[-]
Ostatnio Dodane Obrazki
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[-]

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Stanisława Staszica w Żyrardowie na Wschodzie

#61

RE: Szkoła nr 3

I w tym cały szkopuł... bo mamy dwójkę niezadowolonych, którzy chyba najchętniej ucznia by ze szkoły wywalili, rodzicom nałożyli kuratora a dyrekcje z odpowiedzialnymi nauczycielami zakuli w dyby na JPII na 8 godzin... albo lepiej przed PKP... Wink

@ Andreas - to w końcu byłaby moja wina, ze ten nóż zabrał do szkoły czy dyrekcji Wink
Odpowiedz
#62

RE: Szkoła nr 3

Moim zdaniem robicie z igły widły...
Jeśli jesteś:pracowity jak pszczółka, silny jak niedźwiedź, harujesz jak wół, a do domu wracasz zmęczony jak pies, idź do weterynarza!!!
Prawdopodobnie jesteś osłem
Odpowiedz
#63

RE: Szkoła nr 3

(04.10.2010 09:36 )elprincipito napisał(a): [...] bo mamy dwójkę niezadowolonych, którzy chyba najchętniej ucznia by ze szkoły wywalili, rodzicom nałożyli kuratora a dyrekcje z odpowiedzialnymi nauczycielami zakuli w dyby na JPII na 8 godzin... albo lepiej przed PKP... Wink
Ale teraz to ja już nie wiem, czy bawimy się w czytanie w moich myślach, czy w coś innego? Wskaż mi proszę gdzie napisałem, że chciałbym, aby ucznia wywalili a nauczyciele zostali tak surowo ukarali. Pisz co chcesz, ale proszę nie wmawiaj mi tez, których nie postawiłem.

(04.10.2010 09:36 )elprincipito napisał(a): @ Andreas - to w końcu byłaby moja wina, ze ten nóż zabrał do szkoły czy dyrekcji Wink
Wygłupiamy się, czy piszemy na serio? Jeśli na serio to obowiązujące przepisy prawa przewidują możliwość pociągnięcia rodziców i opiekunów do odpowiedzialności za brak należytej opieki nad dzieckiem, którego skutkiem było narażenie dziecka na niebezpieczeństwo. To, że nie dopilnowałeś dziecka a w efekcie tego dziecko wzięło sobie nóż teoretycznie podpada pod taką sytuację. W prawie istnieje coś takiego jak „brak należytej opieki”. Nie wiem, czy sąd uznałby omawiany przypadek za „brak należytej opieki”. Kodeks karny wskazuje odpowiedzialność karną sprawcy, na którym ciążył obowiązek opieki nad osobą narażoną na niebezpieczeństwo (chodzi tu między innymi o rodziców i opiekunów) a dostać za to można od 3 miesięcy do 5 lat.
Jeśli zamierzasz mieć do mnie pretensje, że takie są przepisy to mogę tylko bezradnie rozłożyć ręce. Cóż, jako rodzic odpowiadasz i tyle.

(04.10.2010 11:49 )Bercik napisał(a): Moim zdaniem robicie z igły widły...
Po prostu sobie dyskutujemy. Od tego chyba jest forum dyskusyjne, prawda?Rolleyes
"Dodaj jeszcze, że są i tacy którzy nie mogą głosować w naszym mieście, a mędrkuje taki, smętkuje, rozlicza, dyskutuje,obraża i jest fachowcem od wszystkiego.....a jak wiadomo wszystkim wokół- "fachowiec od wszystkiego jest fachowcem od niczego" Judyta
Odpowiedz
#64

