców - ciekawe...
Dysponowanie czyimiś pieniędzmi tak jakoś mniej boli, co? Smile Pozdrawiam. Kończę temat.
Odpowiedz

RE: Parkingi i parkometry.

Można zawrzeć zapis, że środki uzyskane z parkomatów będą przeznaczane w 100% na remonty dróg i chodników. Taki zapis jest w prawie niespotykany w Polsce. To, że jest niepopularny nie oznacza, że nie można go stosować.
wiara+nadzieja+miłość=szczęście...

wiem, że nic nie wiem...
Odpowiedz

RE: Parkingi i parkometry.

(08.10.2010 21:39 )dr_niziołek napisał(a): Można zawrzeć zapis, że środki uzyskane z parkomatów będą przeznaczane w 100% na remonty dróg i chodników.

A co niby taki zapis by zmienił?
Odpowiedz

RE: Parkingi i parkometry.

powinien uwzględniać również wymianę uszkodzonych parkomatów SmileSmile
...człowiek człowiekowi wilkiem, a kiwi kiwi kiwi...
Odpowiedz

RE: Parkingi i parkometry.

i leczenie mojej nerwicy
Odpowiedz

RE: Parkingi i parkometry.

(08.10.2010 23:40 )dr_niziołek napisał(a): To, że jest niepopularny nie oznacza, że nie można go stosować.

Ja nie napisałem, że jest niepopularny. Nigdzie nie ma takich zapisów i nikt go tutaj nie wprowadzi, bo podatki w Polsce są niecelowe.
Odpowiedz

RE: Parkingi i parkometry.

To nie podatek. Opłata miejska. Tak jak na targowisku miejskimWink
wiara+nadzieja+miłość=szczęście...

wiem, że nic nie wiem...
Odpowiedz

RE: Parkingi i parkometry.

(12.10.2010 21:23 )dr_niziołek napisał(a): To nie podatek. Opłata miejska. Tak jak na targowisku miejskimWink

I pobierać od wielkości samochodu Smile

A może tak jak we Francji. Od ilości "wydalanego" dwutlenku węgla do atmosfery?

Przypominam, że od 1 stycznia 2011 wszystkie nowe auta muszę spełniać normę emisjo spalin EURO 5.
No od wydalanego CO2 i wielkości i wagi kierowcy Smile Na parkometry zgodzę się, tylko żeby trochę więcej tych miejsc było o nie było tak, że ktoś staje na 2 miejscach, bo tak jakoś mu wyszło.
Oskubałem dzisiaj z piór, mojego anioła stróża
A każde pióro to mój grzech...
I każde z piór znamieniem tchórza
Znamieniem tchórza jest.

Czarny Kapelusz
Odpowiedz

RE: Parkingi i parkometry.

Za stanie na dwóch miejscach w obszarze parkowania płatnego to chyba nawet mandat można zaliczyćSmile

edyt literówka
wiara+nadzieja+miłość=szczęście...

wiem, że nic nie wiem...
Odpowiedz
  

[-]
Korzyści z rejestracji!
Masz coś do dodania? Zaloguj się lub zarejestruj, aby odpowiedzieć. Czekamy na Ciebie! Rejestracja trwa mniej niż minutę i wymaga podania jedynie adresu email.


Nowe wpisy z tego działu muszą zostać zaakceptowane przez moderatora.
[-]
Szybka odpowiedź
 
Zaznacz pole wyboru znajdujące się poniżej. Ten proces pozwala chronić forum przed botami spamującymi.

[-]

Podobne wątki

Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Star Przebudowa ulicy Szarych Szeregów Szperacz 4 169 12.04.2024 13:19
Ostatni post: Voj4k
  Park Seniora - Tężnia Solankowa eltom 26 1 720 11.04.2024 18:54
Ostatni post: Szperacz
  Koścół farny w stylu neogotyckim - parafia Matki Bożej Pocieszenia belin 50 2 930 11.04.2024 12:48
Ostatni post: Szperacz
  Dworzec kolejowy w Żyrardowie - wszystko na temat stacji PKP dr_niziołek 49 3 005 10.04.2024 21:27
Ostatni post: Szperacz
  Odkryty basen w Żyrardowie - nowy przy ul. Farbiarskiej BUDUJĄ W ZŁYM MIEJSCU teqton 21 1 876 10.04.2024 17:33
Ostatni post:
Exclamation Drewniany pomost - trasa spacerowa wzdłuż rzeki Pisi Gągoliny - kładka edukacyjna Szperacz 24 2 218 09.04.2024 22:52
Ostatni post: Szperacz
  Wycinka lasu. Stańczyk 76 2 334 30.03.2024 06:42
Ostatni post:
  Obwodnica Żyrardowa DK50 - budowa bieżące informacje i wypadki 1 371 34 610 25.03.2024 20:08
Ostatni post: Szperacz
  Wieża ciśnień w Żyrardowie teqton 14 994 16.03.2024 23:04
Ostatni post: Szperacz
  Komunikacja Miejska - linie autobusowe obsługiwane przez PKS Grodzisk Maz. matmi 300 12 447 09.03.2024 08:34
Ostatni post: Szperacz
Star Odsłonięcie Macewy Pamięci w Żyrardowie - YouTube Szperacz 2 124 24.02.2024 00:37
Ostatni post: belin
Star Budowa ulic Wrzosowej i Witosa - opis co będzie budowane Szperacz 5 471 23.02.2024 17:35
Ostatni post: Szperacz
  Budowa nowej hali sportowej przy Szkole nr 7 w Żyrardowie belin 4 264 14.02.2024 15:51
Ostatni post: belin
  Budowa ulicy Strażackiej belin 1 122 09.02.2024 01:29
Ostatni post: 0bcy
  Korek na Jaktorowskiej do wjazdu pod tunel - budowa wiaduktu lub pas do skrętu 70 4 284 08.02.2024 11:01
Ostatni post: belin


[-]

Użytkownicy przeglądający ten wątek:

3 gości