[-]
Ostatnio Dodane Obrazki
Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[-]

Dyżury Aptek w Żyrardowie - jak znaleźć czynną aptekę

#1

Dyżury Aptek w Żyrardowie - jak znaleźć czynną aptekę

Czasem bywa tak, że - w taki dzień jak dziś - zmuszony jesteś udać się do apteki. Wiadomo, jedna z nich powinna być otwarta pełniąc całodobowy dyżur. No tak, ale co zrobić gdy w najbliższej aptece, w której sprawdzałem która ma dziś dyżur, po przybyciu na miejsce zastałem ją zamkniętą? Sprawdzam dalej, która wg. tej zamkniętej powinna być otwarta. Udaję się tam, i co zastaję? Zamknięte. Zły dzwonię do domu. Na jednym z żyrardowskich portali jest informacja. Udaję się pod wskazany przez domowników adres. I co widzę? Zamknięte! Sprawdzam kolejną informację. Ta, na szczęście, jest już prawidłowa. Gdyby ktoś z Was nagle potrzebował kupić dziś lekarstwo czy plaster, to informuję, że apteka pełniąca dziś dyżur otwarta jest przy 1 Maja 50 - vis a vis UM.

PS:Jak trafnie nazwać tę apteczną dezinformację? Może apteburdel..?


"Rządzą nami ludzie, którzy - właściwie bez wyjątku - posługują się rynsztokowym językiem, bez zahamowań korzystają z materialnych przywilejów, załatwiają sobie bezkarność, knują na wpół mafijne spiski, kłamią." - prof. Ryszard Bugaj

www.kontrowersje.net
Odpowiedz
#2

RE: Apteburdel

I tu się z tobą zgadzam. Żeby było ciekawiej wystarczy, ze lekarz na recepcie nie napisze ile sztuk tabletek na serce przepisuje i za cholerę ci nie wydadzą choć byś za chwilę miał paść na zawał.Mało tego -skończyły mi się paski do glukometru które na receptę kosztują ok 1 zł ,prywatnie ponad 50 zł. Zdarzyło mi się, że paski skończyły się w sobotę wieczorem i za cholerę nigdzie mi nie sprzedali. Ani się tego nie łyka, ani nie wstrzykuje , ale dawka insuliny jest zależna od poziomu cukru. Tłumaczysz że są ci niezbędne a ona nie bo nie.
Aptek ci u nas dostatek, ale nie są zainteresowane klientem. Widocznie nieźle im się wiedzie skoro nie chcą zarabiać.
Odpowiedz
#3

RE: Apteburdel

(15.08.2010 19:53 )skarlet napisał(a): (...) lekarz na recepcie nie napisze ile sztuk tabletek na serce przepisuje i za cholerę ci nie wydadzą choć byś za chwilę miał paść na zawał.(...) Zdarzyło mi się, że paski skończyły się w sobotę wieczorem i za cholerę nigdzie mi nie sprzedali.
W pierwszym przypadku to raczej wina lekarza i to jego nalezy przypilnować skoro wiesz, że sa takie problemy w aptekach.
A w drugim? Wiem, że to jest problem jak sie skończą, ale chyba widzisz że już zostało kilka i wypadałoby sie udac do lekarza po recepte a nie zostawiać wszytko na ostatnią chwile i jechac po aptekarzach.
Odpowiedz
#4

RE: Apteburdel

"Jadę po aptekach" bo daję im zamiast złotówki 50 złotych i tyle samo kosztuje mnie wizyta u diabetologa plus stracony czas. Poza tym we Władysławowie sprzedali mi insulinę bez recepty jak oświadczyłam ,że moja lodówka samochodowa zamiast chłodzić zaczęła grzać. Przesłałam receptę i podziękowanie pocztą po powrocie do domu. To jest normalne działanie ,a nie zabawa w pierdoły.
Odpowiedz
#5

RE: Apteburdel

Od razu mówie, ze nie znam sie na cukrzycy, ale chyba jako osoba "doświadczona" potrafisz przewidzieć na ile starczy Ci pasków i odpowiednio wcześniej zareagować, dlatego płacisz 50zł a nie 1zł, . We Władysławowie to była chyba inna sytuacja urlop, daleko do swojego lekarza, awaria lodówki, itp.
Odpowiedz
#6