RE: Szkoła nr 3

(04.10.2010 12:00 )Andreas napisał(a):
(04.10.2010 09:36 )elprincipito napisał(a): @ Andreas - to w końcu byłaby moja wina, ze ten nóż zabrał do szkoły czy dyrekcji Wink
Wygłupiamy się, czy piszemy na serio? Jeśli na serio to obowiązujące przepisy prawa przewidują możliwość pociągnięcia rodziców i opiekunów do odpowiedzialności za brak należytej opieki nad dzieckiem, którego skutkiem było narażenie dziecka na niebezpieczeństwo. To, że nie dopilnowałeś dziecka a w efekcie tego dziecko wzięło sobie nóż teoretycznie podpada pod taką sytuację. W prawie istnieje coś takiego jak „brak należytej opieki”. Nie wiem, czy sąd uznałby omawiany przypadek za „brak należytej opieki”. Kodeks karny wskazuje odpowiedzialność karną sprawcy, na którym ciążył obowiązek opieki nad osobą narażoną na niebezpieczeństwo (chodzi tu między innymi o rodziców i opiekunów) a dostać za to można od 3 miesięcy do 5 lat.
Jeśli zamierzasz mieć do mnie pretensje, że takie są przepisy to mogę tylko bezradnie rozłożyć ręce. Cóż, jako rodzic odpowiadasz i tyle.
Czyli została juz tylko Hurtownik, która myśli inaczej niż reszta Wink

Andreasie... od ostatnich 3 postów już jaja sobie robię...
Nadinterpretacja z posta wcześniejszego była celowa, gdyż później odpowiedziałeś to co powyżej, co raczej się mieści w tym co pisaliśmy wcześniej a z czym się nie zgadzałes na początku, ze za przyniesiony nóż do szkoły odpowiadają rodzice i Dyrekcja co mogła zrobiła...

Oczywiście może więcej, zawsze można więcej, ale jest też w prawie mowa o adekwatności kary... jest? Wink

P.S. Wink - uśmiech z oczkiem to chyba taki sygnał, że pół żartem pół serio Tongue - to jest drwina Tongue
Odpowiedz
#65

RE: Szkoła nr 3

Skoro przechodzimy do „uśmiechów z oczkiem” i robienia sobie jaj to je się wycofuję.
A tak na marginesie dużo do myślenia daje zdanie:
(04.10.2010 12:22 )elprincipito napisał(a): Czyli została juz tylko Hurtownik, która myśli inaczej niż reszta Wink
Dążenie do jednomyślności to chyba motto tego forum. I też pozwolę sobie na „uśmiech z oczkiem”.Wink
"Dodaj jeszcze, że są i tacy którzy nie mogą głosować w naszym mieście, a mędrkuje taki, smętkuje, rozlicza, dyskutuje,obraża i jest fachowcem od wszystkiego.....a jak wiadomo wszystkim wokół- "fachowiec od wszystkiego jest fachowcem od niczego" Judyta
Odpowiedz
#66

RE: Szkoła nr 3

Ja rozumiem, że to forum dyskusyjne, ale dzieciak chciał poszpanować wśród kumpli, a tu afera, jakby co najmniej kałasznikowa przyniósł, albo maczetęBig Grin
Jeśli jesteś:pracowity jak pszczółka, silny jak niedźwiedź, harujesz jak wół, a do domu wracasz zmęczony jak pies, idź do weterynarza!!!
Prawdopodobnie jesteś osłem
Odpowiedz
#67

RE: Szkoła nr 3

Ciekawe czy ci co tak teraz zabierają aktywnie głos nie zrobili nigdy nic głupiego będąc w wieku tego dzieciaka . Przecież szkoła tak jak napisał Teqton zadziałano prawidłowo. Czy każde z was "maca" kieszenie i teczki dzieciaków przed wyjściem do szkoły . Trochę realizmu a nie od razu 3 miesiące do 5 lat .
Odpowiedz
#68

RE: Szkoła nr 3

Mnie też dziwi co poniektórych postawa ;(
Dochodzę do wniosku że żeby tych malkontentów zadowolić to pewnie nawet usunięcie ze szkoły tego "przestępcy" byłoby już zbyt mało karą.

Ciekawe dlaczego w temacie o dopalaczach już tak restrykcyjni nie są Sad
@hurtownik zrobiła z igły widły, a niektórzy temat podchwycili i brną w ten kanał chyba tylko żeby się do wcześniejszego wypisywania idiotyzmów nie przyznać Sad
Odpowiedz
#69

RE: Szkoła nr 3

Hurtownik ma w rodzinie 5 nauczycieli i dała wam temat do dyskusji.
Bardziej chyba pod kątem bezstresowego wychowania Smile Smile
Odpowiedz
#70

RE: Szkoła nr 3

No zrobiła... a zadowolona przynajmniej z wyników... czy ma odmienne zdanie?
Odpowiedz
#71

RE: Szkoła nr 3

(05.10.2010 10:25 )skarlet napisał(a): Hurtownik ma w rodzinie 5 nauczycieli
No to o co chodzi?
Odpowiedz
#72

RE: Szkoła nr 3

Chciał im dopiec a nie mógł wprost Big Grin
____________________________
"Nie ma czegoś takiego jak publiczne pieniądze. Jeżeli rząd mówi, że komuś coś 'da', to znaczy, że zabierze tobie, bo rząd nie ma żadnych własnych pieniędzy." - Margaret Thatcher
Odpowiedz
#73

RE: Szkoła nr 3

Nie lubi Janiszewskiego bo za dużo czasu poświęca innym młodym dziewczynom Smile
Odpowiedz
#74

RE: Szkoła nr 3

(30.09.2010 15:37 )hurtownik napisał(a): Czy ktoś mi odpowie może co dzieje się za murami Szkoły nr 3??
Mam właściwie dwa wątki:
1 - na zebraniu dowiedziałam się, że do szkoły gimnazjalista przyniósł nóż sprężynowy, którym bawił się z kolegą obok sklepiku. Nie zauważyła go żadna z dyżurujących nauczycielek. Nóż odebrała mu Pani dyrektor po skardze uczniów.... (po moim oburzeniu Pani dyrektor na zebraniu skwitowała krótko, że musiał ów chłopak nóż przynieść z domu). Nie uspokaja mnie to jednak ????? Czy ktoś z Was spotkał się z tematem noży, dopalaczy i wyłudzania pieniędzy od młodszych w tej szkole?? Porozmawiajcie ze swoimi pociechami.. Acha owy uczeń chodzi do szkoły nadal, a nóż zwrócono jego rodzicom (słowa Pani dyrektor).
2 - w klasie mojego syna bardzo często dzieci miewają krwotoki z nosa. Z tego co wiem z klasy, która ma zajęcia w tej samej sali również dzieci uskarżają się na bóle głowy i krwotoki. Ciekawi mnie dlaczego nikt nie zwrócił na to uwagi (może ściany są czymś pomalowane, może jest w sali coś toksycznego??). Po rozwinięciu tematu na zebraniu Pani dyrektor odesłała mnie do pediatry, a ja ją odsyłam do psychiatry??

Mam coraz większą ochotę na zmianę szkoły...

Czekam na Wasze komentarze.

Osobiście uważam, ze stwierdzenie, że dziecko coś przyniosło z domu jest bardzo ryzykowane. Nie zawsze dziecko wszystko przynosi ze swojego domu. Ma kolegów i koleżanki. Różne środowiska. W dzisiejszych czasach kupić nóż nie jest problemem. Niewątpliwie problemem jest to, że dyżurujące nauczycielki nie zauważyły, że ktoś się bawi nożem. Od tego są dużury nałożone obowiązkiem przez ustawę, aby reagować przy takich incydentach. A gdzie osoby obsługujące sklepik, gdzie szatniarki. Dobrze, że dzieci były na tyle odważne i same zadbały o bezpieczeństwo i poinformowały dyrekcję. Zastanawia czemu nie poinformowali nauczyciela dyżurującego? Może go wogóle nie było? Czy możę jest jakiś konflikt? Przyczyn może być wiele. Wyłudzenia, narkotyki, przemoc jest w każdej szkole. Nie da się tego w 100% wyeliminować. Potraktowałbym ten przypadek jako nader skrajny. Przecież nie słyszymy o tym, aby chocby raz w tygodniu kogoś w tej szkole złapano z bronią białą czy inną groźną w użyciu dla zdrowia ludzkiego. Szkoła zapewne wyniesie z tego wnioski, może tak daleko idące aby ukrać odpowiednie osoby tam zatrudnione.
Sprawa krwotoków z nosa może być bardzo rozległa. Sam chodząc do szkoły spotykałem się jak kolegom leciała krew z nosa. Mnie również to się zdarzało. Odsyłam do literatury związanej z burzą hormonalną i dojżewaniem człowieka. Oczywiście nie należy wykluczyć innych powodów. Jeżeli mamy wątpliwości można do szkoły wysłać sanepid, który odpowiednio zbada pomieszenia. Można również wysłać wniosek do kuratorium o kontrole pod tym względej danej szkoły. Nie należy wykluczyć, że w ścianach może być coś trującego co np. pod wpływem zimna/ciepła uwalnia swą "woń". Weźmy pod uwagę jeszcze jeden aspekt mianowicie zmęczenie dzieci. Od rana do wieczora w szkole, poźniej spotkania ze znajomymi i kładą się dzieciaki po północy spać aby rano wstać. Organizm osłabiony i efektem mogą być (nie muszą) objawy wymienione w cytowanym poście.
wiara+nadzieja+miłość=szczęście...

wiem, że nic nie wiem...
Odpowiedz
#75

Żyrardowianie laureatami konkursu plastycznego w Grodzisku Maz.

Publiczne Ognisko Plastyczne im Jana Skotnickiego w Grodzisku Maz. ogłosiło wyniki konkursu "Ja i Natura".

Wśród laureatów jest kilku młodych żyrardowian ze Szkoły Podstawowej nr 3 - gratulujemy. Tutaj informacja.
Odpowiedz
#76

RE: Szkoła Podstawowa nr 3

Szkoła Podstawowa nr 3 zaktualizowała listę wychowawców na 2020 rok. https://zyrsp3.edupage.org/text/?text=text/text3&subpage=1

To podejście do RODO - srodo bardzo mi się podoba.
Demokracja to władztwo intrygantów, wybieranych przez głupców. © Stanisław Lem, Opowieści o pilocie Pirxie
Czemu elektronika w sklepach tak drogo? Polska to nie Ameryka - za socjalizm trzeba płacić!

Moja fotowoltaika na żywo
Odpowiedz
#77

RE: Szkoła Podstawowa nr 3

Stara informacja, ale nie było więc wstawiam:

Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 3 w Żyrardowie 19 września 2020 r. została powiadomiona przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Żyrardowie, że u jednegowspółpracownika Szkoły ujawniono pozytywny wynik testu na koronawirusa. O zaistniałej sytuacji Dyrektor Szkoły powiadomiła organ prowadzący oraz niezwłocznie podjęła działania - zgodnie z przyjętymi w tej jednostce oświatowej procedurami - oraz w uzgodnieniu i według ścisłych wytycznych żyrardowskiego Sanepidu.

Wszystkie osoby, które miały kontakt bezpośredni z osobą zakażoną, zostały poinformowane o tym fakcie i zgłoszone do Sanepidu. Osoby te będą przebywać na kwarantannie.

Wszystkie podjęte działania są środkami zapobiegawczymi, natomiast sytuacja cały czas jest monitorowana. Prosimy o zachowanie spokoju. Szkoła pracuje w trybie stacjonarnym. Ponawiamy prośbę, aby zadbać oto, żeby dzieci przychodziły do szkoły zdrowe i zabezpieczone w maseczki.

Szkoła stosuje się do wytycznych GIS, MZ i MEN.

https://zyrsp3.edupage.org/news/
Demokracja to władztwo intrygantów, wybieranych przez głupców. © Stanisław Lem, Opowieści o pilocie Pirxie
Czemu elektronika w sklepach tak drogo? Polska to nie Ameryka - za socjalizm trzeba płacić!

Moja fotowoltaika na żywo
Odpowiedz
#78
Exclamation 

Nabór do klasy sportowej Szkoły Podstawowej nr 3

Harmonogram (terminy składania dokumentów i próby sprawnościowej) pod linkiem: https://www.zyrardow.pl/rekrutacja-do-sz...2021-2022/ Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej szkoły www. zyrsp3.edupage.org oraz pod numerami telefonów: Szkoła Podstawowa Nr 3 Tel. 0 46/ 855 35 45 Uczniowski Klub Sportowy Trójka Żyrardów Robert Janiszewski – tel. 501 605 509


Artykuł Razem dla zdrowia dzieci postawmy na sport! pochodzi z serwisu Portal Urzędu Miasta Żyrardowa.

Odpowiedz
#79
Rainbow 

Rekrutacja 2021/2022 | Szkoła Podstawowa Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi

Konto BS Wiskitki, Rada Rodziców przy ZSP3 w Żyrardowie 71 9304 0002 0000 0954 2000 0010 z dopiskiem: imię i nazwisko ucznia, klasa.



https://zyrsp3.edupage.org/a/rekrutacja-20212022
Odpowiedz
#80
Big Grin 

Rekrutacja 2021/2022 | Szkoła Podstawowa Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi

Rekrutacja 2021/2022 | Szkoła Podstawowa Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Stan

Kontakty. Szkoła Podstawowa Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Stanisława Staszica w Żyrardowie. zsp3@zyrardow.pl. Sekretariat ...

https://zyrsp3.edupage.org/a/rekrutacja-20212022-1
Odpowiedz
  

[-]
Korzyści z rejestracji!
Masz coś do dodania? Zaloguj się lub zarejestruj, aby odpowiedzieć. Czekamy na Ciebie! Rejestracja trwa mniej niż minutę i wymaga podania jedynie adresu email.


Nowe wpisy z tego działu muszą zostać zaakceptowane przez moderatora.
[-]
Szybka odpowiedź
 
Zaznacz pole wyboru znajdujące się poniżej. Ten proces pozwala chronić forum przed botami spamującymi.

[-]

Podobne wątki

Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Liceum Ogólnokszałcące im. St. Żeromskiego - czerwoniak Marcin Rosiński 38 2 025 27.03.2024 02:44
Ostatni post: Szperacz
  Elektryk - Zespół Szkół Nr 1 w Żyrardowie Goldak 58 3 062 22.03.2024 14:38
Ostatni post: Szperacz
Star Międzyszkolne powiatowe zawody w piłce ręcznej Żyrardów 2024. - YouTube Szperacz 0 81 19.03.2024 06:11
Ostatni post: Szperacz
  Szkoła Muzyczna w Żyrardowie belin 9 522 17.03.2024 22:08
Ostatni post: Szperacz
Information II Międzyszkolny Powiatowy Konkurs Recytatorski „Rymem zaczarowany” Szperacz 1 173 25.02.2024 17:12
Ostatni post: Szperacz
Star Miejskie Przedszkole nr 8 ul. Nietrzebki Szperacz 2 102 24.02.2024 17:40
Ostatni post:
Star KONKURS RECYTATORSKI / WARSZAWSKA SYRENKA w Żyrardowie Szperacz 0 81 21.02.2024 09:18
Ostatni post: Szperacz
Star Kids Fitness Club Żyrardów Szperacz 0 70 20.02.2024 20:18
Ostatni post: Szperacz
  Występ Cyrku w Żyrardowie - Namiot ul. Skrowaczewskiego -wątek zbiorczy różne cyrki belin 12 749 18.02.2024 19:01
Ostatni post: Szperacz
Information Liceum Ogólnokształcące im. Czesława Tańskiego w Puszczy Mariańskiej Szperacz 4 359 03.02.2024 04:48
Ostatni post: Szperacz
Star Podwyżki dla nauczycieli Szperacz 0 82 01.02.2024 00:12
Ostatni post: Szperacz
  Samobójstwo 13-to letniej dziewczyny w Żyrardowie - pogrzeb w Dzień Dziecka o 12:00 edywaw3290 39 5 093 27.01.2024 14:37
Ostatni post:
Star Studniówka - bal maturalny - relacja Szperacz 3 149 14.01.2024 01:55
Ostatni post: Szperacz
  Zima w Mieście - atrakcje dla dzieci w czasie ferii organizowane przez Miasto 16 866 31.12.2023 10:38
Ostatni post: belin
  Zyrardowskie dzieci z grup wysokiego ryzyka 287 6 836 30.12.2023 12:47
Ostatni post: belin


[-]

Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości