Żyrardów dla Wszystkich

Pełna wersja: Nękanie telefoniczne
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.

Gość

Ostatnio, od kilkunastu dni wydzwania do mnie pewna firma (prawdopodobnie pożyczkowa). Po odebraniu słychać krótki sygnał i tyle w temacie.
Dzwonią w cyklach po 4 próby. Odrzucam i wpisuję na czarną listę.
To za chwilę dzwonią z tego numeru, tylko z inną końcówką.
Te numery to:
22 1021459
22 1021460
22 1021461
22 1021462
22 1021463
22 1021464
22 1021465
22 1021466
22 1021467
22 1021468
Wrzucam sukcesywnie na czarną listę i ciągle próbują z innych numerów końcowych.
Co to za kuźwa i gdzie to zgłosić, bo zaczyna mnie to wkurzać.

edit - już wiem, co to za sk....: https://confronter.pl/
Może masz gdzieś jakąś zaległość i chcą wyegzekwować. Odbierz raz i się dowiesz, z reguły po tym krótkim sygnale zaraz ktoś się odezwie, to normalne bo łączy automat.
Odebrać, pytać skąd mają numer/dane, czy mają pisemną zgodę na ich przetwarzanie i czy wiedzą co im za to grozi jeśli nie mają.

Art. 49 ustawy o ochronie danych osobowych

1. Kto przetwarza w zbiorze dane osobowe, choć ich przetwarzanie nie jest dopuszczalne, albo do których przetwarzania nie jest uprawniony, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

eltom

To nie jest firma egzekucyjna, tylko kredytowa, jakaś porównywarka.
Kiedyś odebrałem, ale się nikt nie odzywał po sygnale.
Teraz im się zgłosiłem na rozmowę i podałem numer naszej policji Smile
Zazwyczaj wystarczy by pozbyć się na dłuższy czas.

eltom

Może tam drugi raz nie zadzwonią, ale na komórki walą ciągle.
Dziś miałem 12 prób połączenia, na szczęście numery z czarnej listy się w telefonie nie odzywają.

eltom

Ostatnio zadzwoniła jakaś babka i ją zrugałem w sposób chamski, bo moja cierpliwość już się wyczerpała. I wiecie co mi zasugerowała? Żebym wyłączył swój telefon! No żesz...
Ja robię tak: udaję zainteresowanego (rozmawiam 30 sekund z naganiaczem), następnie mówię tak "Proszę poczekać 10 sekund, mam drugi telefon", wyłączam mikrofon, odkładam telefon na bok, bez rozłączania się i zapominam o gościu/babce. Jeszcze mi się nie zdarzyło, żeby drugi raz dzwonili. Tak robił mój kolega z zagranicy ze swoimi naganiaczami, na początku byłem zbulwersowany, ale potem od niego przejąłem tę metodę.
Czarna lista, a 2-3 ostatnie połączenia to chyba rozmowy z automatem, bo mówię, że nie mam ochoty na nic, a tu dalej nawija, że spotkanie odbędzie się tu i tu, ponownie mówię, że nie interesuje mnie to, a druga strona dalej, że spotkanie oczywiście będzie sponsorowane. No cóż, czarna lista.