RE: Apteburdel

Nie zrozumiałeś mnie. Ja chciałam zapłacić te pięć dych i mieć spokój, ale magister nie sprzedała. Mniejsza o cholerne paski. Ważne jest to co pisze Stańczyk. Problem jest bo miał prawo się zdrowo zapienić. Często zjeździsz całe miasto żeby znaleźć czynną aptekę.
Powinno być inaczej. Są upały ludzie częściej potrzebują leków, a jak ci dziecko zachoruje w nocy i ganiasz od apteki do apteki.
Kiedyś aptek było mniej i informacje były która apteka ma dyżur. Czy to takie trudne?
Odpowiedz
#7

RE: Apteburdel

No to inna sprawa, przepraszam. Zwracam honor.
Ostatnio też miałem podobną sytuacje, potrzebna apteka i pierwsze co to google>dyżury aptek Żyrardów, odsyła mnie do oficjalnej strony miasta, a tam info, że czynna apteka w Kauflandzie, co sie okazało? W okienku kartka, ze dyżur pełni apteka na 1-go maja 43 (Carrefour). Ostatni raz zaufałem tej stronie, zawsze dzowniłem na 999 i tam za każdym razem dostawałem dobre informacje.
Odpowiedz
#8

RE: Apteburdel

Ja niestety pogotowiu też nie ufam... Zachorowało mnie się kiedyś w sobotę wieczorkiem, idę na nocną pomoc, dostaję receptę i grzecznie pytam o dyżur apteki, pan doktor ("i asysta") wielce oburzony podniosłym tonem informuje mnie, że nie wie i nie jest od tego aby mnie o tym informować. Powiedział, że mam sobie iść do pierwszej lepszej apteki i sprawdzić- tu dodam, iż z temperaturą 39,5 C na piechotkę. Nic dodać, nic ująć.
Jeśli jesteś:pracowity jak pszczółka, silny jak niedźwiedź, harujesz jak wół, a do domu wracasz zmęczony jak pies, idź do weterynarza!!!
Prawdopodobnie jesteś osłem
Odpowiedz
#9

RE: Apteburdel

Uważam że słusznie zrobiłem opisując ten dezinformacyjny apteczny burdel. Może właściciele aptek zrozumieją, że ich niechlujstwo - nam klientom, nie ułatwia a utrudnia życie. Pół biedy jeśli ktoś porusza się samochodem czy choćby rowerem, bo dla piechura to ogromna strata czasu i nerw.
"Rządzą nami ludzie, którzy - właściwie bez wyjątku - posługują się rynsztokowym językiem, bez zahamowań korzystają z materialnych przywilejów, załatwiają sobie bezkarność, knują na wpół mafijne spiski, kłamią." - prof. Ryszard Bugaj

www.kontrowersje.net
Odpowiedz
#10

RE: Apteburdel

Co do dezinformacji o dyżurach to się zgadzam w pełni, ale co do wydawania i komplikacji przy tym to niestety nie jest takie proste, tu są przepisy prawa farmaceutycznego, rozliczenia z nfz i pewnie wiele innych. Wydawanie leków musi być ściśle kontrolowane niestety.
Odpowiedz
#11

RE: Apteburdel

(16.08.2010 08:56 )Stańczyk napisał(a): Uważam że słusznie zrobiłem opisując ten dezinformacyjny apteczny burdel.

Tak Stańczyku jak najbardziej słusznie zrobiłeś i świadczy to tylko o tym, że konkurencja zasłania oczy naszym farmaceutom skoro nie potrafią się dogadać i najlepiej o nich to świadczy. Bo w aptekarstwie wskazana jest dokładność.
____________________________
"Nie ma czegoś takiego jak publiczne pieniądze. Jeżeli rząd mówi, że komuś coś 'da', to znaczy, że zabierze tobie, bo rząd nie ma żadnych własnych pieniędzy." - Margaret Thatcher
Odpowiedz
#12

RE: Apteburdel

Za chwilę Neuromedyka będzie miaął apteke + ta blisko chińczyka w przy ul. 1 Maja naprzeciwko dawnego kina Słońce i znów będą marudzic o konkurencji na rynku.
Odpowiedz
#13

RE: Apteburdel

(15.08.2010 21:00 )skarlet napisał(a): Nie zrozumiałeś mnie. Ja chciałam zapłacić te pięć dych i mieć spokój, ale magister nie sprzedała.

A jakim prawem? Przecież paski możesz kupić bez recepty po wyższej cenie?!?!?! Pojawia się tu czasem farmaceuta, to nam wyjaśni sprawę.....
Co do złej informacji o dyżurach aptek ... nigdy nie miałem z tym problemu. Zawsze trafiałem pod wskazany adres i było otwarte. Może się coś pozmieniało???
Odpowiedz
#14

RE: Apteburdel

(15.08.2010 18:34 )Stańczyk napisał(a): Jak trafnie nazwać tę apteczną dezinformację? Może apteburdel..?

Dodam do tego, że obserwuję w żyrardowskich aptekach ciekawe podejście do klienta. Otóż, moja żona uwielbia zadręczać panie aptekarki pytaniami o najróżniejsze farmaceutyki dostępne bez recepty. Ot, wyczyta w jakimś czasopiśmie, usłyszy coś od koleżanki i zaraz dręczy w aptece. I najczęściej słyszy „nie ma, nie ma, nie ma” – jak w tym skeczu kabaretowym sprzed lat. Oczywiście jak pani aptekarka zostanie przyparta do muru to bąka, że może zamówić i odebrać będzie można za kilka dni. I tak się zastanawiam o co w tym chodzi? Jakbym chciał coś zamawiać to skorzystałbym z internetu i byłoby po sprawie. Wygląda na to, że w większości naszych aptek mogę dostać tylko to co najbardziej niezbędne. Nie chcą zarobić czy co?
"Dodaj jeszcze, że są i tacy którzy nie mogą głosować w naszym mieście, a mędrkuje taki, smętkuje, rozlicza, dyskutuje,obraża i jest fachowcem od wszystkiego.....a jak wiadomo wszystkim wokół- "fachowiec od wszystkiego jest fachowcem od niczego" Judyta
Odpowiedz
#15

RE: Apteburdel

może o to, że apteka zamawia z hurtowni to co na pewno sprzeda. Jeśli Twoja żona pyta o jakieś suplementy, którymi nikt inny nie jest zainteresowany to nie byłoby w interesie apteki je zamawiać na zapas. Pewnie, że możesz zamówić przez internet, tylko czy będziesz miał pewność od kogo kupujesz i jak te produkty były przechowywane?
Poza tym apteka to nie tylko sprzedaż. Masz w niej prawo korzystać z farmaceutycznej porady p. magister, po to w końcu pracuje tam wykształcony farmaceuta, a nie zwykły sprzedawca.
Odpowiedz
#16

RE: Apteburdel

(22.08.2010 18:26 )Andreas napisał(a): moja żona uwielbia zadręczać panie aptekarki pytaniami

Skoro znana jest z dręczenia to nie dziw się ze nie chcą z nią podejmować dyskusjiBig Grin Na twoim miejscu cieszył bym się, że nie ma jeszcze jej fotki na szybie z adnotacją tej pani nie obsługujemyWink
____________________________
"Nie ma czegoś takiego jak publiczne pieniądze. Jeżeli rząd mówi, że komuś coś 'da', to znaczy, że zabierze tobie, bo rząd nie ma żadnych własnych pieniędzy." - Margaret Thatcher
Odpowiedz
#17

RE: Apteburdel

U Zalewskiej na Okrzei raczej mają wszystkie leki i sami proponują zamówienie jeśli nie mają od ręki. Dyżur wyświetlany też raczej zawsze się sprawdza i kieruje do otwartej apteki. Fakt faktem, że nie zawsze chcą zrealizować receptę bo czegoś tam brakuje...ale są inne zaprzyjaźnione aptekiWink
Odpowiedz
#18

RE: Apteburdel

A byliście już moze w aptece Neuromedyki? Chyba w sobotę była otwarta?

A ta nowa na ul. 1 Maja przy M4 naprzeciwko "Kina Słońce" kiedy sie otwiera?
Odpowiedz
#19

RE: Apteburdel

Już częściowo rozgryzłem bajzel z dyżurami aptek. Kiedyś jak było mniej aptek to dyżury były po tygodniu lub miesiącu. Dziś aptek jak wron i dyżury sobie porobili po jednym dniu. nie zdążają tylko z informacja bo w piątek wywieszają dyżur apteki i jest ok, ale w sobotę i w niedziele już nie i stąd się tworzy bajzel. Odkryłem to sam będąc w takiej potrzebie. Apteka z Maja przekierował mnie na Partyzantów i tu (to ta koło pasażu) zobaczyłem cała listę. Partyzantów faktycznie miała dyżur ale w Piątek, a to była już niedziela i dyżur miała apteka na Skrowaczewskiego. Podsumowując jak się chce to można po przykładzie apteki koło pasażu informacje wywiesić skuteczną.
____________________________
"Nie ma czegoś takiego jak publiczne pieniądze. Jeżeli rząd mówi, że komuś coś 'da', to znaczy, że zabierze tobie, bo rząd nie ma żadnych własnych pieniędzy." - Margaret Thatcher
Odpowiedz
#20

RE: Apteburdel

Co do dyżurów aptek, własnie w niedzielę szukałem dyżurującej apteki. Sprawdziłem więc na polecanej stronie Urzedu Miasta, gdzie jest odnośnik do wszystkich dyżurów w przeciągu całego roku. Wskazało na aptekę na Wittenberga, pojechałem i pocałowałem klamkę. Na szczęscie była informacja, że jednak tym razem dyżur jest na Skrowaczewskiego. Bagatelka, drugi koniec miasta.
Czy ktoś z Was miał podobny problem? Czy może te dane są nierzetelne i mylące?
Odpowiedz
  

[-]
Korzyści z rejestracji!
Masz coś do dodania? Zaloguj się lub zarejestruj, aby odpowiedzieć. Czekamy na Ciebie! Rejestracja trwa mniej niż minutę i wymaga podania jedynie adresu email.


Nowe wpisy z tego działu muszą zostać zaakceptowane przez moderatora.
[-]
Szybka odpowiedź
 
Zaznacz pole wyboru znajdujące się poniżej. Ten proces pozwala chronić forum przed botami spamującymi.

[-]

Podobne wątki

Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Exclamation Badania na osteoporozę na placu Jana Pawła II Szperacz 0 59 11.04.2024 12:03
Ostatni post: Szperacz
Star 3 marca w Żyrardowie samorząd chce zadbać o wzrok Mazowszan Szperacz 3 115 27.02.2024 17:25
Ostatni post: Szperacz
Star Pakiety badań wykrywających raka dla mieszkańców Żyrardowa Szperacz 0 105 20.12.2023 20:45
Ostatni post: Szperacz
  Żyrardowski Szpital Centrum Zdrowia Mazowsza Zachodniego-tylko w razie wypadku! Rencista. 289 12 548 07.12.2023 03:31
Ostatni post: Szperacz
Star Akupunktura w Żyrardowie - holistic.space.zyrardow Szperacz 0 99 04.12.2023 18:16
Ostatni post: Szperacz
  Żyrardowska porodówka i Szkoła Rodzenia - poród w szpitalu w Żyrardowie teqton 15 1 168 22.11.2023 13:41
Ostatni post: Szperacz
  Ortodonta Żyrardów - wątek zbiorczy 1 207 31.10.2023 08:05
Ostatni post: Szperacz
  Neuromedyka - przychodnia lekarska NZOZ w Żyrardowie Szopen 32 1 758 24.10.2023 13:43
Ostatni post: belin
  Mammobus w Żyrardowie - profilaktyka raka piersi teqton 9 684 16.10.2023 18:42
Ostatni post: Szperacz
  Przychodnie lekarskie w Żyrardowie na NFZ - gdzie warto się zapisać 5 397 26.07.2023 11:36
Ostatni post: Szperacz
  Artkinezis - placówka medyczna ul. Wiejska 21 belin 3 397 26.07.2023 10:19
Ostatni post: Szperacz
Exclamation Zapraszamy na badania medyczne Park Seniora sobota 17 czerwca g. 8-11 Szperacz 1 149 16.06.2023 14:51
Ostatni post: Szperacz
Star Dlaczego nie wolno liczyć na NFZ? Państwowa medycyna jest dla zdrowych i silnych Szperacz 0 115 10.05.2023 14:49
Ostatni post: Szperacz
Star Miasteczko zdrowia w Żyrardowie - 29-30 kwietnia bezpłatne badania Szperacz 6 666 02.05.2023 10:13
Ostatni post: Szperacz
Star Najlepsza i najtańsza apteka w Żyrardowie - gdzie kupić tanio leki 40 2 810 31.03.2023 05:47
Ostatni post:


[-]

Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości