Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Szkoła nr 3
Autor Wiadomość
elprincipito
Niezarejestrowany

RE: Szkoła nr 3
I w tym cały szkopuł... bo mamy dwójkę niezadowolonych, którzy chyba najchętniej ucznia by ze szkoły wywalili, rodzicom nałożyli kuratora a dyrekcje z odpowiedzialnymi nauczycielami zakuli w dyby na JPII na 8 godzin... albo lepiej przed PKP... Wink

@ Andreas - to w końcu byłaby moja wina, ze ten nóż zabrał do szkoły czy dyrekcji Wink
04-10-2010 08:36
Odpowiedz cytując ten post
Bercik Offline
Super użytkownik

Liczba postów: 1,021
Reputacja: 7
Moim zdaniem robicie z igły widły...

Jeśli jesteś:pracowity jak pszczółka, silny jak niedźwiedź, harujesz jak wół, a do domu wracasz zmęczony jak pies, idź do weterynarza!!!
Prawdopodobnie jesteś osłem
04-10-2010 10:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Andreas Offline
Super użytkownik

Liczba postów: 6,292
Reputacja: 23
(04-10-2010 08:36 )elprincipito napisał(a):  [...] bo mamy dwójkę niezadowolonych, którzy chyba najchętniej ucznia by ze szkoły wywalili, rodzicom nałożyli kuratora a dyrekcje z odpowiedzialnymi nauczycielami zakuli w dyby na JPII na 8 godzin... albo lepiej przed PKP... Wink
Ale teraz to ja już nie wiem, czy bawimy się w czytanie w moich myślach, czy w coś innego? Wskaż mi proszę gdzie napisałem, że chciałbym, aby ucznia wywalili a nauczyciele zostali tak surowo ukarali. Pisz co chcesz, ale proszę nie wmawiaj mi tez, których nie postawiłem.

(04-10-2010 08:36 )elprincipito napisał(a):  @ Andreas - to w końcu byłaby moja wina, ze ten nóż zabrał do szkoły czy dyrekcji Wink
Wygłupiamy się, czy piszemy na serio? Jeśli na serio to obowiązujące przepisy prawa przewidują możliwość pociągnięcia rodziców i opiekunów do odpowiedzialności za brak należytej opieki nad dzieckiem, którego skutkiem było narażenie dziecka na niebezpieczeństwo. To, że nie dopilnowałeś dziecka a w efekcie tego dziecko wzięło sobie nóż teoretycznie podpada pod taką sytuację. W prawie istnieje coś takiego jak „brak należytej opieki”. Nie wiem, czy sąd uznałby omawiany przypadek za „brak należytej opieki”. Kodeks karny wskazuje odpowiedzialność karną sprawcy, na którym ciążył obowiązek opieki nad osobą narażoną na niebezpieczeństwo (chodzi tu między innymi o rodziców i opiekunów) a dostać za to można od 3 miesięcy do 5 lat.
Jeśli zamierzasz mieć do mnie pretensje, że takie są przepisy to mogę tylko bezradnie rozłożyć ręce. Cóż, jako rodzic odpowiadasz i tyle.

(04-10-2010 10:49 )Bercik napisał(a):  Moim zdaniem robicie z igły widły...
Po prostu sobie dyskutujemy. Od tego chyba jest forum dyskusyjne, prawda?Rolleyes

"Dodaj jeszcze, że są i tacy którzy nie mogą głosować w naszym mieście, a mędrkuje taki, smętkuje, rozlicza, dyskutuje,obraża i jest fachowcem od wszystkiego.....a jak wiadomo wszystkim wokół- "fachowiec od wszystkiego jest fachowcem od niczego" Judyta
04-10-2010 11:00
elprincipito
Niezarejestrowany

(04-10-2010 11:00 )Andreas napisał(a):  
(04-10-2010 08:36 )elprincipito napisał(a):  @ Andreas - to w końcu byłaby moja wina, ze ten nóż zabrał do szkoły czy dyrekcji Wink
Wygłupiamy się, czy piszemy na serio? Jeśli na serio to obowiązujące przepisy prawa przewidują możliwość pociągnięcia rodziców i opiekunów do odpowiedzialności za brak należytej opieki nad dzieckiem, którego skutkiem było narażenie dziecka na niebezpieczeństwo. To, że nie dopilnowałeś dziecka a w efekcie tego dziecko wzięło sobie nóż teoretycznie podpada pod taką sytuację. W prawie istnieje coś takiego jak „brak należytej opieki”. Nie wiem, czy sąd uznałby omawiany przypadek za „brak należytej opieki”. Kodeks karny wskazuje odpowiedzialność karną sprawcy, na którym ciążył obowiązek opieki nad osobą narażoną na niebezpieczeństwo (chodzi tu między innymi o rodziców i opiekunów) a dostać za to można od 3 miesięcy do 5 lat.
Jeśli zamierzasz mieć do mnie pretensje, że takie są przepisy to mogę tylko bezradnie rozłożyć ręce. Cóż, jako rodzic odpowiadasz i tyle.
Czyli została juz tylko Hurtownik, która myśli inaczej niż reszta Wink

Andreasie... od ostatnich 3 postów już jaja sobie robię...
Nadinterpretacja z posta wcześniejszego była celowa, gdyż później odpowiedziałeś to co powyżej, co raczej się mieści w tym co pisaliśmy wcześniej a z czym się nie zgadzałes na początku, ze za przyniesiony nóż do szkoły odpowiadają rodzice i Dyrekcja co mogła zrobiła...

Oczywiście może więcej, zawsze można więcej, ale jest też w prawie mowa o adekwatności kary... jest? Wink

P.S. Wink - uśmiech z oczkiem to chyba taki sygnał, że pół żartem pół serio Tongue - to jest drwina Tongue
04-10-2010 11:22
Andreas Offline
Super użytkownik

Liczba postów: 6,292
Reputacja: 23
Skoro przechodzimy do „uśmiechów z oczkiem” i robienia sobie jaj to je się wycofuję.
A tak na marginesie dużo do myślenia daje zdanie:
(04-10-2010 11:22 )elprincipito napisał(a):  Czyli została juz tylko Hurtownik, która myśli inaczej niż reszta Wink
Dążenie do jednomyślności to chyba motto tego forum. I też pozwolę sobie na „uśmiech z oczkiem”.Wink

"Dodaj jeszcze, że są i tacy którzy nie mogą głosować w naszym mieście, a mędrkuje taki, smętkuje, rozlicza, dyskutuje,obraża i jest fachowcem od wszystkiego.....a jak wiadomo wszystkim wokół- "fachowiec od wszystkiego jest fachowcem od niczego" Judyta
04-10-2010 11:38
Bercik Offline
Super użytkownik

Liczba postów: 1,021
Reputacja: 7
Ja rozumiem, że to forum dyskusyjne, ale dzieciak chciał poszpanować wśród kumpli, a tu afera, jakby co najmniej kałasznikowa przyniósł, albo maczetęBig Grin

Jeśli jesteś:pracowity jak pszczółka, silny jak niedźwiedź, harujesz jak wół, a do domu wracasz zmęczony jak pies, idź do weterynarza!!!
Prawdopodobnie jesteś osłem
04-10-2010 17:02
zico Offline
Super Moderator

Liczba postów: 3,590
Reputacja: 16
Ciekawe czy ci co tak teraz zabierają aktywnie głos nie zrobili nigdy nic głupiego będąc w wieku tego dzieciaka . Przecież szkoła tak jak napisał Teqton zadziałano prawidłowo. Czy każde z was "maca" kieszenie i teczki dzieciaków przed wyjściem do szkoły . Trochę realizmu a nie od razu 3 miesiące do 5 lat .

Wszyscy mi mówią, Janek przestań pić i rzuć palenie. Basica straszy, że jak nie przestanę, to odejdzie, lekarz straszy, jak nie przestanę, to szybko zejdę. Wszyscy dookoła nic tylko straszą, a człowiek jak ma silną wolę to i tak zapali i się napije. (Jan Himilsbach)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-10-2010 08:27 przez zico.)
05-10-2010 08:25
boney
Niezarejestrowany

Mnie też dziwi co poniektórych postawa ;(
Dochodzę do wniosku że żeby tych malkontentów zadowolić to pewnie nawet usunięcie ze szkoły tego "przestępcy" byłoby już zbyt mało karą.

Ciekawe dlaczego w temacie o dopalaczach już tak restrykcyjni nie są Sad
@hurtownik zrobiła z igły widły, a niektórzy temat podchwycili i brną w ten kanał chyba tylko żeby się do wcześniejszego wypisywania idiotyzmów nie przyznać Sad
05-10-2010 09:21
skarlet
Niezarejestrowany

Hurtownik ma w rodzinie 5 nauczycieli i dała wam temat do dyskusji.
Bardziej chyba pod kątem bezstresowego wychowania Smile Smile
05-10-2010 09:25
elprincipito
Niezarejestrowany

No zrobiła... a zadowolona przynajmniej z wyników... czy ma odmienne zdanie?
05-10-2010 09:45
Wioślarz
Niezarejestrowany

(05-10-2010 09:25 )skarlet napisał(a):  Hurtownik ma w rodzinie 5 nauczycieli
No to o co chodzi?
05-10-2010 13:37
Jancio Offline
Super użytkownik

Liczba postów: 4,399
Reputacja: 13
Chciał im dopiec a nie mógł wprost Big Grin

05-10-2010 13:43
skarlet
Niezarejestrowany

Nie lubi Janiszewskiego bo za dużo czasu poświęca innym młodym dziewczynom Smile
05-10-2010 16:17
dr_niziołek Offline
Super użytkownik

Liczba postów: 2,907
Reputacja: 10
(30-09-2010 14:37 )hurtownik napisał(a):  Czy ktoś mi odpowie może co dzieje się za murami Szkoły nr 3??
Mam właściwie dwa wątki:
1 - na zebraniu dowiedziałam się, że do szkoły gimnazjalista przyniósł nóż sprężynowy, którym bawił się z kolegą obok sklepiku. Nie zauważyła go żadna z dyżurujących nauczycielek. Nóż odebrała mu Pani dyrektor po skardze uczniów.... (po moim oburzeniu Pani dyrektor na zebraniu skwitowała krótko, że musiał ów chłopak nóż przynieść z domu). Nie uspokaja mnie to jednak ????? Czy ktoś z Was spotkał się z tematem noży, dopalaczy i wyłudzania pieniędzy od młodszych w tej szkole?? Porozmawiajcie ze swoimi pociechami.. Acha owy uczeń chodzi do szkoły nadal, a nóż zwrócono jego rodzicom (słowa Pani dyrektor).
2 - w klasie mojego syna bardzo często dzieci miewają krwotoki z nosa. Z tego co wiem z klasy, która ma zajęcia w tej samej sali również dzieci uskarżają się na bóle głowy i krwotoki. Ciekawi mnie dlaczego nikt nie zwrócił na to uwagi (może ściany są czymś pomalowane, może jest w sali coś toksycznego??). Po rozwinięciu tematu na zebraniu Pani dyrektor odesłała mnie do pediatry, a ja ją odsyłam do psychiatry??

Mam coraz większą ochotę na zmianę szkoły...

Czekam na Wasze komentarze.

Osobiście uważam, ze stwierdzenie, że dziecko coś przyniosło z domu jest bardzo ryzykowane. Nie zawsze dziecko wszystko przynosi ze swojego domu. Ma kolegów i koleżanki. Różne środowiska. W dzisiejszych czasach kupić nóż nie jest problemem. Niewątpliwie problemem jest to, że dyżurujące nauczycielki nie zauważyły, że ktoś się bawi nożem. Od tego są dużury nałożone obowiązkiem przez ustawę, aby reagować przy takich incydentach. A gdzie osoby obsługujące sklepik, gdzie szatniarki. Dobrze, że dzieci były na tyle odważne i same zadbały o bezpieczeństwo i poinformowały dyrekcję. Zastanawia czemu nie poinformowali nauczyciela dyżurującego? Może go wogóle nie było? Czy możę jest jakiś konflikt? Przyczyn może być wiele. Wyłudzenia, narkotyki, przemoc jest w każdej szkole. Nie da się tego w 100% wyeliminować. Potraktowałbym ten przypadek jako nader skrajny. Przecież nie słyszymy o tym, aby chocby raz w tygodniu kogoś w tej szkole złapano z bronią białą czy inną groźną w użyciu dla zdrowia ludzkiego. Szkoła zapewne wyniesie z tego wnioski, może tak daleko idące aby ukrać odpowiednie osoby tam zatrudnione.
Sprawa krwotoków z nosa może być bardzo rozległa. Sam chodząc do szkoły spotykałem się jak kolegom leciała krew z nosa. Mnie również to się zdarzało. Odsyłam do literatury związanej z burzą hormonalną i dojżewaniem człowieka. Oczywiście nie należy wykluczyć innych powodów. Jeżeli mamy wątpliwości można do szkoły wysłać sanepid, który odpowiednio zbada pomieszenia. Można również wysłać wniosek do kuratorium o kontrole pod tym względej danej szkoły. Nie należy wykluczyć, że w ścianach może być coś trującego co np. pod wpływem zimna/ciepła uwalnia swą "woń". Weźmy pod uwagę jeszcze jeden aspekt mianowicie zmęczenie dzieci. Od rana do wieczora w szkole, poźniej spotkania ze znajomymi i kładą się dzieciaki po północy spać aby rano wstać. Organizm osłabiony i efektem mogą być (nie muszą) objawy wymienione w cytowanym poście.

wiara+nadzieja+miłość=szczęście...

wiem, że nic nie wiem...
08-10-2010 20:20
Odpowiedz