Infomacje forumowe
FORUM BĘDZIE DZIAŁAŁO DO KOŃCA ROKU, PÓŹNIEJ BĘDZIE WYŁĄCZONE I ZLIKWIDOWANE, POZOSTANIE CZAT POD ADRESEM: http://xat.com/web_gear/chat/go_large.php?id=219299189

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozdział pieniędzy w Urzędzie Pracy
Autor Wiadomość
eltom Online
Administrator

Ilość postów: 14,739
Reputacja: 29
Rozdział pieniędzy w Urzędzie Pracy
Z braku pracy moja małżonka stwierdziła, że chce iść na dodatkowe studia podyplomowe potrzebne do otworzenia swojej działalności. Wystąpiła do UP o dofinansowanie. Okazuje się, że decyzja czy przyznać komuś pieniądze, czy nie, zależy tylko od jednego człowieka, a mianowicie od dyrektora tej instytucji. Czy to jest w porządku? Tak sobie jednoosobowo decydować komu przyznać kasę, a komu się nie należy? Nie powinno decydować o tym wspólnie kilka osób? To nie jest prywatna firma tego cżłowieka i nie są to jego prywatne pieniądze, by jednoosobowo decydować o ich przydziale.
Zalatuje mi to czymś nieprzyjemnym.

[Obrazek: eltomek.jpg]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-07-2010 09:20 przez eltom.)
30-07-2010 07:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ratownik
Niezarejestrowany

RE: Rozdział pieniędzy w Urzędzie Pracy
Jak dla mnie urząd pracy to jeden wielki cyrk, nic nie można tam załatwić, a jeżeli już to panie robią wielką łaskę, że się podniosą z krzesła, oczywiście mówię tu o moim przypadku. Widzę, że raczej nic się nie zmieniło.
30-07-2010 09:00
Odpowiedz cytując ten post
erobeson
Niezarejestrowany

12 lat temu wchodził program "pierwsza praca dla absolewnta". Masa przeróżnych zwolnień z opłat i niezły haiz na start. Poszedłem sie dowiedzieć w odpowiedzi dostałem 6 segregatorów i jakąś gazetę żebym sobie poczytał :/

Ogólnie dużo procedur w kraju jest o kant szyby potłuc ale nic nie poradzimy. Trzeba czekać aż polityką zajmą się Ci, którzy już zarobili (podkreślam - zarobili) tyle kasy, że nie mają co ze sobą zrobić. Może tacy będą w stanie "uczłowieczyć" urzędy?
30-07-2010 09:19
Mars
Niezarejestrowany

a jakie "uzasadnienie" napisał Pan dyr. Urzedu Pracy w odmowie sfinansowania szkolenia / studiów?
Ustnie powiedział, że nie będzie finansował "z publicznych pieniędzy" bezsensownych kursów bo to wydawanie pieniędzy jest bezefektywne. I tu pokazał "dłonią" iż zatrudnienie po skończonym kursie jest "zerowe" wg. statystyk Pana Dyrektora. Wspomniał również, że wszyscy przynosza "papiery" , że ktoś niby będzie zatrudniony po kursie a potem (wg. Pana Dyrektora) nic z tego. Jak mają być efekty jak na decyzję czeka sie kilka tygodni. Ustnie dowiaduję sie, że wybrałem kiepska szkołę z drogim kursem a na pytanie jakie Urzad proponuje słysze ... ciszę.
W uzasadnieniu pisemnym napisane jest lakoniczne "ze względu na wysoki koszt kursu". Ustawa reguluje dokładnie wysokość max i jest to chyba 3krotność średniej krajowej. Nie pisze również jaka jest "akceptowalna" przez Dyrektora kwota kursu.
30-07-2010 09:35
Gość
Niezarejestrowany

Najlepiej, jakby w ogóle nie było żadnych dofinansowań.
30-07-2010 13:59
erobeson
Niezarejestrowany

Najlepiej gdyby były rozdzielane z głową. Później się okazuje, że zostały niewykorzystane.
30-07-2010 14:09
Mars
Niezarejestrowany

(30-07-2010 13:59 )Gość napisał(a):  Najlepiej, jakby w ogóle nie było żadnych dofinansowań.

Dobrze gadasz ;-)
Nie powinno być bezrobotnych, niewidomych, biednych, niepełnosprawnych a tylko sami piękni młodzi i bogaci ale niestety urodziłeś/aś sie w pieknym kraju jakim jest Polska i musisz to jakoś znieść.

A wracając na ziemię i do naszego żyrardowskiego ogródka to Dyrektor ma pełną uznaniowość czyli hulaj dusza:
Przy rozpatrywaniu wniosków Urząd Pracy bierze pod uwagę:

1) wysokość środków finansowych z Funduszu Pracy lub Europejskiego Funduszu Społecznego przeznaczonych na ten cel,
2) zapotrzebowanie na rynku pracy na kwalifikacje, które Wnioskodawca uzyska w wyniku ukończenia szkolenia,
3) okres pozostawania w rejestrze osób zarejestrowanych w Urzędzie Pracy
4) aktywność w poszukiwaniu zatrudnienia,

5) sposób rozwiązania stosunku pracy z ostatnim pracodawcą,
6) w uzasadnionych przypadkach opinię ze strony doradcy zawodowego/pośrednika pracy uzasadnienie celowości odbycia wnioskowanego szkolenia w powiązaniu z kierunkiem szkolenia; z uzasadnienia powinno wynikać, że odbycie wnioskowanego szkolenia jest celowe, zwiększa szanse na utrzymanie zatrudnienia lub innej pracy zarobkowej oraz przyczyni się do rozwoju zawodowego wnioskodawcy,
7) koszty szkolenia w odniesieniu do konkurencyjnych instytucji szkoleniowych, jak też zakresu i jakości programu szkolenia.

Dyrektor urzędu posiada pełną uznaniowość dotyczącą rozpatrywania wniosków.
----------------------

to odpowiedz z :
Centrum Informacyjno Konsultacyjne Służb Zatrudnienia
19524 - infolinia dla klientów
http://www.zielonalinia.gov.pl
30-07-2010 15:31
Jancio Offline
Super użytkownik

Ilość postów: 4,398
Reputacja: 14
(30-07-2010 07:37 )eltom napisał(a):  Okazuje się, że decyzja czy przyznać komuś pieniądze, czy nie, zależy tylko od jednego człowieka, a mianowicie od dyrektora tej instytucji. Czy to jest w porządku?
To może odpowiedz sobie na pytanie czy to jest jakaś różnica 1 czy 3, bo dla mnie nie ma. No chyba, że jak się pokłócą to łatwiej im cokolwiek udowodnić. Wink To z czasów PRL mówiło się, że 1 to złodziej 2 to kra dzieje, a 3 to komisja Big Grin Ja nie widzę w tym nic złego jeśli dyrektor będzie dokładnie rozliczany z efektów, Bo nie oszukujmy się tu chodzi o efekty. Słyszałem, że podobnie jest w pomocy społecznej.
Piszecie, że obsługa jest niemiła. Wydaje mi się, że to celowo by obrzydzić ludziom stanie w kolejkach i zmobilizować w ten sposób do szukania pracy. Podobnie jest też w zagranicznych urzędach pracy. Oczywiście i tak na końcu ważni są ludzie którzy pracują w takim biurze.Spróbujcie iść tam nie jako petent, a potencjalny klient zobaczycie różnice. Nie miałem okazji być jako petent, ale jako klient i owszem. Nie miałem nic do zarzucenia, no chyba jako wychowanek PRL u mam zmniejszona wrażliwośćBig Grin

31-07-2010 08:43
eltom Online
Administrator

Ano dlatego nie jeden, bo jeden nie zna wszystkich problemów ubiegających się o te dopłaty. Skąd taki człowiek może wiedzieć wszystko na temat studiów na wszelakie kierunki i stwierdzać, że ten kierunek ma przyszłość, a inny nie i nie będzie potem zatrudnienia w takim kierunku? Poczytaj posty powyżej.
Raczej nikt w wieku późniejszym nie idzie studiować, bo lubi, tylko ma jakiś w tym cel. A zazwyczaj jest to praca, gdzie wymagane są odpowiednie studia.

31-07-2010 14:56
Rencista. Offline
Super użytkownik

Ilość postów: 1,842
Reputacja: 7
Wspieram eltom-a z uwagi na to,że UE przewiduje,że w związku z postępem technologicznym każdy zatrudniony w UE musi się liczyć z faktem,że w ciągu kariery zawodowej dwa, trzy razy będzie zmuszony zmienić swoje kwalifikację. eltom Próbuj dalej.Może inny kurs? Aż do skutku.

Middle aged.
31-07-2010 17:21
eltom Online
Administrator

Inny żony nie interesuje, bo chce konkretnie ten kierunek, który jej będzie potrzebny do otworzenia własnej działalności.

01-08-2010 07:59
Stańczyk
Niezarejestrowany

Tomek, nie wiem jak obecnie jest z finansami w UP, ale kiedy rok temu rozmawiałem z kierownikiem tej placówki to był mocno "pod kreską". Dlatego myślę że dziś może być podobnie. O dofinansowanie do studiów warto pytać w wojewódzkim UP. Słyszałem że w Warszawie posiadają środki UE. Może oni pomogą.
02-08-2010 10:24
eltom Online
Administrator

Sprawa załatwiona, jakoś się udało, ale nie o to chodzi, tylko o decydowanie przez jednego człowieka.

02-08-2010 10:41
Gość
Niezarejestrowany

Za dużo demokracji?
02-08-2010 15:00
eltom Online
Administrator

Gdzie za dużo?

02-08-2010 16:09
Mars
Niezarejestrowany

(02-08-2010 10:41 )eltom napisał(a):  Sprawa załatwiona, jakoś się udało, ale nie o to chodzi, tylko o decydowanie przez jednego człowieka.

Zdradzisz tajemnicę jak udało sie to załatwić?
02-08-2010 23:06
eltom Online
Administrator

Wizyta osobista i tłumaczenie się po co i na co.

03-08-2010 06:36
Odpowiedz 

[-]
Szybka odpowiedź
Wiadomość
Wpisz tutaj swoją odpowiedź.

Potwierdzenie kodem
Potwierdzenie kodem
(wielkość znaków nie ma znaczenia)
Przepisz tekst z obrazka po lewej do poniższego pola tekstowego. Taki proces jest niezbędny, by zapobiec wysyłaniu wiadomości przez automaty.